Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 17.10.2014 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 17.10.2014
ЗАХИСТИ НАС, СВЯТА БОЖА МАТ╤Р!

ДОРОГА ДО ХРАМУ

Ж╕нка ╕ кв╕ти. Нав╕ть якщо ця ж╕нка – Пресвята Богородиця, 14 жовтня на ╖╖ честь несуть в храми кв╕ти. Букети стоять усюди ╕ в храм╕ святих Володимира та Ольги Ки╖вського патр╕архату, що в С╕мферопол╕.
У Криму, здавалося б, вже знищено все укра╖нське, попри лицем╕рне визначення укра╖нсько╖ мови державною поряд з рос╕йською та кримськотатарською, ╖╖ не почути н╕ по рад╕о, н╕ по телебаченню, а ╓дину на п╕востров╕ укра╖номовну газету «Кримська св╕тлиця» «депортували» без права в’╖зду оф╕ц╕йним шляхом.
Припинилося укра╖нське життя ╕ у третин╕ храм╕в Ки╖вського патр╕архату, в частин╕ яких з’явилися нов╕ господар╕. Але про це н╕кому н╕ говорити, н╕ волати, звичайно, якщо ви – не кам╕кадзе. З невдоволеними тут не церемоняться. Ось ╕ в храм╕ майже всюди нов╕ обличчя.
Але вже той факт, що ц╕ люди прийшли саме сюди, надиха╓ на оптим╕зм. Бо укра╖нське слово для них не чуже, тим б╕льше, не огидне, ск╕льки б не знущалися з його нос╕╖в рос╕йськ╕ ЗМ╤.
Розмовляю з нашим активним читачем в╕йськовим пенс╕онером В╕ктором Володимировичем Гаврилюком, для якого укра╖нський храм — чи не ╓дина в╕ддушина. В╕н би хот╕в бачити тут прац╕вник╕в нашо╖ редакц╕╖ хоча би щосвята, а мене в нин╕шн╕й ситуац╕╖ назива╓ уособленням Укра╖ни. Але що мен╕ на це сказати, якщо наших «св╕тличан» уже на пальцях одн╕╓╖ руки перерахувати не важко? А ще В╕ктор Володимирович розпов╕да╓ про свого 93-р╕чного батька, який в╕дзнача╓ сьогодн╕ св╕й день народження. ╤ тут ми з мо╖м сп╕врозмовником майже родич╕, бо у мо╓╖ матер╕ теж день народження на Покрову, а ╖╖ в╕к ще поважн╕ший. Зда╓ться, сама Пресвята Д╕ва покрива╓ сво╖м омофором ╕ збер╕га╓ людей, народжених цього дня.
Пресвята Богородиця приходить у вид╕ннях багатьом в╕рянам, ╕ найб╕льше в╕дбува╓ться див, пов’язаних з ╖╖ ╕конами. Особливо трепетне ставлення до не╖ було ╕ у представник╕в Укра╖нсько╖ повстансько╖ арм╕╖, а 14 жовтня вважа╓ться днем створення УПА. Зг╕дно ╕з Указом Президента Петра Порошенка, на цей день тепер перенесено ╕ укра╖нський День захисника В╕тчизни, оск╕льки останн╕ под╕╖ наочно продемонстрували: хоч ми ╕ звикли до чолов╕чого свята, яке в╕дзначалося в СРСР 23 лютого, та з державою Рос╕я в╕тчизни у нас р╕зн╕, р╕зн╕ ╕ захисники, що опинилися сьогодн╕ по р╕зн╕ боки барикад.
Питання визнання вояк╕в УПА учасниками Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни порушувалося досить регулярно. На порядку денному воно ╕ сьогодн╕, й не у переносному смисл╕ слова – воно серед питань, як╕ мають бути проголосован╕ Верховною Радою Укра╖ни на останньому пленарному зас╕данн╕, тобто 14 жовтня. «П╕дказати» депутатам правильне р╕шення в Ки╓в╕ з╕бралися т╕, хто прагне позитивного голосування ╕ чи╖м пров╕дним гаслом стало: «Бандера – наш герой, Покрова – наше свято». Та для голосування не набралося кворуму. Цьому факту рос╕йськ╕ ЗМ╤ надали типового забарвлення: фашизм не пройшов, депутати дали в╕дс╕ч його прихильникам, хоча не перестали в╕д цього бути складовою «хунти».
Зрештою, заслужити тимчасову прихильн╕сть рос╕йських пол╕тик╕в не дуже важко. Варто було лише Юл╕╖ Тимошенко п╕дтримати себе саму, заявивши про ц╕лковиту лег╕тимн╕сть п╕дписано╖ нею газово╖ угоди, що лежить непосильним тягарем на укра╖нськ╕й економ╕ц╕ вже ст╕льки рок╕в, як ╖й, зда╓ться, одразу ж вибачили р╕зк╕ антирос╕йськ╕ висловлювання.
Ось на телеекран╕ укра╖нський священик Московського патр╕архату, що ем╕грував до Москви, який розпатяку╓ про «ки╖вську хунту», «реальних сатан╕ст╕в», котр╕ пересл╕дували його через переконання. А що б сказала йому «московська хунта», аби в╕н ╖в рос╕йський хл╕б ╕ працював на користь ╕ншо╖ держави, бо так╕ в нього «переконання»? ╤ де тепер т╕ укра╖нц╕ Криму, що не «перефарбувалися»? Де тепер кримськ╕ татари, так╕, як Мустафа Джем╕л╓в та Рефат Чубаров, метою життя яких було повернення на ╕сторичну Батьк╕вщину?
Те, що 18 храм╕в Московського патр╕архату перейшли у п╕дпорядкування Ки╖вського, вичавлю╓ сльози у рос╕йських журнал╕ст╕в, а чому б не поплакати ╕ над долею кримських храм╕в Ки╖вського патр╕архату, захоплених рос╕янами? Та н╕ ж, бо в Укра╖н╕ все незаконне: ╕ влада не влада, а банда, ╕ православна церква не церква, а секта розкольник╕в. Та й сама Укра╖на не держава, а лише американський проект, створений як плацдарм для дестаб╕л╕зац╕╖ ситуац╕╖ в Рос╕╖. А ще к╕лька м╕сяц╕в тому р╕дн╕с╕нький укра╖нський нардеп О. Царьов днями публ╕чно проклинав цей «проект» ╕ бажав йому щонайшвидшого краху. Непогана роль як для народного обранця, покликаного цей самий «проект» зм╕цнювати, дбаючи про його розвиток ╕ суверен╕тет. Ц╕каво, а як би поставився президент Пут╕н до под╕бних заяв сво╖х державних д╕яч╕в, скаж╕мо, пана Наришк╕на? У всякому раз╕, поважного професора, котрий висловив сво╖ сумн╕ви щодо правом╕рност╕ при╓днання до Рос╕╖ Криму, одразу ж зв╕льнили з роботи. Про це заявив один ╕з учасник╕в телепередач╕ «Веч╕р», голос якого, под╕бно до колишн╕х радянських глушител╕в, буквально забивали галасом ╕нш╕ ╖╖ учасники. А щоб остаточно приперти цього л╕берала до ст╕нки, ведучий передач╕ пан Соловйов поставив йому запитання руба, хоч було воно ╕ не по тем╕: чи вважа╓ в╕н героями Степана Бандеру та Юр╕я Шухевича?
╤ см╕ливець здався, а пот╕м вже вс╕ разом почали топтатися по укра╖нських нац╕онал╕стах. Ще б пак, бо х╕ба ж можуть бути для Рос╕╖ б╕льш╕ вороги, н╕ж т╕, як╕ н╕коли не здадуть ╕нтереси сво╓╖ держави? ╤ доц╕льн╕ше тут попрацювати над «проф╕лактикою», н╕ж боротися з насл╕дками.
Ось чому н╕бито вояки УПА, просто так, для душ╕, розривали немовлят на др╕бн╕ шматочки, а на повторно захоплен╕й сепаратистами укра╖нськ╕й територ╕╖ знаходять закатованих людей без нирок, печ╕нки та ╕нших внутр╕шн╕х орган╕в, як╕, за рос╕йською верс╕╓ю, укра╖нськ╕ в╕йськов╕ продали рецип╕╓нтам. Такий це, виявля╓ться, доступний кожному б╕знес! Було також вкидання ╕нформац╕╖ про знайдене т╕ло розп’ятого хлопчика. Щоправда, як пот╕м з’ясувалося, н╕якого хлопчика насправд╕ не було. Але про це могли д╕знатися лише т╕, хто переглядав уже згадану передачу «Веч╕р», а якогось оф╕ц╕йного спростування, звичайно ж, не надходило, бо слово-таки – горобець, ╕ нехай соб╕ л╕та╓.
Тож висновок нав’язу╓ться такий: укра╖нський патр╕от, в╕н же «нацист», «фашист», — це «неадекватний в╕дморозок», садист ╕ нелюдь. А що робити тим, у чи╖х душах, як ╕ ран╕ше, луна╓ заклик Володимира Сосюри: «Люб╕ть Укра╖ну, як сонце, люб╕ть!», а ще — щемк╕ народн╕ п╕сн╕ про вербу й калину, про найдорожчу укра╖нську землю, ╖╖ сердечних, добрих людей? Як примирити непримиренне ╕ не стати жертвою в ц╕й боротьб╕?
В╕ктор Гаврилюк каже, що пров╕в соб╕ супутникову антену ╕ тепер ма╓ змогу дивитися к╕лька сотень телеканал╕в зам╕сть одних рос╕йських, ╕ так зробили вже й ╕нш╕ укра╖нц╕ Криму.
А я намагаюся зц╕люватися новоствореною молитвою: «Пресвята Богородице, заступнице ображених ╕ знедолених, захисти нас в╕д неправди люто╖, злого чорного слова, покрий сво╖м омофором ╕ зроби невидимими для ворога, не дай знищити нашу в╕ру в добро ╕ справедлив╕сть ╕, якщо на те Божа воля, поверни нам нашу Батьк╕вщину, а якщо н╕, осяй ╖╖ сяйвом небесним, що з╕гр╕╓ ╕ нас та покаже нам шлях до миру в наших душах. Ам╕нь».

Тамара СОЛОВЕЙ

14 жовтня 2014 року. Прихожани йдуть на свято Покрови до Храму Преображення Господнього УПЦ КП у сел╕ Мраморному С╕мферопольського району

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 17.10.2014 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14123

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков