Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 11.04.2014 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 11.04.2014
ЛИНЕ НАД СВ╤ТОМ ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО

В╕деорядом дитячих малюнк╕в п╕д звуки п╕сн╕ «Реве та стогне Дн╕пр широкий» розпочалася 2 кв╕тня в С╕мферопольськ╕й центральн╕й м╕ськ╕й дитяч╕й б╕бл╕отец╕ ╕м. А. Гайдара церемон╕я нагородження переможц╕в Всекримського творчого ╕нтернет-конкурсу «Шляхами Великого Кобзаря» для д╕тей та юнацтва в╕ком в╕д 6 до 17 рок╕в. Його орган╕затори — Всеукра╖нський ╕нформац╕йно-культурний центр ╕ б╕бл╕отека не випадково обрали для п╕дбиття п╕дсумк╕в дитячо╖ творчост╕ саме цей день. 2 кв╕тня в╕дзнача╓ться М╕жнародний день дитячо╖ книги, а Шевченко — автор багатьох поетичних ╕ живописно-граф╕чних твор╕в про д╕тей ╕ для д╕тей, пам’ятники йому встановлен╕ в кра╖нах на вс╕х континентах планети.
Чому так шанують, за що люблять великого укра╖нця в усьому св╕т╕? В╕дпов╕ддю на ц╕ запитання ╓ його життя, яке в╕н усе, до самого денця, присвятив служ╕нню народу ╕ сво╖й муз╕. Народившись у пер╕од кр╕пацтва, Тарас ╕з найб╕дн╕ших верств населення п╕днявся до висот академ╕чно╖ науки, став основоположником укра╖нсько╖ л╕тературно╖ мови ╕ власним прикладом продемонстрував, як можна зробити себе ╕ свою долю, безмежно любити свою В╕тчизну.
У в╕рш╕ «Мен╕ тринадцятий минало», що прозвучав у виконанн╕ заслуженого артиста Автономно╖ Республ╕ки Крим Аркад╕я Вакуленка, Шевченко в поетичн╕й форм╕ розпов╕в, як в╕дбувся переломний пер╕од у його житт╕, як хлопчик, що пас ягнята за селом, тягнувся до розум╕ння навколишньо╖ д╕йсност╕.
Чи так сонечко с╕яло,
Чи так мен╕ чого було?
Мен╕ так любо, любо стало.
Небо, село, ягня, зда╓ться, веселилось, ╕ сонце гр╕ло, не пекло. Ця спостережлив╕сть до зм╕н у природ╕, спроби передати ╖х на папер╕ ол╕вцем, вуг╕ллям, фарбами привернули увагу до хлопця укра╖нських художник╕в того часу. За ╖хньою протекц╕╓ю та допомогою в осво╓нн╕ шк╕льного курсу знань його приймають у Петербурзьку академ╕ю мистецтв. Так Шевченко став профес╕йним живописцем.
╤ саме малюнк╕в було найб╕льше серед понад чотирьохсот творчих ╕ндив╕дуальних ╕ колективних роб╕т, що над╕йшли з ус╕х рег╕он╕в Криму на конкурс «Шляхами Великого Тараса».
— Чудов╕ пейзаж╕ укра╖нсько╖ природи, самобутн╕сть с╕льського укладу життя, пров╕нц╕╖ пробудили в душ╕ маленького Тараса ╕нтерес до краси, — сказав один ╕з член╕в жур╕, директор С╕мферопольсько╖ дитячо╖ художньо╖ школи ╤лля Борохов. — ╤ цю чистоту свого серця в╕н висловив у думках ╕ д╕ях.
Як росток тягнеться до св╕тла, так Шевченкова муза надихнула нин╕шн╕х школяр╕в на пошук власних ориг╕нальних р╕шень у композиц╕╖ та колористиц╕. ╤ малюнки в них вийшли просто чудов╕! Справжн╕й тр╕умф юних обдарувань! А найкращими у ном╕нац╕╖ «Художн╕ твори образотворчого мистецтва» визнано малюнки: у молодш╕й в╕ков╕й категор╕╖ (6-10 рок╕в) — Ольги Кузб╕т ╕з ЗОШ № 25, у середн╕й (11-14 рок╕в) — Д╕ани Лапшино╖ з б╕бл╕отеки-ф╕л╕╖ № 15 ╕ Л╕ни Шмигельсько╖ ╕з ЗОШ № 21, у старш╕й (15-17 рок╕в) — Ельм╕ри Ковал╕ ╕з ЗОШ № 28, а також колективну роботу студ╕╖ образотворчого мистецтва «Акварель».
У ном╕нац╕╖ «Декоративно-прикладне мистецтво» переможцями стали Ганна Чигильова ╕ Рег╕на Кар╕мова з Кримського республ╕канського центру дитячо╖ та юнацько╖ творчост╕, Олександра Малишенко з С╕мферопольсько╖ дитячо╖ школи мистецтв та учениця ЗОШ № 23 Найл╓ Бек╕рова.
За ориг╕нальн╕сть та креативн╕сть трактування образу Шевченка засобами в╕деопрезентац╕╖ в╕дзначен╕ ╤ван Прохоренко та Анастас╕я Головченко з б╕бл╕отеки-ф╕л╕╖ № 15, Ольга Решетн╕кова ╕з ЗОШ № 5 та Ольга С╕длярова ╕з ЗОШ № 39. Вручаючи ╖м дипломи та подарунков╕ набори книг, орган╕затори свята сказали, що ще до ф╕нально╖ частини знали кожного з учасник╕в ц╕╓╖ ном╕нац╕╖ в обличчя, адже конкурсанти — не лише автори сво╖х в╕деосюжет╕в, а й протягом трьох хвилин були присутн╕ в кадр╕ як виконавц╕ головних ролей.
У ном╕нац╕╖ «Л╕тературна творч╕сть», який тв╕р не в╕зьми — в╕рш, опов╕дання, казку чи есе, кожен, за оц╕нкою жур╕, претенду╓ на звання самобутнього, переда╓ власне ставлення юного автора до описуваних под╕й.
— Особливою щир╕стю, теплом ╕ добротою проникнут╕ л╕тературн╕ твори наймолодших поет╕в ╕ проза╖к╕в, — сказав Аркад╕й Вакуленко, автор трьох поетичних зб╕рок.
Переможцями в ц╕й в╕ков╕й груп╕ стали ╤гор Колом╕йченко з школи-г╕мназ╕╖ № 25 ╕ В╕ктор╕я Ол╕йник ╕з ЗОШ № 4. Серед учн╕в середн╕х ╕ старших клас╕в перше м╕сце пос╕ли у поез╕╖ Дмитро Любомирський з НВК «Укра╖нська школа-г╕мназ╕я» ╕ Наталя Берегова ╕з ЗОШ № 5, у проз╕ — Ганна Григорян ╕ В╕ктор Стефанський з В╕дкритого косм╕чного л╕цею та Катерина Люб╓зна з г╕мназ╕╖ № 11 ╕м. К. Треньова.
Переможц╕в ╕ призер╕в конкурсу в╕тали ╖хн╕ ровесники, активн╕ читач╕ м╕ських дитячих б╕бл╕отек. Вони виконали п╕сн╕ та хореограф╕чн╕ номери, декламували поез╕╖ Великого Кобзаря. Директор б╕бл╕отеки ╕м. А. Гайдара Валентина Лупеногена побажала вс╕м учасникам свята читати б╕льше розумних ╕ добрих книг. Це збагатить ╖х знаннями, розширить кругоз╕р ╕ д╕апазон мислення. А прикладом у цьому для них може бути Тарас Шевченко, який, за словами генерального директора Всеукра╖нського ╕нформац╕йно-культурного центру Миколи Кузьм╕на, показав ус╕м, як можна добитися усп╕ху в житт╕, залишити сво╓ ╕м’я на земл╕ назавжди.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 11.04.2014 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13117

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков