Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФРАНЦ╤Я ПОЧАЛА РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ЩОДО ПРИЧЕТНОСТ╤ РОС╤╥ ДО ПРОТЕСТ╤В «ЖОВТИХ ЖИЛЕТ╤В»
«Зараз ведеться розсл╕дування», — сказав м╕н╕стр закордонних справ Ле Др╕ан.


ПУТ╤Н «ПООБ╤ЦЯВ ПОДУМАТИ» ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ СЕНЦОВА
Про це в╕н сказав у в╕дпов╕дь на прохання к╕норежисера Олександра Сокурова


ПАЛАТА ПРЕДСТАВНИК╤В США ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ
Таким чином, на сьогодн╕ обома палатами Конгресу США ухвалено р╕шення, у яких Голодомор визнано...


НИЖНЯ ПАЛАТА КОНГРЕСУ США ЗАСУДИЛА АГРЕС╤Ю РОС╤╥ НА МОР╤
Про це пов╕домило Посольство Укра╖ни в Вашингтон╕


М╤ЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗ╤ П╤ДТВЕРДИВ: АНЕКС╤Я КРИМУ – М╤ЖНАРОДНИЙ КОНФЛ╤КТ
Канцеляр╕я Прокурора М╕жнародного крим╕нального суду оприлюднила зв╕т ╕з попереднього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2014 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 21.11.2014
Геннад╕й МОСКАЛЬ: «БУДУ ОСОБИСТО ПРИСУТН╤М НА ПОХОРОН╤ «ЛНР» ╤ ЗАБ’Ю ОСТАНН╤Й ЦВЯХ У ╥╥ ТРУНУ...»

Неоголошена в╕йна

В╕дставний генерал-лейтенант, народний депутат двох скликань Геннад╕й Москаль — людина, яка на все ма╓ власну думку ╕ при цьому активно ╖╖ висловлю╓. Саме це коштувало йому багатьох посад. Тако╖ ц╕леспрямовано╖ впевненост╕ не завжди витримували й однопарт╕йц╕. 25 серпня 2014 року на закритому зас╕данн╕ Геннад╕й Москаль був виключений з парт╕╖ «Батьк╕вщина» та ╖╖ кер╕вних орган╕в. До того, що сталося, вигнанець поставився ф╕лософськи ╕ прокоментував з долею гумору: «В╕дсьогодн╕ я повн╕стю депол╕тизований, департизований ╕ безпарт╕йний маленький укра╖нець, з чим себе ╕ в╕таю!».
Та з депол╕тизац╕╓ю та в╕дпочинком не склалося. Вже за три тижн╕ указом Президента Г. Москаль був призначений головою Лугансько╖ обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖. Що турбу╓ губернатора, чим в╕н незадоволений та про що мр╕╓?
На ц╕ запитання в╕н в╕дпов╕да╓ кореспонденту «Укр╕нформу».
— Пане Геннад╕ю, на Луганщин╕ зараз найб╕льш активно (звичайно, кр╕м переб╕гу во╓нних под╕й) обговорю╓ться ухвалення Урядово╖ постанови № 595 про припинення соц╕альних виплат мешканцям «ЛНР». Адже вона в╕др╕за╓ в╕д пенс╕йного та бюджетного забезпечення значну частину мешканц╕в Луганщини, як╕ залишаються на окупован╕й територ╕╖. Яке у вас до цього ставлення?
— Укра╖нський уряд прийняв абсолютно правильн╕, адекватн╕ р╕шення про припинення соц╕альних виплат мешканцям «ЛНР». Якщо ╖хн╓ кер╕вництво взяло на себе всю повноту влади, ╕ люди так масово стояли в чергах, щоби проголосувати за це на референдум╕ та на виборах, — то, певно, вони таку владу й заслуговують. Ви взялися вир╕шувати долю людей? Отже, ф╕нансуйте, утримуйте, виплачуйте пенс╕╖.
Натом╕сть люди приходять до мене й питають: а що нам робити? Кажу ╖м: повставайте, як ми повстали проти Януковича.
Я с╕м рок╕в був в опозиц╕╖ до Ющенка ╕ Януковича. Але ж ми подолали цей режим, хоча в нього були арм╕я, м╕л╕ц╕я, СБУ, Генеральна прокуратура на чол╕ ╕з Пшонкою. ╤д╕ть, кажу тим, хто голосував за «ЛНР», таким шляхом.
Адже безглуздо спод╕ватися, що будете за 5% соц╕ально╖ картки отоварюватись у торгов╕й мереж╕, у так званих «соц╕альних магазинах», як╕ вкраден╕ у «АТБ». На вкраденому н╕хто далеко не по╖де. Тому державн╕ установи, як╕ ще вагалися — ╖хати чи не ╖хати, — повинн╕ зробити виб╕р.
Я не розум╕ю, чому засуджених там варто утримувати, годувати. Хай «ЛНР» бере на себе. Якщо вона не справля╓ться, то нехай народ ╖╖ скине. Якщо «ЛНР» сво╓ю «Народною радою» прийняла, як терористична орган╕зац╕я, р╕шення про ф╕нансування тероризму, то це ╓ крим╕нальний злочин.
— Переселенц╕ з Луганщини, як╕ зараз об’╓днались у Конгрес сходу Укра╖ни, ухвалили резолюц╕ю на сво╓му з’╖зд╕ про те, щоб просити Президента Укра╖ни в╕дкликати це р╕шення.
— Н╕хто н╕чого в╕дкликати не буде. Я перший жорстко ставив це питання — про повернення вс╕х державних структур до п╕дконтрольних укра╖нськ╕й влад╕ територ╕й. Хто не хоче, — нехай лиша╓ться на блокован╕й територ╕╖. Але вони повинн╕ ч╕тко усв╕домлювати: там не платять н╕ пенс╕╖, н╕ зарплати, не оплачують комунальн╕ послуги.
Наведу приклад: на окупованих територ╕ях Донбасу д╕╓ мережа моб╕льного зв’язку. Але якщо ти не купив картку, не заплатив за можлив╕сть сп╕лкуватись, н╕хто тоб╕ цей зв’язок не дасть. Така ж схема повинна д╕яти ╕ з ╕ншими розрахунками.
А т╕, хто проводив референдум, мають бути за це покараними. До реч╕, ╖х ╕ сьогодн╕ тут чимало.
Щодня я приходжу ╕ масово виганяю з р╕зних з╕брань тих, хто дос╕ за референдум, за Парт╕ю рег╕он╕в, за федерал╕зац╕ю ╕ р╕зну дурницю. З цього маразму треба вже виходити. Я був у М╕ловському район╕, де 25% виборц╕в проголосували за Компарт╕ю. Звертаюсь до Симоненка: якщо його народ тут так любить, нехай в╕н очолить М╕ловську районну орган╕зац╕ю ╕ покаже вт╕лення комун╕стичних ╕деал╕в на одному маленькому район╕.
Люди голосують за комун╕ст╕в, а укра╖нська влада повинна ╖м все давати — такого не буде. Я сказав: ╕д╕ть в райком Компарт╕╖ ╕ вир╕шуйте там ус╕ сво╖ проблеми.
— Повернемося до соцвиплат. Стосовно ре╓стрування у встановленому законом порядку. Який тут порядок? Потр╕бна ре╓страц╕я м╕сця проживання?
— У нас 95% прац╕вник╕в облдержадм╕н╕страц╕╖ — це вимушен╕ переселенц╕. Вони вт╕кали через в╕кна п╕д час штурму сепаратист╕в ╕ ледве не загинули. ╤нш╕ ж захопили нашу адм╕н╕страц╕ю. То що, ми тих бойовик╕в будемо ще й ф╕нансувати? Ми ма╓мо ╖м надсилати грош╕, а вони щодня будуть бити по нас «Градами» ╕ знищувати нашу ╕нфраструктуру? П╕дпалювати наш╕ будинки? Станицю Луганську за два дн╕ знищили майже повн╕стю. То як ми повинн╕ д╕яти — адекватно чи аморфно? Крапку поставлено — н╕ коп╕йчини. Я сказав: хто т╕льки вишле грош╕, в╕дразу ж направлю матер╕али в прокуратуру, СБУ для порушення крим╕нально╖ справи. Все прописано в р╕шенн╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в.
— На територ╕╖ «ЛНР» живе багато людей, як╕ налаштован╕ проукра╖нськи, але з р╕зних житт╓вих причин вимушен╕ залишатись в Луганську. Але ж вони, наприклад, обслуговуються в л╕карнях. Йдеться не про бойовик╕в, а про простих мешканц╕в, ╖хн╕х маленьких д╕тей та л╕тн╕х людей, врешт╕-решт, про укра╖нц╕в. Медики порушують це питання ╕ просять його вир╕шити.
— Ми сьогодн╕ створю╓мо сво╖ л╕карн╕. Ми ж не ╖здимо л╕куватись в «ЛНР»? Там ╓ своя влада, вона взяла на себе в╕дпов╕дальн╕сть, вона ╕ повинна платити медикам зарплату. Луганчани вибрали соб╕ л╕дера — пана Плотницького, «Народн╕ збори», так званий парламент, сформований уряд, — з них нехай ╕ запитують. Вони мають дбати про людей, а якщо вони не дбають, то нехай люди ╖х скинуть. Ось така проста в╕дпов╕дь. Чому ми повинн╕ ф╕нансувати терорист╕в?
— Водночас така позиц╕я укра╖нського уряду ще б╕льше в╕ддаля╓ людей в╕д себе, к╕льк╕сть невдоволених зроста╓. Луганчани, як ви зна╓те, загалом погано ставляться до укра╖нсько╖ влади. Як ви це прокоменту╓те?
— Якби населення краще думало, то н╕чого б цього не було. Хто розв’язав цей конфл╕кт на Донбас╕? Хто ходив на референдум? На вибори «ЛНР»? Народ цього хот╕в. Отже, ма╓мо те, що ма╓мо.
— Найгаряч╕ша точка — це Кримське?
— Найгаряч╕ша точка сьогодн╕ — це Станиця Луганська. А взагал╕, таких точок у нас — по вс╕й л╕н╕╖ фронту.
— Ви ╕нколи вигляда╓те досить втомленим. Вас ще надовго тут вистачить?
— Вистачить. Я тут ус╕х ще переживу. Ще буду особисто присутн╕м на похорон╕ «ЛНР» ╕ заб’ю останн╕й цвях у ╖╖ труну.
— Я багато сп╕лкувався з людьми ╕ бачу, що до вас тут ставляться дуже шанобливо. Не чув, щоб хтось був проти вас. А от Ки╖в не люблять...
— А тепер скаж╕ть мен╕, чим заповнити оцю порожнечу? Я про це говорю у Ки╓в╕, але мене н╕хто не розум╕╓. М╕ж мною ╕ людьми пустоти нема╓, а з Ки╓вом ╓. До мене приходить багато людей просто посп╕лкуватись, висловити свою думку. Але ж я — не священик. Спов╕дей не приймаю, нема╓ на це часу.
— А ви сам╕ ходите до церкви?
— Каюсь, н╕. Нема╓ на це часу.
— Так у чому, на вашу думку, проблема, що Ки╖в не чу╓ рег╕он? Нав╕ть через вас...
— Якщо ран╕ше говорили, що Ки╖в не чу╓ Донбас, то я сьогодн╕ перефразовую: Ки╖в мене не чу╓. Оф╕ц╕йний Ки╖в сьогодн╕ живе коал╕ц╕╓ю, курсом долара ╕ таке ╕нше. А якби прислуховувався до того, що ми тут говоримо, пропону╓мо, радимо, — картина, певно, була б ╕ншою. Я вс╕м пропонував ╕ пропоную: зроб╕ть незалежне соц╕олог╕чне опитування. У наш╕й кра╖н╕ ╓ прекрасн╕ соц╕олог╕чн╕ центри. ╤ тод╕ вс╕ побачать те, про що я говорю. А так я лише п╕ддаюся критиц╕ за сво╖ слова. У нас ╓ так╕ рег╕они, як Станично-Луганський, Попаснянський, ╕нш╕, як╕ налаштован╕ пророс╕йськи за межами критичного. Ман╕я федерал╕зац╕╖, «Рассеи». Кр╕м критики, що я все занадто драматизую, н╕чого нема╓. Але я говорю те, що ╓. Повторюю, 25% виборц╕в М╕ловського району проголосували за Компарт╕ю, яку нав╕ть «ЛНР» виключила з╕ списк╕в на сво╖х виборах парламенту. Дос╕ чую, що «нам надо идти в Россию, а не в Евросоюз» ╕ таке ╕нше. Я вже — ╕ лектор, ╕ пропагандист, ╕ адм╕н╕стратор. З цими людьми мен╕ нема╓ про що говорити. Я ╖х просто виганяю ╕з зали. Хто хоче в «ЛНР» чи в Рос╕ю, — я об╕цяю пустити спец╕альн╕ рейсов╕ автобуси, як╕ будуть ходити в╕д адм╕н╕страц╕╖, — ╕ нехай ╖дуть. Хай лише дадуть нам можлив╕сть працювати.
Ки╖в не розум╕╓ ситуац╕╖, яка у нас склалася. Ту порожнечу, що з’явилась м╕ж мною ╕ Ки╓вом, треба чимось заповнити. Я асоц╕ююсь як представник укра╖нсько╖ влади. Але сам Ки╖в народ Донбасу не сприйма╓ — ╕ того, хто пророс╕йськи налаштований, й хто налаштований проукра╖нськи. Чим заповнити цю порожнечу, я не знаю. Скажу, що до нас н╕хто не при╖здить, кр╕м Президента. Порошенко був, зустр╕чався з людьми. Не було жодного м╕н╕стра чи його заступника, хоча ми ╖х запрошу╓мо пост╕йно. Зараз за вказ╕вкою Президента до нас при╖здять кер╕вники областей. Вони привозять гуман╕тарну допомогу, в╕дв╕дують сво╖ батальйони та беруть соб╕ якийсь соц╕альний об’╓кт, що постраждав п╕д час во╓нних д╕й, для в╕дновлення. Це може бути л╕карня, дитячий садок, школа тощо. Такий список у нас ╓. Ми пропону╓мо, люди обирають.
Але поки ми ц╕ соц╕альн╕ об’╓кти в╕дновлю╓мо, з’являються ╕нш╕ — во╓нн╕ д╕╖ тривають.

Михайло БУБЛИК
м. Луганськ

В «ЛНР» ХОЧУТЬ ПРОВЕСТИ ЧЕРГОВИЙ «РЕФЕРЕНДУМ»
«ЛНР» збира╓ться провести «референдум» про при╓днання до Рос╕╖. Про це написав на сво╖й стор╕нц╕ в Facebook л╕дер «республ╕ки» ╤гор Плотницький.
«Я планую внести на розгляд народно╖ ради ЛНР постанову про п╕дготовку до проведення референдуму, на якому народ Лугансько╖ республ╕ки прийме р╕шення, чи залишатися нам незалежною державою або ж при╓днатися до Рос╕йсько╖ Федерац╕╖», — написав в╕н. На його думку, якщо люди проголосують ствердно, Рос╕я отрима╓ право направити регулярну арм╕ю на територ╕ю, п╕дконтрольну «ЛНР».

СОЛДАТ РФ ЗАПИТАВ У ПУТ╤НА, ЧОМУ В╤Н ОПИНИВСЯ У ДОНЕЦЬКУ
Солдат РФ записав в╕деозвернення до президента сво╓╖ кра╖ни, в якому заявив, що «не п╕дписувався на участь в авантюрах» Пут╕на.
В╕дпов╕дне в╕део з текстом звернення виклав на сво╖й стор╕нц╕ у соцмереж╕ «ВКонтакте» сержант рос╕йсько╖ арм╕╖, в╕йськовослужбовець в/ч 30616-6 (523 Гвард╕йський навчальний мотостр╕лковий полк) ╢вген Тур. «Це — не наша в╕йна. Ми — гост╕ в Укра╖н╕. Шановний Володимире Володимировичу, чому я опинився у Донецьку? Без документ╕в, без в╕йськово╖ форми? Коли я п╕дписував контракт, я не п╕дписувався на участь у Ваших авантюрах. Кр╕м того, розкаж╕ть мен╕: чому т╕ в╕йськовослужбовц╕, як╕ потрапили у полон, пот╕м додому не повертаються?».

КОМ╤ТЕТ У СПРАВАХ ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОР╤Й ПРОПОНУЮТЬ СТВОРИТИ В НОВ╤Й ВЕРХОВН╤Й РАД╤
Радник м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Антон Геращенко пропону╓ створити в нов╕й Рад╕ ком╕тет у справах окупованих Рос╕╓ю територ╕й — Криму ╕ Донбасу. Про це в╕н написав на сво╖й стор╕нц╕ в Фейсбук.
За словами А. Геращенка, цей ком╕тет буде розробляти закони, як╕ регулюватимуть життя на стику окупованих територ╕й та В╕льно╖ Укра╖ни, а також займатися наведенням там ладу, п╕сля того, як Донбас ╕ Крим будуть зв╕льнен╕ в╕д окупант╕в.
«Потр╕бно вир╕шувати питання, як держав╕ Укра╖на п╕дтримати тих наших сп╕вгромадян, як╕ не хочуть жити п╕д ярмом терорист╕в Пут╕на ╕ не можуть повернутися на захоплен╕ територ╕╖. Як нашим п╕дпри╓мцям ╕ юридичним особам бути з власн╕стю, яка залишилася на територ╕╖ Криму ╕ Донбасу, вести ╖м п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть там чи н╕. Як координувати роботу юридичних ╕ ф╕зичних ос╕б в укра╖нських та м╕жнародних судах щодо проведення позов╕в до Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ про в╕дшкодування збитку, завданого ╖╖ агресивними д╕ями», — пояснив Антон Геращенко.
У новий ком╕тет, на думку чиновника, в╕д «Блоку Порошенка» можуть ув╕йти: кор╕нний донеччанин ╢гор Ф╕рсов, л╕дер Меджл╕су кримсько-татарського народу Мустафа Джем╕л╓в, житель Горл╕вки Артур Герасимов. В╕д «Народного фронту» — артем╕вець Костянтин Матейченко, в╕д «Самопомоч╕» — жител╕ Донецька Семен Семенченко та Натал╕я Веселова, в╕д «БЮТ» — кор╕нний кримчанин Андр╕й Сенченко, в╕д мажоритарник╕в-«самовисуванц╕в», наприклад, Серг╕й Тарута, ╕нш╕ депутати, яких з окупованими територ╕ями пов’язують д╕лов╕ або ╕сторичн╕ зв’язки.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2014 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14329

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков