Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3106)
З потоку життя (6330)
Душі криниця (3468)
Українці мої... (1457)
Резонанс (1489)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1663)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЗА ВИБОРИ «ПРИКОЛЬН╤» НАС Д╤ТИ ПРОКЛЯНУТЬ!
Переконайтеся сам╕, шановн╕ читач╕, як усе серйозно ╕ зовс╕м не по-дитячому, як╕ доросл╕ теми...


ГР╤Х ТОПТАТИ ВЕРБУ
За тиждень до Великодня, у день славного входу ╤суса Христа до ╢русалима, ми святку╓мо Кв╕тну або...


МИСКУ БОРЩУ СПОРОЖНИЛА...
14 кв╕тня у церквах сх╕дного обряду вшановують святу Мар╕ю ╢гиптянку.


ЗА ВИБОРИ «ПРИКОЛЬН╤» НАС Д╤ТИ ПРОКЛЯНУТЬ!
Це в╕рш одн╕╓╖ з учасниць цьогор╕чного л╕тконкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!»...


НАВ╤ТЬ ПТИЦЯ ГН╤ЗДА НЕ В'╢...
Свято Благов╕щення (7 кв╕тня) у народ╕ ма╓ св╕й особливий “статус”, ╕ не т╕льки з...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 30.05.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 30.05.2014
МОЛИЛИСЯ ЗА УКРА╥НУ

Дорога до Храму

У Нац╕ональному запов╕днику «Соф╕я Ки╖вська» в╕дбулась символ╕чна Молитва за Укра╖ну. У заход╕ взяли участь представники б╕льшост╕ рел╕г╕йних конфес╕й, представлених в Укра╖н╕. Зокрема, — Православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату, Укра╖нсько╖ греко-католицько╖ церкви, Римо-католицько╖ церкви, Укра╖нсько╖ автокефально╖ православно╖ церкви, В╕рменсько╖ апостольсько╖ церкви, а також Духовного управл╕ння мусульман Укра╖ни.
Богослуж╕ння пройшло у Соф╕йському собор╕, пам’ятц╕ укра╖нсько╖ арх╕тектури та монументального живопису Х╤ стол╕ття, одн╕й з небагатьох уц╕л╕лих споруд час╕в Ки╖всько╖ Рус╕ та одн╕й з найголовн╕ших християнських святинь Сх╕дно╖ ╢вропи. Служби у цьому Храм╕ зазвичай не проводять задля збереження пам’ятки, вт╕м, напередодн╕ важливого та знакового для Укра╖ни дня — було зроблено виняток.
«На сьогодн╕шн╕й день — це ╓диний збережений найдавн╕ший храм ус╕х сх╕дних слов’ян. Ц╕каво, що в часи його буд╕вництва — роз’╓днання, розбрату у самому християнств╕ не було. ╤ те, що сьогодн╕ ми об’╓дналися тут, таким дивним чином саме напередодн╕ вибор╕в — це теж символ╕чна под╕я. Момент тиш╕ ╕ молитви, повернення людей до умиротворення, духовност╕ — да╓ нам можлив╕сть замислитися ╕ кожному у сво╖й в╕р╕ подумати про важлив╕сть для себе ╕ для кра╖ни виваженого та св╕домого вибору», — сказав м╕н╕стр культури Укра╖ни ╢вген Нищук.
У заход╕ взяли участь члени Каб╕нету М╕н╕стр╕в, Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни та Ки╖всько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖. Об’╓днавчу м╕жконфес╕йну Молитву за Укра╖ну провели напередодн╕ вибор╕в Президента Укра╖ни, що пройшли 25 травня.

ТИМ ЧАСОМ...

«ТЕРОРИСТИ ПЕРЕСЛ╤ДУЮТЬ НАШИХ СВЯЩЕНИК╤В...»

Священики Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату не мають можливост╕ проводити молитви у храмах Слов’янська та Краматорська через пересл╕дування терористами.
Про це заявив Патр╕арх Ф╕ларет п╕сля зустр╕ч╕ представник╕в Всеукра╖нсько╖ ради церков з в.о. Президента, Головою Верховно╖ Ради Олександром Турчиновим, переда╓ кореспондент «Укр╕нформу».
«У громади у Слов’янську та Краматорську ╓ храми, але можливост╕ молитися там ми не ма╓мо. Священик╕в там пересл╕дують ╕ не дають проводити молебн╕ у церквах», — наголосив Патр╕арх Ф╕ларет.

У ДОНЕЦЬКУ РОЗГРОМИЛИ МОЛИТОВНИЙ НАМЕТ

У Донецьку озбро╓н╕ представники самопроголошено╖ «Донецько╖ народно╖ республ╕ки» роз╕брали ╕ викинули в р╕чку молитовний намет, в якому проходила «Молитва за мир ╕ спок╕й в Укра╖н╕». Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook пов╕домив донецький пастор Серг╕й Косяк.
«При╖хали люди з автоматами, роз╕брали намет ╕ викинули в р╕чку, забрали апаратуру. Хлопц╕в тримали п╕д приц╕лом автомат╕в», — написав С. Косяк.
Громадська актив╕стка Тетяна Дурн╓ва додала, що напад на молитовний намет стався близько 13.30 — 15 озбро╓них терорист╕в, що мають розп╕знавальн╕ знаки «ДНР» ╕ георг╕╖вськ╕ стр╕чки, розгромили молитовний намет, в якому на момент нападу перебували дво╓ чергових церковних людей.
За ╖╖ словами, «терористи забрали апаратуру, акумулятор, колонки ╕ м╕крофон, а банер ╕ роз╕рваний намет викинули в р╕чку Кальм╕ус». Нападники погрожували тим, хто молиться, пооб╕цявши, що «якщо увечер╕ тут зберуться в╕руюч╕ для молитви, то вс╕х розстр╕ляють», пов╕домила Т. Дурн╓ва.
С. Косяк пояснив, що «в цей непростий для нашо╖ кра╖ни час люди р╕зних конфес╕й по вс╕й Укра╖н╕ об’╓дналися для сп╕льно╖ молитви, щоб Бог зц╕лив нашу кра╖ну, послав мир, щоб не гинули люди, а зам╕сть ненавист╕ прийшла любов ╕ примирення», ╕ для цього й збиралися жител╕ Донецька в молитовному намет╕, який знищили терористи.

В АНЕКСОВАНОМУ КРИМУ ПРИХОЖАН УПЦ КП МОЖУТЬ ЗАЛИШИТИ БЕЗ ХРАМ╤В

Кримська «влада» в особ╕ Фонду майна «Республ╕ки Крим» зм╕нила умови оренди буд╕вель, переданих до 2050 року в користування Кримському ╓парх╕альному управл╕нню Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату, в б╕к багаторазового п╕двищення орендно╖ плати. Про це п╕д час телемарафону Центру журнал╕стських розсл╕дувань в еф╕р╕ Чорноморсько╖ телерад╕окомпан╕╖ розпов╕в арх╕╓пископ С╕мферопольський ╕ Кримський УПЦ КП Климент (на фото).
«М╕сяць тому до мене п╕дходили люди сумн╕вно╖ зовн╕шност╕ ╕ вимагали 200 тисяч долар╕в за мо╓ перебування в цьому будинку, п╕сля чого сказали, що у мене почнуться проблеми. Не минуло двох м╕сяц╕в, як Фонд майна вимага╓, щоб я переуклав догов╕р», — розпов╕в владика Климент.
За словами владики, УПЦ КП свого прим╕щення в С╕мферопол╕ не ма╓ ╕ оренду╓ колишню буд╕влю в╕йськового училища у Фонду майна «Республ╕ки Крим». Нещодавно Фонд в╕дправив на ╕м’я Климента листа про багаторазове п╕двищення орендно╖ плати.
Арх╕╓пископ С╕мферопольський ╕ Кримський стверджу╓, що в ╓парх╕╖ ц╕леспрямовано в╕дбирають храми з метою припинення д╕яльност╕ УПЦ на територ╕╖ «Республ╕ки».
«У Севастопол╕ вже в╕д╕брали храм Священномученика Климента Римського п╕д приводом того, що прим╕щення, в якому в╕н розташовувався, належить рос╕йськ╕й в╕йськов╕й частин╕. З т╕╓╖ ж причини знищу╓ться храм Покрови Божо╖ Матер╕ в селищ╕ Перевальному», — зазначив арх╕╓пископ Климент.

(Крим. Реал╕╖)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 30.05.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13386

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков