Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ПЕРЕДАЛА СИР╤╥ НОТУ ПРОТЕСТУ ЧЕРЕЗ В╤ЗИТ «ДЕЛЕГАЦ╤╥» ОКУПАЦ╤ЙНО╥ ВЛАДИ КРИМУ
Укра╖на р╕шуче засуджу╓ оф╕ц╕йн╕ контакти Сир╕йсько╖ Арабсько╖ Республ╕ки з окупац╕йною...


РУЙНАЦ╤Я ╥ХН╤Х СПОД╤ВАНЬ: ТУРЧИНОВ ДАВ ОЦ╤НКУ «ВОЛАННЯМ ТА ПОГРОЗАМ» З БОКУ РОС╤ЙСЬКО╥ ЕЛ╤ТИ
в Укра╖н╕ нема╓ жодного загострення ситуац╕╖, на яке посилаються у сво╖й заяв╕ рос╕йськ╕ депутати.


РПЦ ЗАЯВИЛА, ЩО РОЗРИВА╢ СТОСУНКИ З КОНСТАНТИНОПОЛЕМ
Синод Русько╖ православно╖ церкви визнав неможливим ╖╖ подальше перебування у ╓вхарист╕йному...


РОС╤ЙСЬКА ОКУПАЦ╤Я ЗМУСИЛА УКРА╥НЦ╤В ВИМАГАТИ ВИЗНАННЯ ВЛАСНО╥ ПРАВОСЛАВНО╥ ЦЕРКВИ
Курт Волкер висловив переконання, що п'ять рок╕в тому виглядало немислимим, аби в Укра╖н╕...


ДЖЕМ╤Л╢В: ПУТ╤Н ТРИМА╢ ПРИ СОБ╤ ЗАРУЧНИК╤В, ЩОБ МАТИ «ОБМ╤ННИЙ МАТЕР╤АЛ»
За його словами, якщо Пут╕н врешт╕-решт погодиться на обм╕н, то Укра╖н╕ доведеться в╕ддати за...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2014 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 07.11.2014
УРЯД ПОТРЕБУ╢ ПОВНОГО ОНОВЛЕННЯ!

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ

Дорог╕ сп╕вв╕тчизники!
Останн╕ми днями сталося к╕лька важливих под╕й, при╓мних ╕ не дуже, як╕ так чи ╕накше пов’язан╕ м╕ж собою. Як Президент хот╕в би висловити свою позиц╕ю з цих питань. П╕сля того, як ми ще в червн╕ добилися п╕дписання Угоди про асоц╕ац╕ю з ╢С, п╕сля того, як у вересн╕ Верховна Рада та ╢вропарламент одночасно ╖╖ ратиф╕кували, 1 листопада виконання ц╕╓╖ угоди розпочалося оф╕ц╕йно. Я вас ус╕х в╕таю з цим.
Я н╕коли ╕ н╕кому не дам зупинити нашого поступу в б╕к ╢вропи. Стремл╕ння укра╖нц╕в до ╢С визначено самою нашою природою як ╓вропейського народу. А боротися з самою природою – абсолютно безглуздо.
Символ╕чно, що саме цими днями укра╖нц╕ остаточно та безповоротно п╕дтвердили св╕й ╓вропейський цив╕л╕зац╕йний виб╕р. Центрвиборчком майже завершив попередн╕й електронний п╕драхунок. В╕н, под╕бно екзит-полам, п╕дтвердив, що конституц╕йна б╕льш╕сть виборц╕в схвалила курс на ╢вропу. ╤ саме за таку громадянську позиц╕ю я глибоко вдячний вам, укра╖нським виборцям.
Р╕вно, як ╕ за ту високу вашу дов╕ру, що дозволила парт╕╖ «Блок Петра Порошенка» отримати найвищий кредит дов╕ри на виборах. В╕д Блоку за списком та в округах обрано 132 народних депутати. Це значно б╕льше, н╕ж в╕д будь-яко╖ ╕ншо╖ пол╕тично╖ сили.
«Народний фронт», який став другим за к╕льк╕стю мандат╕в, «Самопом╕ч», що ф╕н╕шувала третьою. Радикальна парт╕я ╕ «Батьк╕вщина», котр╕ подолали п’ятив╕дсотковий бар’╓р — ус╕ вони разом мають стати учасниками про╓вропейсько╖ коал╕ц╕╖. Але створювати коал╕ц╕ю – це не робота Президента. В ╓вропейськ╕й практиц╕ ╕н╕ц╕атива у формуванн╕ коал╕ц╕╖ належить т╕й пол╕тичн╕й сил╕, яка набрала найб╕льшу к╕льк╕сть депутат╕в на виборах. Я впевнений, що «Блок Порошенка» з цим завданням г╕дно впора╓ться.
Коал╕ц╕я, зг╕дно з Конституц╕╓ю, ма╓ запропонувати Президенту для внесення на затвердження новообраною Верховною Радою кандидатуру Прем’╓р-м╕н╕стра. Майбутня фракц╕я парт╕╖ «Блок Порошенка» вже в╕дгукнулася на мою ╕н╕ц╕ативу п╕дтримати Арсен╕я Яценюка на посаду глави нового Уряду. Але принциповим для них питанням при цьому ╓ сп╕льне узгодження ╓вропейського зразка коал╕ц╕йно╖ угоди, проект яко╖ вони вже запропонували партнерам ╕ сусп╕льству.
╢вропейськ╕й пол╕тичн╕й культур╕ притаманн╕ дуже детальн╕ коал╕ц╕йн╕ угоди, де план д╕й розписаний ледве чи не поденно. Коал╕ц╕йна угода – це контракт коал╕ц╕╖ з кра╖ною. В╕н не може бути коротким пап╕рцем на три стор╕нки. Днями я розмовляв з н╕мецьким Канцлером Ангелою Меркель. У Н╕меччин╕ склалася тривала ╕стор╕я коал╕ц╕йного урядування. ╤ досв╕д св╕дчить, сказала мен╕ пан╕ Меркель, що чим товще угода, тим довше працю╓ коал╕ц╕я.
Щодо складу самого Уряду, то Каб╕нет М╕н╕стр╕в потребу╓ повного оновлення! Зв╕льнення в╕д непрофес╕онал╕зму та корупц╕йних пут парт╕йно-квотного принципу. В╕н ма╓ формуватися виключно на профес╕йн╕й основ╕. ╤ почати, нарешт╕, впроваджувати реформи, спираючись на парламент, оновлений б╕льше, н╕ж на половину.
Дорог╕ сп╕вв╕тчизники!
Вибори 26 жовтня важлив╕ ще ╕ тим, що вони в╕дбулися ╕ на зв╕льнен╕й частин╕ Донеччини та Луганщини. За 17 рок╕в, протягом яких на Донбас╕ панував клан Януковича, в рег╕он╕ забули, що таке чесне голосування. Вперше за такий тривалий час громадяни Укра╖ни, як╕ живуть в двох найсх╕дн╕ших областях, сво╖х посланц╕в до Верховно╖ Ради обирали в╕льно, на конкурентн╕й основ╕. Т╕, кого вони обрали ╕ п╕дтримали, скажу прямо, здеб╕льшого не геро╖ нашого часу. Хоча важливо, що вс╕ вони стоять на позиц╕ях ╓дност╕ Укра╖ни. Я поважаю виб╕р в╕льно╖ частини Донбасу, зроблений на виборах до Верховно╖ Ради Укра╖ни 26 жовтня. Будучи Президентом ус╕х укра╖нц╕в, готовий до д╕алогу з тими, кого вони обрали.
Та повною протилежн╕стю голосуванню 26 жовтня ╓ вчорашн╕ псевдовибори на частин╕ Донбасу. Т╕й, що, на жаль, поки що п╕дконтрольна бойовикам. Цей фарс п╕д дулами танк╕в ╕ автомат╕в н╕чого сп╕льного не ма╓ з волевиявленням. ╤ виборами за визначенням називатися не може.
Бандити, терористи та ╕нтервенти можуть себе коронувати як депутати, прем’╓ри, м╕н╕стри. Та хоч як корол╕ чи ╕мператори. Але що б вони не почепили соб╕ на голови, вони так ╕ залишаться окупантами, злод╕ями, бойовиками. Укра╖на н╕коли не визна╓ так зван╕ «вибори» 2 листопада. Ми не можемо поважати виб╕р, якого не було ╕ нема, — ан╕ фактично, ан╕ юридично. Н╕коли не визна╓ так званих «вибор╕в» жодна кра╖на св╕ту, яка поважа╓ себе ╕ м╕жнародне право. Фарс уже засудили ╢С, США, десятки наших кра╖н-партнер╕в. А речник н╕мецького уряду вже сьогодн╕ заявив, що не може бути й мови про скасування санкц╕й проти Рос╕╖.
Псевдовибори ╓ грубим порушенням М╕нського протоколу в╕д 5 вересня. М╕нський протокол передбача╓ проведення в окремих районах Донбасу дострокових м╕сцевих вибор╕в виключно ╕ т╕льки на основ╕ закон╕в Укра╖ни. Ми цю можлив╕сть ╖м давали. Виборчий фарс 2 листопада ставить п╕д величезну загрозу зриву весь мирний процес, старту якого ми добилися ц╕ною колосальних надзусиль. В╕н ╕стотно пог╕ршу╓ ситуац╕ю на Донбас╕. В╕дпов╕дальн╕сть за це ц╕лком ╕ повн╕стю ляга╓ на виконавц╕в, орган╕затор╕в ╕ замовник╕в псевдовибор╕в.
Укра╖на неухильно дотриму╓ться духу ╕ букви М╕нського протоколу. На фон╕ грубого його попрання ╕ншими сторонами ми ма╓мо внести корективи в св╕й план д╕й. Нову ситуац╕ю, що склалася, сьогодн╕ я вже обговорив з м╕н╕стром оборони. Завтра проведу зас╕дання Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони, де всеб╕чно проанал╕зу╓мо обстановку, внесемо необх╕дн╕ зм╕ни в сценар╕╖ наших д╕й, — виходячи як з оптим╕стичних, так ╕ песим╕стичних прогноз╕в.
Одне ╕з питань, яке я винесу на розгляд РНБО, — скасування закону про особливост╕ м╕сцевого самоврядування в окремих районах Донеччини та Луганщини. Свого часу цей закон виконав надзвичайно важливу роль в зупиненн╕ зовн╕шньо╖ ╕нтервенц╕╖, моб╕л╕зац╕╖ п╕дтримки св╕том М╕нських мирних домовленостей, щирост╕ нам╕р╕в Укра╖ни щодо деескалац╕╖ ситуац╕╖ на Донбас╕. Ми продемонстрували мешканцям Донецько╖ ╕ Лугансько╖ областей ╕ зовн╕шньому св╕тов╕ щире прагнення Ки╓ва до пол╕тичного врегулювання. Таку можлив╕сть бойовики в╕дкинули. Проведення псевдовибор╕в торпедувало закон ╕ р╕зко загострило ситуац╕ю на Донбас╕. Т╕ широк╕ повноваження, як╕ передбачав закон, ми готов╕ надавати лише лег╕тимно обраним органам м╕сцевого самоврядування. А не бандитам, як╕ сам╕ себе в╕нчають на царство.
При цьому децентрал╕зац╕я залиша╓ться в нашому арсенал╕ як ключовий елемент пол╕тичного врегулювання на Донбас╕. Ми готов╕ будемо ухвалити новий закон — при поверненн╕ вс╕х стор╕н до виконання М╕нського протоколу. У раз╕ припинення вогню, створення буферно╖ зони, встановлення контролю за кордоном. ╤ зрозум╕лих крок╕в, як╕ б означали задн╕й х╕д бойовик╕в у питанн╕ про так зван╕ «вибори» 2 листопада.
Новий закон передбачатиме ч╕тк╕ меж╕ район╕в з особливим порядком м╕сцевого самоврядування у ч╕тк╕й в╕дпов╕дност╕ з М╕нськими домовленостями. ╤ бюджетну децентрал╕зац╕ю, яка зн╕ме подразливе питання, хто ж кого году╓. Вона дозволить цим районам самим на основ╕ власних ресурс╕в в╕дпов╕дати за сво╓ ф╕нансування. Кожному – по труду.
М╕жнародний фонд, який буде наповнюватись в тому числ╕ ╕ за участ╕ закордонних партнер╕в, повною м╕рою забезпечить в╕дновлення ╕нфраструктури Донбасу за умови в╕дновлення там укра╖нсько╖ влади, миру, спокою ╕ безпеки. З часом запропоную парламенту ухвалити закон про створення там в╕льно╖ економ╕чно╖ зони ╕з спец╕альним режимом торговельних в╕дносин з ╢вросоюзом та Рос╕╓ю.
Незважаючи на провокац╕╖, дипломатичний шлях врегулювання для укра╖нського кер╕вництва залиша╓ться пр╕оритетом. Але водночас ми продовжимо ╕нтенсивне зм╕цнення нашо╖ обороноздатност╕ на випадок, якщо под╕╖ будуть розвиватися всупереч нашим бажанням. Це питання теж розглядатиметься завтра на зас╕данн╕ РНБО.
Я в╕рю в нашу ╓дн╕сть ╕ в нашу перемогу. Бо за нами правда.
Слава Укра╖н╕!

Президент Укра╖ни
Петро ПОРОШЕНКО
м. Ки╖в, 03.11.2014 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2014 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14239

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков