Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…


ОДЕСЬК╤ ДРУЗ╤ Т.Г. ШЕВЧЕНКА
В Одес╕ на той час мешкали друз╕ Тараса Григоровича, з якими в╕н п╕дтримував пост╕йний...


ПЕРША ЛАСТ╤ВКА УКРА╥НСЬКО╥ ПЕР╤ОДИКИ
Наш календар


ЯН НАГУРСЬКИЙ – ТОЙ, ХТО ПОСТАВ З МЕРТВИХ
П╕лот час╕в Першо╖ св╕тово╖ в╕йни був оголошений загиблим, про що в╕н д╕знався в середин╕ 1950-х...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 19.09.2014 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 19.09.2014
«ДОБРОВОЛЬЧ╤ БАТАЛЬЙОНИ» УКРА╥НСЬКИХ ╤СТОРИК╤В

╤стор╕я ╕ сучасн╕сть
 
Протиставити рос╕йськ╕й пропаганд╕ популяризац╕ю укра╖нсько╖ ╕стор╕╖ та заохочення до дискус╕й намагаються автори нового онлайн-проекту з розв╕нчання м╕ф╕в «Л╕кбез. ╤сторичний фронт». ╤нститут нац╕онально╖ пам’ят╕ хоче ╕н╕ц╕ювати грантов╕ програми для таких ╕н╕ц╕атив, оск╕льки сьогодн╕ вони ╕снують без державно╖ п╕дтримки. Тим часом, деяк╕ експерти вважають, що Укра╖н╕ варто активно пропагувати переваги нац╕онального ментал╕тету, не цураючись ╕ м╕ф╕в.
Проект «Л╕кбез. ╤сторичний фронт» стартував у травн╕ цього року, об’╓днавши групу фах╕вц╕в для розв╕нчання м╕ф╕в про т╕ чи ╕нш╕ под╕╖ укра╖нсько╖ ╕стор╕╖, розпов╕да╓ координатор проекту Кирило Галушко.
«Хто хоче легко ╕ швидко отримувати перев╕рену ╕нформац╕ю з ╕стор╕╖ Укра╖ни, з актуальних питань: в╕д територ╕╖, ц╕л╕сност╕, назви, кордон╕в, меж – до того, хто так╕ бандер╕вц╕, колаборац╕он╕сти ╕ петлюр╕вц╕, хто ╓ спадко╓мцями Рус╕ ╕ так дал╕, тобто вс╕ т╕ теми, як╕ пост╕йно обговорюються в ╤нтернет╕, але на як╕ нема╓ ч╕тко╖, коротко╖ ╕ ясно╖ в╕дпов╕д╕ фахових укра╖нських ╕сторик╕в, тут ми намагалися це дати», – говорить в╕н.
Сайт ма╓ поки що двомовну верс╕ю: укра╖нську ╕ рос╕йську, при цьому рос╕йська – повн╕ша, однак пот╕м плану╓ться перекладати матер╕али й ╕ншими мовами, зазнача╓ Галушко. Статт╕ коротк╕, складаються з двох колонок: зл╕ва – формулювання ╕сторичного м╕фу, справа – його спростування.
Укра╖на н╕коли не переплюне рос╕йську пропаганду, у не╖ нема для цього достатнього ресурсу, вважа╓ редактор сайту «╤сторична правда» Вахтанг К╕п╕ан╕. На його переконання, потр╕бен протилежний п╕дх╕д.
«Ми – кра╖на свободи, ми повинн╕ показувати людям все те р╕зноман╕ття, вс╕ т╕ контроверс╕╖, вс╕ т╕ розвилки, як╕ були в ╕стор╕╖. Насправд╕, в укра╖нському ╤нтернет╕ вже ╓ певн╕ ресурси – це Сумський ╕сторичний портал, це електронний арх╕в визвольного руху, це «Укра╖на ╕нкогн╕то» газети «День». Це т╕ ресурси, як╕ повинн╕ бути у щоденному «меню» культурно╖ людини», – зауважу╓ К╕п╕ан╕.
Проблемою ╓, однак, те, що так╕ досл╕дницьк╕ ╕н╕ц╕ативи повинн╕ шукати грош╕ сам╕, держава ╖м н╕чого не пропону╓, говорить в╕н. Водночас, за словами директора ╤нституту нац╕онально╖ пам’ят╕ Володимира В’ятровича, ╓ нам╕р створення державно╖ програми ф╕нансування таких «добровольчих батальйон╕в» укра╖нських ╕сторик╕в для ефективного спротиву в ╕нформац╕йн╕й в╕йн╕.
«Ми зараз не готов╕ сказати, яка це буде сума, оск╕льки будемо ще очевидно в╕двойовувати цю суму, яку надаватиме держава ╕ якою, скор╕ш за все, ╤нститут нац╕онально╖ пам’ят╕ оперуватиме як грантовими коштами для р╕зного роду громадських ╕н╕ц╕атив та наукових ╕нституц╕й на виконання тих чи ╕нших проект╕в у галуз╕ досл╕дження чи популяризац╕╖ ╕стор╕╖», – зазнача╓ в╕н.
Тим часом, частина анал╕тик╕в скептично ставиться до таких ╕н╕ц╕атив. Зокрема, на думку Миколи Ожевана з ╤нституту стратег╕чних досл╕джень, потр╕бно на противагу рос╕йським мемор╕альним м╕фам створювати укра╖нськ╕. Серед об’╓днавчих речей, як╕ б «спрацьовували» для р╕зних верств населення, ╕сторики назвали Ки╖вську Русь, Козаччину та працелюбн╕сть як рису ментал╕тету.

 Анастас╕я МОСКВИЧОВА

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 19.09.2014 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13989

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков