Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 26.06.2015 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 26.06.2015
КРИМСЬКА ВЛАДА СПРОСТОВУ╢ ЗВИНУВАЧЕННЯ В УТИСКАНН╤ ПРАВ ЕТН╤ЧНИХ УКРА╥НЦ╤В

Рос╕йський в╕це-прем’╓р Криму Дмитро Полонський заявив, що ╕нформац╕я про недотримання прав етн╕чних укра╖нц╕в на територ╕╖ п╕вострова не в╕дпов╕да╓ д╕йсност╕. Про це в╕н сказав у коментар╕ для «Крим.Реал╕╖».
«Коли йдеться про те, що чи╖сь права у Криму утискають, люди лукавлять або просто брешуть. На сьогодн╕ я не бачу в Криму проблем для будь-яко╖ нац╕ональност╕, будь-якого народу. ╤ влада Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, ╕ Республ╕ки Крим робить усе для того, щоб вс╕ нац╕╖ мали право користуватися сво╓ю мовою ╕ сво╖ми правами», – сказав Полонський.
В╕н послався на дан╕ перепису населення, проведеного в Криму 2014 року, зг╕дно з яким на п╕востров╕ проживають представники 175 нац╕ональностей. Як стверджу╓ Полонський, «мир ╕ м╕жнац╕ональна злагода на п╕востров╕ забезпечуються тим, що дотримано прав ус╕х нац╕ональностей».
На думку в╕це-прем’╓ра, доказом того, що права кримських укра╖нц╕в не утискаються, ╓ ╕ те, що укра╖нська мова, разом ╕з рос╕йською та кримськотатарською, визнана державною.
Як пов╕домлялося, 22 червня в Ки╓в╕ учасники «круглого столу» «Вплив тимчасово╖ окупац╕╖: асим╕люючий тиск ╕ вимушене переселення» заявили, що рос╕йська влада Криму проводить активну асим╕ляц╕ю етн╕чних укра╖нц╕в на п╕востров╕, «знищуючи культурну ╕ пол╕тичну ╕нфраструктуру укра╖нц╕в у Криму».
П╕сля анекс╕╖ Криму Рос╕╓ю в березн╕ 2014 року на п╕востров╕ почали перейменовувати театри, б╕бл╕отеки та ╕нш╕ заклади, як╕ мали ╕мена укра╖нських д╕яч╕в, стали закривати укра╖нськ╕ ЗМ╤. У школах скоротили к╕льк╕сть годин навчання укра╖нською мовою, за укра╖нську символ╕ку засудили к╕лька актив╕ст╕в.
Про утискання укра╖нц╕в ╕ кримських татар на п╕востров╕ п╕сля його анекс╕╖ Рос╕╓ю не раз заявляли представники правозахисних орган╕зац╕й, у тому числ╕ м╕жнародних. Нин╕шня кримська влада назива╓ ц╕ заяви правозахисник╕в переб╕льшенням.
З 14 до 25 жовтня 2014 року Рос╕я провела в анексованому Криму перепис населення. П╕зн╕ше Росстат опубл╕кував дан╕ перепису, де майже 70% населення Криму назвали себе рос╕янами за нац╕ональн╕стю, укра╖нцями вважають себе близько 16% населення на п╕востров╕, а кримськими татарами – понад 10%.

ТИМ ЧАСОМ...

«ПРАВА ЛЮДИНИ В КРИМУ СЬОГОДН╤»

24 червня у прим╕щенн╕ ╢вропейського парламенту в╕дбувся «круглий ст╕л» на тему: «Права людини в Криму сьогодн╕», орган╕зований м╕жнародною неурядовою орган╕зац╕╓ю укра╖нц╕в у Бельг╕╖ «Promote Ukraine» за сприяння ╓вродепутата в╕д Бельг╕╖ Марка Демесмекера.
В обговоренн╕ взяли участь професор, доктор юридичних наук Володимир Василенко, пол╕тичний експерт та засновник ╕нформац╕йно-анал╕тичного проекту «FreeCrimea» Тарас Березовець, юристи-м╕жнародники з Укра╖ни, Австр╕╖, Бразил╕╖ та США, депутати ╢вропейського парламенту.
Учасники «круглого столу» в╕дзначили катастроф╕чний стан справ у галуз╕ дотримання прав людини, що спостер╕га╓ться нин╕ в анексованому Рос╕╓ю Криму та окупованих територ╕ях Сх╕дно╖ Укра╖ни. Професор Василенко нагадав про те, що в╕дпов╕дальн╕сть за дотримання прав людини на цих територ╕ях несе Рос╕я як держава-окупант. Так, 21 травня цього року ВРУ ухвалила Постанову «Про затвердження Заяви Верховно╖ Ради Укра╖ни «Про в╕дступ Укра╖ни в╕д окремих зобов’язань, визначених М╕жнародним пактом про громадянськ╕ ╕ пол╕тичн╕ права та Конвенц╕╓ю про захист прав людини ╕ основоположних свобод», що передбачено зазначеними м╕жнародно-правовими документами та було доведено до в╕дома ╖хн╕х депозитар╕╖в. «Загальновизнан╕ права людини ╓ непод╕льними. ╥хн╓ порушення становить серйозний виклик для вс╕╓╖ м╕жнародно╖ сп╕льноти», — п╕дкреслив В. Василенко, в минулому – суддя М╕жнародного крим╕нального трибуналу з колишньо╖ Югослав╕╖.
Учасники заходу наголосили на важливост╕ застосування усього наявного юридичного ╕нструментар╕ю для притягнення РФ та ос╕б, причетних до ухвалення р╕шення щодо анекс╕╖ Криму та порушення прав людини, до м╕жнародно-правово╖ в╕дпов╕дальност╕. «Ма╓ бути реал╕зована ╕ндив╕дуальна в╕дпов╕дальн╕сть перед судом, таким, який свого часу ╕снував для колишньо╖ Югослав╕╖», — зазначив один з присутн╕х депутат╕в ╢П.

У Криму на вивчення державних укра╖нсько╖ та кримськотатарсько╖ мов у школах передбачено одну-дв╕ години, пов╕домили «Новости Крыма» з посиланням на першого заступника м╕н╕стра осв╕ти, науки та молод╕ в рос╕йському «уряд╕» Криму Наталю Журбу.
«У цьому навчальному план╕, який нам над╕слало федеральне м╕н╕стерство осв╕ти, вид╕лено лише одну-дв╕ години, як╕ можна розпод╕лити на вивчення кримськотатарсько╖ або укра╖нсько╖ мови», – зазначила вона на зас╕данн╕ ком╕тету кримського «парламенту» з осв╕ти, науки, молод╕жно╖ пол╕тики ╕ спорту.
За ╖╖ словами, введення обов’язкового вивчення в осв╕тн╕х закладах Криму одн╕╓╖ чи двох державних мов, кр╕м рос╕йсько╖, можливе лише за рахунок розпод╕лу годин, в╕дведених на вивчення рос╕йсько╖ мови. На думку чиновниц╕, це неприпустимо, тому що зараз учням недостатньо вид╕лених годин рос╕йсько╖ мови для усп╕шно╖ п╕дготовки до складання ╢диного державного ╕спиту.
Ран╕ше кер╕вник управл╕ння з питань осв╕ти кримськотатарською мовою Меджл╕су кримськотатарського народу Ем╕не Авам╕л╓ва заявила, що кримських татар позбавляють можливост╕ вчити р╕дну мову на п╕востров╕.
До цього громадськ╕ актив╕сти заявляли, що п╕сля того, як Крим опинився п╕д контролем Рос╕╖, в школах п╕вострова спостер╕га╓ться нер╕вном╕рний розпод╕л годин на вивчення державних мов. Тод╕ як рос╕йськ╕й мов╕ вид╕ля╓ться 5, а за шестиденно╖ системи навчання – 6 годин на тиждень, кримськотатарська й укра╖нська мови викладаються як факультатив або взагал╕ не вивчаються.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 26.06.2015 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15457

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков