Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 14.11.2014
«Я, РУССКИЙ ПО КРОВИ... Я... ПРОТИВ РОССИИ, ЧТО ХОЧЕТ КРА╥НУ МОЮ РАЗОРВАТЬ!»

З Укра╖ною у серц╕...

У КИ╢В╤ В╤ДБУВСЯ УСТАНОВЧИЙ З’╥ЗД РУНу — РОС╤ЙСЬКОМОВНИХ УКРА╥НСЬКИХ НАЦ╤ОНАЛ╤СТ╤В

Думаю, день 31 жовтня 2014 року вв╕йде новою яскравою стор╕нкою в ╕стор╕ю укра╖нського патр╕отичного руху. Адже чи не вперше за 23 роки нашо╖ Незалежност╕ рос╕йськомовн╕ громадяни, як╕ мають укра╖нський сентимент, об’╓дналися в парт╕ю. Абрев╕атура РУН означа╓ «Рос╕йськомовн╕ укра╖нськ╕ нац╕онал╕сти». Неодноразово писав про це в╕дносно нове явище укра╖нського життя. Нагадаю лише дв╕ останн╕ публ╕кац╕╖: «В спецбатальйон╕ «Донецьк» буде в╕дд╕лення рун╕вц╕в» («КС» в╕д 13.06.2014) та «Укра╖номовний одесит з РУНу» («КС» в╕д 15.08.2014). Розум╕в, що писати про таке необх╕дно, бо патр╕оти з п╕вденного сходу та Ки╓ва вже давно наочно довели, що не може бути монопол╕╖ на любов до Укра╖ни.

СУТТ╢ВЕ П╤ДСИЛЕННЯ УКРА╥НСЬКОГО ТАБОРУ

Статистика св╕дчить, що 45% населення Укра╖ни розмовля╓ рос╕йською. Але хто й коли п╕драховував серед них в╕дсоток укра╖нських патр╕от╕в? Виявля╓ться, в╕н не такий вже й малий. В усякому випадку, це наст╕льки сутт╓ве п╕дсилення укра╖нського табору, що й говорити н╕чого. Особливо тепер, коли Рос╕я знову хоче силою затягнути нас в «русский мир». Саме час визначатися – хто ╓ хто, ╕, незалежно в╕д мови сп╕лкування, ставати на захист Укра╖ни. Дос╕ координатором ╕ безперечним л╕дером рун╕вц╕в був киянин Серг╕й Зам╕люх╕н. Навряд чи без його кипучо╖ енерг╕╖ вдалося б провести Установчий з’╖зд. До реч╕, в╕н орган╕зував невеличкий подарунок для делегат╕в. Коли вс╕ зайняли м╕сця в зал╕, ╖х по скайпу прив╕тав громадянин Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ Олександр Шведов. Нагадаю, що Шведов ще до Майдану проголосив утворення так звано╖ «Бандер╕всько╖ республ╕ки» п╕д Москвою. А ось тепер, д╕знавшись про важливу под╕ю в житт╕ рос╕йськомовних укра╖нц╕в, кор╕нний москвич (який свого часу к╕лька рок╕в прожив у Запор╕жж╕) висловив бажання прив╕тати представник╕в ново╖ пол╕тично╖ сили. Так, саме в Запор╕жж╕ Олександр Шведов полюбив Укра╖ну. ╤ нав╕ть та обставина, що велике промислове м╕сто було дощенту зрос╕йщене у мовному план╕, не стала на перешкод╕. Адже ╓ на земл╕ люди з добрим серцем та загостреним почуттям справедливост╕, яким досить ╕ маленького поштовху, маленько╖ ╕скри... А ╕скр╕ було де взятися, бо незм╕нною лишалася Хортиця, а дими з високих заводських труб так ╕ не закрили сонця, не притлумили волелюбний дух Запорозько╖ С╕ч╕.

ОДНОДУМЦ╤ ОТРИМАЛИ ШАНС ПОЗНАЙОМИТИСЯ

Серед делегат╕в з’╖зду було чимало людей з такими ж, як у Шведова, причинами укра╖ноф╕льства. Рос╕йська мова була ╕ залиша╓ться р╕дною для них, але це зовс╕м не заважа╓ трепетно любити Укра╖ну. З’╖зд дав можлив╕сть багатьом перезнайомитись. Скаж╕мо, волонтерка Майдану ╤оланта Бочкарьова (про не╖ я писав у статт╕ «Як народжу╓ться укра╖нська пол╕тична нац╕я. Патр╕отичне прозр╕ння рос╕йськомовно╖ киянки» («КС» в╕д 10.10.2014) вперше змогла сфотографуватися на фон╕ в╕домого авто (з укра╖нським орнаментом!) кримчанки Л╕зи Богуцько╖. А остання вперше в╕ч-на-в╕ч посп╕лкувалася з Серг╕╓м Зам╕люх╕ним. Нарешт╕ знайшла багато друз╕в ╕ широке коло сп╕лкування рос╕янка з Архангельсько╖ област╕ Лариса Кузн╓цова. Ще не так давно, листуючись з однодумцями в соцмережах, вона писала:
«Сначала я вообще не понимала украинский язык. Украинцы удивлялись, как можно не понимать? Увы, можно... Когда по радио передавали «На добранiч, дiти», мне слышалось: «Но добра не ждите». А сейчас, как говорят мои друзья, я пишу по-украински гораздо грамотнее, чем они. Просто у меня зрительная память хорошая. А вот говорить все равно проще на родном. Да и не люблю я, когда получается безграмотно…». А стосовно зародження свого «укра╖ноф╕льства» Лариса писала таке:
«Во Львове я была лишь один раз, проездом, еще в 1986 году... Моя свекровь тогда пугала, что я — русская – и меня бандеровцы просто съедят… Я приехала во Львов утром, поезд опоздал на полчаса, а мне надо было на электричку, на Воловец. Тогда она была лишь раз в день, утром, и уже убежала пять минут назад. Как мне тогда помогали все добраться до автобусной станции, чтобы оттуда ехать через Межгорье! Тогда, в 1986-м, ко мне так прекрасно относились все — и молодые, и пожилые, и сразу все переходили на русский язык... И такая красота там — до сих пор вспоминаю! Особенно запомнилось, когда мы пошли в горы, — мне показалось, что я в сказке... Такая красота — сверху изумительный пейзаж, где-то рядом стадо коров, перезвон колокольчиков, и тут вдруг колокольный звон со всех сторон... Дух перехватывало!».

«ГЛАВНОЕ – В ЛЮБЫХ СИТУАЦИЯХ ОСТАВАТЬСЯ ЧЕЛОВЕКОМ…»

Ось така перед╕стор╕я народження укра╖нського патр╕отизму ╕ приходу Лариси Кузн╓цово╖ до РУНу.
Прикро, що таких проукра╖нських людей на ╖╖ мал╕й батьк╕вщин╕ здеб╕льшого вважають… зрадниками. Про це Лариса не раз ╕з г╕ркотою писала мен╕. Проте духом вона не пада╓, у не╖ м╕цний духовний стрижень:
«Главное — в любых ситуациях оставаться человеком, независимо от национальности. А вообще, наверное, сегодня в мире, в реальности есть только две национальности — ЧЕЛОВЕК, неважно на каком языке он общается, потому что когда уважаешь других, найдешь всегда язык общения, ведь главное — желание услышать, понять... И вторая национальность – нелюдь; к сожалению, представителей этой нации пока хватает…».
Звичайно, Лариса не наст╕льки в╕дома в Укра╖н╕, як мешканець П╕дмосков’я Юр╕й Шведов. Але це все та ж досить велика (ц╕лих 45% громадян Укра╖ни) категор╕я наших друз╕в. Бо ж по духу вони — однодумц╕. До реч╕, у сво╓му прив╕танн╕ з’╖зду Юр╕й Шведов наголошував: «Те, що ви робите, ╓ надзвичайно доброю справою…». ╤ ще сказав, що в Рос╕╖ ╓ багато людей, як╕ сп╕вчувають Укра╖н╕ ╕ засуджують рос╕йську агрес╕ю. П╕сля виступу Шведова по скайпу над╕йшла черга делегат╕в. Спочатку надали слово кримчанц╕ Л╕з╕ Богуцьк╕й, ╕ це було символ╕чно, бо Крим став нашим першим випробуванням. Я нав╕ть внутр╕шньо напружився, бо дуже боявся, що про Крим Л╕за говоритиме ╕з песим╕змом… Але, на превелику рад╕сть, вона виступила коротко, по сут╕, а головне — дуже оптим╕стично. ╥й аплодували довго, з п╕днесенням, як ╕ Шведову.

НАЦ╤ОНАЛ╤ЗМ ╤НДУСТР╤АЛЬНИХ ЦЕНТР╤В?

Виступаюч╕ з Донбасу, Дн╕пропетровщини та укра╖нського п╕вдня говорили реч╕ загалом в╕дом╕. Була, щоправда, ╕ нова думка: РУН представля╓ ╕нтелектуальний нац╕онал╕зм, тод╕ як ╕нш╕ в╕дом╕ парт╕╖ нац╕онал╕стичного спрямування представляють нац╕онал╕зм дещо застар╕лий... Чи так це? Спод╕ваюся, час покаже. Звичайно, соц╕альною базою рун╕вц╕в ╓ переважно велик╕ м╕ста, тод╕ як класичних укра╖номовних нац╕онал╕ст╕в традиц╕йно п╕дтримують ╕ мешканц╕ с╕л, ╕ маленьких м╕стечок. Але РУН як парт╕я за хорошого пол╕тичного розкладу могла б швидко укор╕нитися ╕ в селах Донбасу, ╕ в Приазов’╖, ╕ нав╕ть у Криму, — якби не його окупац╕я Рос╕╓ю. Тому теза про високу ╕нтелектуальн╕сть рун╕вц╕в, скор╕ш за все, буде перев╕рятися часом. Якщо теза виявиться в╕рною, то Укра╖на в╕д ц╕╓╖ обставини лише вигра╓. Зазначу, що тема виступу викладача з Мак╕╖вки, кандидата економ╕чних наук ╤горя Точонова звучала так: «Трансформац╕я св╕тогляду особистост╕ в перш╕й чверт╕ ХХ╤ стол╕ття на сход╕ Укра╖ни». Ми щось зна╓мо про ц╕ процеси? Якщо й зна╓мо, то мало, а РУН уже концентру╓ досв╕д отих 45% населення Укра╖ни.
Зрештою, не лише рос╕йськомовн╕ тягнуться до РУНу. На з’╖зд╕ я зустр╕в молоду льв╕в’янку, яка розмовляла лише укра╖нською, причому дуже добре. Мало того, вона пишалася тим, що ╖╖ наречений вою╓ зараз у зон╕ АТО, в╕дстоюючи територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни. Тобто з патр╕отизмом н╕би все в порядку. То в чому ж справа? Галя Завадська так пояснила свою симпат╕ю до рун╕вц╕в:
«З Серг╕╓м Зам╕люх╕ним я познайомилася через Дмитра, мого нареченого. Чим мен╕ подоба╓ться РУН? Справа в тому, що в орган╕зац╕ях типу ВО «Свобода» я б почувалася дещо чужою. А причина ось у чому. У мене бабуся (мамина мама) — переселенка з Рос╕╖. Вдома я ╕ з мамою розмовляю рос╕йською… Ран╕ше пост╕йно боялась осуду ╕ тому приховувала це. Б╕льш╕сть у нас як дума╓: тато — укра╖нець, мама — укра╖нка, тому ╕ я — укра╖нець. А у мене трохи складн╕ше: тато — наполовину укра╖нець, наполовину поляк; мама — наполовину рос╕янка, наполовину татарка. А я?.. А я — укра╖нка. Чому? Бо народилась в Укра╖н╕, тут живу ╕ дуже люблю Укра╖ну. В РУН╕ я знайшла схожих людей. Я не одна така, ╕ це класно! Тут я можу бути сама собою, н╕чого не приховуючи…».
Треба сказати, що ц╕кавими були ╕ виступи рос╕йських нац╕онал╕ст╕в. Не наших рос╕йськомовних, а саме рос╕йських, тобто тих, як╕ при╖хали з Рос╕╖. Ми звикли думати, що з Рос╕╖ н╕чого доброго для Укра╖ни прийти не може. Яке вже там сп╕вчуття, яка допомога? Добре, якби хоч агрес╕╖ не було… А тут молод╕, симпатичн╕ хлопц╕ говорили про те, що вважають нин╕шню Рос╕ю антирос╕╓ю, а ще згадували «незлим тихим словом» ╕ ЧК, ╕ КДБ, ╕ ФСБ… Говорили про те, що орган╕зац╕я, под╕бна до РУН, потр╕бна не лише в Укра╖н╕, але й у Рос╕йськ╕й Федерац╕╖.
Одним словом, у мене склалося непогане враження про РУН. Але для того, щоб надати статт╕ б╕льшо╖ об’╓ктивност╕, я попросив висловити свою точку зору заступника л╕дера парт╕╖ Олександра Набок╕на. Киянин з луганським кор╕нням в╕дпов╕в мен╕ вже п╕сля з’╖зду, я приводжу його слова нижче.

«ЕЩЕ С ЗИМНИХ СОБЫТИЙ НАШИ АКТИВИСТЫ ДЕЙСТВОВАЛИ В РЕЖИМЕ ЧРЕЗВЫЧАЙНОЙ СИТУАЦИИ…»

«Все прошло замечательным образом и, можно сказать, что в почти семейной обстановке. Искренне был рад видеть, столько братьев по убеждениям. Несмотря на тяжелую ситуацию в стране, они смогли собраться на встречу в столице.
На фоне только что проведенных выборов участие в создании новой политической силы свидетельствует о вере в идею РУН и в команду РУН, в то, что именно с этим коллективом можно с уверенностью идти в сторону высокой ответственности — в политику.
Относительно того, как повлиял на работу наших региональных команд общеукраинский съезд, то можно уверенно сказать: безусловно, позитивно. Еще с зимних событий наши активисты действовали в режиме чрезвычайной ситуации, что не удивительно, если брать в учет ситуацию в нашей стране с регулярным обновлением очагов дестабилизации. Съезд предоставил возможность морально перегруппироваться и укрепить нашу команду перед новыми задачами и испытаниями.

«ДАЖЕ В БОГОМ ЗАБЫТЫХ МЕСТАХ МОЖНО НАЙТИ НОРМАЛЬНЫХ ЛЮДЕЙ…»

Был ли смысл приглашать друзей из России? Безусловно, был. В Украине нет русофобии, у нас есть совковофобия… Нам не враг русский человек — об этом свидетельствуют многочисленные этнические русские. Знают об этом и те русскоговорящие люди, которые сейчас доблестно сражаются и погибают за Украину. Наш враг — красный ордынец. Эта красная смрадная орда — СССР — кипит и бушует по сей день… Она держит в плену подавляющее большинство населения Российской Федерации. Но отнюдь не в каждом отдельном русском живет красное ордынство – и это очень важно донести до других людей. Украинцы должны знать, что своих единомышленников и побратимов можно найти даже в Империи зла. Даже в таких Богом забытых местах можно найти нормальных людей, которые будут стоять на страже правды и справедливости.
Конечно, в России русские националисты не в фаворе. Многие из них сейчас находятся в заключении... А касательно их легитимности, то она зависит от уровня репрессивности законодательства страны проживания. То, что в РФ националисты не имеют легитимного статуса, вовсе не удивительно. Да и не имеет это особого значения – всему свое время…
Стоит напомнить, что и у нас многие движения общественно-политического направления были оформлены уже после событий Майдана 2013-2014 годов. Придет и для наших русских друзей время юридических мелочей. И придет оно никак не раньше своего Майдана где-то в Москве или в Питере. Пусть даже где-то на задворках Сибири, но мы в этих ребят верим, верим, что все у них получится.
Могут ли идейные русские националисты помочь Украине? Конечно, могут, они уже делают это! Настоящие русские националисты никогда не поддерживали ДНР и ЛНР, как и войну на востоке Украины. На нашем Майдане неспроста стояла палатка русских националистов. И они еще не раз сыграют свою роль по уничтожению преступного путинского режима. Он родился в России, там и найдет свой бесславный конец. И это будет помощью не только Украине, но и всему миру…».
На ц╕й оптим╕стичн╕й нот╕ я й завершу свою розпов╕дь про перший з’╖зд РУНу. Спод╕ваюся, про цю орган╕зац╕ю ми ще почу╓мо. Може, нав╕ть найближчим часом...

Серг╕й ЛАЩЕНКО


Мой дед в сорок пятом
 дошел до Берлина,
Отец мой с Донбасса,
 и русская – мать.
Рожден я в Союзе...
 И вдруг – Украина!
И нужно учиться ее понимать...
Всё было другим –
потому интересным,
Мне слог и порядок
 здесь был незнаком.
Слова изучал я по сказкам и песням,
И мова мне стала вторым языком!
Поля колосились –
и житом, и рожью,
Над ними, как прапор, цвела синева.
Мне пели Полтава,
 Донецк, Запорожье,
И Львов, и Хмельницкий
 дарили слова.
Хохлы с москалями тут жили едино –
Такой нам порядок
 был Господом дан.
И стало однажды, что в смуты годину
Мы против бандита
 пошли на Майдан.
Мы жгли и ломали,
 а после – чинили,
Мы стали с колен подниматься,
 как раз…
Но вдруг нас и предали, и очернили –
Назвали рашисты фашистами нас!
И взяв эту ложь
 оправданием странным,
Россия – мой корень, опора и дух,
Не дав зарастить нам кровавые раны,
Предательски в спину ударила вдруг,
Куски отрывая – без анестезии!
И вот, презирая изменников рать,
Я, русский по крови...
 Я... против России,
Что хочет Кра╖ну мою разорвать!
Меня называют фашистом с экрана,
И я – за Россию быть должен,
 скажи?!
Я против – не русских,
 но против тирана,
Речей его сладких и мерзостной лжи!
За то, что хотели свободы и правды,
Мы стали врагами России? Ну вот,
Надеюсь, теперь вы
 действительно рады:
Я – русобандера, мутант-патриот!
Зашлите нам клоунов новую стаю –
Оправдывать нужно кровавый навет!
Я двадцать три года
 по-русски читаю,
И только «спасиб╕!» я слышал в ответ,
Но вам-то виднее,
 что русский в опале,
Что Пушкина сборники
 жгут на костре.
Вот только не мы на Россию напали:
Россия свинью подложила сестре!
Но каждый из тех,
 кто заваривал кашу, –
Скорей закатайте обратно губу,
И вон с Украины!
 А «вежливость» вашу
Засуньте себе вместе с газом в трубу!!
Ах, Путлер, ты думал —
 получишь на блюдце
Козачий наш край
 в этой подлой борьбе?
Но русские! русские!! —
 знай! — не сдаются!!!
И мы не сдадим Украину тебе!!!

Алексей МЕРВИНСКИЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14274

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков