Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3008)
З потоку життя (6197)
Душі криниця (3423)
Українці мої... (1452)
Резонанс (1476)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1657)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ – ДУХОВНА ╢ДН╤СТЬ ПОКОЛ╤НЬ
Можна не сумн╕ватися, що Степан Руданський, великий прихильник укра╖нського слова, р╕дно╖ мови,...


ЧОМ, ЧОМ, ЗЕМЛЕ МОЯ…
Колись на хвилях Укра╖нського рад╕о часто звучала п╕сня «Чом, чом, земле моя»,...


ДУХОВНИЙ УЧИТЕЛЬ: ╢ВГЕН СВЕРСТЮК
Яким був ╢вген Сверстюк ╕ як╕ повчання залишив у спадок новим покол╕нням, нам розпов╕ла зав╕дувач...


ЗАБУТЕ ╤М’Я Л╤КАРЯ МАР’ЯНА ПАНЧИШИНА
«Знання ╕ досв╕д – в ╕м’я збереження здоров’я укра╖нц╕в”, - таким...


ДОВГИЙ ШЛЯХ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ОСВ╤Т╤
З ЮВ╤ЛЕ╢М! РЕКТОРУ НАЦ╤ОНАЛЬНОГО ПЕДАГОГ╤ЧНОГО УН╤ВЕРСИТЕТУ ╤МЕН╤ М.П. ДРАГОМАНОВА В╤КТОРУ...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2014 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 28.02.2014
В╤ДЧУТТЯ ПЕРСПЕКТИВИ ЯК НЕОБХ╤ДН╤СТЬ

«Мало любити Укра╖ну до глибини душ╕, треба любити ╖╖ й до глибини кишен╕», — ц╕ слова сказав в╕домий укра╖нський благод╕йник к╕нця XVIII ╕ початку Х╤Х стол╕ть ╢вген Чикаленко. Приблизно так дума╓ ╕ чинить меценат культури, осв╕ти, медицини, севастопольський п╕дпри╓мець В╕тал╕й Осадчий, який упевнений, що кожен св╕домий громадянин ╕ св╕домий укра╖нець повинен щось робити для розвитку сусп╕льства ╕ держави.
В╕домо, що в╕н п╕дтримував конкурс знавц╕в укра╖нсько╖ мови ╕м. П. Яцика, Конгрес укра╖нц╕в Севастополя, м╕ський хосп╕с, брав участь у ф╕нансуванн╕ документальних ф╕льм╕в, видавництв╕ книг, вид╕ляв кошти на призи переможцям експрес-турн╕ру в Мереж╕ п╕д гаслом: «Ой, яка чудова укра╖нська мова!», робив масову передплату газети «Кримська св╕тлиця» в б╕бл╕отеки 70 шк╕л м╕ста та п╕дтримував «Св╕тличний» мовно-комп’ютерний конкурс.
Очевидно, що це ╓ прикладом соц╕ально в╕дпов╕дального б╕знесу й активно╖ житт╓во╖ позиц╕╖ п╕дпри╓мця.
Директор науково-виробничого п╕дпри╓мства «Югремхолод» В╕тал╕й Осадчий ╓ одним ╕з засновник╕в Асоц╕ац╕╖ «Кластер «Енергозбереження», де вивчають питання використання природних умов м╕ста для впровадження альтернативних джерел енерг╕╖, а саме — сонячно╖, в╕трово╖ та енерг╕╖ морсько╖ води. Щоправда, низка фактор╕в заважа╓ еколог╕чн╕й ╕н╕ц╕атив╕. Б╕знесмен каже: «Я вважаю, перший — головний фактор — це неринков╕ тарифи. Вони так╕ не т╕льки в м╕ст╕, а взагал╕ в Укра╖н╕. Ось це головне гальмо впровадження. Другий фактор — це в╕дсутн╕сть ринкових умов. Це якщо ми говоримо про бюджетн╕ замовлення. Якщо взяти приватних кл╕╓нт╕в, то, швидше за все, ╕сну╓ недостатня ╕нформован╕сть кл╕╓нт╕в або потенц╕йних споживач╕в».
П╕дпри╓мцям ще н╕коли легко не було, х╕ба 2004 року було якесь послаблення, — каже В╕тал╕й В’ячеславович. ╤ прикро, що за часи Ющенка не в╕дбулось реальних покращень у ц╕й сфер╕. Дос╕ ╕сну╓ складна, трудом╕стка, суперечлива ╕ несправедлива система оподаткування, що ма╓ насл╕дками низьку конкурентоспроможн╕сть на м╕жнародному р╕вн╕. Як приклад, для маленького п╕дпри╓мства утримання бухгалтера для обрахування податк╕в варту╓ пор╕вняно дорого, ╕нод╕ дорожче, н╕ж сам╕ податки.
В╕тал╕й Осадчий регулярно бере участь у б╕знес-сем╕нарах, поглиблю╓ сво╖ знання у спец╕альност╕ читанням книг з економ╕ки, теор╕╖ менеджменту.
Ще любить в╕н книги на ╕сторичну тематику. Нещодавно ╕з задоволенням прочитав книгу Василя Нар╕жного «Бурсак», де д╕я твору в╕дбува╓ться за час╕в Хмельницького, у ньому по╓днано елементи авантюрного та ╕сторичного роман╕в, дв╕ книги Любка Дереша. У книгах йому подобаються вс╕ляк╕ мовн╕ смаколики, ц╕кав╕ ╕де╖, паралел╕ ╕з сучасн╕стю. Якщо книжка гарна — чита╓ довго, в╕ддаляючи час прощання з нею.
Останн╕ми роками, маючи власну пас╕ку, в╕н багато часу витрача╓ на бдж╕льництво, займа╓ться досл╕дженням л╕кувальних властивостей маточного молочка, яке, за його словами, може дати «в╕дчуття повноти життя», вже мав позитивний результат у в╕дновленн╕ здоров’я к╕лькох людей. За його словами, це хоб╕, як ╕ сад╕вництво, привча╓ до системи, вчасного виконання вс╕х необх╕дних процедур.
Найб╕льш ефективно В╕тал╕й Осадчий продуку╓ ексклюзивн╕ ╕де╖, як╕ ╓ новими ╕ можуть принести користь людям, у тих сферах д╕яльност╕, як╕ його захоплюють. ╤ каже, що найкраще почував би себе на посад╕ креативного директора корпорац╕╖.
На мо╓ запитання: «Що може Вас зробити щасливим?», в╕н в╕дпов╕в, що часто ╕ довго думав над цим ╕, швидше за все, це — в╕дчуття перспективи.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

В╕тал╕й Осадчий з мамою - Аллою Микола╖вною

* * *
В╕тал╕й Осадчий — надзвичайно скромна, ╕нтел╕гентна людина, яку добре знають укра╖нськ╕ ф╕лологи м. Севастополя. ╤ не т╕льки педагоги, ╖хн╕ вихованц╕, а й севастопольська укра╖нська громада.
В╕н переконаний, що майбутн╓ нашо╖ держави твориться сьогодн╕ ╕ буду╓ться конкретною доброю справою кожного св╕домого патр╕ота. Це переконання прийняв в╕д сво╓╖ мами, колишньо╖ вчительки, ╕ цю ╕стину, безумовно, п╕дтвердило саме життя.
Кожного року при╓мно ста╓ В╕тал╕ю на душ╕, коли на урочистостях, присвячених нагородженню переможц╕в м╕ського етапу р╕зних учн╕вських конкурс╕в, в╕н дивиться у в╕дкрит╕ оч╕ юнака чи д╕вчини, тисне руку, щоб прив╕тати з ╕нтелектуальною перемогою ╕ вручити подарунок.
Так, таке плекання, п╕дтримка обдаровано╖ молод╕ слугу╓ прикладом готовност╕ чинити добро задля р╕дно╖ Батьк╕вщини. ╤ перекону╓ юних севастопольц╕в у необх╕дност╕ любити р╕дний край, гордитися за св╕й народ.
Прийм╕ть найщир╕ш╕ слова подяки, наш дорогий доброд╕ю!

Валентина ЛОПАТЮК,
методист з укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури СМГУ

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2014 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12906

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков