Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3008)
З потоку життя (6197)
Душі криниця (3423)
Українці мої... (1452)
Резонанс (1476)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1657)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЕРША ГРОМАДА КОЛИШНЬОГО МОСКОВСЬКОГО ПАТР╤АРХАТУ З П╤ВДНЯ УКРА╥НИ ПЕРЕЙШЛА ДО ПЦУ
На Микола╖вщин╕ рел╕г╕йна громада Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Московського патр╕архату (УПЦ...


П╤ДТРИМАЙМО КОНОНЕНК╤ВСЬКИЙ КОНКУРС!
всеукра╖нський дитячий л╕тературний конкурс його ╕мен╕ – це найкраща пам'ять про Поета, тож...


ЙОГО ДУША В ПОЕЗ╤╥
12 с╕чня в Центральному Будинку культури м╕ста ╤рпеня на Ки╖вщин╕ в╕дбувся авторський концерт...


МЕН╤ ╤М’Я ДАВАЛА ПОВИТУХА
На Водохреща – 19 с╕чня – святкуватиме св╕й день народження наша кримська укра╖нська...


БОГОЯВЛЕННЯ ГОСПОДН╢
19 с╕чня — велике двонадесяте свято Богоявлення Господн╓, Хрещення Бога ╕ Спасителя нашого...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 28.02.2014
ПРИСТРАСТ╤ ОПЕРИ

Фе╓р╕я живого звуку симфон╕чного оркестру, сол╕ст╕в-вокал╕ст╕в, артист╕в хору ╕ драми заповнила Кримський академ╕чний укра╖нський музичний театр на прем’╓р╕ концерту симфон╕чно╖ музики «Ненудна опера». Диригент В╕ктор Климов, заслужений д╕яч мистецтв Автономно╖ Республ╕ки Крим, з╕брав в одну програму найб╕льш популярний у глядач╕в, чар╕вний ╕ хвилюючий пласт зах╕дно╓вропейсько╖ класично╖ музики. З╕ сцени прозвучали фрагменти таких безсмертних твор╕в, як «Трав╕ата» Д. Верд╕, «Кармен» Ж. Б╕зе, «Сев╕льський цирульник» Д. Росс╕н╕, «Чар╕вна флейта» В.-А. Моцарта, «Норма» В. Белл╕н╕ та ╕нш╕.
Оперу не можна полюбити не п╕знавши, а п╕знавши – не можна не полюбити. В н╕й, як у дзеркал╕ людсько╖ душ╕, по╓днан╕ в одне ц╕ле поез╕я ╕ драматург╕чне мистецтво, м╕м╕ка ╕ танц╕, декорац╕╖ та костюми, голос та ╕нструмент. Зустр╕ч╕ з такою музикою демонструють ╕стинн╕ ц╕нност╕, дарують нам багатство емоц╕й, радують серце, звеселяють душу.
Драматизм ╕ ком╕зм життя з яскраво вираженою музичною експресивн╕стю передали в ар╕ях представниц╕ ж╕ночо╖ вокально╖ половини театрально╖ трупи – заслужен╕ артистки Автономно╖ Республ╕ки Крим Тамара Гончаренко, Зарема Меджитова, Жанна Пилипенко, Марина Г╕ман та ╕нш╕. А дуети Зареми Меджитово╖: кв╕ткарок – у пар╕ з Тамарою Гончаренко та к╕шок – ╕з Мариною Г╕ман продемонстрували не лише високу вокальну планку, а й неабиякий артистизм.
П╕днесен╕ романтичн╕ почуття виникали з перших нот, виконаних чолов╕чою групою учасник╕в концерту. З блиском представляли всю багатогранну пал╕тру сво╖х образ╕в в ар╕ях ╕ дуетах заслужений артист Укра╖ни Микола Бондаревський, артисти Фед╕р Марченко та ╤гор Юрченко. А к╕лька виход╕в на сцену ╖хнього тр╕о глядач╕ проводжали бурхливими оплесками та словами «Браво!».
Профес╕онал╕зм ╕ майстерн╕сть ╕нтерпретац╕╖ оперних образ╕в артистами, а музики – хором та оркестром доповнював на сцен╕ в╕дпов╕дно п╕д╕браний в╕деоряд, якому передували коментар╕ ведучих концертно╖ програми – Лариси Соколово╖ та Олександра Савченка.
— Концерт «Ненудна опера» входить у цикл «Прекрасний св╕т музики», який реал╕зу╓ться колективом протягом останн╕х трьох рок╕в, — розпов╕да╓ зав╕дувач л╕тературно╖ частини театру Тетяна Сн╓г╕рьова. – А цього року з ним уперше отримали можлив╕сть ознайомитися глядач╕ Севастополя. Концерти в╕дбуваються зг╕дно з абонементами в останню нед╕лю кожного м╕сяця в Будинку оф╕цер╕в флоту.
Р╕зноман╕тний музичний матер╕ал, напрацьований театром за свою б╕льш як п╕вв╕кову ╕стор╕ю, об’╓днаний у так╕ програми, як «Ср╕бного в╕ку силует…» за творами С. Прокоф’╓ва, «╤з музично╖ скриньки ХV╤╤-ХV╤╤╤ стол╕ть» (Д. Перголез╕, Й. Бах, А Корелл╕), «Музика ф╕орд╕в» (Е. Гр╕г), «Пушк╕н – невичерпне джерело музичних в╕дкритт╕в» (Г. Свиридов, С. Рахман╕нов), «Музика епохи просв╕тництва» (В.-А. Моцарт), «Вершини св╕тового музичного мистецтва» (П. Чайковський), «Шедеври укра╖нсько╖ класично╖ музики» (С. Гулак-Артемовський, М. Лисенко), «Мелод╕╖, народжен╕ Кримом».
Нова симфон╕чна програма зачарову╓ ╕ пост╕йних глядач╕в, ╕ меломан╕в-початк╕вц╕в, створю╓ неповторну атмосферу ╓днання в мистецтв╕, для якого нема╓ в╕ку, бо музика в╕чна.

Валентина ВАСИЛЕНКО


ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 28.02.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=12920

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков