Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3008)
З потоку життя (6197)
Душі криниця (3423)
Українці мої... (1452)
Резонанс (1476)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1657)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я МА╢ ПРОЗВ╤ТУВАТИ ПЕРЕД М╤ЖНАРОДНИМ СУДОМ ООН ЩОДО ЗАХОД╤В З В╤ДНОВЛЕННЯ МЕДЖЛ╤СУ В КРИМУ
Про це заступник м╕н╕стра закордонних справ з питань ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖ Олена Зеркаль...


ПАРУБ╤Й - НОВИНСЬКОМУ: В╤Д╤ЙДИ В╤Д МЕНЕ, НЕЧИСТЬ!
Голова Верховно╖ Ради Андр╕й Паруб╕й на вимогу л╕дера фракц╕╖ "Опозиц╕йний блок" Вадима...


ЗБ╤ЛЬШЕНО СУМУ ШТРАФУ
за розповсюдження видавничо╖ продукц╕╖, ввезено╖ з територ╕╖ держави-агресора без дозв╕льних...


СУД У МОСКВ╤ НАД УКРА╥НСЬКИМИ В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМИ МОРЯКАМИ СУПЕРЕЧИТЬ М╤ЖНАРОДНОМУ ГУМАН╤ТАРНОМУ ПРАВУ
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловлю╓ протест через неправом╕рне р╕шення...


ХАНСЬКИЙ ПАЛАЦ У КРИМУ МОЖУТЬ ВКЛЮЧИТИ ДО ДВОХ СПИСК╤В ЮНЕСКО
Укра╖на з метою врятувати Бахчисарайський палац в окупованому Криму вир╕шу╓ питання внесення його...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 27.02.2015 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 27.02.2015
ЗВЕРНЕННЯ ДО УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ У ЗВ’ЯЗКУ З РОКОВИНАМИ ТРАГ╤ЧНИХ ПОД╤Й У КРИМУ

Шановн╕ сп╕вв╕тчизники!
Аз╕з ватандашлар!
Уважаемые соотечественники!
Цими лютневими днями виповнюються роковини драматичних под╕й далеко╖ ╕стор╕╖ п╕вострова та сьогодення Криму.
Згадаймо, як московськ╕ б╕льшовики в Криму 23 лютого 1918 року, втопивши м╕сцевий спротив у кров╕, стратили видатного кримськотатарського д╕яча, одного ╕з засновник╕в ╕ голову нац╕онального Курултаю, Муфт╕я мусульман Криму, автора кримськотатарського нац╕онального г╕мну «Ант еткенмен» Номана Челеб╕джихана.
А р╕вно р╕к тому в╕дбулися под╕╖, як╕ у ХХ╤ стол╕тт╕ важко збагнути будь-як╕й цив╕л╕зован╕й людин╕. Людство стало св╕дком цин╕чних д╕й, спрямованих на насильницьке захоплення Криму — нев╕д’╓мно╖ частини Укра╖нсько╖ держави. Так званий референдум, оголошений та проведений одночасно з масштабним вторгненням на кримську землю рос╕йських в╕йськових, був не чим ╕ншим, як фарсом, закликаним прикрити в╕дкриту агрес╕ю Рос╕╖ проти Укра╖ни.
Наша держава у жодному раз╕ не визна╓ результат╕в цього н╕кчемного акту, проведеного всупереч м╕жнародному праву та нац╕ональному законодавству Укра╖ни. Тим б╕льше, що переважна частина мешканц╕в Криму, насамперед кримськ╕ татари та укра╖нц╕, висловили активний бойкот цьому пол╕тичному шоу, збер╕гши свою в╕ддан╕сть Укра╖н╕.
Укра╖на н╕коли не в╕дмовиться в╕д сво╖х суверенних прав на Крим, буде захищати вс╕ма доступними засобами права людей, як╕ там живуть. У цьому питанн╕ ╕сну╓ повний консенсус м╕ж укра╖нською владою, пол╕тиками та громадянським сусп╕льством. У цьому ми ма╓мо також абсолютну п╕дтримку держав св╕ту та вс╕х м╕жнародних орган╕зац╕й.

Дорог╕ кримчани!
Я хот╕в би звернутися передус╕м до тих ╕з вас, хто незалежно в╕д етн╕чного походження, мови сп╕лкування, рел╕г╕йно╖ належност╕ вважа╓ себе громадянином Укра╖ни.
Люди старшого в╕ку добре пам’ятають, як зранена п╕д час Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, знекровлена внасл╕док стал╕нських депортац╕й кримськотатарського народу та представник╕в ╕нших етнос╕в, виснажена через безгосподарн╕сть у пово╓нн╕ роки кримська земля почала стр╕мко в╕дроджуватися. Напо╓на водами Славутича вона знову стала давати багат╕ врожа╖. Завдяки працьовитим рукам ╕ зусиллям вих╕дц╕в з Укра╖ни, в╕дновилася та зм╕цн╕ла економ╕ка, розвивалася рекреац╕йна галузь.
Майже одночасно з в╕дновленням державно╖ незалежност╕ укра╖нц╕ протягли руку сво╖м братам, вс╕ляко сприяли поверненню на батьк╕вщину та облаштуванню виселених комун╕стичним режимом кримських татар, представник╕в ╕нших нац╕ональностей, чи╖м домом був та завжди залишатиметься Крим.
Але з минулого року на кримську землю знову ззовн╕ були привнесен╕ недов╕ра, розбрат ╕ ворожнеча. В╕дом╕ численн╕ факти порушення рос╕йськими окупантами прав кримських татар, етн╕чних укра╖нц╕в, рос╕ян, представник╕в ╕нших етнос╕в Криму, як╕ мають проукра╖нськ╕ погляди. У Криму пану╓ пол╕цейське свав╕лля, арешти за надуманим приводом, обшуки нав╕ть у культових закладах, депортац╕╖ л╕дер╕в та арешти член╕в Меджл╕су кримськотатарського народу — представницького органу кор╕нного народу Криму.
Настане час, ╕ кожен, хто зд╕йснив та зд╕йснюватиме злочини проти Укра╖нсько╖ держави та проти прав людини в Криму, постане перед м╕жнародним та укра╖нським судами. Т╕, хто зараз «нац╕онал╕зу╓» власн╕сть укра╖нських громадян, п╕дпри╓мств, заклад╕в та орган╕в влади, хто у п╕ратський спос╕б видобува╓ з укра╖нського шельфу корисн╕ копалини, хто всупереч нац╕ональному та м╕жнародному праву використову╓ ╕нш╕ ресурси Укра╖ни в Криму, мають знати, що доведеться повертати все незаконно взяте та в╕дпов╕дати за вчинене. Органами влади вже зараз зд╕йсню╓ться необх╕дна робота для в╕дновлення прав власност╕ за допомогою м╕жнародних суд╕в.
Переконаний, цив╕л╕зований розвиток Криму, реал╕зац╕я його багатого потенц╕алу можлив╕ лише в склад╕ незалежно╖ та непод╕льно╖ Укра╖ни.
Укра╖нська держава поверне контроль над тимчасово окупованою територ╕╓ю. Не буду сьогодн╕ говорити, що це в╕дбуватиметься швидко ╕ просто. Але це станеться обов’язково, ми разом в╕дбуду╓мо новий Крим, в якому будуть забезпечен╕ права й ╕нтереси кор╕нного народу Криму ╕ вс╕х мешканц╕в п╕вострова, незалежно в╕д ╖хнього етн╕чного, мовного та рел╕г╕йного походження. ╤ за це ми боремося та боротимемося разом!
Да здравствует единая Украина!
Яшасын бирлик Украина!
Хай живе ╓дина Укра╖на!

Президент Укра╖ни
Петро ПОРОШЕНКО
23 лютого 2015 р., м. Ки╖в

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 27.02.2015 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14785

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков