Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3047)
З потоку життя (6251)
Душі криниця (3440)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1480)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1660)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕЧ╤Р ПАМ’ЯТ╤ СТЕПАНА РУДАНСЬКОГО: ТЕПЛОТА СЕРДЕЦЬ ╤ НЕЗАБУТН╤ ВРАЖЕННЯ
До 185-р╕ччя в╕д дня народження л╕каря й поета


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ – ДУХОВНА ╢ДН╤СТЬ ПОКОЛ╤НЬ
Можна не сумн╕ватися, що Степан Руданський, великий прихильник укра╖нського слова, р╕дно╖ мови,...


ЧОМ, ЧОМ, ЗЕМЛЕ МОЯ…
Колись на хвилях Укра╖нського рад╕о часто звучала п╕сня «Чом, чом, земле моя»,...


ДУХОВНИЙ УЧИТЕЛЬ: ╢ВГЕН СВЕРСТЮК
Яким був ╢вген Сверстюк ╕ як╕ повчання залишив у спадок новим покол╕нням, нам розпов╕ла зав╕дувач...


ЗАБУТЕ ╤М’Я Л╤КАРЯ МАР’ЯНА ПАНЧИШИНА
«Знання ╕ досв╕д – в ╕м’я збереження здоров’я укра╖нц╕в”, - таким...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 14.02.2014 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 14.02.2014
МЕТА ПЛЮС НАПОЛЕГЛИВ╤СТЬ — ЦЕ ╤ ╢ «ФОРМУЛА УСП╤ХУ»!

Вчителько моя...

Нещодавно до когорти педагог╕в, як╕ творчо сп╕впрацюють з нашою газетою, а це переважно вчител╕ укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, долучилася вчителька ф╕зики ╕ математики ╕з СНВК «Л╕нгв╕ст» — Олена Марат╕вна Томенко. Вона над╕слала нам розпов╕дь про перемогу ╖╖ вихованц╕в у конкурс╕ «Колосок» (читайте у сьогодн╕шньому «Джерельц╕»!). Ми ж попросили Олену Марат╕вну — вчительку вищо╖ категор╕╖ з понад 20-л╕тн╕м стажем роботи в школ╕ — трохи розпов╕сти нашим читачам про себе й заодно под╕литися сво╖ми секретами усп╕ху.

— Олено Марат╕вно, а якою ученицею були ви?
— У школ╕ я вчилася добре з ус╕х предмет╕в, але б╕льше подобалися точн╕ науки. Маг╕я чисел ╕ формул, пошук р╕зних способ╕в розв’язування задач, доведення теорем, «струнк╕сть» в м╕ркуваннях — мене полонили. До того ж мен╕ та мо╖м однокласникам пощастило з класним кер╕вником. Тетяна Анатол╕╖вна Холодняк — це чудова вчителька ф╕зики, яка прищепила нам любов до свого предмета, а головне — навчила нас бути людьми. З нею ми побували практично у вс╕х куточках нашого дивовижного Криму. Б╕льш╕сть мо╖х однокласник╕в, беручи приклад з нашого класного кер╕вника, стали ц╕леспрямованими й наполегливими у житт╕. Хто мр╕яв вступити до ВНЗ, той ╕ вступив, ╕ взагал╕ — вс╕ влаштувалися у житт╕. Семеро учн╕в з нашого випуску стали педагогами: вчителями початкових клас╕в, викладачами англ╕йсько╖, рос╕йсько╖, укра╖нсько╖ мов, ╓ математик, а я — ф╕зик. Не можу сказати, що я — з династ╕╖ педагог╕в, батьки — службовц╕, а от бабуся Л╕д╕я Михайл╕вна була зав╕дувачем дитячого садочка, так що «педагог╕чний ген» у мене в╕д не╖!
— Як розпочинався ваш учительський шлях ╕ чого на сьогодн╕ вже досягли?
— Свою спец╕альн╕сть я здобувала у нашому Тавр╕йському нац╕ональному ун╕верситет╕ на ф╕зичному факультет╕. На останньому курс╕ навчання п╕шла працювати в с╕мферопольську школу № 20. Чудовий педагог╕чний колектив ц╕╓╖ школи, директор Г. ╤. Древетняк п╕дтримали мене, допомогли оволод╕ти профес╕╓ю й усп╕шно довчитися. Пот╕м я вийшла зам╕ж, стала мамою, а до вчителювання повернулася у новий великий дружний педагог╕чний колектив с╕мферопольсько╖ школи № 4. З великою вдячн╕стю згадую, як допомагали колеги, д╕лилися досв╕дом, секретами майстерност╕.
Та згодом доля привела мене до школи-саду «Л╕нгв╕ст». Робота з творчими, ╕н╕ц╕ативними педагогами, яких очолю╓ директор Наталя Дмитр╕вна Куликова, стала для мене справжн╕м подарунком дол╕. У «Л╕нгв╕ст╕» Наталя Дмитр╕вна створила вс╕ умови ╕ для розвитку творчого та навчального потенц╕алу дитини, ╕ для профес╕йного зростання педагог╕в. Можна сказати, що у нас з╕брався колектив учител╕в-однодумц╕в, котр╕ люблять свою справу, п╕дтримують одне одного, завжди готов╕ прийти на допомогу, щиро рад╕ють усп╕хам сво╖х вихованц╕в. Наш╕ школяр╕ можуть розвивати ╕ вдосконалювати себе у р╕зних видах д╕яльност╕, для них у друг╕й половин╕ дня працюють гуртки — не т╕льки мовн╕, а й спортивний, хореограф╕чний, журнал╕стики.
Вже 11 рок╕в я — частинка цього чудового колективу, викладаю ф╕зику ╕ математику, здобула вищу квал╕ф╕кац╕йну категор╕ю. Мо╖ учн╕ ставали призерами другого ╕ третього етап╕в Всеукра╖нських учн╕вських ол╕мп╕ад з математики та ф╕зики. Тор╕к наша команда пос╕ла перше м╕сце в м╕ському конкурс╕ «Математик-Л╕нгв╕ст», ми беремо участь у «ф╕зико-математичних боях», а також у турн╕рах за Малий ╕ Великий Кубки природознавчого науково-популярного журналу «Колосок», у конкурсах «Кенгуру», «Лимон».
╤ зна╓те, хоч маю чимало всяких в╕дзнак ╕ грамот за свою педагог╕чну працю, для мене, як ╕ для кожного вчителя, найвищою оц╕нкою роботи ╓ те, що наш╕ вихованц╕ ум╕ють перемагати.
 — Олено Марат╕вно, зважаючи на вс╕ ц╕ перемоги, напевне, ви зна╓те якусь особливу «формулу усп╕ху», яку переда╓те сво╖м учням?
— Н╕чого особливого! Просто нам, педагогам, треба мати мету ╕ наполегливо йти до не╖, не зупинятися на досягнутому, пост╕йно вчитися, знаходити нов╕ творч╕ ╕де╖, розвиватися, вдосконалюватися ╕ захоплювати сво╖м прикладом д╕тей — як це робила колись моя улюблена вчителька Тетяна Анатол╕╖вна.
Наприк╕нц╕ нашо╖ розмови Олена Марат╕вна з╕зналася, що робота в школ╕ наст╕льки зачарувала ╕ полонила ╖╖, що чолов╕к Степан Степанович, окрилений ╖╖ прикладом, теж прийшов працювати у школу вчителем ╕нформатики й трудового навчання.
Бажа╓мо вам ╕ надал╕, Олено Марат╕вно та Степане Степановичу, разом с╕яти зерна знань ╕ добра, досягнень ╕ перемог, як╕ проростають, продовжуються у ваших вихованцях!

Розмовляла Любов СОВИК

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 14.02.2014 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12876

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков