Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 21.11.2014
КОМУ В КРИМУ СТАЛО ЖИТИ ДОБРЕ? ОГЛЯД Ц╤Н, ЗАРПЛАТ ╤ ПЕНС╤Й

«Покращення» по-кримськи

Стр╕мке пад╕ння рубля стало холодним душем для багатьох з тих кримчан, хто ще п╕вроку тому з ноч╕ займав чергу за рос╕йським паспортом ╕ вив╕шував за в╕кно триколор. Об╕цян╕ пол╕тиками «золот╕ гори» так ╕ залишилися звичайними кримськими сопками, а зарплати ╕ пенс╕╖, як ╕ ран╕ше, «не дозволяють дозволити» б╕льше, н╕велюючись подорожчанням комунальних послуг ╕ пост╕йним зростанням ц╕н на найнеобх╕дн╕ше. Володарями же «щасливого квитка» стали т╕, чи╖ профес╕╖ в Укра╖н╕ занадто часто недооц╕нювали. «Крим.Реал╕╖» спробували з’ясувати, кому в «новому» Криму стало жити добре?

В╕дверто кажучи, розмови про те, як прожити на в╕с╕м, а то й лише на п’ять тисяч рубл╕в на м╕сяць, у Криму все част╕шають. Кримчани з укра╖нським ментал╕тетом ╕ в╕рою в свободу слова поки що не звикли мовчати. Аби д╕знатися, що найб╕льше хвилю╓ людей, потр╕бно просто сходити на базар, у л╕карню або на пошту.
Прац╕вник керченського КП «Жилавтосерв╕с» Антон╕на М. (╕м’я зм╕нене) — одна з тих, кому доводиться виживати ледве не на м╕н╕мальн╕ грош╕.
«Нам т╕льки п╕двищили зарплату до п’яти тисяч рубл╕в. На б╕льше сказали ╕ не розраховувати. Я не знаю, як можна жити на ц╕ грош╕. Упаковка вушних паличок для дитини кошту╓ сорок рубл╕в, а пиво – п’ятдесят. Ну, нав╕ть якщо не пити пиво! Чомусь ран╕ше на тисячу гривень якось виходило прожити, хоча теж не вистачало. Я не розум╕ю. Рятують т╕льки ал╕менти. Усе разом ще абияк», – розпов╕дала ж╕нка знайом╕й в черз╕ в одному з поштових в╕дд╕лень.
Разом з ал╕ментами в Антон╕ни на м╕сяць виходить близько десяти тисяч рубл╕в. Це на тисячу б╕льше, н╕ж у прац╕вника зал╕зниц╕. Пров╕дник потяга «Керч-Москва» Анатол╕й отриму╓ дев’ять тисяч рубл╕в на м╕сяць.
Перукар Анжела, в яко╖ зарплата, щоправда, залежить в╕д вироб╕тку, – п’ять тисяч. «У нас н╕хто н╕чого п╕двищувати не збира╓ться. Ми ж на приватника працю╓мо», – розпов╕ла д╕вчина.
За ╕нформац╕╓ю директора керченського територ╕ального в╕дд╕лення Фонду загальнообов’язкового соц╕ального страхування на випадок безроб╕ття Вадима Кутузова, у в╕дкритих в м╕ст╕ ваканс╕ях зарплата вар╕ю╓ться в╕д 3-х до 29-ти тисяч рубл╕в.
М╕н╕мальна сума – 3382 рубл╕ – це п╕вставки, на як╕ керченська дитяча л╕карня шука╓ л╕каря ортопеда-травматолога, максимальна – зарплата д╕льничного ╕нспектора пол╕ц╕╖ (таких ваканс╕й в м╕ст╕ п’ять).
«Добре» отримують, за ╕нформац╕╓ю «Крим.Реал╕╖», сп╕вроб╕тники МНС, на чи╖ плеч╕ в Рос╕╖ лягають вс╕ надзвичайн╕ ситуац╕╖, в╕д дорожньо╖ авар╕╖ до пад╕ння л╕так╕в. Оск╕льки нудьгувати ╖м не доводиться, то ╕ зарплата, за словами одного з представник╕в служби порятунку, у деяких сяга╓ сорока тисяч рубл╕в. «Сказав дружин╕, щоб не працювала», – розпов╕в рятувальник.
Не секрет, що висок╕ зарплати у педагог╕в з╕ стажем. Ще у вересн╕ на колег╕╖ керченського управл╕ння осв╕ти чиновники озвучили середню цифру: у викладач╕в шк╕л – 26 тисяч рубл╕в, у виховател╕в дитячих садк╕в – трохи б╕льше двадцяти з половиною тисяч, у педагог╕в дитячих позашк╕льних заклад╕в – 19 тисяч рубл╕в.
«Я, молодий фах╕вець, ╕ оск╕льки працюю на зам╕нах, отримала 15 тисяч рубл╕в. Учителька, в яко╖ багатор╕чний досв╕д, при мен╕ отримувала ст╕льки ж, але вже як аванс, тобто половину зарплати», – розпов╕ла молодий педагог Мар╕я П.
Розрив р╕вня зарплат у Криму на сьогодн╕ довол╕ сутт╓вий. Шк╕льний пед╕атр, за ╕нформац╕╓ю фонду соцстраху, може розраховувати на оклад всього в 5802 рубл╕, на 250 рубл╕в менше отрима╓ дитячий кард╕оревматолог. Невропатологу в м╕ськл╕карн╕ пропонують вже 8500 рубл╕в, онкологу в онкодиспансер╕ – 10000. А ось ветеринар може влаштуватися на роботу на ставку в 12 тисяч рубл╕в, патологоанатом – в 13300 рубл╕в, терапевту пропонують майже 14,5 тисяч╕, л╕карю-анестез╕ологу – 16400 рубл╕в.
В╕д 9 до 15 тисяч рубл╕в, за ╕нформац╕╓ю Фонду, – зарплата бухгалтера, вод╕й маршрутки може розраховувати на оклад в 8500. Ще менше пропонують вод╕╓в╕ навантажувача – всього 4750.
Вишивальницею можна заробляти 7 тисяч рубл╕в на м╕сяць, зарплата кочегара-випалювача на керченському металург╕йному комплекс╕ – 7 тисяч рубл╕в, у машин╕ста екскаватора в Керченськ╕й ф╕л╕╖ КРП «Вода Криму» – 10 тисяч. А ось машин╕ст бульдозера на завод╕ «Будкерам╕ка» отримуватиме близько 5 тисяч. Суднобуд╕вний завод «Затока» шука╓ енергетик╕в на зарплату в 10 тисяч рубл╕в, а завод «Будкерам╕ка» пропону╓ електромонтеров╕ всього 4750.
Майже ст╕льки ж – в╕д 4500 до 6800 рубл╕в – зарплата дв╕рника, а також касира та охоронця в мережевому супермаркет╕, а в деяких невеликих магазинах ще менше – 4153 рубл╕.
М╕н╕мальн╕ зарплати в 4-5 тисяч рубл╕в сьогодн╕ пропонують сторожам, кухарям, продавцям, п╕дсобним роб╕тникам, оф╕ц╕антам ╕ нав╕ть м╕кроб╕ологам.
Однак фельдшером у в╕йськову частину можна влаштуватися на ставку в 20 тисяч рубл╕в, а слюсар з ремонту автомоб╕л╕в, якого шука╓ Керченський морський порт, може розраховувати на оклад в 19 тисяч рубл╕в. Зарплата менеджер╕в колива╓ться в межах 15 тисяч.
Таким чином, розд╕ливши пропонован╕ зарплати на к╕льк╕сть оф╕ц╕йно в╕дкритих ваканс╕й в списку Фонду соцстрахування (199), отрима╓мо середню оплату прац╕ в Керч╕ – 8060 рубл╕в.
Водночас уже наступного року чиновники оч╕кують в Криму середньом╕сячну ном╕нальну зароб╕тну плату на р╕вн╕ 18600 рубл╕в. Цю цифру на зас╕данн╕ кримського «Радм╕ну» озвучив «м╕н╕стр» економ╕чного розвитку Криму Микола Коряжк╕н.
«Прогноз основних показник╕в на 2015 р╕к сформований на п╕дстав╕ розрахунк╕в ╕ об╜рунтувань м╕н╕стерств ╕ державних ком╕тет╕в Республ╕ки у базових галузях економ╕ки, ╕ з урахуванням прогнозу розвитку Рос╕йсько╖ Федерац╕╖», – уточнив м╕н╕стр, слова якого наводить агенц╕я «Е-Крим».
За пов╕домленнями сайту «Кадров╕ агентства Рос╕╖», який систематизу╓ статистику зароб╕тних плат у Рос╕╖, реальна середня зарплата рос╕ян в рег╕онах уже цього року – 18126 рубл╕в. Ця сума отримана в результат╕ анал╕зу народно╖ думки ╕ проведеного опитування в╕дв╕дувач╕в сайту.
Водночас, за ╕нформац╕╓ю Федерально╖ служби державно╖ статистики на травень цього року, середня зарплата в Рос╕╖ становить 33280 рубл╕в. Щоправда, суми оклад╕в вказан╕ Росстатом до вирахування податк╕в.
За пов╕домленнями ╤нтернет-серв╕с╕в пошуку роботи, у листопад╕ в Рос╕╖ середня зарплата склала трохи б╕льше 31 тисяч╕ рубл╕в. У Москв╕, за ╕нформац╕╓ю сайту «Яндекс.Работа», середн╕й оклад становить 42 тисяч╕ руб. Тому ╕ в╕дкритих ваканс╕й в Криму досить багато – т╕, хто зм╕г, традиц╕йно по╖хали на зароб╕тки в Москву ╕ на Далекий Сх╕д.
«Син по╖хав працювати до Москви. Там на буд╕вництв╕ йому об╕цяли тридцять тисяч рубл╕в зарплати. Сказав, поки дв╕ст╕ тисяч не зароблю, не повернуся», – розпов╕ла одна з керченських пенс╕онерок.
Розраховуючи р╕вень середньо╖ кримсько╖ зарплати на наступний р╕к, чиновники керувалися ╕нфляц╕йними оч╕куваннями загалом у Рос╕╖. За ╕нформац╕╓ю М. Коряжк╕на, зростання ц╕н оч╕ку╓ться на р╕вн╕ 17,5%. Знову подорожчають не т╕льки продукти харчування, але й комуналка, а також алкогольна й тютюнова продукц╕я. Це означа╓, що ╕ запланованих в╕с╕мнадцяти тисяч рубл╕в у середньому на кримчанина людям теж, швидше за все, буде не вистачати.
Що стосу╓ться нових кримських пенс╕й, то цього року, за пов╕домленнями чиновник╕в, вони вже досягли середньорос╕йського р╕вня. Ще наприк╕нц╕ вересня в╕це-прем’╓р рос╕йського уряду Ольга Голодець пов╕домила, що середн╕й розм╕р пенс╕╖ в Криму доведений до р╕вня 10 670 рубл╕в.
«У нас було к╕лька першочергових завдань з вир╕внювання соц╕ально╖ сфери в Кримському федеральному окруз╕ до р╕вня ╕нших рег╕он╕в РФ. Найб╕льший розрив був у пенс╕йному забезпеченн╕ громадян ╕ в зароб╕тн╕й плат╕», – зазначила О. Голодець, слова яко╖ циту╓ «Крим╕нформ».
У Севастопол╕, за ╕нформац╕╓ю О. Голодець, пенс╕╖ трохи вищ╕ – у середньому 11 тисяч 880 рубл╕в. А п╕двищен╕ пенс╕╖ отримують деяк╕ категор╕╖ в╕йськових пенс╕онер╕в – б╕льше п’ятнадцяти тисяч рубл╕в.
Пенс╕онери тим часом скаржаться, що грошей ╖м катастроф╕чно не вистача╓.
«У мене пенс╕я десять тисяч. Дв╕ в╕ддала за комуналку. Що — на в╕с╕м багато чого купиш? А у Гал╕ всього в╕с╕м тисяч рубл╕в пенс╕я. Це що, грош╕? Ц╕ни-то як╕!» – скаржиться пенс╕онерка на керченському базар╕.
При цьому ╓ в Криму ╕ соц╕альн╕ пенс╕╖. Чолов╕ки ╕ ж╕нки, як╕ досягли в╕ку 60-ти ╕ 65-ти рок╕в в╕дпов╕дно, а також ╕нвал╕ди друго╖ та третьо╖ груп отримують на м╕сяць в╕д 3500 до 4300 рубл╕в.
Що за ц╕ грош╕ можна купити? Суд╕ть сам╕: к╕лограм яловичини на ринку кошту╓ 200 рубл╕в, сало – 250. Десяток я╓ць в ц╕н╕ сяга╓ до 50-60 рубл╕в, ст╕льки ж кошту╓ ╕ молоко. За 160-200 рубл╕в можна купити к╕лограм сиру. К╕лограм картопл╕ кошту╓ 20 рубл╕в, цибуля – 18, капуста – 15, св╕ж╕ ог╕рки – 120. Банани в середньому продають за 80 рубл╕в, лимони на оптовому ринку в Керч╕ можна знайти ╕ за 60. З круп найдорожчий рис – до 60 рубл╕в, правда, можна купити к╕лограм ╕ за сорок. Макаронн╕ вироби в середньому коштують 25 рубл╕в.
Домашню курку продають за 260-300 рубл╕в, курячий фарш кошту╓ 170, за телятину просять майже 300. На щастя, для керчан подешевшала хамса. Ц╕на на «другий хл╕б», як ╖╖ називають у м╕ст╕, впала з 200 до 50 рубл╕в.
Тим часом, з жовтня в Криму подорожчали комунальн╕ послуги. Вода подорожчала на 10%, електроенерг╕я на 15%. Зростання тариф╕в, за словами кримсько╖ «влади», не останн╓...

Маргарита ЯВОРСЬКА
м. Керч


ОКУПАЦ╤ЙНА ВЛАДА ОБМЕЖИЛА ВИВЕЗЕННЯ З КРИМУ ПРОДУКТ╤В

Окупац╕йна влада Криму ввела обмеження для ф╕зичних ос╕б на вивезення продукт╕в харчування за меж╕ п╕вострова. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це йдеться в «указ╕» голови так звано╖ «Державно╖ ради Криму» Серг╕я Аксьонова в╕д 13 листопада, опубл╕кованому на сайт╕ «в╕домства».
У текст╕ зазнача╓ться, що дане р╕шення ухвалене з метою забезпечення стаб╕льного функц╕онування споживчого ринку Криму. «Вивезення ф╕зичними особами з територ╕╖ Республ╕ки Крим соц╕ально значущих продовольчих товар╕в зд╕йсню╓ться в межах встановлених норм ╖хнього вивезення», — йдеться у документ╕. Зокрема, зг╕дно з р╕шенням, один громадянин не зможе вивезти за меж╕ п╕вострова б╕льш як 20 кг пшеничного борошна, б╕льш як 2 кг ковбас ╕ ковбасних вироб╕в (окр╕м дел╕катесних), б╕льш як 2 кг м’яса птиц╕.
Кр╕м того, обмежено вивезення курячих я╓ць (60 штук на особу), ол╕╖ рослинно╖ (5 л╕тр╕в), м’ясних ╕ рибних консерв╕в (6 банок), цукру (20 кг), макаронних вироб╕в (5 кг), молока ╕ молокопродукт╕в, сухого молока (не б╕льш як 3 кг), круп (5 кг), риби (10 кг) ╕ пшениц╕ (50 кг). У документ╕ зазнача╓ться, що це обмеження вводиться до 1 кв╕тня 2015 року.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14332

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков