Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3047)
З потоку життя (6251)
Душі криниця (3440)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1480)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1660)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЯНУКОВИЧ РАДИВСЯ З ПУТ╤НИМ ТА ГОЛОВОЮ ФСБ ПЕРЕД РОЗСТР╤ЛАМИ НА МАЙДАН╤
Про це сказав п╕д час бриф╕нгу генпрокурор Юр╕й Луценко


У МЗС ЛИТВИ ЗРОБИЛИ ЗАЯВУ ПРО АНЕКС╤Ю РОС╤╢Ю КРИМУ
Литва засуджу╓ анекс╕ю Криму Рос╕йською Федерац╕╓ю ╕ заклика╓ до зв╕льнення укра╖нських моряк╕в...


РОС╤Я В ООН ЗАЯВИЛА ПРО «СВ╤Й КРИМ НАЗАВЖДИ»
З в╕дпов╕дною заявою виступив у середу п╕д час зас╕дання Генерально╖ асамбле╖ ООН постпред Рос╕╖...


ПРОКУРОР КРИМУ НАЗВАВ ПРИГОЛОМШЛИВУ К╤ЛЬК╤СТЬ КОЛИШН╤Х ПРАВООХОРОНЦ╤В ╤ СЛУЖБОВЦ╤В, П╤ДОЗРЮВАНИХ У ДЕРЖЗРАД╤
Про це заявив в ╕нтерв’ю theБабель прокурор Криму Гюндуз Мамедов.


ПОРОШЕНКО - ГЕНАСАМБЛЕ╥ ООН: РОС╤Я НЕ ДЕМОНСТРУ╢ ЖОДНОГО НАМ╤РУ ЗУПИНИТИСЯ
Виступ Президента Укра╖ни Петра Порошенка на дебатах Генерально╖ Асамбле╖ ООН з пункту порядку...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2014 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 28.02.2014
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ВЕРХОВНО╥ РАДИ ОЛЕКСАНДРА ТУРЧИНОВА ДО НАРОДУ УКРА╥НИ

Шановн╕ сп╕вв╕тчизники!
Укра╖на щойно пережила ╕ найславн╕ш╕, ╕ найтраг╕чн╕ш╕ дн╕ у нов╕тн╕й сво╖й ╕стор╕╖. Потужними мирними акц╕ями на захист сво╖х прав та свобод, власного ╓вропейського вибору ми вразили весь св╕т, ╕ в ц╕й боротьб╕ згуртувалися ╕ зм╕цн╕ли як сучасна пол╕тична нац╕я. Але за перемогу над диктатурою ми заплатили надзвичайно високу ц╕ну. Зам╕сть того, щоб почути ╕ врахувати законн╕ ╕ справедлив╕ вимоги сусп╕льства, крим╕нальний ╕ кривавий режим Януковича жорстоко й холоднокровно вбивав ╕ кал╕чив мирних людей. За оф╕ц╕йними ╕ шокуючими даними М╕н╕стерства охорони здоров’я, загинуло щонайменше 88 людей. Давайте вшану╓мо ╖хню св╕тлу пам’ять загальнонац╕ональною хвилиною мовчання.
Небачена жорсток╕сть ╕ зв╕рства диктаторського режиму не зупинили громадян, вони самов╕ддано, ц╕ною власного життя боронили сво╖ права — ╕ перемогли. Завдяки мужност╕, подвигу та самопожертв╕ геро╖в Майдану кривавий режим впав.
Враховуючи втечу Януковича з╕ столиц╕ ╕ те, що в╕н фактично самоусунувся в╕д виконання конституц╕йних повноважень, Верховна Рада Укра╖ни взяла на себе всю повноту в╕дпов╕дальност╕ за ситуац╕ю в кра╖н╕, конституц╕йною б╕льш╕стю голос╕в в╕дсторонила Януковича в╕д займано╖ посади ╕ призначила позачергов╕ вибори Президента Укра╖ни на 25 травня 2014 року.
Водночас парламент так само конституц╕йною б╕льш╕стю голос╕в в╕дновив д╕ю Конституц╕╖ в редакц╕╖ 2004 року, що була незаконно скасована Януковичем у 2010 роц╕. Ми обмежили диктаторськ╕ повноваження Глави держави ╕ повернулися до парламентсько-президентсько╖ республ╕ки. На ц╕й основ╕ найближчими днями у Верховн╕й Рад╕ буде створено нову парламентську б╕льш╕сть, яка сформу╓ новий Уряд Укра╖ни. До того часу Верховна Рада доручила мен╕ як ╖╖ Голов╕ координувати роботу Каб╕нету М╕н╕стр╕в в умовах, коли значна частина урядовц╕в зникла у нев╕домому напрямку.
Конституц╕я у в╕дновлен╕й редакц╕╖ 2004 року передбача╓, що за в╕дсутност╕ Президента його обов’язки викону╓ Голова Верховно╖ Ради. В умовах, що склалися, це необх╕дно для в╕дновлення функц╕онування виконавчо╖ влади та проведення чесних, прозорих вибор╕в Президента.
Для забезпечення правопорядку Верховна Рада призначила тимчасово виконуючого повноваження м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ та уповноважених за д╕яльн╕стю Генерально╖ прокуратури, М╕н╕стерства оборони, Служби безпеки. Це означа╓, що силов╕ структури перестали загрожувати життю, здоров’ю та безпец╕ громадян Укра╖ни.
Наше перше завдання на сьогодн╕ — припинити протистояння, в╕дновити управл╕ння, керован╕сть ╕ правопорядок у кра╖н╕, в╕двести в м╕сця пост╕йно╖ дислокац╕╖ вс╕ спецп╕дрозд╕ли та внутр╕шн╕ в╕йська, гарантувати мир та спок╕й, не допустити нових жертв, локальних протистоянь та самосуд╕в. Ма╓мо дати жорстку в╕дс╕ч будь-яким проявам сепаратизму та заз╕ханням на територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни.
Нема сенсу розпов╕дати про ситуац╕ю в економ╕ц╕ — ви в╕дчува╓те це власними кишенями. Те, що залишили нам Янукович з Азаровим, важко назвати нав╕ть ру╖ною. На фон╕ п╕дйому в св╕тов╕й економ╕ц╕, укра╖нська — котиться у пр╕рву й перебува╓ в переддефолтному стан╕. Оздоровлення економ╕ки — це м╕с╕я ново╖ владно╖ команди, яку остаточно буде сформовано п╕сля президентських вибор╕в. Завдання нового Уряду — зупинити сповзання кра╖ни у пр╕рву, стаб╕л╕зувати валютний курс, гарантувати сво╓часн╕ виплати зарплат, пенс╕й, стипенд╕й, повернути дов╕ру ╕нвестор╕в, сприяти розвитку п╕дпри╓мств та створенню нових робочих м╕сць.
Ще один наш пр╕оритет — повернення до курсу на ╓вро╕нтеграц╕ю, з боротьби за яку ╕ починався Майдан. Ми повинн╕ повернутися до родини ╓вропейських кра╖н.
Ми усв╕домлю╓мо важлив╕сть зв’язк╕в з Рос╕йською Федерац╕ю, ╕ готов╕ до д╕алогу з кер╕вництвом Рос╕╖, щоб побудувати стосунки з ц╕╓ю кра╖ною на нов╕й, справд╕ р╕вноправн╕й ╕ добросус╕дськ╕й основ╕, яка визна╓ та врахову╓ ╓вропейський виб╕р Укра╖ни.
Спод╕ваюсь, що саме такий виб╕р буде п╕дтверджено на президентських виборах 25 травня 2014 року. Гаранту╓мо: вони ц╕лком ╕ повн╕стю в╕дпов╕датимуть найвищим ╓вропейським стандартам, будуть в╕льними та чесними. Кожен матиме право безперешкодно зробити св╕й виб╕р та обрати достойного, на ваш погляд, Президента Укра╖ни.
Окремо я хот╕в би звернутися до тих сп╕вв╕тчизник╕в, як╕ на виборах голосували за Януковича, до тих, хто вже розчарувався в ньому, ╕ хто дос╕ залиша╓ться його симпатиком. Не розглядайте його особистий крах, ув╕нчаний кривавою драмою, як свою поразку! В╕н зрадив насамперед вас, тих, хто пов╕рив у його «покращення вже сьогодн╕». Спод╕ваюсь, б╕льш╕сть з вас вже бачили телев╕з╕йн╕ кадри з в╕дкритого тепер для доступу Межиг╕р’я ╕ зрозум╕ли, для чого насправд╕ було потр╕бне президентство ц╕й людин╕. В╕рю, що на в╕льних ╕ демократичних виборах ви знайдете для себе г╕дного кандидата, а ми зробимо все, щоб гарантувати ╕ захистити ваш виб╕р.
Хочу повторити те, що говорив при сво╓му обранн╕: я не прагнув цих посад та повноважень, ╕ п╕сля в╕дновлення виконавчо╖ влади, як╕й дов╕рятиме народ, готовий одразу подати у в╕дставку. Поки я — Голова Верховно╖ Ради, робитиму все в╕д себе можливе для збереження порядку, миру та злагоди в Укра╖н╕, повернення нашо╖ держави на демократичний ╕ ╓вропейський шлях розвитку.
Слава Укра╖н╕! Героям слава!

ЗВЕРНЕННЯ
Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АРК до жител╕в Криму, депутатського корпусу, м╕сцевих орган╕в влади, представник╕в ус╕х громадсько-пол╕тичних сил

Шановн╕ кримчани!
Останн╕ под╕╖ в наш╕й держав╕, протистояння ╕ траг╕чна загибель людей в╕дгукнулися в душ╕ кожного з нас ╕ залишили г╕ркий сл╕д назавжди.
Увесь цей час кримчани дотримувалися миру ╕ стаб╕льност╕ на територ╕╖ республ╕ки, максимально стримували сво╖ амб╕ц╕╖, прагнучи не загострити ситуац╕ю та зберегти злагоду.
Окрем╕ випадки агрес╕╖ та непорозум╕ння, як╕ мали м╕сце останн╕м часом у С╕мферопол╕ та деяких ╕нших м╕стах Криму, викликають стурбован╕сть в ус╕х, хто прагне мирного життя соб╕, сво╖м д╕тям ╕ родинам, сво╖й кра╖н╕.
Сьогодн╕ вс╕ ми, незалежно в╕д нац╕ональност╕ ╕ рел╕г╕╖, соц╕ального статусу та ступеня в╕дпов╕дальност╕, парт╕йних або ╕нших уподобань, ма╓мо зберегти мир ╕ спок╕й на кримськ╕й земл╕, працювати кожен на сво╓му м╕сц╕ ╕ виконувати свою м╕с╕ю. Щоб пот╕м н╕кому з нас не було соромно за сво╖ вчинки.
Звертаюся до вс╕х кримчан, прац╕вник╕в орган╕в влади ╕ м╕сцевого самоврядування, п╕дпри╓мств, установ ╕ орган╕зац╕й, правоохоронних орган╕в, в╕йськових – ми повинн╕ д╕яти виключно в конституц╕йний спос╕б, в рамках чинного законодавства, усв╕домлюючи особисту в╕дпов╕дальн╕сть за кожен св╕й крок.
Представництво Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим, в╕дпов╕дно до положень Конституц╕╖ Укра╖ни, Закону Укра╖ни «Про Представництво Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим», працю╓ в штатному режим╕, продовжуючи виконувати сво╖ обов’язки.
Максимальна витримка ╕ толерантн╕сть, в╕дмова в╕д агрес╕╖, радикал╕зму та деструктивних д╕й, недопущення будь-якого нагн╕тання пристрастей, забезпечення миру ╕ злагоди на наш╕й земл╕, збереження суверенност╕ та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни — це гарант╕я впевненост╕ у завтрашньому дн╕, запорука майбутнього наших д╕тей.

В╕ктор ПЛАК╤ДА,
Постiйний Представник Президента Укра╖ни в АР Крим

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2014 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12893

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков