Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 09.01.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 09.01.2015
ЩО ЧЕКА╢ НА УКРА╥НУ У 2015-му?

Не звол╕кати з реформами, зд╕йснювати ╖х швидко та р╕шуче радять укра╖нськ╕й влад╕ вашингтонськ╕ анал╕тики. ╤накше, кажуть вони, — Укра╖ну чека╓ сумний розвиток под╕й. Думки американських експерт╕в про п╕дсумки 2014 року та прогнози на 2015-й збирали журнал╕сти «Голосу Америки».
Починати ╕з реформ в енергетичн╕й галуз╕ та сутт╓вого скорочення державних витрат, у тому числ╕ зниження п╕льг старо╖ номенклатури, радить Укра╖н╕ старший науковий сп╕вроб╕тник ╤нституту м╕жнародно╖ економ╕ки ╕мен╕ П╕терсона Анденр Аслунд.
«Продати треба вс╕ державн╕ дач╕ у Конча-Засп╕, вс╕ машини, на як╕ мають права держслужбовц╕. Ц╕ реч╕ повинн╕ в╕дс╕ятися. Це, може, не принесе надто багато грошей, але так╕ кроки вкрай необх╕дно робити саме зараз для очищення системи».
Експерт ╤нституту стратег╕чних досл╕джень Ст╕вен Бланк дода╓: головн╕ уроки 2014-го, як╕ варто засво╖ти Укра╖н╕, щоби вистояти, – ╖й потр╕бна м╕цна структура держави та арм╕╖. Зараз абсолютно очевидним ╓ факт, що ан╕ США, ан╕ НАТО сво╖ в╕йська в Укра╖ну не направлять. Шанс Укра╖ни вступити в НАТО – м╕зерний, а отже, попри моральну ╕ матер╕альну п╕дтримку Заходу у 2015-му, Укра╖на один на один протистоятиме п╕вн╕чному сус╕дов╕.
«Якщо у вас не буде ефективно╖ структури уряду й арм╕╖, вас н╕хто не захистить. Ви, нарешт╕, ма╓те знайти механ╕зм для вашого уряду, щоб в╕н не був клептократичним, адже попередн╕й уряд – то була маф╕я, крим╕нальне угруповання в закон╕. Це зруйнувало кра╖ну. Окупац╕я Криму ╕ Донбасу – все це лише насл╕дки», – сказав Ст╕вен Бланк.
Колишн╕й радник Володимира Пут╕на Андр╕й ╤ллар╕онов, а нин╕ один ╕з найб╕льших його критик╕в, оптим╕стичних сценар╕╖в для Укра╖ни у 2015 роц╕ практично не бачить. Каже: якщо протягом м╕сяця уряд Яценюка не проведе реформи, кра╖ну чека╓ дефолт.
«За п╕дсумками с╕чня, обсяг м╕жнародних валютних резерв╕в складе трохи б╕льше 7 м╕льярд╕в долар╕в, дал╕ треба буде зд╕йснити проплати за с╕чень, зокрема, потр╕бно буде зд╕йснити передоплату за газ, ╕накше газу не буде ╕ кра╖на замерзне. Коли ╕ це буде зроблено, ближче до к╕нця с╕чня буде опубл╕ковано статистику щодо розм╕ру ВВП ╕ внутр╕шнього держборгу. ╤ тут стане зрозум╕ло, що сп╕вв╕дношення боргу до ВВП перевищить 60 в╕дсотк╕в», – каже ╤ллар╕онов.
Експерт запевня╓, що саме тод╕ Володимир Пут╕н нагада╓ про 3 м╕льярди долар╕в, як╕ в╕н позичив уряду Януковича. «Укра╖н╕ доведеться або в╕ддавати останн╕ резерви, або оголосити дефолт. Якщо вона в╕ддасть останн╕ резерви, то дефолт буде в╕дкладено на к╕лька тижн╕в. А якщо вона не в╕ддасть ц╕ грош╕, тод╕ дефолт буде оголошено ран╕ше», – зауважив експерт.
Найг╕рше, впевнений ╤ллар╕онов, це те, що ан╕ в укра╖нському сусп╕льств╕, ан╕ в пол╕тичних ел╕тах нема розум╕ння того, наск╕льки страшн╕ безпеков╕, економ╕чн╕, пол╕тичн╕ та соц╕альн╕ насл╕дки може завдати Укра╖н╕ дефолт. Укра╖нцям треба приготуватися до неймов╕рного тиску з боку Рос╕╖, дода╓ Ст╕вен Бланк. «Рос╕йська стратег╕я завжди була тим, що ми тут назива╓мо ╕нструментами впливу. Вони використовують дипломат╕ю, ╕нформац╕йний, в╕йськовий, економ╕чний вплив для того, щоб п╕д╕рвати ╕ зруйнувати укра╖нський суверен╕тет та незалежн╕сть».
Однак посол Укра╖ни в США Олександр Моцик б╕льш оптим╕стичний. В╕н запевня╓: 2014-й показав, що Укра╖на отримала п╕дтримку в╕д США. На його думку, ухвалений Конгресом та п╕дписаний Президентом США закон «Про п╕дтримку свободи в Укра╖н╕» зб╕льшить ф╕нансову та в╕йськову допомогу Укра╖н╕. В╕д 2015 року посол чека╓ лише покращення двосторонн╕х в╕дносин.
«Ми вдячн╕ Конгресу за ухвалення закону, також вдячн╕ Президенту Обам╕ за те, що цей закон п╕дписаний, ╕ в╕н, звичайно, зб╕льшить нам надання допомоги у ф╕нансово-економ╕чн╕й сфер╕ та у сфер╕ в╕йськово-техн╕чного сп╕вроб╕тництва», – сказав Моцик.
У свою чергу, Андр╕й ╤ллар╕онов радить не надто спод╕ватися на допомогу в╕д США. В╕н переконаний – поки при влад╕ буде Барак Обама, ╕ в 2015-му, ╕ в 2016-му допомога Укра╖н╕ буде стриманою, як ╕ цьогор╕ч, а отже, в новому роц╕ укра╖нцям насамперед треба розраховувати на власн╕ сили.

«Голос Америки»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 09.01.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14537

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков