Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...


В ╤РПЕН╤ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ╤З ХАРКОВА
Його роботи знаходяться в приватних колекц╕ях ╕ музеях Укра╖ни, Н╕меччини, США…


ТЕОДУЛ-В╤ТРОДУВ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 06.06.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 06.06.2014
СЕРЦЯ ТРЬОХ У СОНЯЧНОМУ СПЛЕТ╤НН╤

У колективн╕й експозиц╕╖ «Кримське суз╕р’я», що демонстру╓ться нин╕ в одному з виставкових зал╕в С╕мферопольського художнього музею, по-мо╓му, не вистача╓ одн╕╓╖ картини. ╥╖ можна умовно назвати «Три в одному», тобто мати, дочка ╕ внучка в родин╕, житт╕ та творчост╕. Однак зрозум╕ло й те, чому вона ще не створена, бо геро╖н╕ цього в╕рог╕дного композиц╕йного сюжету сам╕ власною персоною вийшли на презентац╕╖ до глядач╕в. Це в╕дома в Криму династ╕я к╕лькох покол╕нь науковц╕в, митц╕в ╕ мистецтвознавц╕в: Д╕ана Берестовська, доктор ф╕лософських наук, професор Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. Вернадського; ╖╖ дочка Верон╕ка Шевчук, кандидат ф╕лософських наук, доцент кафедри декоративного мистецтва Кримського ╕нженерно-педагог╕чного ун╕верситету, заслужений художник Криму; внучка Мар╕я Шевчук-Черногородова, кандидат ф╕лолог╕чних наук, доцент ТНУ ╕м. В. Вернадського. Три ж╕ноч╕ ╕мен╕, кожне з яких — ц╕лий дивовижний св╕т таланту та ╕нтелекту, виражених у книгах, творах живопису ╕ граф╕ки.

Д╕ана

Главу с╕м’╖ потомствених кримчан Д╕ану Берестовську, яка цього року в╕дзнача╓ сво╓ 80-р╕ччя, добре знають у Криму люди р╕зних покол╕нь. З 1996 року вона зав╕ду╓ кафедрою культуролог╕╖ ТНУ ╕ багато студент╕в слухали ╖╖ лекц╕╖, за написаними нею науковими пос╕бниками з культуролог╕╖, ╕стор╕╖ антично╖ художньо╖ культури, культури епохи В╕дродження вивчали спец╕альн╕ дисципл╕ни обраних профес╕й, складали на сес╕ях ╕спити.
Експонован╕ в музе╖ монограф╕╖ та п╕дручники яскраво демонструють, яке широке досл╕дницьке коло ╕нтерес╕в професора Берестовсько╖ та д╕апазон наукових метод╕в, якими вона волод╕╓. Одна з головних тем в ╖╖ д╕яльност╕ — закон загально╖ аналог╕╖, що робить можливим зд╕йснення синтезу мистецтв на р╕зних художн╕х територ╕ях. Великий цикл статей Д. Берестовсько╖ пов’язу╓ загальною художньою проблематикою творч╕сть таких р╕зних митц╕в культури, як Пушк╕н, Серг╓╓в-Ценський, Сельв╕нський, Бодлер, Кандинський, Флоренський.
На зустр╕ч╕ з головним режисером Кримського академ╕чного укра╖нського музичного театру, кандидатом ф╕лософських наук Юр╕╓м Федоровим, що в╕дбулася в грудн╕ минулого року в академ╕чн╕й в╕тальн╕ Кримського наукового центру Академ╕╖ наук Укра╖ни, Д. Берестовська гаряче включилася в дискус╕ю щодо ф╕лософ╕╖ культури, багатоаспектност╕ та багатом╕рност╕ людсько╖ особистост╕.
— Нам потр╕бно вчитися любов╕ до життя, до м╕сця, що да╓ соки, здатн╕сть творити, — сказала тод╕ Д╕ана Серг╕╖вна.
╤ цю любов, що ╓ складовою частиною ╖╖ власного житт╓вого кредо: «Полюби ближнього, як самого себе», вона прагне передати сво╖м д╕тям ╕ внукам, студентам та асп╕рантам. ╥╖ наукова ╕ досл╕дницька робота, що зд╕йсню╓ться на високому р╕вн╕ ерудиц╕╖, з бережливим, тактовним ставленням до досл╕джуваного матер╕алу, в╕дзначена медалями «Заслужений прац╕вник культури АРК» ╕ «Леонардо да В╕нч╕» ╢вропейсько╖ академ╕╖ природничих наук, дипломом ╢вропейсько╖ академ╕╖ природничих наук за досягнення у сфер╕ культури.

Верон╕ка

Пал╕тру Верон╕ки Шевчук глядач╕ називають сонячною. Яскрав╕ кольори в св╕тл╕й гам╕ викликають в╕дчуття свята ╕ гармон╕╖. В цьому, за словами французького живописця, основоположника фов╕зму Анр╕ Мат╕сса, ╕ поляга╓ суть мистецтва: в створенн╕ тако╖ картини, щоб глядач в╕дпочивав, дивлячись на не╖.
Колорит полотен В. Шевчук дуже поетичний. У пейзажах ╕ жанрових сценах художниця активно використову╓ виразн╕сть контраст╕в кольорових плям, м’яких контур╕в ╕ стил╕зованих форм. Фах╕вц╕ в галуз╕ живопису в╕дзначають, як ур╕вноважують одне одного експресивний пейзаж «Золотий Карадаг» ╕ утихомирена «Зоряна н╕ч у П╕щаному». Орган╕чне по╓днання натюрморту ╕ жанрово╖ сцени знайдено в картинах «Балерина в жовт╕й пачц╕» ╕ «Чашка кави». Неймов╕рне буяння барв, ╕нтенсивн╕сть кольорових по╓днань, експрес╕я композиц╕йно-пластичних р╕шень у живопис╕ В. Шевчук ваблять з╕р, розкривають повноту життя ╕ невтримну енерг╕ю, що прихована в природ╕, живить людину.
За тридцять рок╕в д╕яльност╕ в образотворчому мистецтв╕ художниця провела б╕льше тридцяти персональних виставок у Криму, Укра╖н╕ та Франц╕╖, ╕люстру╓ книги кримських проза╖к╕в ╕ поет╕в. ╥╖ роботи виставлялися в Париж╕ на аукц╕онах Асоц╕ац╕╖ рос╕йських художник╕в Франц╕╖ та Кр╕ст╕ в Лондон╕.

Мар╕я

Красу р╕дно╖ земл╕ в р╕зн╕ пори року розкрива╓ в пейзажах, примхливих л╕н╕ях натюрморт╕в представниця молодшого покол╕ння с╕м’╖ — Мар╕я Шевчук-Черногородова. Споко╓м ов╕ян╕ «Тиха бухта» ╕ «Полудень у Сотер╕». Яскравим екзальтованим колоритом вражають монументальн╕ «Соняшники». Завдяки велик╕й к╕лькост╕ в╕дт╕нк╕в б╕лого кольору в картин╕ «Л╕тн╓ св╕тло» художниця немов запрошу╓ глядача насолодитися затишком ╕ спочинком, розлитим у к╕мнат╕, пройтися вуличками старого Бахчисарая та ос╕нн╕м Старос╕ллям. ╥╖ твори дарують в╕ддушину, дозволяють в╕дчути митт╓вост╕ тиш╕ та внутр╕шньо╖ гармон╕╖.

Три плюс два

Ж╕ночу с╕мейну л╕н╕ю — н╕жну та поетичну на виставц╕ за проектом «Кримськ╕ династ╕╖» доповню╓ з властивою чолов╕чому пензлю динам╕чн╕стю композиц╕й експозиц╕йний ряд б╕льш як десяти картин Михайла Жарова, чолов╕ка В. Шевчук. В╕н працю╓ викладачем у С╕мферопольському художньому училищ╕ ╕м. М. Самокиша ╕ волод╕╓ багатьма техн╕ками та прийомами трактування предметного плану, людей ╕ мотив╕в природи. В стил╕ нео╕мпрес╕он╕зму, прим╕ром, виконаний пейзаж «Л╕то». Нанесення мазк╕в чистих кольор╕в точками розраховане на оптичне зм╕шування при погляд╕ на них з в╕дстан╕. Особливою гармон╕╓ю кольорових по╓днань в╕дзначаються «Л╕лов╕ дал╕» ╕ «Сонячна дор╕жка».
Художн╕й та книжковий ряд експозиц╕╖ орган╕чно продовжують фотозн╕мки, виконан╕ в╕домим кримським журнал╕стом Леон╕дом Берестовським, плем╕нником Д. Берестовсько╖. У кожному з кадр╕в пульсують багатогранн╕ ритми нашого часу.
Кажуть: якщо людина талановита, то ╖╖ талант виявля╓ться у всьому. Три покол╕ння ц╕╓╖ чудово╖ родини дають яскрав╕ приклади ╕нтелектуального та художнього самовираження як науковц╕в, митц╕в, педагог╕в. ╤ кожен ╖хн╕й вих╕д до аудитор╕╖ з власним продуктом, будь то книга чи художн╓ полотно, ╓ значущою под╕╓ю в житт╕ п╕вострова.

Валентина НАСТ╤НА

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 06.06.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13422

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков