Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 25.04.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 25.04.2014
КРИМСЬКА РУЛЕТКА

19 кв╕тня президент Рос╕╖ В. Пут╕н вн╕с у Держдуму законопроект про створення в анексованому Криму грально╖ зони. УН╤АН спробував роз╕братися, наск╕льки актуальним може бути такий проект у нин╕шн╕х умовах функц╕онування п╕вострова, ╕ кому насправд╕ це може бути виг╕дно.
Формальним поштовхом для внесення законопроекту могла стати пропозиц╕я про створення тако╖ зони нелег╕тимним прем’╓ром Криму Серг╕╓м Аксьоновим, який зробив заяву про це через тиждень п╕сля оголошення результат╕в незаконного кримського референдуму. «Казино й гральних зон по всьому Криму не буде. Усе буде зосереджено в одному м╕сц╕», — сказав в╕н наприк╕нц╕ березня.
Представники нелег╕тимно╖ кримсько╖ влади повторюють, що поява грально╖ зони на територ╕╖ п╕вострова матиме виключно позитивн╕ насл╕дки: в╕д створення нових робочих м╕сць до орган╕зац╕╖ особливо╖ економ╕чно╖ зони, що передбача╓ податков╕ п╕льги для компан╕й-резидент╕в, ╕, як результат, перетворення Криму з дотац╕йного рег╕ону в територ╕ю, що приносить стаб╕льн╕ доходи ╕ наповню╓ бюджет. Зрозум╕ло, рос╕йський.
Але чи оч╕ку╓ таке райдужне майбутн╓ Кримський п╕востр╕в у випадку прийняття Держдумою РФ р╕шення про створення на його територ╕╖ п’ято╖ грально╖ зони?
Фах╕вц╕ в сфер╕ маркетингу погоджуються, що розраховувати на швидкий прибуток автоном╕╖ не доведеться. П╕дтвердженням цьому служать приклади чотирьох гральних зон, що вже ╕снують на територ╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Так, «Сиб╕рська монета» на територ╕╖ Алтайського краю, «Примор’я» у Приморському кра╖ й «Бурштинова» на територ╕╖ Кал╕н╕нградсько╖ област╕ — не функц╕онують зовс╕м, а ╖хн╓ введення в експлуатац╕ю пост╕йно в╕дклада╓ться.
Ще одна гральна зона, розташована на територ╕╖ Краснодарського краю, — «Азов-С╕т╕», незважаючи на вкладен╕ в не╖ майже 40 м╕льйон╕в долар╕в, повернула в бюджет Рос╕╖ у вигляд╕ податк╕в у п’ять раз╕в менше витраченого (близько 8 м╕льйон╕в долар╕в), що св╕дчить про збитков╕сть цього задуму.
Пояснення ситуац╕╖, що склалася, до банальност╕ просте — гральн╕ зони на територ╕╖ РФ не представляють ╕нтересу для забезпечених рос╕ян. В╕дсутн╕сть належно╖ ╕нфраструктури, неготовн╕сть до прийняття гостей (гравц╕в), в╕ддален╕сть в╕д великих м╕ст — роблять ╖х непривабливими в очах людей, готових з╕грати «по-великому». Потенц╕йн╕ гравц╕ в╕ддають перевагу визнаним гральним столицям св╕ту (Лас-Вегас, Макао, Атлантик-С╕т╕ й т. ╕н.), на тл╕ яких жалюг╕дн╕ потуги створити щось схоже на неп╕дготовленому — у правовому й культурному план╕ — ╜рунт╕, виглядають щонайменше см╕шно.
Ще тор╕к голова рос╕йсько╖ сп╕лки промисловц╕в ╕ п╕дпри╓мц╕в Олександр Шох╕н пропонував перенести гральну зону «Азов-С╕т╕» з Анапи в Соч╕. У грудн╕ 2013 року цю ╕дею п╕дтримав рос╕йський прем’╓р-м╕н╕стр Дмитро Медвед╓в. В╕н доручив розглянути таку можлив╕сть в╕це-прем’╓ров╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ Дмитру Козаку, що в╕дпов╕дав в уряд╕ за п╕дготовку до Ол╕мп╕ади. Вт╕м, Козак вважа╓, що ╕дея створення центру азартних ╕гор у Соч╕ може бути розглянута не ран╕ше, н╕ж через два роки.
До слова, як стало в╕домо зовс╕м недавно, саме Козак буде курирувати з боку рос╕йського уряду й питання Криму. Таким чином, лекала, як╕ планувалося використовувати для викр╕йки нового формату чорноморського курортного в╕дпочинку в Соч╕, будуть, най╕мов╕рн╕ше, спочатку використан╕ в Криму.
Нагада╓мо, ран╕ше Медвед╓в висловлювався за створення особливо╖ економ╕чно╖ зони на територ╕╖ Кримського п╕вострова, але, напевне, сьогодн╕ сенсу п╕дтримувати гарну риторику б╕льше нема╓. Через те вже п╕сля проведення псевдореферендуму в Криму рос╕йський прем’╓р заявив, що гральна зона — не пр╕оритетний проект для автоном╕╖, тому що набагато важлив╕ше — соц╕альн╕ програми.
До реч╕, у зв’язку з цим виника╓ запитання, чому Рос╕я в╕дмовля╓ться в╕д задуму хоча б спробувати повернути в бюджет г╕гантськ╕ кошти, витрачен╕ на ╕нфраструктуру навколо Соч╕, шляхом перенесення саме туди «Азов-С╕т╕»? Можливо, це в╕дбува╓ться у зв’язку з в╕дсутн╕стю упевненост╕ в усп╕ху ц╕╓╖ справи. ╤ саме тому лог╕чною для рос╕йського уряду вигляда╓ спроба для початку випробувати цю ╕дею на кримськ╕й земл╕.
Кр╕м того, споконв╕чне створення гральних резервац╕й на територ╕╖ РФ мало на уваз╕ ╖хню в╕ддален╕сть в╕д великих м╕ст ╕ населених пункт╕в. У вс╕х вже ╕снуючих випадках це спец╕ально створена територ╕я, що виключа╓ можливост╕ «з╕ткнення» м╕сько╖ ╕нфраструктури й м╕сцевих жител╕в ╕з гравцями, котр╕ шукають «дорослих» пригод ╕ гострих в╕дчутт╕в. Але у випадку ╕з Кримом цей аспект, схоже, не врахову╓ться. Д╕йсно, кр╕м ун╕кального кл╕мату, що забезпечу╓ практично ц╕лор╕чне комфортне обслуговування кл╕╓нт╕в, ╕нвестор╕в можна залучити вже готовою ╕нфраструктурою й близьк╕стю курорт╕в.
Перспективи появи грально╖ зони вже викликали бурхлив╕ обговорення й дебати в самому Криму. Насамперед, вони стосуються розм╕щення гральних заклад╕в ╕ вид╕лення для цього буквально «золотих» гектар╕в кримсько╖ земл╕. Адже йтися може не ст╕льки про степову зону б╕ля Сак ╕ ╢впатор╕╖, але й про б╕льш приваблив╕ д╕лянки м╕ж Алуштою й Судаком. Зрозум╕ло, з виходом до моря. Кр╕м того, розглядаються вар╕анти розм╕щення грально╖ зони в район╕ Гурзуфа. На думку експерт╕в, для облаштування такого проекту буде потр╕бно близько 100 гектар╕в земл╕, що в топограф╕чних умовах узбережжя Криму в цих районах означа╓ безпосередню близьк╕сть або до населених пункт╕в, або до запов╕дних зон.
Таким чином, перетворення Криму в п’яту гральну зону — ╕дея досить специф╕чна. Особливо у частин╕ чистоти помисл╕в ╕ якост╕ реал╕зац╕╖. У зв’язку з цим ц╕лком ╕мов╕рн╕ жорсток╕ земельн╕ перед╕ли, у тому числ╕ ╕з кримськими татарами, яких у будь-який момент можуть звинуватити в самозахопленн╕ «ц╕кавих» земель на тл╕ зростаючо╖ вже сьогодн╕ м╕жетн╕чно╖ напруженост╕.
Варто також врахувати, що в обстановц╕ глобально╖ ╕золяц╕╖ п╕вострова, зростаючих проблем у правовому пол╕, у д╕яльност╕ банк╕всько╖ системи, робот╕ нотар╕ату, в ╕нших житт╓во важливих сферах, — ц╕лком ╕мов╕рно, що мережа гральних заклад╕в може бути широко використана у вс╕ляких схемах в╕дмивання грошей ╕ подальшо╖ ╖хньо╖ легал╕зац╕╖ на рахунках рос╕йських чиновник╕в ╕ наближених до них ос╕б.
Водночас сумно спостер╕гати, як жител╕в Криму продовжують годувати об╕цянками кращого життя шляхом впровадження малозрозум╕лих механ╕зм╕в. Особливо, якщо взяти до уваги, як жител╕ Краснодарського краю, зм╕таючи товари з полиць кримських магазин╕в, жартують над м╕сцевими: «А воно вам треба було?».
Так чи ╕накше, механ╕зм кримсько╖ рулетки запущений. Т╕льки навряд чи сьогодн╕ варто ставити на червоне або на чорне. У результат╕, швидше за все, випаде зеро...


КРИМСЬК╤ ТАТАРИ ВИСТУПАЮТЬ ПРОТИ СТВОРЕННЯ ГРАЛЬНО╥ ЗОНИ В КРИМУ

Гральний б╕знес у Криму йде в розр╕з з нац╕ональними переконаннями кримських татар. Пут╕н зустр╕не серйозний оп╕р з боку кор╕нного населення ╕ в цьому питанн╕. Про це 22 кв╕тня в еф╕р╕ Шустер Live сказав Мустафа Джем╕л╓в.
«╤дея Лас-Вегасу на укра╖нських територ╕ях п╕дн╕малася ще в часи прем’╓ра Матв╕╓нка. ╤ вже тод╕ ми висловилися проти. Це суперечить нашим нац╕ональним традиц╕ям. Зараз ця ╕н╕ц╕атива Пут╕на стане одним з джерел протистояння кримських татар», — сказав М. Джем╕л╓в.
В╕н також висловив сумн╕в у можливост╕ вт╕лення задуму за нин╕шн╕х обставин, коли до Криму л╕тають т╕льки л╕таки рос╕йських ав╕акомпан╕й. Л╕дер кримськотатарського народу зазначив, що св╕това сп╕льнота навряд чи закри╓ оч╕ на окупац╕ю ╕ почне подорожувати до Криму в пошуках розваг: «Невже вони думають, що св╕т змириться з ц╕╓ю окупац╕╓ю ╕, немов н╕чого не сталося, по╖де до Криму розважатися...».

ТИМ ЧАСОМ...

РУБЛ╤В НА КРИМ НЕ ВИСТАЧА╢...

У МВС Рос╕╖ не вистача╓ грошей на створення пол╕ц╕╖ в Криму, сказав рос╕йськ╕й газет╕ «Ведомости» заступник голови ком╕тету Держдуми з безпеки Олександр Х╕нштейн. Йдеться про брак м╕льярд╕в рубл╕в — точна сума не може бути названа, як ╕ обсяг деф╕циту: дан╕ м╕стяться в закрит╕й частин╕ державно╖ програми «Забезпечення громадського порядку й протид╕я злочинност╕», затверджено╖ урядом в с╕чн╕ й скореговано╖ в середин╕ кв╕тня, зазнача╓ видання.
У Криму й Севастопол╕ ма╓ бути 15 500 сп╕вроб╕тник╕в пол╕ц╕╖ ╕ 3600 службовц╕в внутр╕шн╕х в╕йськ, йдеться у пов╕домленн╕ заступника м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Аркад╕я Гост╓ва на зас╕данн╕ ком╕тету Держдуми з безпеки, що в╕дбулося 22 кв╕тня. Ф╕нансування на 3000 сп╕вроб╕тник╕в знайдено за р╕шенням Володимира Пут╕на, сказав Х╕нштейн, решту треба шукати. Будуть посл╕довн╕ скорочення главк╕в у федеральних округах, сказав депутат, скорочення вже починаються.
За словами джерела «Ведомостей» у центральному апарат╕ МВС, реальна чисельн╕сть кримсько╖ м╕л╕ц╕╖ зараз не перевищу╓ 12 000 ос╕б, але ╖╖ плану╓ться зб╕льшити на к╕лька тисяч ╕ п╕дняти зарплату приблизно вдв╕ч╕, що потребуватиме до 10 млрд. руб. на р╕к додатково. У кримськ╕й м╕л╕ц╕╖ не ╕снувало багатьох п╕дрозд╕л╕в, що ╓ в рос╕йськ╕й пол╕ц╕╖: в╕дд╕лу д╕знання, управл╕ння оперативно-розшуково╖ ╕нформац╕╖ та ╕н., пояснив Гост╓в.
Держпрограма передбача╓ сутт╓ве скорочення ф╕нансування вс╕╓╖ рос╕йсько╖ пол╕ц╕╖ в 2014-2020 рр. (на 68,2 млрд. руб. у перш╕ три роки ╕ на 568,4 млрд. у 2017-2020 рр.), сказав депутатам Гост╓в. Це призведе до нових зв╕льнень сп╕вроб╕тник╕в ╕ «краху орган╕зац╕йно╖ структури» (працюючим й дос╕ не про╕ндексували зарплату), впевнен╕ в м╕н╕стерств╕. Але владнати розб╕жност╕ з М╕нф╕ном МВС не змогло — за день до зас╕дання ком╕тету м╕н╕стерству стало в╕домо, що програму затверджено з╕ скороченнями, додав Гост╓в. Деф╕цит бюджету МВС лише по в╕дкрит╕й частин╕ держпрограми (7,4 трлн. руб.) зараз становить 23%, по закрит╕й — ситуац╕я ще тривожн╕ша, п╕дтвердив Х╕нштейн. У такому раз╕ буде допрацьовано ╕ без того критичний висновок ком╕тету з безпеки, пооб╕цяла його голова ╤рина Ярова.
Держпрограма забезпечення громадського порядку — це фактично вс╕ бюджетн╕ асигнування на МВС, ╖╖ скорочення означа╓ зменшення ф╕нансування вс╕х ключових напрямк╕в роботи пол╕ц╕╖, говорить сп╕врозмовник «Ведомостей» у центральному апарат╕ м╕н╕стерства.
У М╕нф╕н╕ у в╕дпов╕дь на оф╕ц╕йний запит «Ведомостей» нагадали, що 13 березня 2014 р. глава уряду Дмитро Медвед╓в схвалив ╓диний п╕дх╕д до оптим╕зац╕╖ витрат федерального бюджету на реал╕зац╕ю вс╕х держпрограм, починаючи з 2017 р., а також визначен╕ в╕дпов╕дно до даного п╕дходу граничн╕ обсяги витрат на держпрограми на пер╕од 2017-2020 рр. Робота з оц╕нки додатково╖ штатно╖ чисельност╕ служб Криму та Севастополя проводиться, й за необх╕дност╕ до бюджету буде внесено зм╕ни, йдеться у в╕дпов╕д╕ м╕н╕стерства.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 25.04.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13179

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков