Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«З НАБЛИЖЕННЯМ НЕБЕЗПЕКИ ДО НЕ╥ ВЕРТАВ ДОБРИЙ НАСТР╤Й»
Про траг╕чну долю в╕дважно╖ розв╕дниц╕ холодноярських повстанц╕в Ольги...


НА ЗАХИСТ╤ НАШО╥ СТОЛИЦ╤
Виставка висв╕тлю╓ знаков╕ под╕╖ во╓нно╖ ╕стор╕╖ Ки╓ва…


╤СТОР╤Я УКРА╥НИ В╤Д МАМОНТ╤В ДО СЬОГОДЕННЯ У 501 ФАКТ╤
Не вс╕м цим фактам знайшлося м╕сце у шк╕льних п╕дручниках, але саме завдяки ╖м ╕стор╕я ста╓ живою...


ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 05.12.2014 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 05.12.2014
УКРА╥НЦ╤ ЩЕ РАЗ П╤ДТВЕРДИЛИ ╤СТОРИЧНИЙ ВИБ╤Р УКРА╥НИ

╤стор╕я ╕ сучасн╕сть

Президент Петро Порошенко вважа╓ 1 грудня днем ╓днання укра╖нц╕в навколо ╕дей державност╕, демократ╕╖, ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖. Про це йдеться у його зверненн╕ до укра╖нц╕в з нагоди р╕чниц╕ Всеукра╖нського референдуму про п╕дтвердження Акта проголошення Незалежност╕ Укра╖ни.
«Нов╕тня ╕стор╕я Укра╖ни да╓ нам право вважати 1 грудня днем ╓днання укра╖нц╕в навколо ╕де╖ державност╕, демократ╕╖, ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖», — вважа╓ Президент.
В╕н зазначив, що сьогодн╕ виповню╓ться 23 роки в╕дтод╕, як на карт╕ св╕ту остаточно постала нова самост╕йна держава — Укра╖на. У зверненн╕ наголошу╓ться, що за цей час на долю Укра╖ни випало багато випробувань, ╕ найстрашн╕ше з них — нин╕шня в╕йна, яка стала викликом як для укра╖нц╕в, так ╕ для всього демократичного м╕жнародного сп╕втовариства.
П. Порошенко вважа╓, що р╕к тому, коли 1 грудня сотн╕ тисяч громадян вийшли на ки╖вський Майдан, щоб висловити обурення кривавою розправою режиму Януковича над студентами, укра╖нц╕ знову показали сво╓ прагнення бути незалежним народом, що, по сут╕, стало ще одним референдумом, який у черговий раз п╕дтвердив ╕сторичний виб╕р Укра╖ни.

«ЦЕ БУВ ПАРАД ВИЗНАННЯ»

Понад 54% кримчан 23 роки тому проголосували за п╕дтвердження Акта проголошення Незалежност╕ Укра╖ни
1 грудня 1991 року в╕дбулося всенародне волевиявлення, на якому укра╖нц╕ в╕дпов╕ли, чи п╕дтримують р╕шення Верховно╖ Ради УРСР в╕д 24 серпня того року, що проголошувало Незалежн╕сть Укра╖ни. В ус╕х рег╕онах держави виборц╕ п╕дтримали це р╕шення. Найб╕льше — на Терноп╕льщин╕ (понад 98%). Загалом по Укра╖н╕ за незалежн╕сть проголосували понад 90% тих, хто прийшов на д╕льниц╕. А це б╕льш н╕ж 28 м╕льйон╕в людей. Незалежн╕сть стала волею м╕льйон╕в. Саме п╕сля 1 грудня Укра╖ну почали визнавати ╕нш╕ кра╖ни св╕ту. 2 грудня – Канада ╕ Польща, 3-го – Угорщина, 4-го, коли ЦВК п╕дбила п╕дсумки плеб╕сциту, – Латв╕я ╕ Литва...
«Чому референдум проводили 1 грудня? Бо вир╕шили орган╕зувати його у той же день, що ╕ вибори Президента Укра╖ни, — розпов╕в професор, декан ╕сторичного факультету ЛНУ ╕мен╕ ╤вана Франка Роман Шуст. — Всенародне волевиявлення потр╕бно було провести, оск╕льки б╕льш╕сть кра╖н утрималася з визнанням Незалежност╕ Укра╖ни до ╖╖ п╕дтвердження.
Пам’ятаю той день ╕ те захоплення, коли д╕зналися, що у вс╕х рег╕онах Укра╖ни б╕льш╕сть висловилася за п╕дтвердження Акта про Незалежн╕сть. Понад 54% кримчан проголосували «за». ╤ це при тому, що багато тогочасних анал╕тик╕в прогнозували, що результат там буде менше половини. Чому так? Та тому, що АР Крим ╕ Севастополь, по-перше, були територ╕ями, як╕ Укра╖н╕ передали у 1954 роц╕, у цих районах була чи не найб╕льша к╕льк╕сть рос╕йськомовного населення.
По-друге, у цьому рег╕он╕ жила велика к╕льк╕сть радянських оф╕цер╕в-в╕дставник╕в. Коли оф╕цер радянсько╖ арм╕╖ йшов у запас або на пенс╕ю, мав право вибрати м╕сце поселення. Це могла бути будь-яка тогочасна територ╕я, окр╕м Москви та Лен╕нграда. Як правило, вибирали Латв╕ю (там ╕ нин╕ мешка╓ велика рос╕йська д╕аспора) ╕ п╕вдень Укра╖ни, а особливо Крим. По-трет╓, з ц╕╓╖ територ╕╖ у 1944 роц╕ були виселен╕ татари. В╕льн╕ земл╕ заселили етн╕чн╕ рос╕яни...
Попри це, укра╖нц╕ – вагома частка населення п╕вострова. Вони переселялися туди у р╕зн╕ епохи, починаючи з XVII стол╕ття. Значною к╕льк╕стю укра╖нського населення на територ╕╖ Криму ╕ можна пояснити той факт, що у п╕дсумку цей рег╕он у б╕льшост╕ проголосував «за» на всенародному референдум╕».
Результати волевиявлення на п╕дтвердження незалежност╕ надали юридичне об╜рунтування для визнання ╕ншими державами Укра╖ни як самост╕йно╖ кра╖ни. Ц╕каво, що за дек╕лька м╕сяц╕в до цього Президент США Буш-старший, який при╖жджав до Ки╓ва, заявив, що вони не визнають Укра╖ну як незалежну державу. А Маргарет Тетчер натякнула з цього приводу, що Англ╕я не встановлю╓ дипломатичних в╕дносин з Техасом... Лише коли понад 90% населення нашо╖ держави висловилися за п╕дтвердження ╖╖ самост╕йност╕, св╕ту довелося визнати це як доконаний факт.
«╢ дек╕лька складник╕в того, що одностайно проголосувала неймов╕рно велика к╕льк╕сть населення, — пояснив пан Роман. — Укра╖на при виход╕ з СРСР, за оц╕нками м╕жнародних орган╕зац╕й, мала найкращ╕ умови для розвитку власно╖ економ╕ки. Населення було налаштоване на мирне врегулювання ситуац╕╖. Нав╕ть понад 80% жител╕в Донецько╖ та Лугансько╖ областей проголосували за п╕дтвердження статусу незалежност╕. Чому ж нин╕ така ситуац╕я? Як би там не було, а наша держава понад двадцять рок╕в не прид╕ляла належним чином уваги цьому рег╕ону. М╕сцев╕ ел╕ти, а часто тут доречний еп╕тет крим╕нальн╕, узяли всю владу у власн╕ руки. ╤деолог╕я, по сут╕, була антиукра╖нською.
Кр╕м того, варто розум╕ти, що значна частина Донбасу — етн╕чн╕ рос╕яни. Територ╕ю винищених п╕сля Голодомору укра╖нських с╕л заселяли вих╕дц╕ з Рос╕╖. План щодо переселення виконали на 103%.
...П╕сля оприлюднення результат╕в референдуму в╕дбувся такий соб╕ парад визнання Укра╖ни. Щодня та чи ╕нша кра╖на заявляла про визнання нашо╖ держави».
http://www.wz.lviv.ua/far_and_near/129477

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 05.12.2014 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14383

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков