Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2816)
З потоку життя (5952)
Душі криниця (3327)
Українці мої... (1435)
Резонанс (1446)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1634)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СВ╤Т ПРО ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Нещодавно в Ки╓в╕ в рамках М╕жнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко ╓дна╓...


ПЕТРО ПОЧИНА╢ ЗАЖИН
Свято апостол╕в Петра ╕ Павла (12 липня) символ╕зу╓ п╕дготовку до жнив; а в деяких рег╕онах...


КУПАЙЛО: ПРИСТРАСТЬ ╤ ВОГОНЬ ПАЛАЮТЬ
Ким же був Купайло для наших пращур╕в, що його ╕м'я ╕ дотепер береже людська пам'ять?..


З КРИМУ - ДО ХОЛОДНОГО ЯРУ, ЛЬВОВА, СЛОБОЖАНЩИНИ
згадалася мен╕ в ц╕ посушлив╕ л╕тн╕ дн╕ в Криму моя весняна подорож по Укра╖н╕. ╤ н╕би св╕жим...


Алла ОСАДЧА. ╤СТОР╤Я ФЕОДОС╤ЙСЬКО╥ «ПРОСВ╤ТИ» (1989-2012)
(Продовження. Початок у «Кримськ╕й св╕тлиц╕» №23-26)
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2015 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 30.01.2015
ЩЕДРИЙ ВЕЧ╤Р – ДЛЯ МИРУ В УКРА╥Н╤

У Львов╕ в╕дбувся благод╕йний веч╕р «Старий р╕к мина╓…», орган╕зований Укра╖нським л╕карським товариством (УЛТ) у Львов╕ ╕ присвячений збору кошт╕в на потреби д╕тей ╕з родин во╖н╕в-захисник╕в.
УЛТ у Львов╕ п╕дтриму╓ традиц╕ю зустр╕ч╕ Маланки ╕ Василя з далекого 1912 року. Цьогор╕чне з╕брання було особливим, бо мало благод╕йну м╕с╕ю.
Гурт «Галичанка» та актив╕сти благод╕йного фонду «Еко-милосердя» (президент фонду Павло Савчук) з м╕ста Сосн╕вки, що на Льв╕вщин╕, — Анна-Майя Була, Олег Савчук та Богдан Бовшик долучилися сво╓ю творч╕стю до проведення Щедрого вечора у Львов╕. Спец╕ально написаний сценар╕й включав ╕ розма╖т╕ виступи та прив╕тання, ╕ театрал╕зован╕ моменти, ╕ благод╕йн╕ заходи.
У вечор╕ взяли участь льв╕вськ╕ митц╕, як╕ пожертвували сво╖ витвори мистецтва на благод╕йний аукц╕он, виручен╕ кошти з якого передано д╕тям Геро╖в. Пол╕тичним вертепом в╕тали студенти-медики аматорського театрального гуртка «Первоцв╕т» п╕д кер╕вництвом доцента кафедри укра╖нознавства ЛНМУ ╕м. Данила Галицького, письменниц╕ та поетеси Над╕╖ Черкес; укра╖нськ╕ шлягери 60-70-х рок╕в в╕ртуозно виконували Оксана Денис (фортеп╕ано) ╕ Роман Цура (скрипка); гурт «Вишиванка» в╕ншував, колядував та щедрував на рад╕сть, на щастя, на добро, на увесь р╕к кожному з присутн╕х; мелод╕ями бандури звучав Народний ансамбль бандуристок «Чар╕вн╕ струни» п╕д кер╕вництвом ╤рини Содомори — лауреата прем╕╖ ╕м. Стан╕слава Людкевича; л╕кар ╤рина Гуда в╕тала колег колядками. Особливою гостею свята була Соф╕я Федина — голова Св╕тово╖ федерац╕╖ укра╖нських лемк╕вських об’╓днань, сп╕вачка ╕ телеведуча, голос льв╕вського Майдану.
Голова УЛТ у Львов╕ доктор Володимир Семен╕в в╕дкрив святковий Щедрий веч╕р прив╕таннями ╕ запросив до слова отця Володимира. Сп╕льна молитва налаштувала товариство на духовний лад. А Хвилина мовчання — данина пам’ят╕ полеглим б╕йцям за волю Укра╖ни та л╕карям, як╕ в╕д╕йшли у засв╕ти, — нагадала важк╕ реал╕╖ сьогодення… Згуртоване ╕деями добра ╕ почесною м╕с╕╓ю благод╕йност╕, л╕карське товариство взяло участь у мистецькому аукц╕он╕, п╕дтримало роз╕граш лотере╖ та долучилося до збору кошт╕в, як╕ передано доброчинн╕й орган╕зац╕╖ «Д╕ти Геро╖в».
Андр╕й Базилевич, доктор медичних наук, професор кафедри пропедевтики внутр╕шньо╖ медицини № 1 ЛНМУ ╕м. Данила Галицького — учасник БФ «Еко-милосердя», активний турист ╕ кра╓знавець — коротко ознайомив учасник╕в вечора з ╕стор╕╓ю УЛТ, а також прив╕тав ус╕х з Новим роком. Гурт «Галичанка» дарував присутн╕м колядки, п╕сн╕ ╕ запрошував до участ╕ в конкурсах та театрал╕зованих д╕йствах. Традиц╕йна «Маланка» ╕ «Коза» були дуже актуальними.
Заступник голови УЛТ у Львов╕ Зоряна ╤ванк╕в, яка тримала п╕д сво╓ю увагою проведення цього вечора, на завершення доби 13 с╕чня прив╕тала вс╕х з традиц╕йним Щедрим вечором, а вже нова доба — Новий р╕к — розпочалася Славнем Укра╖ни, який збадьорив дух ╕ запросив до хати чудових пос╕вальник╕в-в╕ншувальник╕в, як╕ щедро посипали присутн╕х зерном, побажали вс╕м здоров’я ╕ миру. Тод╕ поважне товариство заколядувало разом, як ведеться у нас в ц╕ дн╕ Р╕здва ╕ новол╕ття.
З над╕╓ю на мир ╕ нагодою допомогти д╕тям Геро╖в учасники Щедрого вечора поверталися до звичних справ, а над Львовом загорявся новий день ╕ новий р╕к — тривожний, але нескорений!

В╕ра ОЛЕШ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 30.01.2015 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14668

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков