Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПРОСУВАТИ НАРАТИВ ПРО АНЕКС╤Ю КРИМУ
Анекс╕я – це зм╕на юридично╖ належност╕ територ╕й. Нав╕ть якщо вона незаконна…


ОКУПАЦ╤ЙНОГО МУФТ╤Я МУСУЛЬМАН КРИМУ ЗАСУДИЛИ ДО 12 РОК╤В ТЮРМИ ЗА П╤ДТРИМКУ ЗБРОЙНО╥ АГРЕС╤╥ РФ
В╕н активно закликав кримськотатарське населення п╕вострова долучатися до лав Збройних сил РФ…


ДЕМОНТАЖ КУПОЛА УКРА╥НСЬКОГО СОБОРУ У КРИМУ:
Луб╕нець звернувся до ООН…


У КОМАНДУВАНН╤ ВМС ЗАПЕВНИЛИ, ЩО КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ БУДЕ ЗРУЙНОВАНИЙ
«Ми будемо робити все можливе для того, щоб його там б╕льше не було…»


УДАР ПО ДЖАНКОЮ:
У Генштаб╕ показали в╕део запуску ракет ╕ уточнили втрати рос╕ян…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2003 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 14.11.2003
У "Діонісу" - ювілей!
Віктор ХОМЕНКО

Відоме виноробне підприємство Криму - 150-літній "Діоніс" Торгового дому "Товариство Христофорова" відзначає свій ювілей новими творчими здобутками у мистецтві плекання бурштинових напоїв.

Черговим визнанням майстерності сімферопольських майстрів виготовлення вина стала ціла колекція останніх нагород. Зокрема, до 14 медалей найвищої вітчизняної і міжнародної проби "Хересу кримського міцного" і 11 таких же - "Сухого міцного Хересу" в ювілейний рік додалося ще дві - золота і срібна. Особливо шановану Золоту медаль "пророка таврійського виноробства" князя Лева Голіцина - вищу нагороду міжнародних конкурсів алкогольної продукції "Ялта. Золотий грифон", представницьке журі вручило творцю витончених напоїв - виноробу "Діонісу"  Інні Васильєвій.
Золотий профіль легендарного винороба, котрого навіть споконвічні законодавці галузі - французи називали "королем експертів", коли він вперше привіз з Паризької виставки найвищу нагороду кримським винам власного виробництва - Гран-прі,  "омедалив" вина "Діонісу" у ювілейний рік  їхнього виробництва і продажу на вітчизняній і міжнародній арені не випадково. Це визнання вірності поколінь майстрів створення прекрасних бурштинових напоїв з місцевих добірних сонячних грон старійшини кримських винних заводів - "Діонісу" традиціям вітчизняного класичного виноробства, підтвердження того, що й сьогодні актуально звучить написане Л. Голіциним: "Хочу, щоб всі пили тільки хороше вино. Діонісівське вино - це справжнє кримське вино!"
Підприємство, засноване в 1853 році купцем першої гільдії, греком Георгієм Христофоровим, уже в кінці XIX століття стало широко відомим солідним постачальником  високоякісного кримського вина. До початку ХХ століття "христофорівські" вина, які називали ще "абсолютно натуральними, вишуканого смаку і корисними для здоров'я", були нагороджені понад 200 медалями та іншими міжнародними нагородами - "Гран Пре-міо" Італії, Орденом Бельгії, "Гран-прі" в Парижі... У радянський час в 1921 році "Христофорівське товариство" націоналізували і до початку війни воно працювало як виноробний завод. Після визволення Сімферополя у 1944-му відновлене одним з перших на півострові підприємство навіть встигло підготувати партію вишуканих, прекрасних марочних вин для учасників Ялтинської конференції, що відбулася в лютому 1945 року в Лівадійському палаці. Починаючи від того часу, вина "Діонісу" були нагороджені ще півсотнею золотих і срібних медалей під час найпрестижніших міжнародних дегустацій.
Технологію виготовлення діонісівських вин спеціалісти унікального кримського заводу пронесли через руйнування галузі під час випробувань "сухого закону" зразка 1985 року, переходу на оренду в роки перебудови, коли на початку 90-х тут навіть знайшли кошти для встановлення імпортної лінії розливу, апарата для самоклей-них етикеток і кольєреток, а підприємство випускало біля 10 мільйонів пляшок на рік майже 30 найменувань найрізноманітніших незмінно якісних вин. Коштів вистачало на утримання відомої спортивними успіхами юнацької бейсбольної команди, підшефного дитсадка, надання допомоги православній церкві, воїнам-"афганцям", товариству сліпих та ще багато благодійних справ.
Але невдовзі благополуччя заводу підірвали різке скорочення експорту, тодішній обвальний спад купівельної спроможності населення і недосконалість податкового законодавства. Добив економіку та імідж еталонного "Діонісу" небачений сплеск фальсифікату відомих кримських марок, підпільні "творці" якого досі найчастіше відбуваються переляком і мізерними штрафами. Визнані винороби перестали отримувати зарплату, кілька разів змінювалося керівницт-во.
Відродження почалося з організації Торгового дому "Товариство Христофорова", створення суперсучасних ліній розливу, цілої серії надійно захищених спеціальними ковпачками і корками та термоіндикаторними етикетками нових марок вин, з сучасного дизайну, нових прогресивних ідей, які колектив визнаних фахівців-виноробів заходився втілювати з новим керівництвом, яке очолив директор Олег Кравінський, з появи зацікавленого, серйозного інвестора і доброго хазяїна, нинішніх презентацій нової унікальної колекції ювілейної сувенірної продукції з акцентом на історію та потенціал фірми.
До свого 150-ліття "Діоніс", названий на честь вихованця великого любителя музики і співу, теж добродушного, веселого дідка Силена, котрий ніколи не розлучався з винним  міхом і своїм учнем, який першим навчив жителів Таврики виготовляти і пити вино, коли почав мандрувати Південнобережжям з безтурботним почетом з вакханок, сатирів і кентаврів, підготував цілу серію вин нових смаків і вшанувань митців їх виготовлення.
Ці веселі урочистості, які прикрасили численні кримські фестивалі, 2500-ліття Євпаторії, 500-ліття Бахчисарая та чимало інших велелюдних свят особливо багатого на них минулого курортного сезону, перегукуються у кращих традиціях з великими вакханаліями, які на честь Діоніса влаштовували, починаючи з шостого століття до Різдва Христового жителі Таврії як подяку за божественний дар відкриття таємниці радості від обов'язково помірного вживання перебродженого сонячного грона.
Адже сучасний "Діоніс" - визнаний пропагандист виграненої століттями делікатної і витонченої культури винопиття. Пияки йому не друзі, а "Почесним діонісівцем" здатен стати кожен. Та умова така: приєднатися до цього вишуканого кола зможуть лише споживачі найменших доз вина, котрі відвідали цей старовинний кримський виноробний завод чи познайомилися з його унікальними напоями під час "виїзних" винних фуршетів, прес-коктейлів, або придбали останню сувенірну продукцію "Кримський Оскар" і "Амфору Діоніса", взяли участь в аукціонах "У бога за пазухою" і залишили веселий оригінальний відгук про них, за який теж можна отримати незабутній приз.
До дійсних членів "Діонісівського братства" вже належать міністри і посли, артисти і письменники, "зірки" і "суперзірки" театру, кіно, естради і навіть олімпійські чемпіони, які обов'язково висловили це бажання усно і письмово - залишили автографи-відгуки про вино "від бога". Визначна французька артистка Ані Жирардо, пригубивши діонісівське "Каберне" на фестивалі "Кінотавр", попрохала повторити акцію, вигукнувши: "Діоніс" - вино на біс!" "Винопій" Михайло Жванецький так весело начудив, що удостоївся навіть отримати золоту партію вина, яке й нині продається під назвою "Михал Михалыч". Схожа доля й вина з написом на етикетці "Бальзам Йосип-1", на честь "Великого дніпропетровця" Йосипа Кобзона. Відзначені нагородами "Діонісу" й "сміхачі" Клара Новикова, Ян Арлазоров, "Вова Винокур", "кролики" В. Данилець і В. Моїсеєнко, комік-трупа "Маски" у повному складі, вся зграя "Золотих гусаків" на чолі з Анатолієм Дяченком, Ноябрьовим і Чигляєвим, Арканов і Задорнов, Дуров і Хмельницький, Кочан і Ганапольсь-
кий, Школьник і Галкін, композитор Юрій Рибчинський, співаки Алла Пугачова і Філіпп Кіркоров, Віллі Токарєв, колектив журналу "Красна бурда"...  А внучка засновника заводу Г. Христофорова спеціально приїхала з Америки, щоб занотувати: "Дякую колективу за воскресіння справи мого діда! Н. Г. Запорожець-Христофорова".
Тут добре пам'ятають вислів древніх цілителів: "Дари Діоніса в руках Гіппократа", - тож відстоюють думку, що на перший погляд полярні понятття - вино і здоров'я, вино і зцілення, насправді сумісні. Адже багатотисячна історія нашого спізнання з цим напоєм засвідчує не лише шкідливі, а й корисні його властивості для людини. Бо ще з біблійних часів давно з'ясовано: виноградне вино за помірного, раціонального його вживання стає стимулом життя і оберегом здоров'я, лікувальним профілактичним засобом у бороть-бі з багатьма недугами. А винотерапія - винолікування, нині сформувалася у своєрідний напрямок в сучасній медицині, яка твердить: вино у значній дозі - отрута, у малій - гойний засіб. Медики твердять, що цілющі й захисні властивості доброго виноградного вина обумовлені насамперед тим, що в ньому міститься  аж 25 мікроелементів, без яких немислима життєдіяльність людини. Воно й хороший вітамінний продукт. Результатом бродіння є вітамін Р, що зміцнює стінки кровоносних судин, нормалізує обмін вітамі-ну С. А рубідій, що є в чудових кримських червоних столових винах "Каберне" і "Сапераві", сприяє виведенню з організму радіоактивного цезію, полісахаридні й пектинові з'єднання - радіоактивних шлаків і стронцію, а дубильні речовини виконують навіть функцію загального радіоактивного
захисту. Цілющою є і венотонізуюча дія вина, зміцнююча органи зору і дотику, захисна від атеросклерозу, інфаркту міокарда, ішемічної хвороби серця, підвищення артеріального тиску, збільшення накопичення тромбоцитів. З допомогою вина лікують туберкульоз, деякі захворювання крові, травного тракту. Серед "секретів" вина і його бактерицидна, антивірусна дія. Тож, якщо говорити на тверезу голову навіть з бокалом сонячного напою, зрозумієш - лише доза є критерієм оздоровлення чи шкоди вина для нашого організму. 
...Пригублюючи з користю натуральне доброякісне "діонісівське" вино, як і будь-яке інше, треба пам'ятати, що існує індивідуальна норма в залежності від маси тіла, тож потрібно старатися, щоб ця норма була завжди нижчою за середньостатистичну. Тільки помірне і не регулярне вживання цього чудового бурштинового трунку, який народився з людиною, стане гарантією того, що "вино на радість нам дано". Не випадково гаслом сімферопольського виноробного підприємства "Діоніс" стали слова кримчанина в юності, вченого Дмитра Менделєєва: "Наші вина... повинні завоювати собі гідне місце у світовому виробництві".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2003 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1428

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков