Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: ПРОЧИТАНИЙ, АЛЕ ДО К╤НЦЯ НЕ ОСМИСЛЕНИЙ
Твоя слава у могил╕/А воля в Сиб╕ру/Ось що тоб╕, матусенько/Москал╕ зробили!..


ПОМЕР ДИСИДЕНТ СТЕПАН ХМАРА
«В╕н так любив Укра╖ну ╕ укра╖нц╕в. В╕н рвав свою душу ╕ серце за не╖…»


10 УКРА╥НСЬКИХ С╤ЯЧ╤В
Сво╓ю невтомною працею вони творили маси нових св╕домих укра╖нц╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 11.07.2014 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 11.07.2014
В╤Н ХОТ╤В БУТИ ХОРОШОЮ ЛЮДИНОЮ…

Дорогою ц╕ною...

Все розпочалося з Павлика Морозова, який на початку 90-х «очолив» аг╕тац╕йну кампан╕ю п╕д гаслом: держава ╕ ╖╖ ╕нтереси – це другорядне ╕ не може конкурувати ╕з приватним. Тож зрада колективних пр╕оритет╕в не йде в жодне пор╕вняння з╕ зрадою р╕дного д╕дуся-куркуля. ╤ народ, який виховувався на ╕деях п╕онер╕╖ ╕ приклад╕ Павлика Морозова, одразу ж зойкнув: яким же мерзенним був цей п╕онер!
В т╕м, що негативна оц╕нка д╕й юного лен╕нця – не випадков╕сть, ╕ що новообраний курс залиша╓ться незм╕нним, перекону╓ вже той факт, що учасникам судового процесу тепер дозволя╓ться не св╕дчити проти родич╕в. Але чи стало в нашому сусп╕льств╕ б╕льше поваги до людини, ╖╖ прав ╕ свобод, чи можуть ╖╖ життя, честь ╕ г╕дн╕сть прир╕внюватись до ╕нших ц╕нностей сучасност╕ – на це запитання важко в╕дпов╕сти схвально. Не зменшилась ╕ к╕льк╕сть судових протистоянь, ф╕гурантами яких ╓ р╕дн╕ люди, як ╕ р╕зноман╕тних аморальних вчинк╕в.
╢дине, що таки вдалося напевно, — це ╕нтереси сусп╕льства ╕ держави в╕дсунути кудись на узб╕ччя. Все це супроводжувалося небаченим стрибком корупц╕╖, бо якщо ран╕ше державне вважалося таки сп╕льним, то тепер остаточно стало н╕чи╖м, що перебува╓ в тимчасовому оч╕куванн╕ агрес╕╖ з боку якогось спритника.
А як же живуть-поживають д╕дус╕ од╕озних Павлик╕в Морозових? Чи вдячн╕ вони тим, хто в╕дкрив перед ними ст╕льки можливостей? ╤ чи прийняли правила гри, зг╕дно з якими н╕ внукам д╕дус╕в, н╕ д╕дусям внук╕в «здавати» стало, образно кажучи, «не конституц╕йно»?
Працюючи н╕чним сторожем ╕ охороняючи хазяйський продуктово-питейний ларьок, громадянин О. змушений був пожертвувати власною ногою, перегородивши нею двер╕, що не витримували натиску граб╕жник╕в. Не витримала ╕ нога.
За мить пан О. вже лежав ╕ корчився в╕д болю через роздроблену к╕стку. Коли при╖хала «Швидка допомога», господар╕ пояснили, що неуважний сторож ╕з власно╖ необережност╕ провалився в погр╕б. П╕сля цього «пад╕ння» О. к╕лька м╕сяц╕в пров╕в у л╕карн╕ ╕ ще к╕лька пересувався на милицях. На л╕кування «щедр╕» хазя╖ вид╕лили чолов╕ков╕ аж… 100 гривень. ╤ насправд╕, хто його просив пхати ногу, куди не треба? А ось якби цей ╕нцидент був оформлений належним чином, службова травма найманця об╕йшлася б ╖м значно дорожче! Але «здали» п╕дпри╓мц╕ свого пом╕чника, «здали» по повн╕й програм╕!
Цей випадок пригадався мен╕ п╕сля розмови ╕з Тетяною Микола╖вною Гуре╓вою, яка ще к╕лька м╕сяц╕в тому мала сина, а тепер ма╓ лише погано прихован╕ сльози та судову тяганину. ╤ хоч хлопця все одно не повернути, але ж поки вона бореться за в╕дновлення справедливост╕, то почува╓ться потр╕бною сво╖й дитин╕, пов’язаною ╕з сином сп╕льними ╕нтересами, отже, ╕ бачить перед собою мету, яка змушу╓ прокидатися вранц╕, йти на роботу, нада╓ життю хоча б яко╖сь доц╕льност╕.
Серг╕ю, ╓дин╕й дитин╕, якого з 10-л╕тнього в╕ку виховувала без чолов╕ка, незадовго до трагед╕╖ виповнилося 28 рок╕в. В╕н ще й не встиг ╕ одружитися та залишити п╕сля себе нащадк╕в. Щоправда, плани так╕ були – мав наречену. Та н╕ Мар╕йка, н╕ друз╕ (а ╖х завжди не бракувало) й дос╕ не можуть усв╕домити, що назавжди втратили дорогу ╖м людину.
— Мого сина любили вс╕ ╕ завжди – р╕дн╕ бабус╕, яких в╕н не набагато пережив, друз╕, вчител╕, сус╕ди. ╤ в╕н теж любив людей, до вс╕х був уважним, — розпов╕да╓ Тетяна Микола╖вна.
— А чи мав у житт╕ якусь велику мету?
— Передовс╕м, в╕н просто хот╕в бути хорошою людиною.
Хот╕в ╕ був – хорошою людиною ╕з золотими руками. Ними вм╕в робити все, не цурався н╕яко╖ прац╕. Навпаки, знаходив у цьому задоволення. Сину легко п╕дкорялися р╕зн╕ робоч╕ профес╕╖. За це з арм╕╖ прив╕з багато грамот. Взагал╕ здеб╕льшого працював по найму. ╤ не тому, що був жад╕бним до грошей, просто йому подобалась складна неординарна робота, де можна було проявити сво╖ зд╕бност╕.
Одразу ж подумалося: та таких майстровитих чолов╕к╕в незабаром взагал╕ на руках носитимуть! Надто вже багато розвелося р╕зного роду посередник╕в, менеджер╕в, як╕ т╕льки ╕ вм╕ють морочити людям голови. Але ж, напевно, вони в╕дсвяткують не один св╕й юв╕лей...
К╕нець с╕чня 2014 року був морозним ╕ неприв╕тним. Сн╕г, р╕зкий в╕тер, ожеледь – тут ╕ на земл╕ втриматися непросто, травмпункти переповнен╕, а якщо ти на даху п’ятиповерхово╖ споруди? Дарма, що слизько, як на ковзанц╕, треба працювати. Бо господар поставив надзавдання – зак╕нчити кр╕влю за два дн╕. Хоча куди, власне, так посп╕шати? До л╕та ще — як до М╕сяця. ╤ хоч зона й курортна (с. Приморське Сакського району) та ще й вулиця гарно назива╓ться – Морська, вкладен╕ в буд╕вництво грош╕ почнуть повертатися ще дуже не скоро. Але ж Серг╕й був бригадиром ╕ мусив подавати приклад в робот╕, а не сперечатися з господарями. Так в╕н ╕ робив, бо знав ╕ те, що приватн╕ грош╕ мають особливий присмак ╕ особливу ц╕ну.
Але ж не ц╕ну людського життя!
Все сталося митт╓во. Не допом╕г ╕ страхувальний пасок. Не пом’якшили удар н╕ л╕д, н╕ кам╕нь. Н╕кому розпов╕сти ╕ про те, якими були останн╕ хвилини життя хлопця. В╕домо лише, що серце зупинилося вже в приймальному поко╖ Саксько╖ л╕карн╕.
Т╕льки не уявляйте соб╕ посив╕лого з горя господаря-забудовника, який робить усе, щоб полегшити цю трагед╕ю для матер╕, бере на себе орган╕зац╕ю поховання, в╕дчайдушно см╕тить грошима ╕ вже готовий податися у ченц╕.
Зам╕сть того, щоб оп╕куватися потерп╕лими, в╕н нада╓ «матер╕альну допомогу» посадовим особам, як╕ здатн╕ допомогти йому безбол╕сно виплутатися з непри╓мно╖ ситуац╕╖. Бо не випадково ж на м╕сц╕ рядового судмедексперта опиня╓ться головний л╕кар (це пов╕домля╓ Тетяна Микола╖вна). ╤ не випадково ж у св╕доцтв╕ про смерть, що настала внасл╕док «гостро╖ крововтрати ╕ травматичних ушкоджень», стверджу╓ться, що нещасний випадок стався «поза виробництвом». ╤ з якого дива хлопчина опинився на даху, теж не в╕домо – «нам╕р не визначений». Можливо, молодь грала там у футбол, каталася на роликах, а чи танцювала гопака вс╕╓ю бригадою? А можливо, бригади ╕ не було, бо нема╓ ж св╕дк╕в…
На п╕дмогу забудовнику кинувся ╕ прокурор. В╕н погрожував, що не дасть дозволу матер╕ на поховання сина, доки вона не в╕дмовиться в╕д будь-яких претенз╕й. «Будет дело — не будет тела», — так у в╕ршован╕й форм╕ «заспокоював» в╕н ╖╖.
Та коли минуло дев’ять дн╕в, переповнена враженнями, у тому числ╕ ╕ в╕д грубих окрик╕в з боку того, кого вона вважала винуватцем у смерт╕ сина, хазя╖на буд╕вництва, Тетяна Микола╖вна таки звернулася в суд. А ╖╖ адвокат Г. Марк╕н виступив з клопотанням про необх╕дн╕сть проведення додаткових сл╕дчих д╕й в ход╕ досудового розсл╕дування. Його ц╕кавили дозв╕льн╕ документи забудовника, правопорядок у виробничих стосунках з найманими прац╕вниками, оф╕ц╕йна оплата ╖хньо╖ прац╕ (до реч╕, заробленого ц╕ною життя ╖╖ сина мати так ╕ не одержала) та ╕нш╕ типов╕ для под╕бно╖ ситуац╕╖ правопорушення.
Але минув час, а сл╕дство все тривало ╕ тривало. Згодом до Тетяни Микола╖вни почали доходити чутки, що справу вже благополучно закрили. ╤ тод╕ ж╕нка звернулася до рос╕йського суду.
Зараз справою ╖╖ сина займа╓ться сл╕дчий ком╕тет Рос╕╖. ╤ йдеться не лише про почуття попрано╖ справедливост╕. Пан╕ Тетян╕ стало в╕домо, що Серг╕й на буд╕вництв╕ готелю – не перша жертва. Така ж доля сп╕ткала ран╕ше ╕ його попередника, який теж упав з даху.
Тетяна Микола╖вна дуже спод╕ва╓ться, що нов╕ люди, як╕ тепер займаються синовою справою, ще не обплутан╕ павутиною м╕сцево╖ корупц╕╖ ╕ ╖м н╕що не завадить подивитися на ситуац╕ю не упереджено, а можливо, й зберегти життя ще не одн╕й людин╕, яку нин╕шн╕ товстосуми ╕ за людину не вважають.
Ось такими вони стали сьогодн╕, геро╖ притч╕ про Павлика Морозова. Не поважаючи державу (бо дозволили), вони поважають лише сво╖ власн╕ ╕нтереси, так╕ не схож╕ на т╕, якими керувався в житт╕ Серг╕й Зайцев – бути хорошою людиною.
23 липня виповниться п╕вроку, як для Серг╕я розпочалося ╕нше життя, п╕д над╕йним дахом зоряного неба, про яке ми н╕чого не зна╓мо…

Тамара СОЛОВЕЙ

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 11.07.2014 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13557

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков