Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Ольга Мусаф╕рова, власний кореспондент «Новой газеты»: ЗАПОРУКА УСП╤ХУ УКРА╥НИ В ТОМУ, ЩОБ НЕ МАТИ СПРАВУ З РОС╤ЯНАМИ
Ольга Мусаф╕рова журнал╕ст, власкор «Новой газеты» в Укра╖н╕. З нею – ми на ти,...


"ПУТ╤Н ОТРИМА╢ НЮРНБЕРГ, А СЕНЦОВ "НОБЕЛЬ"
Верховна Рада звернулася ╕з заявою до Нобел╕вського ком╕тету щодо висунення кандидатури...


ЛЕРАНЕ ХАЙБУЛЛА╢ВА: «ЧЕТВЕРО НАС СПАСУТЬ»
Леране Хайбулла╓ва – кримська татарка. Вона ви╖хала з Криму ╕ утриму╓ в м╕ст╕ ╤рпен╕ на...


ПРИЙНЯТО ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ ЩОДО СКАСУВАННЯ ДЕПУТАТСЬКО╥ НЕДОТОРКАНОСТ╤ ЧИ ПРО ПОДАЛЬШЕ ЗАТЯГУВАННЯ З ТИМ?
Андр╕й Паруб╕й побажав ком╕тету усп╕шно╖ роботи над законопроектом.


Володимир Буткевич, заступник голови Конституц╕йно╖ ком╕с╕╖: КОНСТИТУЦ╤Я – ТО НЕ ╢МН╤СТЬ ДЛЯ ВС╤Х «ХОТ╢ЛОК»
Зустр╕тися з Володимиром Григоровичем не так вже й просто.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2014 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 14.11.2014
«КОЛИ ГОВОРЯТЬ ГАРМАТИ, МУЗИ НЕ ПОВИНН╤ МОВЧАТИ!»

Л╕тература

Президент Укра╖ни Петро Порошенко вручив Нац╕ональну прем╕ю Укра╖ни ╕мен╕ Тараса Шевченка 2014 року видатним д╕ячам культури.
В╕таючи лауреат╕в прем╕╖ у ки╖вському Музе╖ Т. Шевченка, Глава держави сказав: «Так сталося, що юв╕лейний р╕к 200-р╕ччя в╕д дня народження Великого Кобзаря став справд╕ Шевченк╕вським за духом. Бо Укра╖на встала ╕ кайдани порвала!». «Кра╖на живе ╕ диха╓ свободою, мужньо, по-геройськи протисто╖ть агрес╕╖, — заявив Глава держави, знову нагадавши слова Тараса Шевченка, — «╕ вражою злою кров’ю волю окроп╕те».
Президент нагадав слова Остапа Вишн╕ про Великого Кобзаря: «Тарас Шевченко! Досить було одн╕╓╖ людини, щоб урятувати ц╕лу нац╕ю». «Думаю, що сьогодн╕ це як н╕коли актуально», — додав в╕н. Глава держави висловив думку, що Тарас Шевченко пишався би сучасними во╖нами, ╖хньою повед╕нкою та геро╖змом.
Петро Порошенко наголосив на важливост╕ рол╕, яку мистецтво в╕д╕гра╓ у житт╕ кра╖ни у важкий для не╖ час, та не погодився з латинським висловом: «Коли говорять гармати, музи мовчать». «Саме зараз, коли держава пережива╓ такий складний пер╕од, коли трива╓ справжня В╕тчизняна в╕йна, мистецтво не повинно в╕дходити на другий план. Саме зараз потр╕бна ваша фантастична праця», — сказав, звертаючись до митц╕в, Глава держави.
«Наш╕ геро╖, як╕ зараз боронять Укра╖ну, в╕ддаючи найдорожче, що у них ╓, – сво╓ життя, достойн╕ вашого пера, варт╕ того, щоб про них зн╕мали ф╕льми, ставили вистави, писали картини, складали п╕сн╕», — п╕дкреслив Петро Порошенко.
Президент зазначив, що саме мова, культура додають сьогодн╕ сил укра╖нцям у подоланн╕ виклик╕в ╕ загроз, утвердженн╕ незалежност╕, соборност╕ та суверен╕тету Укра╖ни. «Ми, укра╖нц╕, розмовля╓мо р╕зними мовами, але т╕льки одна – укра╖нська – ма╓ ╕ завжди матиме особливий державний статус. Ми твердо зна╓мо: живе укра╖нська мова – живе й Укра╖на», — наголосив Президент.
Петро Порошенко звернув увагу на той факт, що серед лауреат╕в прем╕╖ – представники р╕зних рег╕он╕в Укра╖ни. «Ви за народженням, походженням, м╕сцем роботи представля╓те сьогодн╕ р╕зн╕ рег╕они нашо╖ ╓дино╖ кра╖ни. У ваших ц╕кавих б╕ограф╕ях я побачив згадки про Закарпаття ╕ Галичину, про Ки╖в та Черкащину, Луганщину та Донеччину. Це ╕ ╓ наш укра╖нський культурний прост╕р», — сказав Президент.
Лауреатами Нац╕онально╖ прем╕╖ Укра╖ни ╕мен╕ Тараса Шевченка 2014 року стали члени колективу Донецького нац╕онального академ╕чного театру опери та балету ╕мен╕ А. Б. Солов’яненка у склад╕: диригента-постановника Василя Василенка, режисера-постановника Мар╕╖ Курочки (ФРН), хормейстера-постановника Людмили Стрельцово╖, художнього кер╕вника проекту Василя Рябенького (посмертно), артистки Тетяни Плеханово╖. Митц╕ нагороджен╕ за сп╕льний укра╖нсько-н╕мецький культурний проект — постановку опери Р╕харда Вагнера «Летючий голландець», яку було приурочено до 200-р╕ччя н╕мецького композитора.
Також нагороджено культуролога-ф╕лософа ╤рину Гаюк – за книжку «╤люстрована енциклопед╕я в╕рменсько╖ культури в Укра╖н╕», письменника Мирослава Дочинця – за романи «Криничар. Д╕яр╕юш найбагатшого чолов╕ка Мукач╕всько╖ дом╕н╕╖» та «Горянин. Води Господн╕х русел».
Любомир Медв╕дь отримав високу в╕дзнаку за широкомасштабну сер╕ю живописних роб╕т «Рем╕н╕сценц╕╖». Пров╕дний майстер сцени Нац╕онального академ╕чного театру опери та балету Укра╖ни ╕мен╕ Т. Г. Шевченка Людмила Монастирська в╕дзначена Нац╕ональною прем╕╓ю ╕м. Шевченка за вокальн╕ парт╕╖ в оперних виставах.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2014 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14295

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков