Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3008)
З потоку життя (6197)
Душі криниця (3423)
Українці мої... (1452)
Резонанс (1476)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1657)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Поширюйте цього листа. Ма╓мо застоювати себе, св╕й Край. Хто, як не ми?


КОР╤ННЕ НАСЕЛЕННЯ ВИТ╤СНЯЮТЬ З КРИМУ
Про це йдеться в допов╕д╕ "Пол╕тичн╕ пересл╕дування в Рос╕╖": ш╕сть м╕сяц╕в 2017 року.


10 МАЛОВ╤ДОМИХ ФАКТ╤В ПРО КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПРАПОР
Блакитний кол╕р прапора означа╓ чистоту, свободу ╕ чесн╕сть
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 17.10.2014 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 17.10.2014
УКРА╥НСТВО В КРИМУ: «НЕ БЫЛО, НЕТ И БЫТЬ НЕ МОЖЕТ»?

З перем╕нним усп╕хом у Криму трива╓ зачистка всього укра╖нського. Вектор пол╕тики щодо кримського укра╖нства в червн╕ задав «сп╕кер» кримського «парламенту» Володимир Константинов, оголосивши все укра╖нське у Криму «спадщиною клятого минулого», яку закликав негайно змити з п╕вострова, зокрема, обурюючись «навалою» укра╖номовних дорожн╕х знак╕в. За три м╕сяц╕ «м╕н╕стр внутр╕шньо╖ пол╕тики, ╕нформац╕╖ та зв’язку» Криму Дмитро Полонський в еф╕р╕ московсько╖ рад╕останц╕╖ «Коммерсантъ FM» у в╕дпов╕дь на запитання, чи багато людей у Криму вважають себе укра╖нцями, сказав: «Я таких не зустр╕чав. Безумовно, ╓ якийсь м╕н╕мальний в╕дсоток громадян, як╕ й дос╕ продовжують себе ними вважати. Передус╕м, це ц╕ла низка провокатор╕в».
╤нструментом д╕йсно╖ м╕н╕м╕зац╕╖ частки етн╕чних укра╖нц╕в ╕ кримських татар та зарахування ╖х до «провокатор╕в» ╕ «екстрем╕ст╕в» може стати попередн╕й незаконний «перепис населення», який в╕дбудеться у Криму з 14 до 25 жовтня п╕д охороною «казак╕в», «самооборони» та м╕сцевих д╕льничних ╕нспектор╕в. Як зазнача╓ пол╕толог Серг╕й Костинський, метою проведення «перепису» ╓ ф╕ксац╕я та лег╕тим╕зац╕я «абсолютного дом╕нування» рос╕йського населення у Криму; результати ж «перепису» стануть новим пропагандистським ╕нструментом, зг╕дно з яким в╕дсоток ╕ вплив укра╖нц╕в ╕ кримських татар у Криму вважатимуться жалюг╕дно малими, ╕ не дивно, якщо при цьому буде створено новий кор╕нний етнос — «кримчани» (з-пом╕ж рос╕йського населення Криму, ясна р╕ч). Водночас ╕з цим результати псевдоперепису перетворяться на ╕нструмент контролю над ╕накодумством, оск╕льки вс╕, хто вкаже свою належн╕сть до укра╖нського та кримськотатарського етнос╕в, ув╕йдуть до негласного списку «п’ято╖ колони», — дода╓ експерт, зазначаючи, що той, хто бере участь у перепис╕, визна╓ законн╕сть ц╕╓╖ процедури та лег╕тимн╕сть ╖╖ результат╕в, як╕ об’╓ктивно завдадуть збитк╕в його народов╕.
Нараз╕ в мереж╕ з’явля╓ться дедал╕ б╕льше згадок про те, що у кримських б╕бл╕отеках в╕дтепер нема м╕сця для непотр╕бних у «рос╕йському» Криму укра╖нських ╕ кримськотатарських книжок, як╕ стосами списують ╕ знищують. Як, зрештою, нема робочих м╕сць ╕ для кадр╕в, як╕ мають осв╕ту в галуз╕ укра╖н╕стики: деяким людям загрожу╓ зв╕льнення лише через той факт, що в них за плечима факультет укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖.
╤ ось 6 жовтня начальник в╕дд╕лу в справах нац╕ональностей Департаменту внутр╕шньо╖ пол╕тики, державно╖ служби та кадр╕в «уряду» Севастополя Володимир Рябих пров╕в зустр╕ч ╕з представниками Асоц╕ац╕╖ нац╕онально-культурних громад Севастополя (АНКГС). За одним столом ╕з членами нац╕ональних громад м╕ста – в╕рменсько╖, болгарсько╖, грецько╖, осетинсько╖, ╓врейсько╖, кримськотатарсько╖, кримчацько╖, кара╖мсько╖ та ╕нших – представникам укра╖нських нац╕онально-культурних об’╓днань м╕сця не знайшлося. Як ╕рон╕зують користувач╕ соцмереж, де-факто цим кроком севастопольський «департамент» внутр╕шньо╖ пол╕тики визнав укра╖нц╕в основними мешканцями Криму, засв╕дчивши, що ╖хн╕й етнокультурний розвиток не потребу╓ пропозиц╕й ╕ корекц╕╖.
Фактично, м╕сця в АНКГС укра╖нцям не стало ще з того часу, як голова асоц╕ац╕╖, колишн╕й кап╕тан 3 рангу Чорноморського флоту РФ Валер╕й Милодан, у травн╕ 2003 року порушив питання про виключення з ╖╖ лав голови севастопольського осередку «Союзу укра╖нок» Богдани Процак через «дискредитац╕ю» асоц╕ац╕╖, яка полягала в тому, що пан╕ Богдана скр╕зь ╕ всюди виступала укра╖нською мовою. У традиц╕ях Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖ початку XX стол╕ття члени АНГКС доводили, що культурн╕й людин╕ не можна розмовляти укра╖нською в пристойному товариств╕, тим б╕льше в присутност╕ рос╕ян. На той час розв’язанню конфл╕кту не зарадили жодн╕ протести ╕ звернення. В╕дтод╕ п╕д час заход╕в, як╕ проводила АНКГС, не лунала укра╖нська мова ╕ не запрошувалися укра╖нськ╕ орган╕зац╕╖. Тод╕ в╕домий публ╕цист ╕з Севастополя ╤гор Лос╓в зауважив ц╕каву законом╕рн╕сть: «Щойно почина╓ться пошесть розмов про «непорушну дружбу» з Рос╕╓ю, як одразу ж у Севастопол╕ починають душити все укра╖нське».
Не факт, що для укра╖нц╕в знайдеться м╕сце ╕ в Дом╕ дружби народ╕в Криму, який планують утворити м╕сцев╕ «можновладц╕». Так само, як не знайшлося м╕сця ╕ для представник╕в кримських громад Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату та Укра╖нсько╖ греко-католицько╖ церкви на нарад╕ М╕жконфес╕йно╖ ради Криму «Мир — дар Божий», проведен╕й на початку вересня з ╕н╕ц╕ативи обраного 9 жовтня на «голову» Криму Серг╕я Аксьонова, який на той час був т╕льки «виконуючим обов’язки». Тод╕ було запропоновано провести 5 вересня у Криму сп╕льний молебень за мир в Укра╖н╕, п╕д час якого члени вс╕х рел╕г╕йних конфес╕й п╕вострова мали благати Всевишнього про припинення во╓нних д╕й ╕ кровопролиття на територ╕╖ Укра╖ни. Вочевидь, представники УПЦ КП та УГКЦ виявилися нег╕дними долучитися до под╕бно╖ ╕н╕ц╕ативи через те, що не вписуються в поняття миру в Укра╖н╕ за моделлю кримсько╖ «влади», яка за допомогою рекламних розтяжок у центр╕ С╕мферополя прославля╓ захисник╕в «Новорос╕╖»...
http://crimeanua.wix.com/main

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 17.10.2014 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14146

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков