Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПОШИРИТИ СВОЮ ЗЛОЧИННУ СУТЬ НА ╤НШ╤ КРА╥НИ
Рос╕я – це велика тюрма. Нин╕ рос╕яни намагаються загнати в цю тюрму ╕ укра╖нц╕в…


НЕМА╢ СИЛ ТЕРП╤ТИ: НОБЕЛ╤ВСЬК╤ ЛАУРЕАТИ ВЛАШТУВАЛИ МАН╤ФЕСТ ПУТ╤НУ
П╕д зверненням п╕дписалося 39 ос╕б, всесв╕тньо в╕домих св╕тил науки…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ДАН╤ЛОВА:
В╕н переводиться на ╕нший напрямок…


ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 24.04.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 24.04.2015
Г╤РКИЙ «КОЗАЦЬКИЙ МЕД»

У «Козацького меду», що завозився з п╕вдня Укра╖ни впродовж рок╕в десяти, було чимало шанувальник╕в. Запов╕тне оголошення з’являлося на стовпах ╕ в тролейбусах. З нього можна було дов╕датися, коли ╕ де торгуватимуть медом, на банц╕ з яким ╕ пр╕звище пас╕чника вказу╓ться, ╕ його моб╕льний телефон, ╕ те, як╕ кв╕ти подарували бджолам св╕й солодкий нектар. У тих, хто не проти був постояти за цим медом у черз╕, в╕н не викликав жодних нар╕кань. Востанн╓ на укра╖нську валюту трил╕тровий бутель меду коштував приблизно 75 гривень, але ╕нтерес до нього знизився, люди чекали рос╕йського, бо тод╕ ще все рос╕йське для багатьох кримчан здавалося найкращим.
╤ в╕н з’явився. За л╕тр найдешевшого треба було викласти 750 рубл╕в, тобто в 10 раз╕в б╕льше, н╕ж за укра╖нський. Але застати нав╕ть цей мед мен╕ жодного разу так ╕ не вдалося, на столах красувався лише той, л╕тр якого коштував по п╕втори тисяч╕. ╤ хоч зазивало розмахував прапором, а то ╕ сп╕вав п╕сень, з╕вак б╕ля меду було значно б╕льше, н╕ж покупц╕в. Тож до укра╖нського меду, хоч той ╕ подорожчав б╕льш н╕ж удв╕ч╕, знову навернулися серця й попит прихильник╕в.
╤з сумом думала, що в╕н ось-ось таки зникне, як зникли укра╖нськ╕ вал╕дол та шприци, в 5 раз╕в дешевш╕ за рос╕йськ╕, ╕ в 7 раз╕в дешевша настоянка наг╕док та багато найнеобх╕дн╕шого ╕ незам╕нного, про харч╕ вже не кажу, бо тут можна знайти хоча б якусь альтернативу.
У передпасхальн╕ дн╕, як ╕ зазвичай, виглядала оголошення. Натом╕сть прямо на вулицях роздавали рекламн╕ газетки п╕д назвою «Клуб мёда» — щось под╕бне в мо╖й пам’ят╕ пов’язувалося з брендом «Козацький мед». Уважно вивчила все до рядка, про «Козацький мед» — жодного слова, а ось реклама рос╕йського меду — на перш╕й полос╕. «Клуб мёда» пропонував «уникальные меда России – «Дальневосточный», «Алтайский», «Букет Башкирии» — ╕ вс╕ вони з «ни с чем несравнимым вкусом».
Дал╕ в газетц╕ — про рос╕йських купц╕в, рос╕йський чай, ц╕ни на нього в Рос╕╖. Ось ╕ думай-гадай, чи це козаки так перебудувалися або ж законсп╕рувалися, чи хтось ╕нший зат╕яв з нами гру, що асоц╕ю╓ться з╕ спогадами недавнього минулого. А покупцев╕ це небайдуже, бо значення мають не лише ц╕ни, а й дов╕ра до товару, яку треба ще завоювати, ╕ якщо «Козацький мед» ╖╖ давно вже завоював сво╓ю як╕стю, то «Клуб мёда» взявся завойовувати покупця з допомогою пол╕тики: в газетку було вкладено великий календар п╕д назвою «Мир», ╕ це слово перекладено дванадцятьма мовами в╕дпов╕дно до к╕лькост╕ м╕сяц╕в. А пробудити апетит у шанувальника солоденького мала розм╕щена в центр╕ календаря ╕люстрац╕я. Дума╓те, кв╕тка з бджолою або якийсь гарний л╕тн╕й пейзаж? Н╕чого под╕бного – перед нами покинута садиба, вх╕д у п╕двал, схожий на бомбосховище, драна бочка, — все, що ма╓ пробуджувати протест проти «киевской хунты», котра ╓ такою лише для ворог╕в Укра╖нсько╖ держави.
Можливо, цей пароль ╕ спрацьову╓ сьогодн╕ у багатьох випадках, але не у вс╕х. Бо ск╕льки б ми не говорили, що поганий мир краще, н╕ж хороша в╕йна, але зрозум╕ймо те, що переможний мир ╕ мир, на якому наполяга╓ сьогодн╕ Рос╕я, — реч╕ р╕зн╕. Про це ╕ слова рос╕йсько╖ п╕сн╕ «…нам нужна одна победа, одна на всех, мы за ценой не постоим!». ╤ ц╕ною за ту перемогу мали стати не лише життя солдат╕в, а й мирних громадян, у тому числ╕ старик╕в ╕ д╕тей – вона того була варта!
Нин╕шн╕й мир для Укра╖ни – це не перемога, а г╕рка поразка. Укра╖на втратила Крим ╕ фактично втратила Донбас, залишивши за собою право лише виплачувати жителям ДНР ╕ ЛНР зарплати ╕ пенс╕╖ (на чому нахабно наполягають сепаратисти), в╕дновлювати там зруйновану ╕нфраструктуру та п╕дтримувати кредитно-банк╕вську систему. ╤ це — заплативши за незалежн╕сть сепаратистських новоутворень тисячами житт╕в укра╖нц╕в кв╕тучого в╕ку та поклавши на плеч╕ ╕нших громадян неп╕дйомний тягар переддефолтного стану. Чи потр╕бен Укра╖н╕ такий Донбас, чи ма╓ вона рад╕ти з приводу такого миру ╕ чи наст╕льки в╕н солодкий, щоб давати п╕дстави рекламодавцям так легко перестрибнути в╕д меду до пол╕тики?
╤дея Донецько-Кривор╕зько╖ автоном╕╖ досить гучно звучала ще на початку 90-х рок╕в, але Рос╕╖ тод╕ було н╕коли, вона боролася за ц╕л╕сн╕сть сво╓╖ держави, ╕ншими словами, нещадно нищила чеченц╕в, серед котрих теж були старики ╕ д╕ти, за якими на Донбас╕ тепер щодня проливаються крокодиляч╕ сльози. Сьогодн╕ чеченський народ в узд╕ – Рамзан Кадиров, який належить до клану найбагатших людей Рос╕╖, не да╓ засумн╕ватися у сво╖й вдячност╕ й особист╕й в╕дданост╕ Пут╕ну. Але коли танцюють п╕д чужу дудку наш╕ люди, звичайн╕ укра╖нц╕, то вже не хочеться «Козацького меду», ╕ добре, що в╕н перестав називатися «Козацьким».

Тамара ФЕДОРЕНКО
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 24.04.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15127

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков