Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРИЙДЕ СВЯТИЙ МИКОЛАЙ...
У н╕ч на 19 грудня до слухняних д╕точок нав╕ду╓ться Святий Отець Миколай ╕ потайки кладе п╕д...


КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК БЕК╤Р АБЛА╢В ПРЕЗЕНТУВАВ КНИГУ «ТРИВОЖН╤ ЧАСИ»
А В╤ДТОЧУВАВ СВ╤Й Л╤ТЕРАТУРНИЙ ХИСТ ЩЕ У НАШОМУ «ДЖЕРЕЛЬЦ╤»!


СОБОР УПЦ КП ВИЗНАЧИВСЯ З КАНДИДАТОМ НА ПОСАДУ ОЧ╤ЛЬНИКА ПОМ╤СНО╥ ЦЕРКВИ
Один з╕ сп╕врозмовник╕в розпов╕в журнал╕стам, що процедура голосування була в╕дкритою. На собор╕...


ПОЕТИЧНА СВ╤ТЛИЦЯ
Сьогодн╕ Поетична Св╕тлиця представля╓ сво╓му шановному читачев╕ доб╕рку прекрасних, напо╓них...


ЧИ ПОТР╤БНА ДИТЯЧА ПРЕСА УКРА╥Н╤?
Дитяча преса потр╕бна вс╕м – ╕ юним читачам, ╕ батькам, ╕ осв╕тянам.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 16.01.2015 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 16.01.2015
«КОЖНА КАРТИНА — ЯК ПРОТЕСТ!»

Виставка живопису Дмитра Шульг╕на, що демонструвалася в Будинку художника С╕мферополя, сутт╓во в╕др╕знялася за стилем в╕д розгорнуто╖ поверхом нижче персонально╖ експозиц╕╖ Миколи Моргуна, голови Сп╕лки художник╕в Криму, заслуженого художника Укра╖ни.
— Я — реал╕ст, — сказав Микола Моргун на в╕дкритт╕ виставки колеги з кримського художнього цеху. – А тут кожна картина — як протест академ╕чному класичному мистецтву.
М╕сцями авторська думка, можливо, нав╕ть випереджа╓ образотворч╕ моменти, однак ╖хня будова, чистота зображення викликають великий ╕нтерес. Дмитро Шульг╕н немов веде з глядачем мовчазний, внутр╕шн╕й д╕алог про те, що вважа╓ важливим у сучасному св╕т╕, акумулюючи смисл у композиц╕ях, лакон╕зм яких упод╕бню╓ться з плакатами: «Парад», «Св╕ж╕ газети», «Обставини сильн╕ш╕ в╕д нас» та ╕нш╕.
— Знаю Д╕му ще з часу його навчання в Кримському художньому училищ╕, — розпов╕да╓ М. Моргун. – Внутр╕шньо скромний у житт╕, в╕н на полотн╕ – справжн╕й хул╕ган.
Невгамовн╕сть його пошук╕в просто зашкалю╓ зображення. Новац╕╖ виражаються мовою експрес╕он╕зму та сюрреал╕зму. Мислення автора в╕льно переключа╓ться в╕д старо╖ топол╕ ╕ метелика на берег моря з каменями С╕ме╖зу. Романтичн╕ сни про море зм╕нюються авар╕╓ю корабля. А «Канатоходець» Д. Шульг╕на немов попереджу╓ вс╕х нас про те, як нав╕ть через один хибний крок можна втратити р╕вновагу ╕ впасти у безодню. Безл╕ч тем, в яких автор в╕льно волод╕╓ ф╕лософськими ╕ л╕ричними настроями.
— Звичайно, прост╕ше було б знайти один прийом ╕ малювати ним усе життя, — говорить художник. – Але в мене все навпаки, ц╕кавлять вс╕ мистецьк╕ напрямки, ╕ в кожному з них хочеться випробувати себе.
Дмитро Шульг╕н народився в Красноперекопську, ╓ членом Сп╕лки художник╕в Криму, брав участь у численних колективних виставках, пров╕в дек╕лька персональних. Напрям, у якому в╕н працю╓, важко визначити якимось одним словом. Але абсолютно точно можна сказати, що вс╕ його роботи – результат сво╓р╕дного ╕ небайдужого погляду на св╕т. Улюбленим об’╓ктом для зображень ╓ саме життя з ус╕ма його прекрасними митт╓востями ╕ суперечностями.
Друг ╕ художник Олег Ушаков, майстерня якого в С╕мферопол╕ знаходиться неподал╕к в╕д робочого м╕сця Д. Шульг╕на, розпов╕в, як не раз, проходячи повз, бачив його натхненн╕сть у пошуку образних ╕ колористичних р╕шень.
— У нього св╕й шлях у мистецтв╕, легка ╕ндив╕дуальн╕сть та естетика, — сказав в╕н. – З його св╕тобаченням можна не погоджуватися, сперечатися, але як митець в╕н ма╓ право на свою позиц╕ю.
╤ саме такою – багатозначною та р╕зноплановою — ╕ вийшла передновор╕чна персональна виставка художника. Вона н╕кого не залишила байдужим, спонукала разом з автором шукати в╕дпов╕д╕ на злободенн╕ запитання нашого часу.

Валентина НАСТ╤НА

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua
на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 16.01.2015 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14599

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков