Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 11.04.2014 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 11.04.2014
ШЕВЧЕНКО МОВАМИ НАРОД╤В КРИМУ

Шлях до Тараса

5 кв╕тня в Севастопол╕ в╕дбулася церемон╕я нагородження учасник╕в акц╕╖, яку було розпочато в грудн╕ минулого року Малою академ╕╓ю наук учн╕всько╖ молод╕ (МАНУМ). Упродовж трьох м╕сяц╕в у т╕сн╕й сп╕впрац╕ з Асоц╕ац╕╓ю нац╕онально-культурних меншин м╕ста «Анкос» та з╕ школами м╕ста велася робота з п╕дготовки та запису на студ╕╖ МАНУМ школяр╕в, як╕ могли прочитати твори поета св╕тового р╕вня мовами народ╕в Криму.
До акц╕╖ долучилось 55 учн╕в, представник╕в р╕зних нац╕онально-культурних товариств. Серед них — ╕ вихованц╕ спец╕ал╕зованих шк╕л, де вивчають ╕спанську, французьку, н╕мецьку, англ╕йську мови, а також д╕ти, як╕ при╖хали до Севастополя з Голланд╕╖, Коре╖, ╤зра╖лю, К╕пру, були й араби. Полум’яне слово Кобзаря об’╓днало грек╕в, болгар, б╕лорус╕в, рос╕ян, поляк╕в, чех╕в, хорват╕в, грузин, в╕рмен, азербайджанц╕в. Чимало учасник╕в читали Тараса кримськотатарською, нав╕ть кримчацькою, що ледве жевр╕╓, ╕, зв╕сно, укра╖нською мовами.
На церемон╕ю нагородження в Палац дитячо╖ та юнацько╖ творчост╕ зав╕тали учн╕ загальноосв╕тн╕х навчальних заклад╕в м╕ста, ╖хн╕ батьки, учител╕, директори, члени нац╕онально-культурних товариств.
З в╕тальним словом до учасник╕в акц╕╖ звернувся начальник Управл╕ння осв╕ти ╕ науки Севастополя В╕ктор Оганесян: «Ми живемо в м╕ст╕, де спочатку пану╓ доброта, терпим╕сть, толерантн╕сть ╕ т╕льки пот╕м — так зване нац╕ональне питання. Давайте зробимо свято р╕дно╖ мови традиц╕йним: Тарас Шевченко — на 15-ти мовах св╕ту, Олександр Пушк╕н — на 15-ти мовах св╕ту… ╕ так дал╕. Ви, д╕ти, вивчайте насамперед рос╕йську, укра╖нську, кримськотатарську мови, а також ╕нш╕».
Наталя Журавльова, заступник начальника Управл╕ння осв╕ти ╕ науки, звертаючись до молод╕, акцентувала увагу на тому, що проведена акц╕я пробудила в багатьох школяр╕в бажання вивчати р╕дну мову, традиц╕╖ свого народу, а головне — в╕дчувати свою причетн╕сть до р╕дного етносу.
Заступник директора ╤нституту п╕слядипломно╖ осв╕ти ╤рина Михайлова подякувала орган╕заторам акц╕╖ за пл╕дну сп╕впрацю ╕ такий гарний результат.
Брали слово також представники р╕зних нац╕онально-культурних товариств. Зокрема, голова болгарсько╖ громади С. Бучков зазначив, що болгарськ╕ та слов’янськ╕ народи ╓дна╓ бажання жити п╕д чистим, безхмарним небом, процв╕тати в мир╕ та злагод╕ м╕ж ус╕ма народами легендарного Севастополя. У виступах представник╕в чесько╖, грецько╖, таджицько╖, ╓врейсько╖, кримськотатарсько╖, польсько╖, н╕мецько╖ та ╕нших сп╕льнот — щира подяка орган╕заторам акц╕╖ за можлив╕сть доторкнутись до р╕дно╖ культури ╕ над╕я на майбуття.
Зац╕кавлено слухали Тетяну Малко, ученицю 10 класу г╕мназ╕╖ № 5, та ╖╖ кер╕вника з МАНУМ Св╕тлану Левон — учасник╕в Всеукра╖нського конкурсу «Розкрилля душ╕», присвяченого 200-р╕ччю в╕д дня народження Т. Г. Шевченка. У сво╖й творч╕й робот╕ автори порушили питання: чи розкрилить слово Кобзаря дух севастопольсько╖ юн╕? ╤, як виявилося, передбачили, що дух Великого поета згуртував севастопольц╕в. З Ки╓ва Тетяна Малко привезла високу винагороду — диплом II ступеня.
Особливого схвалення отримав ╕ спец╕альний ф╕льм «Шевченко мовами народ╕в Криму», що створили Св╕тлана Скрипн╕ченко, кер╕вник дитячо╖ телестуд╕╖ «Клас-ТВ» МАНУМ, та ╖╖ учениця Галина Б╕локонна.
Кожного учасника акц╕╖, кожного представника нац╕онально-культурно╖ меншини було нагороджено грамотами Управл╕ння осв╕ти ╕ науки та дисками з ф╕льмом.
Не залишилися без уваги й переможц╕ м╕ського конкурсу читц╕в. ╥м вручили укра╖нськ╕ книги, що з╕брала Оксана Кротюк, л╕тературний редактор ки╖вського журналу «Малятко», разом ╕з друзями.
Просв╕тницька акц╕я вкотре п╕дтвердила, що севастопольц╕ багат╕ на таланти та ╓дин╕ в прагненн╕ жити в мир╕ та злагод╕.

Св╕тлана ЛЕВОН
м. Севастополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 11.04.2014 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13115

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков