Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 30.04.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 30.04.2014
CОЛ╤ДАРН╤ З УКРА╥НСЬКИМ НАРОДОМ

В╕длуння Майдану

В╕домий н╕мецький письменник ╕ продюсер Кр╕ст╕ан Зайдель назива╓ Укра╖ну сво╓ю другою Батьк╕вщиною ╕ каже, що його серце «б’╓ться за Укра╖ну». В╕н збира╓ кошти для постраждалих ╕ хоче зняти ф╕льм про Небесну Сотню. Можливо, на його позиц╕ю вплинуло те, що дружина Кр╕ст╕ана — укра╖нка та й друз╕в на територ╕╖ нашо╖ держави у нього чимало. А х╕ба можна не закохатися в нашу землю?
«Укра╖нських людей я завжди вважав дуже щирими, — пише н╕мець. — Коли вперше сюди при╖хав, укра╖нська земля дуже нагадувала мен╕ Н╕меччину. В Укра╖н╕ неймов╕рно гарна природа, мало зачеплена впливом ╕ндустр╕╖ чи ландшафтним дизайном. У Н╕меччин╕ тако╖ незаймано╖ природи дуже мало. Я абсолютно впевнений, що ментально, культурно та ╕сторично Укра╖на належить до ╢вропи».
Симпат╕╖ до нашо╖ революц╕╖ Кр╕ст╕ан Зайдель поясню╓ так:
«Чому мене так захопив ╢вромайдан? Останн╕ми роками я дуже довго думав про нед╕╓здатн╕сть демократ╕╖. Я вважав ╖╖ неспроможною системою. Але водночас запитував себе, що може стати альтернативою демократ╕╖? Рух ╢вромайдану ╓ таким. Це процес, коли створю╓ться надзвичайно потужна народна сила, яка може самотужки розвивати кра╖ну. Коли я вперше був на Майдан╕, мене дуже вразила в╕дсутн╕сть алкоголю, чистота. Розк╕шн╕ магазини та бутики на Хрещатику не були пошкоджен╕ чи знищен╕. Це мене дуже вразило, ╕ я в╕дчував, що це — душа позитивних ╕деал╕стичних людських якостей. Нав╕ть п╕д час революц╕╖ в ╢гипт╕ такого не було. ╢вромайдан для мене — ун╕кальний феномен всесв╕тнього масштабу. Це абсолютно позитивний рух людей!»
Ц╕нними для нас ╓ й ╕нш╕ думки Кр╕ст╕ана Зайделя:
«Донедавна люди в ╢вроп╕, в Н╕меччин╕ зокрема, не знали, що м╕ж рос╕йським та укра╖нським ментал╕тетом ╓ надзвичайно велика р╕зниця. Розум╕ння глибоко╖ пр╕рви м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю з’явилося зовс╕м недавно. В ╢вроп╕ побутувала думка, що Укра╖на та Рос╕я — братн╕ народи...»
Або така: «Я сп╕лкувався з учасниками «Правого сектора», ╕ в мене не склалося враження, що це — радикальн╕ фашисти. Це — люди, як╕ вибрали безкомпром╕сний шлях задля того, щоб бути в╕льними...»
Ще наприк╕нц╕ минулого року мен╕ пощастило познайомитися на Майдан╕ з л╕дером Всесв╕тнього чеченського конгресу Ден╕ Тепсом. А нещодавно в╕н над╕слав лист п╕дтримки:
«Вы должны знать: чеченцы всем сердцем с вами! Лично я к украинскому народу испытываю искреннюю симпатию с детства. С тех пор, как в первом классе наш старый учитель, воевавший в годы Гражданской войны на территории Украины, учил нас песне (возможно, им самим и сочинённой) про Украину. Я до этого даже не знал, что такое Украина и где она находится, но никогда не забуду припев этой песни, который звучал как гимн и как надежда: «Маршала ехийла вай Украина!». Что в переводе с чеченского языка означает — «Пусть свободной живёт наша Украина!». С тех пор я с особым трепетом воспринимаю всё, что касается украинского народа, его борьбу за независимость, богатую, но драматичную историю, и с большим наслаждением слушаю его мелодичные народные песни.
Приехав на Майдан, я воочию убедился, насколько высоки в украинском народе любовь к Родине, свободолюбие, толерантность, политическая зрелость, патриотизм, и как существенно отстают от украинцев «российские народы». Я с удовольствием вглядывался в одухотворённые, доброжелательные и, вместе с тем, решительные лица людей. Среди них я невольно, но с большой надеждой искал чеченцев и других кавказцев. Я видел представителей разных национальностей и приверженцев разных конфессий, приехавших из многих стран поддержать украинский народ в его справедливой борьбе. Мужество и героизм, проявленные украинцами при свержении коррумпированной власти, ярко продемонстрировали народам мира, как можно мирным противостоянием покончить с ненавистными режимами. Даже несмотря на то, что за ними могут стоять могущественные ядерные державы.
Я считаю, что революционные процессы, подобные украинскому «Майдану», в человеческой истории являются двигателями прогресса. Ломая изжившие социальные отношения и формы, они ускоряют темп развития и перестраивают взаимоотношения общества и государства. Выковывают новую перспективную реальность, с которой потом приходится считаться режимам многих стран. Подобное наблюдалось после Великой французской революции, прогрессивные идеи и правовые нормы которой триумфально утверждались во многих странах и на разных материках. Такие процессы очень важны — вне зависимости от того, появятся потом «Бонапарты» или нет. Безусловно, это не нравится внешним реакционным силам, которые всеми способами пытаются задушить революцию. В таких противостояниях рождается новая эпоха человечества, с новыми принципами жизни и ценностными ориентирами. Появляются соответствующие этим принципам и ценностям общенациональные лидеры, способные вывести народ на качественно более высокий уровень жизни. Поэтому неудивительно, что чеченцы, сами в очередной раз проходящие через жернова террора и навета, остро ощущают душевное состояние украинцев и поддерживают их. И не только мы — все кавказцы, весь мир полюбил Украину, всем сердцем болеет за нее, солидарен с ней. Для меня приятным открытием было то, что украинцы стойко держались в холод, героически шли с деревянными щитами против пуль. Это был знаковый период в становлении новой нации. Я вижу, что вы очень изменились. И очень надеюсь, что украинцы больше никогда не будут прежними «малороссами», с угрюмой обречённостью доживающими свой век на задворках российской империи...»
* * *
Ц╕ тепл╕ слова н╕мця ╕ чеченця про Укра╖ну можуть здатися надто високопарними. Що ж у нас, укра╖нц╕в, такого особливого? Зда╓ться, люди як люди. Може, рейтинг нац╕╖ зр╕с тому, що на Майдан╕ з╕бралися найкращ╕? Схоже, що так. Частенько згадую ╕спанця Н╕коласа Гонсалеса. Той спец╕ально прилет╕в з Мадрида, щоб здати кров для поранених б╕йц╕в Самооборони та простих киян, як╕ були на Майдан╕ з 18 до 20 лютого цього року. Як т╕льки д╕знався про людськ╕ жертви, так в╕дразу й прилет╕в. Я стояв поряд з ним. Бачив його оч╕, чув його схвильовану укра╖нську мову... Хай вона була не зовс╕м правильна, але ж Н╕колас м╕г би бути чудовим прикладом мовного патр╕отизму для таких (н╕би-то «в╕тчизняних») д╕яч╕в, як Колесн╕ченко чи К╕валов! На мо╓ запитання — зв╕дки ж у нього, економ╕ста за фахом, так╕ непоган╕ знання укра╖нсько╖, — Н╕колас Гонсалес в╕дпов╕в, що деякий час навчався у Львов╕. Н╕, фах економ╕ста в╕н здобув у ╤спан╕╖ — у нас же просто вивчав укра╖нську! Виявля╓ться, не так вже й мало укра╖ноф╕л╕в розкидано по ╢вроп╕. Далеко не про вс╕х ми зна╓мо. Ось старенький учитель Ден╕ Тепса пров╕в молод╕ роки в Укра╖н╕. З ким м╕г контактувати молодий чеченець в пер╕од Громадянсько╖ в╕йни? Може, був у склад╕ Зал╕зно╖ див╕з╕╖? Може, ходив на Крим з генералом Болбачаном? Може, партизанив у Холодному Яру? Цього вже н╕хто не скаже... Але у мене нема╓ сумн╕в╕в, що контактував в╕н з укра╖нськими патр╕отами, бо як же ╕накше можна пояснити таку трепетну любов до Укра╖ни? Склав п╕сню про нашу Батьк╕вщину сво╓ю р╕дною мовою, ще й навчив сво╖х першачк╕в ╖╖ сп╕вати. Хай буде земля пухом цьому славному чеченському вчителю!
Виходить, що ╓ у нас «критична маса» геро╖в. ╤ саме завдяки ╖м нас готовий поважати св╕т. Як же прикро, що на кожному крутому в╕раж╕ ╕стор╕╖ гинуть люди саме з ц╕╓╖ категор╕╖. Як же важливо не втрачати ╖х, а навпаки — на приклад╕ наших «найкращих» виховати десятки й сотн╕ тисяч нових патр╕от╕в.

Серг╕й ЛАЩЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 30.04.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13224

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков