Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2003 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 21.11.2003
"Пробуксовки" в антикорупційній хвилі
Віктор ХОМЕНКО

У Верховній Раді АРК

На черговому пленарному засіданні ВР Криму заслухано питання, як виконується розрахована до 2005 року програма профілактики злочинності на півострові, прийнята торік у липні.
Головні силовики автономії - керівники прокуратури, міліцейського главку, ГУ СБУ в АРК і Кримської регіональної митниці засипали депутатів цифрами, відсотками і прикладами "виявлених корупціонерів" і мали свідчити про значний зріст зусиль силових структур в боротьбі з "темними діями чиновників усіх рангів в усіх сферах". Лише заступник начальника ГУ СБУ в Криму Леонід Отовчиць визнав, що рівень корупції залишається надто високим, але служба безпеки "добре бачить і знає всі процеси, які відбуваються".
Однак у наступних виступах депутатів прозвучав цілий ряд претензій до працівників силових структур і закидів стосовно того, що боротьба з корупцією надто схожа на кампанійщину. А коли за злочином не іде слідом покарання - зникає довіра до держави.
Голова постійної комісії ВР АРК з правових питань, правопорядку і надзвичайних ситуації Юрій Коломойцев заявив, що "протидія корупції з боку контролюючих і правоохоронних органів неадекватна її масштабам". Адже дрібний рекет доповнила хвиля чиновницьких вимагань і хабарництва з боку осіб з посвідченнями силових структур. Численні скарги, лавина яких надходить в комісію, свідчать про грубе ігнорування законів про боротьбу з корупцією чиновництвом, яке безвідповідально не реагує на звернення громадян. Чимало звернень людей взагалі не реєструються або розглядаються формально, що теж є ознакою корупції.
Голова ВР АРК Борис Дейч саркастично зауважив, що, коли вчитатися у статистику, можна подумати, що найкорумпованіші у нас - медики і викладачі. І висловив стурбованість тим, що у деяких правоохоронців "може початися запаморочення від успіхів", хоча під час роботи на півострові столичних комісій до роботи місцевих силовиків були висловлені надто серйозні претензії. Та навів кілька доказових фактів байдужого ставлення правоохоронців до звернень і заяв громадян, коли йому доводилося примушувати співробітників міліції виконувати їх безпосередні обов`язки. Голова ВР АРК висловив занепокоєння і тим, що накопичений останнім часом антикорупційний матеріал, систематизований комісією Генпрокуратури і Комітетом ВР України по боротьбі з корупцією і оргзлочинністю, може залишитися незатребуваним. "Те, що у своїй доповіді на виїзному засіданні Комітету я зробив акцент на недосконалості законодавства, зовсім не означає, що я не бачу, як у боротьбі з корупцією наші правоохоронці відверто "пробуксовують".
Ухвалюючи рішення по інформації силовиків, ВР АРК, зокрема, звернулася до Президента країни з пропозицією про створення ще одного спеціального правоохоронного органу, безпосередньо виконуючого функції боротьби з корупцією. Щодо цього депутат Андрій Сенченко попрохав присутніх визначитися: "Ми справді вирішили боротися з корупцією чи беремо участь в черговій кампанії?" Та заявив колегам-депутатам, що навіть на цьому пленарному засіданні "через залу намагаються протягнути як мінімум три сумнівних проекти".
Крім того, на сесії визначено прізвища депутатів, які увійдуть до складу спільної робочої групи ВР АРК і Законодавчих зборів Краснодарського краю з проблем російської дамби і українського острова. Адже Тузла тане на очах. Якщо не провести термінові берегозміцнювальні роботи, наш острів з прикордонною заставою може залишитися лише в спогадах. Щоб врятувати суверенну територію, за найскромнішими підрахунками, доведеться витратити не один десяток мільйонів гривень...

Тим часом...

Позиція України відносно острова Тузла на переговорах з Росією залишається незмінною. Цей острів є українською територією, зазначив 18 листопада на брифінгу в МЗС України речник міністерства Маркіян Лубківський.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо ймовірності відшкодування Росією втрат України внаслідок розмиву берегів Тузли, Маркіян Лубківський зазначив, що саме проводиться експертна оцінка наслідків побудови дамби в Керченській протоці. Висновки експертних груп днями буде надано в МЗС України. Ці питання можна буде обговорювати лише після висновків експертних груп, сказав речник МЗС.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2003 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1467

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков