Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 30.04.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 30.04.2014
КРИСТИНОП╤ЛЬСЬКА БОГОРОДИЦЯ – 20 РОК╤В, ЯК ЗНОВУ В УКРА╥Н╤

Дорога до Храму

╤кони в укра╖нському християнств╕ набули особливо╖ пошани, тим паче — чудотворн╕. Ось такою святинею може пишатися ╕ Червоноград — Кристиноп╕льською Мат╕р’ю Божою, яка не раз рятувала люд в╕д лиха, зц╕лювала ╕ зц╕лю╓ хворих. Збер╕га╓ться ╕кона в Кристиноп╕льському монастир╕ отц╕в-васил╕ан. Тривалий час вона була власн╕стю родини Садовських, яка проживала на теренах Сх╕дно╖ Галичини.
У 1765 роц╕ Стан╕слав Садовський передав цю родинну рел╕кв╕ю до монастирсько╖ церкви Святого Юра в Кристинопол╕. Вже тод╕ ╕кона славилася як чудотворна. Про це св╕дчать одинадцять ср╕бних табличок ╕з зображенням ласк (так зван╕ воти), як╕ отримали люди, молячись перед нею.
У 1773 роц╕ ченц╕-васил╕ани виготовили для Кристиноп╕льсько╖ Богородиц╕ ср╕бну сукню ╕ золот╕ корони, а через чотири роки о. ╤гнат╕й Беньковський намалював з не╖ коп╕ю, яка збереглася до наших дн╕в.
1815 року австр╕йська влада нахабно обдерла коштовност╕ з ╕кони, бо казна була порожньою… Отож знайшли чим ╖╖ поповнювати. Але тод╕шн╕й ╕гумен Марк╕ян Тарнавський наказав виготовити новий наряд. Сукня була зроблена з дерева, дуже гарно р╕зьблена ╕ позолочена. У так╕й прикрас╕ ╕кона пробула до 1901 року. Цього ж року о. Марк╕ян Повх завдяки ф╕нансовим пожертвам параф╕ян виготовив нову сукню ╕ корону. Все — з╕ ср╕бла. В часи торжества о. Мелет╕й Лончина написав п╕сню «Пресвятая Д╕во Мати…», присвячену Кристиноп╕льськ╕й Богородиц╕.
У монастирських книгах залишилися записи про численн╕ дива, пов’язан╕ з оздоровленням хворих завдяки молитвам до чудотворно╖ ╕кони Кристиноп╕льсько╖ Богоматер╕. Не раз Божа Мати рятувала церкву ╕ монастир в╕д пожеж, хоч гор╕в увесь Кристиноп╕ль.
Ось що трапилося 1768 року, коли у Кристинопол╕ вирувала велика пожежа. Вогонь перекинувся на дах церкви, в як╕й побожн╕ миряни зносили сво╖ щир╕ молитви до чудотворно╖ ╕кони. Раптом в╕тер зм╕нив напрямок ╕ церква з монастирем були врятован╕.
У 1770 роц╕ сталося ще одне диво. На околицях м╕стечка поширилась еп╕дем╕я холери. Обх╕д навколо Кристинополя з чудотворною ╕коною зупинив небезпеку.
Кристиноп╕льська Богородиця дарувала д╕тей безд╕тним с╕м’ям, в╕дкривала з╕р незрячим, зц╕лювала в╕д ╕нших недуг. А все — через щиру молитву.
1902 року Свят╕йший Отець Папа Римський Лев Х╤╤╤ надав церкв╕ отц╕в-васил╕ан у Кристинопол╕ в╕дпусти на вс╕ велик╕ Мар╕йськ╕ свята.
П╕сля Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, коли радянська влада ув╕йшла в м╕сто, отц╕-васил╕ани були насильно вигнан╕ з монастиря. Залишаючи обитель 17 червня 1947 року, вони взяли з собою найц╕нн╕ш╕ реч╕ церковно╖ атрибутики, церковний утвар, монастирську б╕бл╕отеку ╕, зв╕сно, чудотворну ╕кону, ╕ все це перевезли до Варшави.
…Укра╖на здобула незалежн╕сть. ╤сторична правда восторжествувала. З п╕дп╕лля вийшла УГКЦ. 7 кв╕тня 1994 року (на саме свято Благов╕щення) завдяки старанням о. Йосафата Воротняка й ╕сторика Св╕тлани Александрово╖ (Рабонець) ╕кону урочисто повернули в Кристиноп╕льський монастир, де за ╖╖ посередництвом сходять на в╕рних численн╕ ласки та оздоровлення.
А шахтар╕ Льв╕вщини поряд з╕ Святою Варварою також вважають Кристиноп╕льську Богомат╕р сво╓ю покровителькою та охоронницею. Тож у п╕дземн╕ вибо╖ спускаються з молитвою до Д╕ви Мар╕╖.

Тарас ЛЕХМАН,
журнал╕ст
м. Червоноград

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 30.04.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13220

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков