Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРАКТИКУ БОРОТЬБИ З КНИГАМИ РОС╤ЯНИ ЗАПОЗИЧИЛИ В НАЦИСТСЬКО╥ Н╤МЕЧЧИНИ
У Криму загарбники роз╕слали вказ╕вки прибрати з б╕бл╕отек книги про Голодомор та кримських...


ПРИМУСОВО «МОБ╤Л╤ЗОВАНИХ» ДО РОСАРМ╤╥ КРИМЧАН МОЖУТЬ ЗВ╤ЛЬНИТИ В╤Д В╤ДПОВ╤ДАЛЬНОСТ╤
Наявн╕сть доказ╕в, що в╕дносно особи зд╕йснювався примус, може бути п╕дставою для непритягнення...


ОКУПАНТИ ОКОПУЮТЬСЯ
У Криму рос╕яни звели ще понад 100 к╕лометр╕в фортиф╕кац╕й на узбережж╕ Чорного моря…


"ДОВГИЙ НЕПТУН": У ЗСУ АНОНСУВАЛИ НОВ╤ "СЮРПРИЗИ" ДЛЯ ОКУПАНТ╤В В КРИМУ
Кожен в╕йськовий корабель Рос╕╖ залиша╓ться для укра╖нських в╕йськ лег╕тимною ц╕ллю…


ЖОДНИХ ПЕРЕМОВИН ╤З РОС╤╢Ю ПРО СТАТУС КРИМУ БУТИ НЕ МОЖЕ
Зв╕сно, Крим ╓ складовою частиною Укра╖нсько╖ держави, тому жодних перемовин з РФ щодо його...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 18.07.2014 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 18.07.2014
КРИМ СТАВ ДЛЯ РОС╤╥ НАЙДОРОЖЧИМ РЕГ╤ОНОМ

«Покращення» по-кримськи...

Крим ╕ Севастополь отримуватимуть з федерального бюджету РФ одн╕ з найб╕льших дотац╕й на збалансован╕сть бюджет╕в щор╕чно протягом 2015-2017 рок╕в. Про це з посиланням на попередн╕ розрахунки М╕нф╕ну РФ пов╕домля╓ газета «Ведомости». У 2015 роц╕ дотац╕я повинна скласти 50,9 м╕льярда рубл╕в, у 2016 роц╕ — 52,7 млрд., в 2017-му — 54,7 млрд.
«Ц╕льового призначення дотац╕я не ма╓.., тобто влада Криму ╕ Севастополя зможе витратити грош╕ на власний розсуд. По сут╕, це витрати на утримання Криму», — пише видання.
За розм╕ром дотац╕╖ на збалансован╕сть бюджету Крим ╕ Севастополь стануть одними з л╕дер╕в, вказу╓ анал╕тик Standard & Poor’s Карен Вартапетов. У 2014 роц╕ найб╕льшу дотац╕ю отримали республ╕ки Якут╕я (51,4 млрд.) ╕ Дагестан (43,2 млрд.), а також Камчатський край (31,7 млрд.).
Дотац╕╓ю на збалансован╕сть витрати на утримання укра╖нських рег╕он╕в у РФ не обмежаться. У затверджених урядом Рос╕╖ бюджетних проектуваннях закладено ще приблизно по 35-40 м╕льярд╕в рубл╕в щор╕чних не╕нвестиц╕йних витрат на Крим. Так само було ╕ цього року: Крим ╕ Севастополь отримали 55 м╕льярд╕в рубл╕в на збалансован╕сть власних бюджет╕в, а ще приблизно 100 м╕льярд╕в — на територ╕альн╕ органи влади, виплату пенс╕й, соцдопомог тощо.
«Вс╕ ц╕ грош╕ вид╕лялися з антикризового фонду уряду на поточний р╕к — його розм╕р складав 343,9 м╕льярда рубл╕в, ц╕ грош╕ були отриман╕ в тому числ╕ в╕д заморожування на 2014 р╕к накопичувально╖ частини пенс╕й», — пише газета.
Кр╕м витрат на утримання Криму будуть потр╕бн╕ ще й грош╕ на розвиток. М╕н╕стерство Криму у рос╕йському уряд╕ п╕дготувало проект федерально╖ ц╕льово╖ програми з витратами по 100 м╕льярд╕в рубл╕в у найближч╕ три роки.

РОС╤ЙСЬК╤ КОМПАН╤╥ «ПРИ╢ДНАЛИ» КРИМ ДО КРАСНОДАРА

Анекс╕я Криму Рос╕╓ю найб╕льш негативно позначилася на приватному сектор╕ — незрозум╕лий статус п╕вострова може змусити багатьох п╕дпри╓мц╕в покинути Крим. Про це пише журнал «Новое Время» у статт╕ «Полунаш полуостров».
Внасл╕док окупац╕╖ для бюджетник╕в ╕ пенс╕онер╕в виплати зросли майже удв╕ч╕ в перевод╕ на укра╖нськ╕ грош╕. Наприклад, зарплата л╕каря становить 5,2-5,8 тисяч╕ гривень — майже удв╕ч╕ б╕льше, н╕ж в Укра╖н╕. Вт╕м, це п╕двищення значною м╕рою н╕велю╓ться пост╕йним зростанням ц╕н на продукти.
Водночас доходи кримських п╕дпри╓мц╕в ╕ прац╕вник╕в приватних компан╕й не виросли. Вони вважають, що програли через окупац╕ю. За оц╕нками колишнього м╕н╕стра курорт╕в ╕ туризму Криму Олександра Л╕╓ва, разом з переселенцями з Донбасу ╕ прибулими рос╕йськими чиновниками у Крим при╖хали близько 350-400 тисяч людей. У 2013 роц╕ к╕льк╕сть турист╕в досягла 6 м╕льйон╕в. Але провал курортного сезону — це т╕льки частина вс╕х проблем б╕знесу.
Приватний п╕дпри╓мець Олекс╕й Докшин розпов╕да╓, що за чотири м╕сяц╕ окупац╕╖ в Криму не з’явилося серйозного рос╕йського б╕знесу. Нечисленн╕ рос╕йськ╕ банки, що зайшли в Крим, займають м╕сця в четверт╕й сотн╕ загальнорос╕йського рейтингу ╕ для операц╕й на п╕востров╕ йдуть на п╕дм╕ну печатки: ставлять печатку краснодарського в╕дд╕лення. Кредити нов╕ банки не видають через висок╕ ризики.
Про перетворення Криму на «с╕ру зону» св╕дчать дебюти великих рос╕йських компан╕й. Оператор моб╕льного зв’язку МТС на початку окупац╕╖ продавав сво╖ картки без логотипу. Зараз логотип вже з’явився, але рег╕оном поширення, як зазначено на упаковц╕, ╓ Краснодарський край. Точно так само вигляда╓ ситуац╕я з продажем автомоб╕л╕в. Ввезення ╕номарок в Крим оф╕ц╕йно припинено, але автосалони продовжують продавати машини, оформляючи ╖х, як придбан╕ в Краснодар╕.
Серйозн╕ проблеми окупац╕я принесла фермерам. Грош╕ в╕д с╕льського господарства становили значну частину доходу п╕вострова. Вирощен╕ в кримському степу зернов╕ продавалися переважно в порти Микола╓ва. «Ран╕ше до нас при╖жджали трейдери ╕ повн╕стю все скуповували, — говорить Володимир, який живе в Роздольненському район╕. — А тепер н╕кого ╕ нема╓. При╖жджали хлопц╕ з Краснодара ╕ пропонували продати зерно по 40 коп. за центнер, але це дуже мало ╕ не окупа╓ витрат». Витрати ж ╕стотно зросли: ц╕на прибирання гектара зб╕льшилася з 250 грн. до 400 грн., а земельний податок — з 240 грн. до 760 грн. за пай. Враховуючи такий стан справ, Володимир збира╓ться пере╖жджати на материк...

США ЗАКЛИКАЮТЬ М╤ЖНАРОДНИХ СПОСТЕР╤ГАЧ╤В ╥ХАТИ ДО КРИМУ

США закликали Спец╕альну мон╕торингову м╕с╕ю ОБС╢ (СММ) розпочати ╜рунтовну роботу в Криму з╕ спостереження за правами меншин та звернулися до Рос╕╖, щоб вона забезпечила м╕жнародним спостер╕гачам безперешкодний доступ на окупованому нею п╕востров╕. Про це йдеться в пов╕домленн╕ Державного департаменту США, переда╓ власний кореспондент «Укр╕нформу».
«Крим ╓ нев╕д’╓мною частиною Укра╖ни та п╕дпада╓ п╕д спостереження Спец╕ально╖ мон╕торингово╖ м╕с╕╖, тим б╕льше, що пов╕домлення про порушення продовжують надходити», — циту╓ Держдеп звернення глави м╕с╕╖ США при ОБС╢ посла Дан╕еля Бай╓ра до Пост╕йно╖ ради орган╕зац╕╖ у В╕дн╕.
«Ми заклика╓мо Спец╕альну мон╕торингову м╕с╕ю зустр╕тися з кримськими татарами та представниками ╕нших народ╕в, як╕ покинули Крим, щоб краще зрозум╕ти загрози для груп меншин на п╕востров╕», — наголосив Бай╓р. В╕н також закликав Рос╕ю «як державу, що окупувала Крим» забезпечити доступ представникам СММ у Криму, щоб вони могли пов╕домляти про вс╕ факти на м╕сцях. «Ми не прийма╓мо незаконно╖ спроби анекс╕╖ Криму та заклика╓мо Рос╕ю припинити ╖╖», — п╕дкреслив Бай╓р.
╤ншим важливим компонентом безпеки, на переконання представника США, ╓ припинення поставок збро╖ та бойовик╕в через рос╕йсько-укра╖нський кордон з боку РФ. «Таким чином, ми заклика╓мо Рос╕ю виконувати зобов’язання, як╕ вона взяла на себе 2 липня п╕сля зустр╕ч╕ глав МЗС чотирьох кра╖н щодо запрошення ОБС╢ для контролю за ╖╖ кордоном з Укра╖ною», — наголосив посол Бай╓р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 18.07.2014 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13609

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков