Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 07.11.2014
ЛЬВ╤В’ЯНИН САМОСТ╤ЙНО ВИРОБЛЯ╢ ЕЛЕКТРИКУ ТА ПРОДА╢ ДЕРЖАВ╤

Не газом ╓диним...

Щоб зекономити газ, осв╕тити та утеплити сво╓ помешкання, 50-р╕чний Роман Баб’ячок ╕з села Солонка, що в передм╕ст╕ Львова, встановив у себе на господарств╕ ц╕лу сонячну енергетичну станц╕ю. Став першим в Укра╖н╕, кому вдалося не лише виробляти електричну енерг╕ю, але й продавати ╖╖ держав╕.
Р. Баб’ячок мешка╓ на окра╖н╕ села Солонка. На його подв╕р’╖ встановлен╕ вуличн╕ л╕хтар╕, працюють два невеличк╕ фонтанчики з осв╕тленням. Поп╕д хатою на р╕вн╕ другого поверху змонтован╕ 5 секц╕й сонячних вакуумних колектор╕в. На буд╕вл╕ кухн╕ з п╕вденного боку — к╕лька десятк╕в сонячних фото-панелей. Вони генерують електроенерг╕ю, яка утворю╓ться п╕д впливом сонячного пром╕ння. А за допомогою спец╕ального ╕нвектора перетворю╓ться в мережеву напругу 380 Вольт.
На стовп╕ б╕ля вор╕т встановлено спец╕альний л╕чильник. В╕н контролю╓, ск╕льки к╕ловат енерг╕╖ господар виробив та ск╕льки продав обленерго.
«Моя станц╕я, в╕д яко╖ тепло, св╕тло ╕ грош╕. Продаю енерг╕ю за 3,89 гривн╕. Це так званий «зелений» тариф, встановлений державою за електроенерг╕ю, згенеровану альтернативними джерелами, — розпов╕да╓ господар. — Ця десятик╕ловатна станц╕я об╕йшлась мен╕ в 18 тисяч долар╕в. За роки три-чотири окупиться повн╕стю. Дал╕ можна буде мати безплатне тепло, енерг╕ю в дом╕ ╕ заробляти в держави, продаючи ╖й надлишок. Стара╓мося зараз якомога б╕льше енерг╕╖ економити, тод╕ можна б╕льше продати. Це — дуже виг╕дна ╕нвестиц╕я. На цьому н╕коли не втратиш. На сонячн╕ панел╕ ╓ гарант╕я 25 рок╕в».
Сонячну електростанц╕ю чолов╕к почав зводити навесн╕ цього року. Кр╕м сонячних вакуумних колектор╕в та панелей, у будинку господаря розташована ще й ц╕ла м╕н╕-п╕дстанц╕я. Апарат, який генеру╓ енерг╕ю, та комп’ютер, на якому можна спостер╕гати за системою, регулювати, а також визначати активн╕сть сонця в т╕ чи ╕нш╕ дн╕. У ванн╕й к╕мнат╕ Романа сто╖ть бак для нагр╕ву води, зв╕дси й виходить ц╕ла система опалення. Сонце нагр╕ва╓ воду в баку, а вже вона об╕гр╕ва╓ ц╕лий будинок. У такий самий спос╕б в дом╕ ╓ й гаряча вода.
«На встановлення вс╕х цих панелей та генератор╕в п╕шло не так багато часу, як на оформлення вс╕╓╖ необх╕дно╖ документац╕╖. Потратив р╕к, аби зрештою таки добитися в╕д держави права продавати ╖й енерг╕ю. За кордоном так╕ справи заохочуються державою, а в нас навпаки. Склада╓ться враження, що насправд╕ н╕хто не зац╕кавлений, аби була економ╕я газу ╕ щоб можна було знайти йому альтернативу. Зараз у середньому продаю обленерго 1000-1400 кВт енерг╕╖ на м╕сяць. За це маю 3,5-4 тисяч╕ гривень. Все залежить в╕д к╕лькост╕ сонячних дн╕в», — дода╓ Р. Баб’ячок.
Проектуванням сонячно╖ станц╕╖ Р. Баб’ячок займався сам. Чолов╕к багато рок╕в ц╕кавиться темою енергозбереження. Сам змонтував також електроскутер, який може розганятися до 40 к╕лометр╕в на годину, при тому, заряджаючись, брати енерг╕╖ не б╕льше, н╕ж к╕лька електричних лампочок. У планах Романа ╓ також продумати та виготовити власну модель електромоб╕ля, на якому можна було б розганяти швидк╕сть, як у звичайних бензинових авто, проте значно економити, не використовуючи паливо.
gazeta.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14255

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков