Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 14.11.2003
СКІЛЬКИ НИТОЧЦІ ЩЕ ВИТИСЬ?
Віктор ХОМЕНКО

На виїзному засіданні в Криму Комітету ВР України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією його голова Володимир Стретович та інші виступаючі навели величезну кількість обурливих фактів зневажання і обминання закону. Але й вони виявилися не останніми в остаточному проекті рішення парламентського антикорупційного комітету, який буде прийнято в Києві після доопрацювання. В. Стретович пояснив це тим, що до членів Комітету безупинно надходить додаткова інформація, стають відомими все нові факти зловживань.
На засіданні обговорювалися питання дотримання в Криму земельного, природоохоронного, санітарного законодавства, а також законодавства у сферах туризму, сім'ї і молоді, діяльність органів влади, силових і контролюючих структур.
В ньому взяли участь народні депутати - члени комітету, керівники міністерств і держкомітетів України, силових і контролюючих структур, представники місцевих органів влади.
Усунення причин і умов численних порушень земельного законодавства, виявлених в Криму в ході перевірки Генеральною прокуратурою України, залежить не лише від зусиль місцевої влади, заявив на засіданні голова ВР АРК Борис Дейч. Він вважає, що одна з причин масових порушень земельного законодавства - відсутність механізму розмежування земель державної і комунальної власності, який потрібно створити не гаючись.  На думку Б. Дейча, законодавче забезпечення земельної реформи недостатнє. Приміром, для реалізації Земельного кодексу потрібно прийняти біля тридцяти законів, та їх ухвала затягується. Крім цього, понині не приведено у відповідність з Земельним кодексом держави діюче законодавство про адміністративно-територіальний устрій. За словами голови кримських депутатів, це тягне за собою проблеми здійснення територіальними громадами сіл, селищ, міст і органами місцевого самоврядування власних повноважень у сфері бюджету, оподаткування, власності та породжує конфлікти між посадовими особами таких адміністративних утворень, що в підсумку наносить матеріальний і моральний збиток їх жителям. Адже, оскільки закон про адміністративно-територіальний устрій в дію ще не вступив, чимало органів місцевого самоврядування за інерцією намагаються вирішувати питання розпорядження землею не в межах населених пунктів, а в колишніх адміністративних кордонах.
"Про яку законність під час прийняття на місцевому рівні рішень з земельних питань можна говорити, якщо відсутні спеціалізовані органи, що забезпечують підготовку і реалізацію таких рішень?  Лише шляхом перепідпорядкування органів з земельних ресурсів забезпечити проведення земельної реформи неможливо", - наголосив Б. Дейч. Він висловив впевненість, що проведення в автономії виїзного засідання антикорупційного Комітету посприяє і прийняттю необхідних законодавчих актів.

***

ГОЛОВА Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Володимир Стретович вважає, що правоохоронними органами Криму боротьба з корупцією ведеться незадовільно. За його інформацією, у минулому році правоохоронними органами Криму було складено 215 протоколів за фактами корупційних дій, у поточному році - 136. Торік до відповідальності було притягнуто 89 посадових осіб, у поточному - 86.  При цьому В. Стретович підкреслив, що серед них немає жодного держслужбовця 1-ї, 2-ї і 3-ї категорій. 48 притягнутих до відповідальності держслужбовців мають найнижчу, 7-му категорію, і лише четверо - 4-ту категорію. На думку В. Стретовича, це говорить про те, що корупційні дії в Криму залишаються прихованими, про це ж свідчать численні звернення кримчан у парламентський комітет.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1427

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков