Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3008)
З потоку життя (6197)
Душі криниця (3423)
Українці мої... (1452)
Резонанс (1476)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1657)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я МА╢ ПРОЗВ╤ТУВАТИ ПЕРЕД М╤ЖНАРОДНИМ СУДОМ ООН ЩОДО ЗАХОД╤В З В╤ДНОВЛЕННЯ МЕДЖЛ╤СУ В КРИМУ
Про це заступник м╕н╕стра закордонних справ з питань ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖ Олена Зеркаль...


ПАРУБ╤Й - НОВИНСЬКОМУ: В╤Д╤ЙДИ В╤Д МЕНЕ, НЕЧИСТЬ!
Голова Верховно╖ Ради Андр╕й Паруб╕й на вимогу л╕дера фракц╕╖ "Опозиц╕йний блок" Вадима...


ЗБ╤ЛЬШЕНО СУМУ ШТРАФУ
за розповсюдження видавничо╖ продукц╕╖, ввезено╖ з територ╕╖ держави-агресора без дозв╕льних...


СУД У МОСКВ╤ НАД УКРА╥НСЬКИМИ В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМИ МОРЯКАМИ СУПЕРЕЧИТЬ М╤ЖНАРОДНОМУ ГУМАН╤ТАРНОМУ ПРАВУ
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловлю╓ протест через неправом╕рне р╕шення...


ХАНСЬКИЙ ПАЛАЦ У КРИМУ МОЖУТЬ ВКЛЮЧИТИ ДО ДВОХ СПИСК╤В ЮНЕСКО
Укра╖на з метою врятувати Бахчисарайський палац в окупованому Криму вир╕шу╓ питання внесення його...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2014 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 28.02.2014
КРОКИ ВЛАДИ

Верховна Рада Укра╖ни, яка працювала з минуло╖ п’ятниц╕ без вих╕дних, на зас╕данн╕ у нед╕лю ухвалила низку надзвичайно важливих кадрових р╕шень.
Зокрема, народн╕ депутати 285 голосами ухвалили постанову про покладення на Голову ВР Олександра Турчинова обов’язк╕в Президента Укра╖ни в╕дпов╕дно до статт╕ 112 Конституц╕╖.
Водночас Верховна Рада зв╕льнила Дмитра Табачника в╕д виконання обов’язк╕в м╕н╕стра осв╕ти ╕ науки Укра╖ни, а Леон╕да Кожару — в╕д виконання обов’язк╕в м╕н╕стра закордонних справ. За це проголосували в╕дпов╕дно 236 ╕ 237 народних депутат╕в.
Кр╕м того, парламент 287 голосами зв╕льнив Ра╖су Богатирьову в╕д виконання обов’язк╕в м╕н╕стра охорони здоров’я. У пояснювальн╕й записц╕ до постанови зазнача╓ться, що протягом останнього часу Богатирьова «не забезпечила належно╖ реал╕зац╕╖ нев╕д’╓много права кожно╖ людини на р╕вний та справедливий доступ до охорони здоров’я та як╕сно╖ ╕ сво╓часно╖ медично╖ допомоги».
За повернення урядово╖ резиденц╕╖ «Межиг╕р’я» у державну власн╕сть проголосувало 342 народних депутати. Як занача╓ться у пояснювальн╕й записц╕, таке р╕шення ухвалено «з метою в╕дновлення права власност╕ укра╖нського народу». В╕дпов╕дна постанова набира╓ чинност╕ з дня ╖╖ ухвалення.
У нед╕лю Верховна Рада остаточно скасувала д╕ю норм закон╕в, ухвалених 16 с╕чня 2014 року. Автор цього законопроекту В╕ктор Пинзеник пояснив цю необх╕дн╕сть техн╕ко-юридичними проблемами, через як╕ ц╕ закони не були скасован╕, ╕ питання щодо чинност╕ цих документ╕в залишалось неврегульованим. Таким чином, депутати повернули попередн╕ редакц╕╖ Кодексу Укра╖ни про адм╕н╕стративн╕ правопорушення, Господарського процесуального, Крим╕нального, Цив╕льного процесуального кодекс╕в, Кодексу адм╕н╕стративного судочинства Укра╖ни, закон╕в про м╕л╕ц╕ю, про прокуратуру, про ╕нформац╕йн╕ агентства тощо.
Скасовано й закон «Про засади державно╖ мовно╖ пол╕тики». Закон про мови був ухвалений 3 липня 2012 року ╕ дозволяв використовувати рос╕йську мову в оф╕ц╕йному д╕ловодств╕ в рег╕онах, де щонайменше 10% жител╕в говорять ц╕╓ю мовою.
Кр╕м того, Верховна Рада повернула соб╕ повноваження призначати судд╕в. За в╕дпов╕дний законопроект «Про внесення зм╕н до деяких закон╕в Укра╖ни щодо окремих питань судоустрою та статусу судд╕в» проголосувало 314 народних депутат╕в.
* * *
Верховна Рада Укра╖ни 22 лютого ухвалила постанову про проведення 25 травня цього року дострокових президентських вибор╕в п╕сля того, як екс-президент Укра╖ни В╕ктор Янукович уранц╕ того дня зник п╕сля майже трим╕сячних масових акц╕й протесту на територ╕╖ вс╕╓╖ Укра╖ни. Його м╕сцеперебування дос╕ нев╕доме, в╕н оголошений у м╕жнародний розшук.
Най╕мов╕рн╕шими кандидатами на посаду президента ╓ в╕домий укра╖нський боксер, л╕дер парт╕╖ «УДАР» В╕тал╕й Кличко, один з актив╕ст╕в Майдану ╕ в╕домий б╕знесмен, власник «5-го каналу» Петро Порошенко, л╕дер парламентсько╖ фракц╕╖ «Батьк╕вщина» Арсен╕й Яценюк, л╕дер ВО «Свобода» Олег Тягнибок. Також серед можливих кандидат╕в називають л╕дера ВО «Батьк╕вщина», екс-прем’╓ра Юл╕ю Тимошенко, нещодавно зв╕льнену з м╕сць позбавлення вол╕, але ╖╖ адвокат Серг╕й Власенко заявив, що вона не робила заяви про нам╕р балотуватися на цих виборах.
* * *
Новий уряд Укра╖ни ма╓ бути сформований з профес╕онал╕в, як╕ мають незаплямовану репутац╕ю, а не з парт╕йних функц╕онер╕в. Про це заявля╓ Коло дов╕ри Майдану – група громадських актив╕ст╕в, як╕ представляють Автомайдан, медик╕в, во╖н╕в-афганц╕в, «Правий сектор» тощо.
Серед автор╕в заяви – Серг╕й Поярков, Ольга Богомолець, Дмитро Ярош, Олег Михнюк, Володимир В’ятрович, Руслана Лижичко, Святослав Вакарчук та ╕нш╕. За ╖хн╕ми критер╕ями, членами Каб╕нету М╕н╕стр╕в не можуть бути учасники списку ста найбагатших людей кра╖ни, кер╕вники орган╕в виконавчо╖ влади та сп╕вроб╕тники адм╕н╕страц╕╖ президента, як╕ працювали на посадах з 2010 року.
Досв╕д роботи кандидата в галуз╕ ма╓ бути щонайменше с╕м рок╕в, п’ять з яких на кер╕вн╕й посад╕. Претенденти на м╕н╕стерськ╕ пости мають пройти перев╕рку на непричетн╕сть до порушень прав людини ╕ в╕дсутн╕сть ╕нформац╕╖ про корупц╕ю. Сам╕ учасники Кола дов╕ри Майдану на кер╕вн╕ посади не претендують, ╕деться в заяв╕.

ТИСЯЧ╤ КРИМСЬКИХ ТАТАР ВИЙШЛИ У С╤МФЕРОПОЛ╤ П╤ДТРИМАТИ УКРА╥НУ

Б╕ля ст╕н Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим у середу з╕бралося близько 6 тисяч представник╕в кримськотатарського народу, яких скликав Меджл╕с на м╕тинг на захист ц╕л╕сност╕ держави Укра╖на, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу. М╕тингар╕ стояли п╕д укра╖нськими прапорами ╕ нац╕ональними прапорами кримських татар, скандуючи: «Аллах акбар», «Слава Укра╖н╕» ╕ «Героям слава». Тут же б╕ля ст╕н парламенту п╕д рос╕йськими прапорами ╕ прапорами АРК з╕бралася група пророс╕йських актив╕ст╕в, скандуючи: «Севастополь, Крим, Рос╕я». М╕тингар╕в розд╕ляв подв╕йний ланцюг м╕л╕ц╕╖. Спричинило масовий м╕тинг пов╕домлення про те, що того дня у Верховн╕й Рад╕ Криму мало в╕дбутися позачергове пленарне зас╕дання, на якому планувалося розглянути питання про сусп╕льно-пол╕тичну ситуац╕ю ╕ про зв╕т уряду. Неоф╕ц╕йно ж говорилося, що кримськ╕ парламентар╕ збиралися порушити питання про повернення Криму до Рос╕╖.
Л╕дер Меджл╕су Рефат Чубаров переконав протестувальник╕в, як╕ прорвалися в прим╕щення Верховно╖ Ради Криму, залишити буд╕влю. Як пов╕домля╓ кореспондент Рад╕о «Свобода», п╕сля того, як учасники антисепаратистського м╕тингу вибили боков╕ двер╕ ╕ з вигуками «Аллах Акбар» зайшли на перший поверх буд╕вл╕ ВР Криму, до них вийшов Пост╕йний Представник Президента Укра╖ни в Криму В╕ктор Плак╕да. Пот╕м до них п╕д╕йшов Рефат Чубаров ╕ вони разом заспоко╖ли людей. При цьому к╕лька десятк╕в правоохоронц╕в, як╕ перебували в буд╕вл╕, не перешкоджали протестувальникам.
Люди, як╕ прорвалися в буд╕влю, вимагали покликати до них «сепаратист╕в ╕ голову ВР АРК Володимира Константинова». Зрештою Р. Чубаров переконав ╖х покинути парламент, пооб╕цявши, що наступного дня на сес╕╖ депутати почнуть розглядати проблеми кримськотатарського народу.
Перед штурмом сп╕кер В. Константинов оголосив перерву через в╕дсутн╕сть кворуму. П╕д час штурму в╕н передав через сво╖х пом╕чник╕в, що сес╕╖ сьогодн╕ не буде. Р. Чубаров сказав, що нин╕шн╕ под╕╖ – це урок для всього Криму ╕ влади.
Внутр╕шню площу перед парламентом Криму контролюють антисепаратисти, пророс╕йськ╕ прихильники залишили територ╕ю довкола парламенту. К╕льк╕сть постраждалих внасл╕док сутичок м╕ж пророс╕йськими актив╕стами ╕ учасниками антисепаратистського м╕тингу нараз╕ нев╕дома. Кореспондент Рад╕о «Свобода» каже, що бачив щонайменше двох легко поранених. ╥м надали допомогу в медпункт╕ парламенту.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2014 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12892

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков