Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2014 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2014
ЙОМУ ТРИНАДЦЯТИЙ МИНАЛО...

Ось витяг з дуже ще коротко╖ б╕ограф╕╖ учня 8-го укра╖номовного класу С╕мферопольсько╖ школи-г╕мназ╕╖ (на жаль, тепер уже не укра╖нсько╖) Данила Кононенка: народився 30 листопада 2001 року в м╕ст╕ С╕мферопол╕, тод╕ саме, коли його д╕дусев╕ Данилов╕, кримському укра╖нському поету, заслуженому журнал╕сту Укра╖ни Данилов╕ Андр╕йовичу Кононенку виповнилося ш╕стдесят… Отож на честь д╕дуся, на славне продовження Кононенк╕вського роду малого й назвали Данилом. Треба сказати, що й самого д╕дуся Данила Андр╕йовича свого часу також назвали ╕м’ям його д╕дуся Данила Яковича... То ж не перерива╓ться ланцюг ╕мен Данил╕в Кононенк╕в… ╤ в Данила найменшого, третього, ╕ д╕дусь, ╕ прад╕дусь носять ╕м’я славетного укра╖нського князя Данила Галицького, який ще в Х╤╤╤ стол╕тт╕ боронив укра╖нськ╕ земл╕ в╕д ворог╕в. Х╕ба ж не прекрасне ╕м’я! Воно подоба╓ться ус╕м кримським Кононенкам ╕ не т╕льки ╖м…
Ще два роки тому, в╕дпов╕даючи на анкетн╕ запитання дитячо╖ б╕бл╕отеки № 22 (Ф╕л╕╖ Центрально╖ с╕мферопольсько╖ м╕сько╖ б╕бл╕отеки ╕мен╕ А. Гайдара), читачем яко╖ Данило ╓ з першого класу, в╕н писав: «Я — веселий хлопець-оптим╕ст. Окр╕м укра╖нсько╖ та рос╕йсько╖ мов, профес╕йно займаюсь англ╕йською мовою, мр╕ю по╖хати в англомовну кра╖ну, наприклад в США, тому що люблю подорожувати. Я уже дв╕ч╕ побував у Туреччин╕ ╕ Н╕меччин╕, по одному разу в Чех╕╖, Польщ╕, ╤тал╕╖… Чудов╕ враження залишилися в╕д укра╖нських м╕ст-красен╕в Ки╓ва та Львова, в╕д славетних ╕сторичних м╕ст Чигирина, Корсуня-Шевченк╕вського, Канева, См╕ли, Кам’янки…
На в╕дм╕ну в╕д багатьох сво╖х ровесник╕в спортом не дуже захоплююсь, люблю лише аз╕йськ╕ бойов╕ мистецтва. Хочу записатися на карате.
Дуже люблю читати. М╕й улюблений жанр – життя славетних людей, зокрема, в╕домих льотчик╕в та ав╕аконструктор╕в. ╤з захопленням к╕лька раз╕в перечитав книгу «Мета життя» в╕домого ав╕аконструктора Яковл╓ва, а також книгу Ст╕ва Джобса. ╤ Яковл╓в, ╕ Джобс — видатн╕ особистост╕. Тим, хто ц╕кавиться життям видатних людей, раджу прочитати книги «Мета життя» та книгу про «Великого яблучного Ст╕ва». Також мен╕ дуже сподобались книги про льотчик╕в «Аси супроти ас╕в», книги про ╤вана Кожедуба, Олександра Покришк╕на, Амет-Хана Султана та книги кримських письменник╕в Анатол╕я Милявського «Л╕таки летять на зах╕д», Олександра Чукс╕на «Л╕таки залишають сл╕д», Самадина Шукурдж╕╓ва «Доля стал╕нського сокола» (про дв╕ч╕ Героя, льотчика, кримського татарина Амет-Хана Султана), та ще багато ц╕кавих р╕зних книг».
Минуло зовс╕м небагато часу, десь близько двох рок╕в, ╕ одна мр╕я Данила, вважай, уже майже збулася. В╕н ось уже другий р╕к разом з╕ сво╓ю меншою сестричкою, ученицею 3-го укра╖нського класу Над╕йкою, в╕дв╕ду╓ клуб карате «Глад╕атор», яким керу╓ президент укра╖нсько╖ федерац╕╖ дзендокан карате Дмитро Камаз╕н.
За цей невеликий пром╕жок часу Данило уже зм╕нив б╕лий пояс на жовтий, про що св╕дчать два сертиф╕кати, в яких, зокрема, зазначено, що сертиф╕кат ╓ визнанням докладених зусиль, самов╕дданост╕ ╕ наполегливост╕ в осво╓нн╕ бойових мистецтв.
Данило не раз брав участь у м╕жклубних турн╕рах з традиц╕йного ╕ контактного карате до дзендокан. Св╕дченням його участ╕ в тих турн╕рах ╓ п’ять диплом╕в за ╤╤ та ╤╤╤ призов╕ м╕сця, як╕ в╕н здобув протягом двох останн╕х рок╕в. Останн╕й диплом за ╤╤ призове м╕сце Данило Кононенко виборов у 24-му м╕жклубному турн╕р╕ м. С╕мферополя з традиц╕йного, контактного карате та MIX FIGHT у розд╕л╕ WAMMCO кум╕те (категор╕я – 12-14 рок╕в абсолют), що в╕дбувся 19 жовтня 2014 року. А попереду ще нов╕ турн╕ри ╕ боротьба за каратистськ╕ пояси – син╕й, червоний, коричневий, чорний...
Нов╕ дипломи, нов╕ перемоги. А нещодавно його обрали кап╕таном команди «Сакура». Так тримати, Данильцю!
Розпов╕дь про усп╕хи, зокрема в карате, яких Данило-восьмикласник укра╖нського (!!!) класу досяг за сво╖ тринадцять рок╕в, були б неповними, якби ми не згадали, що уже десь ╕з другого класу в╕н став одним ╕з активних дописувач╕в дитячо╖ газети «Джерельце».
Данилков╕ казки та в╕рш╕ не раз привертали увагу юних читач╕в. А його публ╕цистичний етюд «Не стр╕ляйте в чайок!» став палким закликом до збереження р╕дно╖ природи.
А ще Данило з великим задоволенням вивча╓ р╕дну укра╖нську мову, а також рос╕йську, англ╕йську та н╕мецьку. Пост╕йно брав участь (а чи братиме?, бо зараз ситуац╕я в Криму зм╕нилась) у творчих конкурсах з р╕дно╖ мови. У Х╤╤ М╕жнародному конкурс╕ з укра╖нсько╖ мови ╕мен╕ Петра Яцика Данило серед учн╕в сво╓╖ в╕ково╖ категор╕╖ пос╕в ╤╤╤ м╕сце на ╤╤ етап╕, а напередодн╕ свята укра╖нсько╖ мови та писемност╕ на ╤ г╕мназ╕йному етап╕ Всеукра╖нсько╖ учн╕всько╖ ол╕мп╕ади з укра╖нсько╖ мови та л╕тератури (2012 р.) теж виборов ╤╤╤ м╕сце серед шестикласник╕в.
Ма╓ диплом переможця дитячо-юнацького л╕тературно-мистецького конкурсу «Художник ╤ван Труш в поез╕╖ та проз╕. ╤стор╕я одного твору» серед учн╕в 1-4-х клас╕в ЗОШ за ╤ м╕сце (Льв╕в, 2011 р.); диплом переможця за ╤ м╕сце в конкурс╕ дитячо╖ творчост╕ «Моя Укра╖на», присвяченого 20-й р╕чниц╕ Незалежност╕ Укра╖ни (м. С╕мферополь, 2011 р.); диплом за ╤╤╤ м╕сце в ╢парх╕альному С╕мферопольському конкурс╕ «В╕дродження духовних традиц╕й с╕м’╖» (м. С╕мферополь, 2011 р.) та ще чимало грамот ╕ подяк, у тому числ╕ й в╕д дитячого журналу «Барв╕нок» (м. Ки╖в, 2010 р.) за участь у р╕зних конкурсах. За любов до читання, до книги, за активну участь у житт╕ дитячо╖ б╕бл╕отеки № 22 м. С╕мферополя Данило ма╓ подяку, а за ╤ м╕сце в конкурс╕ дитячо╖ творчост╕ «Моя Укра╖на» – диплом.
Окр╕м читання книг, заняття карате, написання творчих роб╕т, Данило любить конструювати автомоб╕л╕ та в╕йськов╕ л╕таки. ╤ це в нього дуже майстерно виходить! Добре волод╕╓ комп’ютером. Ц╕кавиться ╕ зна╓ будову автомоб╕ля. Усе, як ╕ належить сучасн╕й молод╕й людин╕.
Щиро в╕таючи Данила з 13-р╕ччям, «Джерельце», р╕дн╕ та друз╕ бажають йому доброго здоров’я, усп╕х╕в у навчанн╕ та невичерпно╖ творчо╖ енерг╕╖!
А д╕дусь Данило присвятив сво╓му внуков╕-тезц╕ ось таку вкра╖нську патр╕отичну коломийку:

Я — Данило й ти — Данило,
Оба ми — Данили.
Укра╖нською говорим,
Укра╖нську вчили.
╤ хоч випало з тобою
У Криму нам жити, –
Укра╖ну й р╕дну мову
Будем в╕к любити!

Любов СОВИК

Колись у «Джерельц╕» проходив творчий конкурс п╕д «позиченою» у Т. Шевченка назвою «Мен╕ тринадцятий минало...». Давайте в╕дродимо його — пиш╕ть до «Джерельця» про все, що вас хвилю╓. Кращ╕ опов╕дання, в╕рш╕, статт╕ будуть опубл╕кован╕, а переможц╕ отримають призи!

НЕ СТР╤ЛЯЙТЕ В ЧАЙОК!

Чайка – благородна птаха, але, на диво, поживу соб╕ шука╓ на см╕тниках, звалищах. Певно, ви вс╕ не раз пом╕чали, що чайки стали л╕тати вище над землею. Ран╕ше над С╕мферополем вони горнулись до дах╕в будинк╕в, а тепер ╖х стало ледве видно. У чому р╕ч?
Та в людях! Ран╕ше на дахи висотних будинк╕в чуйн╕ люди виносили рибу, хл╕б, щоб п╕дгодовувати птах╕в. Але зараз, на жаль, н╕хто так не робить. На дахах зам╕сть добрих людей часто з’являються так зван╕ «мисливц╕» з пневматичною збро╓ю чи з петардами. Вони стр╕ляють по птахах. Чайки бояться цих бешкетник╕в ╕ п╕дн╕маються вище, щоб ╖х не д╕стала куля. А коли петарда вибуха╓ посеред згра╖ чайок, уявля╓те сам╕, що тод╕ бува╓.
Я бачив двох поранених чайок. Одна лежала б╕ля будинку, ╖╖ груди були прострелен╕. ╤нш╕й вибухом петарди в╕дтяло лапку. Куди ми, люди, котимося, що ж ми робимо?
Останн╕м часом постр╕ли з пневматично╖ збро╖ на дахах будинк╕в почаст╕шали. До земл╕ падають мертв╕ чайки. Серце облива╓ться кров’ю, коли стика╓шся з випадками бездушшя. Хочеться таким «мисливцям» сказати: уяв╕ть себе на м╕сц╕ птах╕в… Адже так д╕йдемо до того, що скоро, не дай Боже, на дахах будуть встановлювати потужн╕шу зброю – зен╕тки чи гармати…
Але ж ми зна╓мо давн╓ присл╕в’я, що по горобцях (╕ чайках!) з гармати не стр╕ляють! За таке бешкетування руки в╕друбати мало…
В ╢вроп╕ за так╕ «розваги» садять до в’язниц╕, а у нас… У нас, на жаль, все сходить з рук. Закони ╓, а морал╕ нема. На жаль, для чайок це Se la vi. Це – к╕нець. Слово ╕ д╕ло — за охоронцями природи. Але що вони зроблять проти цих нелюд╕в? Так ╕ хочеться гукнути: «Люди, не стр╕ляйте в чайок!». Та хто тебе почу╓? А почути повинн╕ вс╕. Адже ще не перевелися справжн╕ захисники природи. Вони роблять усе можливе, щоб популяц╕я чайок зб╕льшувалась. ╤ це вселя╓ над╕ю. Птах╕в треба не стр╕ляти, а обер╕гати. Вони – сан╕тари природи. Не стр╕ляйте в чайок!

Данило КОНОНЕНКО,
учень 5-А класу Укра╖нсько╖ школи-г╕мназ╕╖
м. С╕мферополя
(«Джерельце» за 20 с╕чня 2012 р.)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2014 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14378

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков