Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2015 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 17.04.2015
ПРО «ДАТЧИКИ» НАЦ╤ОНАЛЬНОГО В╤ДРОДЖЕННЯ» ТА ЯК СТВОРИТИ МОДУ НА МОВУ?

Ми ╓сть народ!

П╕сля виходу статт╕ «Укра╖нська вишиванка – символ г╕дност╕ й свободи» («КС» в╕д 5.12.2014) я отримав дек╕лька теплих дзв╕нк╕в в╕д друз╕в. Вони дякували за те, що я висв╕тлив позитивну тенденц╕ю – наша вишиванка ста╓ популярною, причому не лише в Укра╖н╕! Але й тод╕, й п╕зн╕ше я чув думку про те, що справжн╕м датчиком нац╕онального в╕дродження ╓ не так мода на вишиванки, як мода на… укра╖нську мову. Ось ╕ Наталя Гумницька в статт╕ «Укра╖нц╕ Криму та Донбасу» («КС» в╕д 27.03.2015) пише про те, що тепер спостер╕га╓ться тотальна русиф╕кац╕я ╕нформац╕йного простору Укра╖ни.
╤ тут важко не погодитися з авторкою. Тому популярн╕сть укра╖нсько╖ вишиванки зовс╕м не повинна заколисувати укра╖нських патр╕от╕в. Мовн╕ проблеми ╕снують, н╕куди вони й не могли под╕тися, в╕йна ╖х нав╕ть загострила. По-перше, ми бачимо, як орган╕зувалися в так званих «республ╕ках» ДНР ╕ ЛНР ╕дейн╕ укра╖ножери. По-друге, сотн╕ тисяч б╕женц╕в, як╕ роз’╖халися по вс╕й Укра╖н╕, також св╕дчать про те, що саме рос╕йська мова ╓ у нас пан╕вною, а хирлявий суржик на Черкащин╕, Полтавщин╕, Дн╕пропетровщин╕ дог╕дливо зн╕ма╓ шапку нав╕ть перед б╕женцями. Нав╕ть у Зах╕дн╕й Укра╖н╕ перем╕щен╕ особи мовно не асим╕люються, а утворюють ст╕йк╕ «центри кристал╕зац╕╖», де утверджу╓ться ╕ лег╕тим╕зу╓ться рос╕йська. Коли я востанн╓ зав╕тав у гост╕ до кримчан (╓ вже чималеньке кримське земляцтво у Львов╕), то пом╕тив дек╕лька укра╖нських вишиванок на присутн╕х, але укра╖нську мову почув лише в╕д одн╕╓╖ людини, до реч╕, колишнього флотського оф╕цера. Решта ж «перем╕щених» розмовляла рос╕йською – ╕ укра╖нц╕, ╕ рос╕яни, ╕ кримськ╕ татари. Оск╕льки не хочу додавати песим╕зму, то зазначу, що кримське земляцтво – це переважно проукра╖нська сп╕льнота, ╕ там регулярно порушу╓ться питання ╜рунтовного вивчення укра╖нсько╖ мови. Але ╓ досить сильна ╕нерц╕я сп╕лкування рос╕йською. То що вже говорити про т╕ середовища перем╕щених ос╕б, де укра╖нського патр╕отизму — як к╕т наплакав?

ЩО СКАЗАВ БИ ЗАРАЗ КОСТЯНТИН УШИНСЬКИЙ?

Хочеться в╕рити, що мовне в╕дродження укра╖нц╕в ще попереду. Цей процес сутт╓во спов╕льнено через в╕йну з Рос╕╓ю. На думку б╕льшост╕ пол╕тик╕в, зараз не до мови. Обставини склалися так, що великий в╕дсоток (якщо не б╕льш╕сть) тих, хто вою╓ з сепаратистами в зон╕ АТО, становлять рос╕йськомовн╕ громадяни Укра╖ни. Це лег╕тим╕зу╓ рос╕йську мову саме як… мову опору ╕мперськ╕й Рос╕╖. ╤ тепер знаходити аргументи на користь мовно╖ «дерусиф╕кац╕╖» Укра╖ни ста╓ все важче. Говорити про це чверть стол╕ття тому В’ячеславу Чорноволу чи ╤рин╕ Калинець було значно легше. Бо то був час революц╕йних зм╕н, ╕ з мовою багато хто пов’язував справжн╓ в╕дродження Укра╖ни. В тому числ╕ й економ╕чне. Але Укра╖на дос╕ не стала процв╕таючою державою, навпаки – м╕льйони людей по╖хали на зароб╕тки як в Рос╕ю, так ╕ в кра╖ни ╢вропи, тому цей аргумент в╕дпав. Звикли, що у нас в╕льно функц╕онують дв╕ мови, ╕ ця обставина, зда╓ться, вже н╕кого не засмучу╓. Закон про мови ╕ ран╕ше можна було ╕гнорувати без великого ризику для профес╕йно╖ чи пол╕тично╖ кар’╓ри, а тепер ╕ погот╕в. У широких масах поширилася думка, що укра╖нський патр╕отизм вим╕рю╓ться не знанням мови, а д╕ями на захист Укра╖ни. Воюють ╕ геро╖чно гинуть за Укра╖ну не лише укра╖номовн╕... З ╕ншого боку, очевидно, що в╕дторгнення Донбасу значною м╕рою було полегшене результативною русиф╕кац╕╓ю. Забути про мову – означа╓ зберегти п╕д╜рунтя для майбутн╕х анекс╕й укра╖нсько╖ територ╕╖. Пригадаймо, як писав про мову Костянтин Ушинський:
«В╕дбер╕ть у народу все – ╕ в╕н усе може повернути, але в╕дбер╕ть мову, ╕ в╕н н╕коли б╕льше не створить ╖╖. Нову батьк╕вщину нав╕ть може створити народ, але мови н╕коли: вмерла мова в устах народу – вмер ╕ народ…». Додам в╕д себе: нав╕ть якщо мова вмерла або сутт╓во послабила сво╖ позиц╕╖ на частин╕ територ╕╖, то проблематичним ста╓ збереження ц╕╓╖ територ╕╖ в склад╕ Укра╖ни. Особливо при наявност╕ такого загребущого сус╕да, як Рос╕я. Пригадаймо проблему сепаратизму у Придн╕стров’╖ чи у латиськ╕й Латгал╕╖. Там, де дом╕ну╓ рос╕йська, – там ╕ проблеми.
З ╕ншого боку, прагнення патр╕отичних к╕л актуал╕зувати мовне питання може викликати негативну реакц╕ю.

«КРИЛА ФЕН╤КСА» ЗАЙМАЮТЬСЯ БРОНЕЖИЛЕТАМИ. ПОТР╤БЕН «ФЕН╤КС», ЯКИЙ В╤ДРОДИТЬ МОВУ

Свого часу в ╤нтернет╕ з’явилася зам╕тка Юр╕я Б╕рюкова, в╕домого волонтера ╕ радника нашого президента:
«У меня не опускались руки на Майдане в ту ночь. У меня не опускались руки, когда моя подшефная бригада сидела в котле «сектора Д» и не было абсолютно никакого просвета. А они там голодали и погибали... Не опускались руки в тот момент, когда резко упали объемы помощи. Да и во многих других ситуациях — я взбадривал себя, тормошил друзей и коллег, поддерживал пацанов.
Но сегодня у меня опустились руки. Мало того, что по утверждению партии «Свобода» я поддерживаю оккупантов, разговаривая на русском языке. Так еще и чертова уйма людей, оказывается, искренне это поддерживают. А ведь «Свобода» лишила меня свободы выбора языка: оказывается, я теперь за Россию, да? И мои пацаны, 79-я Николаевская аэромобильная бригада — они в большинстве своем русскоязычные… И десантники 25-й воздушно-десантной. Оказывается, все мы — поддерживаем оккупантов?».
Зауважте, це говорить не рядовий бо╓ць АТО, а сам радник Президента Укра╖ни! П╕сля рос╕йсько╖ ╕нтервенц╕╖ до Криму та з початком в╕йни на сход╕ Укра╖ни цей активний ╓вромайдан╕вець зайнявся допомогою укра╖нськ╕й арм╕╖. Створена ним група волонтер╕в «Крила Фен╕кса» закуповувала рац╕╖, спальн╕ м╕шки, бронежилети, захисн╕ каски. Б╕рюков орган╕зував виробництво бронежилет╕в. За п╕втора м╕сяця доставив у зону АТО б╕льше двох тисяч бронежилет╕в. Також на з╕бран╕ групою кошти був в╕дремонтований транспортний л╕так Ан-26 та побудований штаб для ╕нженерно-техн╕чного персоналу бригади п╕д Микола╓вом. Так╕ люди без остраху критикують радикальну позиц╕ю ╤рини Фар╕он та ╕нших мовно стурбованих «свобод╕вц╕в», тому що в╕дчувають свою вагу в соц╕ум╕. Не бояться, що ╖х можуть звинуватити у в╕дсутност╕ патр╕отизму, бо добре знають, що можуть апелювати до велико╖ частини укра╖нського сусп╕льства. Велика шана «Крилам Фен╕кса»! Але водночас багато громадян вважають, що тепер конче потр╕бна д╕яльна орган╕зац╕я, яка б займалася в╕дродженням укра╖нсько╖ мови. Щоб ╕ мова наша в╕дродилася, як птах Фен╕кс...

ТОЧКА ЗОРУ СИБ╤РЯКА З УКРА╥НСЬКИМ КОР╤ННЯМ

То хто ж ма╓ рац╕ю? Вислуха╓мо р╕зн╕ думки. Деякий час я активно листувався ╕з сиб╕ряком з укра╖нськими генами (його бабуся родом з Б╓лгородщини) В╕тал╕╓м Пашк╕ним. Попросив приятеля висловити свою точку зору стосовно мовно╖ проблеми. Ось що в╕дпов╕в В╕тал╕й:
«Считаю, что принадлежность к русской культуре вовсе не обязательно свидетельствует о том, что человек является проводником кремлевских идей. И нынешние события это доказывают: молодежь выходит на акции против сепаратизма в Днепропетровске, Харькове, Мариуполе. Пожалуй, большая их часть не считает себя украинцами по культуре и не пользуется украинским языком в быту. И выходят они, скорее, за возможность жить в стране, где милиция будет настоящим гарантом безопасности, где судьи будут выносить вердикты по закону, а не в пользу того, кто больше заплатит. Они выходят за страну, где можно будет открывать свой бизнес, не опасаясь, что придётся платить дань бандитам. Где человек сможет реализовать себя в обществе, а не вести образ жизни офисного планктона и слепнуть перед монитором в какой-нибудь государственной организации, выполняя чьи-то бредовые указания. Наконец, они выходят просто за свою страну, где государство для людей, а не наоборот.
И другой пример — Молдова. Страна, где в 90-е были очень сильны националистические настроения, страна, пережившая войну в Приднестровье. И что в итоге? Молдаване ездят на заработки в Россию, голосуют за коммунистов.
Мы видим, что уже формируется некая «политическая нация» украинцев. Поэтому русский язык уже не представляет угрозы для Украины. Русскоязычные люди не менее лояльны, чем их украиноязычные сограждане, — сужу об этом даже по социальным сетям. Для националистически ориентированных людей культура нации безусловно является самостоятельной ценностью, а не только средством построения независимого от Кремля государства. Но опять же не считаю, что силой удастся навязать культуру тем, кто сам добровольно не решил связать свою идентичность именно с украинской культурой. Надо показывать больше программ по ТВ, открывать больше кружков, где дети смогут учиться народным танцам, петь в хоре народные песни, заниматься исторической реконструкцией казачества и так далее. И тогда многие примут это и вольются в новое для себя культурное пространство. Но это должен быть добровольный, осознанный выбор…».

ОДНОДУМЦ╤ СИБ╤РЯКА ╢ ╤ В УКРА╥Н╤

Як бачимо, серед рос╕ян ╓ люди, як╕, зовс╕м не будучи ворогами укра╖нства, все ж радять дотримуватися пом╕рковано╖ л╕н╕╖ в такому непростому питанн╕, як мовне. ╢ пом╕ркован╕ ╕ серед наших культурних д╕яч╕в. Попросив ки╖вського барда Серг╕я Мороза висловити свою точку зору на мовну тему. Форсувати в╕дродження мови чи пустити все на самоплин? Ось що в╕дпов╕в в╕домий бард:
«Розпалювати ворожнечу на ╜рунт╕ мови – це улюблена методика НКВС-КДБ-ФСБ. Зараз, коли особливо важливо досягти принципово╖ ╓дност╕ в питанн╕ в╕дстоювання територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, питання мови виносити на перший план – це грати на руку Рос╕╖. Тому парт╕я «Свобода» ╕ залишилася поза парламентом. Не можна сьогодн╕ нав’язувати кому-небудь питання говорити т╕льки укра╖нською, бо зруба╓мо сучок, на якому сидимо. Сучок, на якому трима╓ться хиткий баланс патр╕отичних сил Укра╖ни, як╕ говорять р╕зними мовами.
Тактичн╕ питання розвитку держави мали б тримати М╕нкультури, М╕носв╕ти, Департамент нац╕ональностей Укра╖ни. Але за 23 роки ц╕ установи н╕хто не вважав важливими пол╕тичними ╕нструментами в розбудов╕ ментального т╕ла держави. Для того, щоб укра╖нська мова ожила в рос╕йськомовному середовищ╕, необх╕дно з дитячого садочка ╕ школи вводити сп╕в укра╖нсько╖ народно╖ п╕сн╕. Саме народно╖, не попсово╖, бо попса — то вже продукт б╕знесу, тобто продажу. А там, де продаж, — духу нема╓. Ось тод╕, коли у випускному клас╕ буде екзамен з укра╖нознавства, а для його складання треба буде знати напам’ять з 500-600 народних п╕сень, ментальн╕ стереотипи перес╕чних громадян за три покол╕ння зм╕няться, ╕ б╕льш╕сть почне природно сп╕лкуватися укра╖нською як р╕дною…».

ЩЕ НАСТАНЕ ЧАС ХОРТИЦ╤!

А стосовно листа сиб╕ряка Серг╕й Мороз в╕дгукнувся таким коментарем:
«Ось вам ╕ реальний план роботи для М╕н╕стерства осв╕ти ╕ М╕нкультури Укра╖ни. А що стосу╓ться теми патр╕отизму з огляду на потребу п╕дготовки вояк╕в, то чому б Хортицю не перетворити на великий в╕йськовий таб╕р для вишколу молод╕? Для навчання бойових мистецтв, загартування духу, навчання укра╖нськ╕й п╕сн╕ ╕ танцю? Молодь, яка пройде цю школу, назавжди буде укра╖нською. При цьому хай кожен там говорить т╕╓ю мовою, яка йому ближча, а вчител╕, наставники, виховател╕ повинн╕ говорити укра╖нською. От вам ╕ колиска майбутн╕х кадр╕в, але з глибинним в╕дчуттям Чест╕, Сов╕ст╕, Мужност╕, Скромност╕, Людяност╕… Треба вже братися за цю ╕дею! Нехай би вона розроблялася за сприяння св╕тово╖ укра╖нсько╖ д╕аспори. Адже це фактично буде в╕дродження Запорозько╖ С╕ч╕, але в нов╕тн╕ часи ╕снування укра╖нського народу. Ми н╕коли не збуду╓мо Ново╖ Укра╖ни без справжн╕х, вишколених кадр╕в, як╕ в серц╕ будуть нести ╕дею Укра╖нсько╖ Держави. А сиб╕ряк, загалом, ма╓ рац╕ю. Честь ╕ хвала йому!».
Свого часу Катерина ╤╤ давала Григор╕ю Потьомк╕ну таку пораду: «Имя запорожцев со временем старайся заменить иным, чтобы Сечь, уничтоженная манифестом, не оставила по себе ушам приятное прозвание. В людях же незнающих, чтоб не возбудилась мечта восстановить Сечь…». Ну, якщо вже так думала рос╕йська цариця, то нам таки точно треба зробити все навпаки. ╤ тут Серг╕й Мороз ма╓ ц╕лковиту рац╕ю – Запорозька С╕ч повинна бути в╕дновлена саме як патр╕отична територ╕я!

ЧОМУ ПОВСТАНСЬК╤ П╤СН╤ ПЕРЕРОБЛЯЛИ НА ПАТР╤ОТИЧН╤ ЧЕРВОНОАРМ╤ЙСЬК╤?
БО СИЛА В НИХ ВЕЛИКА!

Звичайно, Серг╕й говорить про те, що йому найближче: «╤ншого гармон╕йного шляху в╕дродити укра╖нську ментальн╕сть, а з нею ╕ мову, нема╓. Чому багато укра╖нських повстанських п╕сень в радянськ╕ часи переробили на патр╕отичн╕ червоноарм╕йськ╕? Тому що сила в них велика... М╕н╕стерствам культури та осв╕ти ╓ чим займатися. Цю ╕дею я пропонував прац╕вникам осв╕ти ще в 90-х у рамках курсу валеолог╕╖ для школи. Проте на не╖ тод╕шн╕ осв╕тн╕ функц╕онери не пристали. В них були ╕нш╕ завдання. А тепер ми д╕йшли до ручки. Так зване тестування може бути т╕льки для ╕нформац╕йних предмет╕в, як╕ пов’язан╕ з розвитком ╕нтелекту ╕ розуму (ф╕зика, х╕м╕я, математика ╕ т. п.). Все, що в╕дпов╕да╓ за дух народу, треба екзаменувати через живих, наповнених духом укра╖нства, представник╕в нац╕╖. ╤накше зам╕сть совкового люду ми отрима╓мо б╕оробот╕в для св╕тового уряду, яким буде байдуже, якою мовою говорити, а отже, ╕ душ╕ укра╖нсько╖ в них не буде.
Наша в╕йна — то дв╕ кризи одночасно. Перша — це духовне зубож╕ння людей через зм╕ну базових ц╕нностей у б╕к матер╕ального збагачення ╕ грошей, що призвело до тотального розвитку корисливого духу. Останн╓ перетворю╓ людину на тварину, яка «гребе» все п╕д себе, а на все ╕нше людське — вза╓модопомогу ╕ розум╕ння, милосердя, пом╕ркован╕сть ╕ людян╕сть — чесноти можна перераховувати неск╕нченно, — ╖й начхати.
Друга криза поляга╓ в тому, що базов╕ принципи функц╕онування держави Укра╖на залишилися на р╕вн╕ совка, який був змонтований як держава-концтаб╕р, де власн╕ ╕де╖ та ╕н╕ц╕атива щось творити самост╕йно вважалися злочином. Це призвело за 23 роки до накопичення системних збо╖в у розвитку як сусп╕льства, так ╕ державно╖ машини. Потр╕бен новий сусп╕льний догов╕р ус╕х громадян Укра╖ни, в якому вир╕шення вс╕х цих питань буде враховано. Якби такий догов╕р був, це об’╓ктивно п╕дсилило б позиц╕╖ укра╖нсько╖ мови. Хоч, на перший погляд, прямого зв’язку тут нема╓. Але ╓ опосередкований…».
Серг╕ю важко заперечити. Додам в╕д себе, що участь величезно╖ к╕лькост╕ рос╕йськомовних в АТО на нашому боц╕ говорить про те, що под╕л нашого сусп╕льства на рос╕йськомовних та укра╖номовних зовс╕м не ╓ фатальним. Коли у рос╕йськомовного громадянина нема╓ категоричного несприйняття укра╖нсько╖ ╕де╖, то в╕н рано чи п╕зно сам виступить на боц╕ укра╖нсько╖ мови. ╤ якщо не в╕н сам, то його д╕ти розмовлятимуть укра╖нською в╕льно.

«ПЛАНИРУЯ ОТДЫХ В КРЫМУ, РАЗГОВАРИВАЙТЕ С ХОЗЯЕВАМИ КВАРТИРЫ ПО-УКРАИНСКИ»

Як приклад можу навести ц╕кавий лист Дмитра Харченка, викладений ним у соцмережах:
«Планируя отдых в Крыму и бронируя жилье по телефону, разговаривайте с хозяевами квартир по-украински. Будут отвечать по-русски, говорите им, что «ничого не розумиетэ». Спрашивайте у них телефон украиноговорящих хозяев. Разумеется, они не дадут, но задумаются. Даже если вы не собираетесь ехать в Крым, но имеете свободное время и «натхнення», займитесь этим делом просто ради удовольствия: обзванивайте людей, сдающих жилье, и требуйте украиноязычного общения. Через пару сезонов крымчане добровольно выучат столь нелюбезный им украинский.
Как вариант: требуйте гарантий, что на территории «мини-отеля» (он же – хозяйская халупа) не будет гостей из России («ну, вы же не хотите, чтоб постоянно возникали конфликты, переходящие в драки? Так обеспечьте отсутствие, иначе не приедем»). Ставьте перед ними дилеммы типа «или-или», погружайте в тяжкие раздумья! Пусть выбирают. Тут не мертворожденный референдум, а живые деньги, поэтому их мозг станет работать куда активней, а ощущение недополученной прибыли будет еще долго омрачать светлые мысли о грядущей смерти в пределах России.
И еще вариант: «Тут такое дело… мы хотим к вам приехать с братом жены, а он из «Правого сектора». Вы его примете? Он очень щедрый! А стрелять в русских он не будет, я прослежу!». Внимательно слушайте, как на той стороне провода ведут смертный бой жадность, ура-патриотизм и дремучий страх... Всё равно не поеду, но идея хороша!».
Як бачимо, рос╕йськомовн╕ патр╕оти можуть генерувати непоган╕ ╕де╖!

ЙДЕ ВЕЛИЧЕЗНИЙ ПОТ╤К ЕНЕРГ╤╥ ОЧИЩЕННЯ

╤ знову наведу слова Серг╕я Мороза: «Коли настало 21 грудня 2012 року, н╕хто не думав, що к╕нець св╕ту — це к╕нець епохи облуди й брехн╕, пожадливост╕ ╕ сво╓корист╕, духовно╖ немоч╕ ╕ нелюдяност╕, а ще ман╕╖ велич╕ не т╕льки окремих людей, а й кра╖н. Вс╕м здавалося, що ось тр╕сне Земля, запрацюють вулкани, розтануть льодовики… Але н╕чого цього не сталося. ╤ св╕т кинувся й дал╕ жити безглуздо ╕ лицем╕рно. Аж тут раптом як╕сь укра╖нц╕, а серед них укра╖нськ╕ ╓вре╖, рос╕яни, в╕рмени, азербайджанц╕, татари ╕ ще багато ╕нших представник╕в ус╕х народ╕в планети, як╕ живуть в Укра╖н╕, взашию вигнали банду кровосос╕в, яка впродовж 23 рок╕в безжально грабувала ╕ принижувала ╖х. ╤ почалось щось неймов╕рне — св╕т закрутився навколо маленько╖ – в╕дносно — кра╖ни Укра╖ни. Всередин╕ Укра╖ни росте Дух св╕тового очищення в╕д всього темного. ╤ цей Дух спонука╓ вс╕х живих укра╖нц╕в ╓днатися навколо цього Божого Св╕тла. Я вже п╕вроку живу в якомусь дивному св╕т╕, де все зм╕ню╓ться так швидко, що не встига╓ш до цього призвича╖тися. П╕сн╕ не пишуться, концерти не влаштовуються, не рахуючи виступ╕в для поранених у госп╕талях, доход╕в ╕ роботи нема╓, — а Душа рад╕╓, як мала дитина, попри загострення вс╕х хвороб у т╕л╕, як╕ назбирав упродовж життя. Я в╕дчуваю, як через мене йде величезний пот╕к енерг╕╖ очищення ╕ в╕дродження. Лише коли ╕нод╕ дивлюся новини, де показують пон╕вечених, поранених б╕йц╕в-геро╖в у госп╕талях чи як ховають наших хлопц╕в по м╕стах ╕ селах Укра╖ни, не можу стримати сл╕з ╕ в╕дчаю, що не маю сили ╖м допомогти ожити ╕ видужати, проте розум╕ю, що ця жертва приноситься задля народження всього людства на планет╕ Земля як справжньо╖ сп╕льноти Людей. А якщо укра╖нському народу судилося в╕д╕грати таку велику роль у народженн╕ нового людства, то й мова наша неминуче в╕дродиться та розкв╕тне!».

Серг╕й ЛАЩЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 17.04.2015 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15087

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков