Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 13.06.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 13.06.2014
ЛИШЕ ТРИ В╤ДСОТКИ РОС╤ЯН ЗБИРАЮТЬСЯ В╤ДПОЧИВАТИ ЦЬОГО Л╤ТА В КРИМУ

АБО ПЛАТ╤ТЬ, АБО... ВЕРТАЙТЕСЯ!

Влада Криму готова зб╕льшити плату за воду, яка постача╓ться по П╕вн╕чно-Кримському каналу з Укра╖ни, до 40 коп. за кубометр.
«Ран╕ше Крим, будучи частиною Укра╖ни, за дн╕провську воду взагал╕ не платив, ми т╕льки перераховували 0,6 коп. за кубометр за надання послуг. Сьогодн╕, будучи частиною Рос╕╖, ми готов╕ купувати воду. Для нас прийнятною ц╕ною було б до 40 коп. за кубометр води», — сказав кер╕вник робочо╖ групи з водопостачання при Державн╕й рад╕ Криму Ед╕п Гафаров, передають «Р╤А Новини».
За його словами, Крим готовий виплатити Укра╖н╕ борг у розм╕р╕ 1,74 млн. грн. ╕ видати техн╕ку, що перебува╓ на баланс╕ П╕вн╕чно-Кримського каналу.

У КРИМУ ПУСТУЮТЬ ПЛЯЖ╤...

В анексованому Криму повноц╕нний курортний сезон так ╕ не розпочався, незважаючи на об╕цянки кримсько╖ «влади». Станом на 8 червня пляж╕ зах╕дного узбережжя п╕вострова залишаються порожн╕ми, пов╕домля╓ «Крим.Реал╕╖».
У вих╕дний день на пляж у П╕щаному при╖хали лише к╕лька десятк╕в с╕мферопольц╕в. К╕лька м╕сцевих жител╕в ходили навколо закритих л╕тн╕х кафе, як╕, за ╖хн╕ми словами, нав╕ть в╕дкривати нема╓ сенсу. «Заради кого в╕дкриватися? М╕сцев╕ хитр╕, при╖жджають з ус╕м сво╖м, а турист╕в тут не видно», — зазначають власники прибережних кафе.
Ран╕ше кримська «влада» пов╕домила про зниження у 2-2,5 рази к╕лькост╕ турист╕в, що в╕дв╕дали Крим у пер╕од травневих свят. Нараз╕ прогнозований показник туристичного потоку скоротився до 3 м╕льйон╕в ос╕б, тод╕ як ще на початку кв╕тня в кримському «уряд╕» прогнозували чисельн╕сть у 8 м╕льйон╕в в╕дпочиваючих за п╕дсумками 2014 року.

ЛИШЕ ТРИ В╤ДСОТКИ РОС╤ЯН ЗБИРАЮТЬСЯ В╤ДПОЧИВАТИ ЦЬОГО Л╤ТА В КРИМУ

Незважаючи на анекс╕ю Криму, рос╕яни вважають за краще в╕дпочивати на Чорному мор╕ Рос╕╖ або за кордоном – цього л╕та лише 3% рос╕ян збираються в╕дпочити на кримському п╕востров╕, 12% — мають нам╕р вирушити на Чорне море в Рос╕╖, 5% — за кордон. Про це св╕дчить соц╕олог╕чне опитування рос╕йського «Левада-Центру», результати якого ╓ в розпорядженн╕ УН╤АН.
Так, на запитання про м╕сце в╕дпочинку цього л╕та, 22% опитаних зазначили — на дач╕, садов╕й д╕лянц╕, 12% — на Чорному мор╕ в Рос╕╖ (у 2013 роц╕ – 7%), 6% — в ╕ншому м╕ст╕ або сел╕ Рос╕╖, 5% — за кордоном (у 2013 роц╕ – 4%), 3% — в анексованому Криму (у 2003 – 2%), 2% — в ╕нших м╕сцях на територ╕╖ колишнього СРСР, 1% — в кра╖нах Балт╕╖, 21% — залишаться вдома, 16% — не по╖дуть в╕дпочивати, 17% — важко з в╕дпов╕ддю.
Опитування проведено 23-26 травня 2014 року за репрезентативною всерос╕йською виб╕ркою м╕ського ╕ с╕льського населення серед 1600 чолов╕к в╕ком 18 рок╕в ╕ старше в 130 населених пунктах 45 рег╕он╕в кра╖ни.
Як пов╕домляв УН╤АН, 4 червня сп╕вроб╕тник Рос╕йського союзу тур╕ндустр╕╖ пов╕домив, що влада Рос╕╖ примушу╓ кер╕вник╕в п╕дпри╓мств в╕дправляти сво╖х сп╕вроб╕тник╕в на в╕дпочинок до Криму, щоб створити видим╕сть курортного сезону, побоюючись зростання незадоволення серед кримчан.
«Кер╕вництво Рос╕╖ намага╓ться врятувати курортний сезон у Криму, в╕д якого залежить б╕льше половини доход╕в м╕сцевого населення. Адже зрив курортного сезону загрожу╓ пог╕ршенням соц╕ально-економ╕чно╖ ситуац╕╖ в Криму — пад╕нням р╕вня доход╕в громадян, ╖хньо╖ куп╕вельно╖ спроможност╕ ╕, як результат, виникненням незадоволення м╕сцевого населення зм╕нами, що в╕дбулися на п╕востров╕», — сказав сп╕вбес╕дник агентства.
За його словами, саме тому рос╕йськ╕ чиновники вдаються до в╕двертого «шантажу». Зокрема, зазначив в╕н, прац╕вники московських п╕дпри╓мств ╕ установ пов╕домляють, що на заводах ╕ фабриках рос╕йсько╖ столиц╕ та в урядових орган╕зац╕ях активно розповсюджуються пут╕вки в санатор╕╖ та дитяч╕ табори в Криму, щоб заповнити ╖х якомога б╕льше, ╕ принаймн╕ створити картинку, що курортний сезон не з╕рваний.
При цьому в╕н пов╕домив, що хоча ц╕ни на пут╕вки до Криму для рос╕ян надзвичайно низьк╕ — 20% в╕д реально╖ вартост╕, ╕ за про╖зд пропонують заплатити т╕льки 60% вартост╕ квитка, московськ╕ прац╕вники ╕ чиновники не бажають ╖хати до Криму, вважаючи його «гарячою точкою».
«Кер╕вництво рос╕йських п╕дпри╓мств ╕ держустанов нав’язу╓ пут╕вки до Криму як «навантаження» до в╕дпустки вл╕тку. Тим, хто в╕дмовля╓ться, — переносять в╕дпустку на ос╕нь», — сказав сп╕вбес╕дник агентства.

КРИМУ НАВ’ЯЗУЮТЬ РУЛЕТКУ...

Держдума Рос╕╖ на пленарному зас╕данн╕ у в╕второк прийняла в першому читанн╕ законопроект про створення грально╖ зони в анексованому Криму. Документ вн╕с у Держдуму президент Володимир Пут╕н, пов╕домля╓ прес-служба рос╕йського парламенту, пише «Крим.Реал╕╖».
Чинним законом передбачено створення гральних зон на територ╕╖ Алтайського краю, Краснодарського краю, Приморського краю, Кал╕н╕нградсько╖ област╕. Цей перел╕к доповню╓ться «рос╕йським» Кримом.
У текст╕ законопроекту вказу╓ться, що кордони грально╖ зони на територ╕╖ «Республ╕ки Крим» визначаються органами «виконавчо╖ влади» республ╕ки.
Проекти гральних зон, як╕ ╕снують в Рос╕╖, складно назвати усп╕шними. Поки з чотирьох створених у 2009 роц╕ зон («Приморье» в курортн╕й зон╕ Уссур╕йсько╖ затоки, «Сибирская монета» в Алтайському кра╖, «Янтарная» в Кал╕н╕нградськ╕й област╕ та «Азов-Сити» на кордон╕ Краснодарського краю та Ростовсько╖ област╕) почала працювати лише одна — «Азов-Сити». Однак ╕ там ╕нвестиц╕╖, сума яких оц╕ню╓ться приблизно в 1,4 м╕льярда рубл╕в, поки що не окупилися.

ЛУКАШЕНКО ЗАКЛИКА╢ УКРА╥НУ НЕ ВТРАЧАТИ КРИМ

Президент Б╕лорус╕ Олександр Лукашенко заклика╓ Укра╖ну домовлятися ╕ з Рос╕╓ю, ╕ з ╢вропейським Союзом. Про це в╕н сказав журнал╕стам п╕сля ╕навгурац╕╖ новообраного Президента Укра╖ни, пов╕домило Рад╕о «Свобода».
«Я не думаю, що ситуац╕я катастроф╕чна, надто багато тут нагн╕та╓ться пристрастей, занадто багато розмов у цьому план╕. Тому потр╕бно просто заспоко╖тися, ╕ в новому пер╕од╕ потр╕бно стаб╕л╕зувати ситуац╕ю, тому що укра╖нц╕ дуже працьовит╕ ╕ розумн╕ люди, ╕ вони впораються з проблемами. Якщо ╖м не допоможуть з цими проблемами впоратися, то вони сам╕ з цим розберуться», — сказав Президент Б╕лорус╕.
На запитання щодо того, чий Крим, Лукашенко сказав: «Це ви, укра╖нц╕, мен╕ запитання ставите? От ╖дьте до Криму ╕ домовляйтеся про те, щоб Крим був укра╖нським, не втрачайте його».

«У КРИМУ ФАТАЛЬНА СИТУАЦ╤Я...»

М╕н╕стр закордонних справ Польщ╕ Радослав С╕корський вважа╓, що в Криму п╕сля рос╕йсько╖ анекс╕╖ склада╓ться «фатальна» ситуац╕я. Про це в╕н розпов╕в в ╕нтерв’ю ZN.UA.
«Я хочу вас запевнити, що ╕ Польща, ╕ ╢С не визнали ╕ не визнають анекс╕╖ Криму. Також хочу висловити стурбован╕сть фактами фатально╖ економ╕чно╖ ╕ пол╕тично╖ ситуац╕╖, в яку потрапив Крим п╕сля анекс╕╖, ╕ розум╕ю, що багато жител╕в Криму, що виступали проти Укра╖ни, зараз починають про це шкодувати», — зазначив С╕корський.
В╕н також назвав неприйнятним, «що з територ╕╖ сус╕дньо╖ держави в Укра╖ну висилаються десятки вантаж╕вок з╕ збро╓ю ╕ терористами». За його словами, Укра╖на ма╓ право захищати свою територ╕ю, але при цьому зобов’язана м╕н╕м╕зувати втрати серед цив╕льного населення.
«Як колишн╕й м╕н╕стр оборони хочу сказати, що перебуваю п╕д сильним враженням в╕д того, як сьогодн╕ д╕╓ Рос╕я. Ус╕ запланован╕ результати досягаються шляхом д╕╖ невеликих груп. Якщо ви подивитесь, якими були способи ╕ ефективн╕сть першо╖ чеченсько╖ в╕йни, друго╖ чеченсько╖ в╕йни, а пот╕м в╕йни в Груз╕╖, то сьогодн╕ ми бачимо асиметричн╕ д╕╖ з високим результатом. Я не упевнений, що ми в НАТО вчимося так само швидко», — п╕дсумував в╕н.

НЕ ЗАР╤КАЙТЕСЯ!

Призначений Пут╕ним т.в.о. глави Криму Серг╕й Аксьонов заявив, що рег╕он остаточно в╕д╕йшов до Рос╕╖. Так в╕н в╕дреагував на ╕навгурац╕йну заяву Президента Укра╖ни Петра Порошенка про те, що Крим був, ╓ ╕ буде укра╖нським.
«Н╕коли Крим укра╖нським вже не буде, це, без сумн╕ву, вже пройдений етап... Я не думаю, що ╓ громадяни Укра╖ни, як╕ в╕рять, що це можливо», — циту╓ Аксьонова «РИА Новости». При цьому в╕н заявив, що вс╕ висловлювання укра╖нських пол╕тик╕в з приводу повернення Криму — «це паразитування на марг╕нальних темах». Ран╕ше слова Порошенка про Крим «прокоментував» самопроголошений голова Держради Криму Володимир Константинов, назвавши ╖х «фантастичною маячнею».
Нагада╓мо, Петро Порошенко п╕д час церемон╕╖ ╕навгурац╕╖ в суботу заявив, що Крим ╓ частиною Укра╖ни ╕ з цього приводу не може бути компром╕с╕в.

«ВНИЗ ГОЛОВОЮ НА КРИМСЬК╤Й СОСН╤...»

Народний депутат Укра╖ни Олег Ляшко прокоментував слова самозваного глави уряду Криму Серг╕я Аксьонова про те, що Крим н╕хто ╕ н╕коли не зможе загнати в ╕нш╕ державн╕ об’╓днання.
«Рос╕йська мар╕онетка Аксьонов-Гобл╕н заявив, що Крим н╕коли вже Укра╖ною не буде... В пол╕тиц╕ н╕коли не говори н╕коли. Я зроблю все, щоб повернути Укра╖н╕ Крим. А так╕, як Гобл╕н, вис╕тимуть вниз головою на кримськ╕й сосн╕», — написав Ляшко на сво╖й стор╕нц╕ в Facebook.

P. S. Але яким би радикальним не був Ляшко, «Крымскую правду» з ╖╖ прокльонами (див. стор. 2) йому не переплюнути!

РОС╤Я ПЕРЕДУМАЛА РОЗВИВАТИ ЕКОНОМ╤КУ КРИМУ

Уряд РФ в╕дмовився в╕д прийняття зведено╖ «дорожньо╖ карти» щодо соц╕ально-економ╕чного розвитку анексованого Криму, робота над якою велася два м╕сяц╕. Зведена «дорожня карта» мала м╕стити комплекс екстрених заход╕в щодо пол╕пшення умов життя та економ╕ки в Криму, пов╕домля╓ сайт «Деловая столица». ╥╖ розробку почали в кв╕тн╕, довго не могли затвердити, ╕ документ неодноразово критикували.
Врешт╕, на реал╕зац╕ю «дорожн╕х карт» кошти з федерального бюджету практично не вид╕лятимуться. Ф╕нанси будуть вишукувати в╕домства, що в╕дпов╕дають за реал╕зац╕ю програми.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 13.06.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13429

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков