Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 01.11.2002 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 01.11.2002
Новини Криму та України
Журналісти

ЛУЖКОВ УКРІПЛЮЄТЬСЯ "КУЛЬТУРНО"... 
Мер Москви Ю. Лужков пропонує відкрити у Севастополі постійне представництво російської столиці з діловим та культурним центром, аби реалізувати підписану в березні поточного року угоду про співпрацю між севастопольською держадміністрацією та урядом Москви на 2002-2003 рр. Лист з такою пропозицією Ю. Лужков направив голові севастопольської держадміністрації Леоніду Жуньку.
Згідно опрацьованому проекту представництво будуватимуть на площі Нахімова (центральна площа міста) у вигляді пристройки до будівлі, у якій зараз розмістилася одна із установ Чорноморського флоту Російської Федерації. На цей "москвобуд" росіяни готові надати 35 мільйонів рублів.
Планується, що у приміщенні представництва буде громадська приймальня, службові кабінети, готельні номери, їдальня, ресторан, колонна зала для урочистих прийомів та виставок, ліфт, автономна котельня та геліосистема.

ОРДЕН - МИКОЛІ БАГРОВУ
Президент України Леонід Кучма своїм Указом нагородив орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня ректора Таврійського національного університету імені
В. І. Вернадського, доктора географічних наук, професора Миколу Багрова.
Його відзначено за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку національної освіти, багаторічну плідну наукову, педагогічну і громадську діяльність, повідомила Укрінформу прес-секретар Олена Громницька.


БУДЕ СУД У СЕВАСТОПОЛІ
22 жовтня до Севастополя з Російської Федерації етапом був доставлений колишній депутат Верховної Ради України (минулого скликання), колишній голова управління Кримського комерційного церковного банку Сергій Кондратєвський.
Він був затриманий у передмісті Москви ще у червні поточного року і, відповідно до Мінської конвенції держав СНД про правову допомогу у кримінальних та громадянських справах та видачу осіб, підозрюваних у скоєнні злочину, переданий правоохоронним органам Севастополя.
Колишньому депутату пред'явлено звинувачення за статтею 86-прим. - розкрадання в особливо великих розмірах, ст.142 ч.2 - підробка документів, що призвела до тяжких наслідків, та ст. 143 ч.2 - розкрадання коштів шляхом шахрайства.
24 жовтня  суд Ленінського району  Севастополя обрав для Кондратєвського запобіжний засіб у вигляді взяття під варту.  Розпочали роботу і адвокати звинувачуваного.


РУХ ПРОТЕСТУЄ
"У зв'язку з черговим брутальним втручанням Держдуми РФ у внутрішні справи України вимагаємо від Президента України, Верховної Ради України, уряду України зробити заяву щодо неприпустимості втручання у внутрішні справи держави; вимагати від Президента РФ забезпечити права українців в Росії на паритетній основі та лише на таких же засадах розглядати питання мовних прав українців в РФ та росіян в Україні",  - говориться в заяві, оприлюдненій Кримською організацією Українського народного руху та іншими національно-демократичними силами півострова.
За словами голови Кримської організації Українського народного руху Олега Фомушкіна, "заява є реакцією на звернення  Держдуми РФ до Верховної Ради України у зв'язку з ініціативою Верховної Ради АРК щодо надання російській мові статусу другої державної".
На думку Олега Фомушкіна, "посилання в цьому зверненні на Угоду про дружбу, співробітництво, партнерство між РФ і Україною є верхом блюзнірства". Так само як "блюзнірство" він розцінює обіцянку депутатів Держдуми РФ "всемерно способствовать развитию украинского языка в местах компактного проживания украинцев на территории РФ". За словами Олега Фомушкіна, "панство з Держдуми "способствует" розвиткові української мови так само, як і їхні попередники вже протягом трьохсот років".
Щодо результатів цього "способствования", голова Кримського осередку УНР навів такі цифри: на сьогоднішній день кількість державних шкіл із російською мовою викладання в Україні - 2 973, з українською мовою викладання в РФ - 0; кількість школярів, які навчаються в російськомовних школах в Україні - 2 945 924, в україномовних у РФ - 0;  кількість студентів, які вчаться в Україні російською мовою 466 120 (56,2%), українською мовою в РФ - 0; кількість російськомовних театрів в Україні - 30, україномовних в РФ - 0; кількість російськомовних газет та журналів, які отримують державну підтримку в Україні - 1 172, україномовних в РФ - 0.


В ЄВПАТОРІЇ ВІДКРИЄТЬСЯ ЦЕНТР РЕАБІЛІТАЦІЇ ІНВАЛІДІВ -СПОРТСМЕНІВ
Національний центр паралімпійської і дефлімпійської підготовки і реабілітації інвалідів, який реконструюється в селищі Заозерному під Євпаторією, планується відкрити в 2004 році.
Про це заявив президент Паралімпійського комітету України, народний депутат Валерій Сушкевич на нараді в Євпаторії. Центр обіцяє стати місцем адаптації спортсменів-олімпійців і паралімпійців, які готуються до участі в чергових Олімпійських і Паралімпійських іграх.
За словами Валерія Сушкевича, в майбутньому центрі спортсмени-інваліди всіх видів захворювань зможуть поєднувати власне реабілітацію, відпочинок і медичну реабілітацію.
Голова Верховної Ради Криму Борис Дейч заявив, що бере будівельні роботи під особистий контроль. На його думку, робота центру, який стане єдиним в Україні, може значно збільшити доходну частину бюджету автономії.
Борис Дейч запевнив, що 3 грудня, в Міжнародний день інвалідів, буде завершено реконструкцію одного з корпусів.
 Україна посідає перше місце в світі за темпами паралімпійського руху. Указ Президента України про створення в Криму Національного центру паралімпійської і дефлім-пійської підготовки і реа-білітації інвалідів було підписано 8 листопада 2001 року.
"Медіа Простір".


У Головному штабі Військово-Морських Сил України відбулася перша робоча зустріч головнокомандувача ВМС ЗСУ адмірала Михайла Єжеля і нещодавно призначеного командувача Чорноморського флоту РФ віце-адмірала Володимира Масоріна, повідомили кореспондентові Укрінформу в прес-центрі українського флоту.
Адмірал Єжель високо оцінив рівень відносин між двома флотами і висловив сподівання на подальше плідне співробітництво. Він також відзначив важливу роль  колишнього командувача ЧФ РФ адмірала Володимира Комоєдова в налагодженні співпраці і добрих відносин між російськими та українськими моряками. Одним з найважливіших завдань на перспективу Михайло Єжель вважає створення належних умов для спільного базування двох флотів. За його словами, нинішній стан взаємовідносин між флотами дозволяє вирішувати будь-які проблеми, що об'єктивно можуть виникнути в ході їх діяльності.
Під час бесіди Володимир Масорін заявив про готовність працювати в тому ж ключі, що і його попередник адмірал Володимир Комоєдов, продовжувати співробітництво у конструктивному дусі. Командувач ЧФ РФ наголосив, що він чітко розуміє: ЧФ РФ перебуває на території України, тому потрібно рахуватися із законами і традиціями. Сторони обговорили також питання щодо проведення в майбутньому збір-походів при взаємному забезпеченні, а також щодо формування у Севастополі спільного аварійно-рятувального підрозділу.

У Державному міжнародному аеропорту "Сімферополь" За 9 місяців поточного року здійснено 3 834 літаковильоти, що на 17,7% більше, ніж за аналогічний період 2001 року.
Як повідомив агентству "Медіа Простір" заступник генерального директора з фінансів та економіки Саїд Ханапов, у січні-вересні 2002 року в порівнянні з відповідним періодом минулого року аеропорт  "Сімферополь" збільшив обсяги відправки пасажирів на 9,9% - до 153,2 тис. При цьому найбільша кількість пасажирів відправлена в Росію - майже 72,5 тис., або 47,4% від загального об'єму; по Україні відправлено 44,7 тис. пасажирів (29%). У порівнянні з минулим роком обсяги відправки пасажирів в Росію збільшилися на 5,1%, а по Україні - на 37,6%. Обсяги прийому пасажирів зросли на 9,6% - з 144 тис. в січні-вересні 2001 року до 157,8 тис. в поточному році.
За словами С. Ханапова, зростання обсягів пасажирських перевезень пов'язане з експериментом зі зниженням цін на авіаквитки, який проводить Міністерство транспорту України.
("Медіа Простір" - УКРІНФОРМ).


КОМУНІСТИ "ПРИ ПАРАДІ"
Переважною більшістю голосів сесія Сімферопольської міськради прийняла рішення про проведення 7 листопада 2002 р. мітингу і демонстрації на площі Леніна в Сімферополі. Це питання було внесене в порядок денний сесії міськради фракцією комуністів. "Это настоящая победа коммунистов, отстоявших право народа достойно встретить общенародный, любимый большинством простых граждан, праздник. Праздник нашей общей Родины, с разрушением которой никто из нас никогда не примирится", - звучало на сесії.
А й справді, що ж то за життя без боротьби?

 

ДРУЖБА ДРУЖБОЮ, А МАЙНО ВІДДАЙТЕ!
Господарський суд Севастополя  розпочав розгляд судового позову Генпрокуратури України про вилучення з незаконного користування Чорноморським флотом Російської Федерації гідрографічних об'єктів від мису Лукулл до мису Сарич.
Виходячи з того, що в Угоді про оренду ЧФ РФ вищеозначених об'єктів гідрографії немає, українська сторона наполягає на їх відшкодуванні. Згідно із законодавством, все майно, що знаходиться на території України, є власністю держави і відтак ці об'єкти мають бути передані Держгідрографії.
А тим часом апеляційно-господарчий суд Севастополя продовжує розгляд апеляційної скарги Міністерства оборони Росії на рішення місцевого господарчого суду про передачу Держгідрографії навігаційно-гідрографічних об'єктів, обладнання та майна на ділянках Кримського узбережжя від мису Тарханкут до мису Лукулл та від мису Сарич до мису Аюдаг. Чергове засідання заплановане на початок листопада.


ПАРЛАМЕНТСЬКА "ДЄДОВЩИНА"
Вічні протистояння та суперечка між старшим і молодшим поколіннями спостерігаються в усіх сферах людського життя. Молоді стверджують про необхідність жити в ногу з часом, по-новому, вносити корективи, аби ставати, на їхню думку, кращими, будувати цивілізовану країну.
Існує стереотип, що молоді володіють більшою кількістю інформації, бачать вирішення життєвих проблем по-новому, а для старших все ґрунтується на досвіді. Можливо, це одна з причин виникнення в суспільстві неформальних груп протистояння поколінь: в армії - "духів" та "дідів", у ВНЗ - "першаків" та "стариків", і навіть в парламенті - "першоліток" та "депутатів декількох скликань" тощо.
І в кримському парламенті присутній певний відсоток "дєдовщини", що стало зрозуміло з розповідей чотирьох депутатів - однорічок - Олени Асмолової, Олега Русецького, Юрія Коломійцева, Андрія Рюмшина, які зібрали прес-конференцію, аби виступити проти усталеності у відносинах між "молодими" та "старшими". Основний наголос був зроблений на завжди актуальне питання - етичне ставлення та повага до "молодших".
Про складність у відносинах молоді депутати розказували на конкретних прикладах, зокрема, етичних стосунках у процесі обговорення питання, яке зараз дійсно викликає в парламенті гарячі дискусії, про розподіл бюджетних коштів. Говорилося про нерозумне використання грошей, причому не завжди на першочергові потреби, з причини надмірної свободи в діях окремих чиновників. Молоді депутати висловили свою готовність активно і продуктивно працювати, наголошуючи на наданні можливості контролю за виконанням бюджету й прозорості тендерів на освоєння бюджетних грошей.
Проблем, які не вирішуються, дуже багато. А їх було б значно менше, якби, як висловилась Олена Асмолова, "депутати передусім поважали один одного. А тепер можна спостерігати таку картину, коли від колег, які займають високі пости, можна почути і образливі, й непристойні вислови". Коротше кажучи, зміни на краще в нашому щоденному житті відбудуться лише в разі переоцінки кожною людиною, незалежно від віку та посади, існуючих матеріальних цінностей в бік моральності, етики й, передусім, людяності.
Юлія ТРОФИМОВА.

ПОТРАПИЛИ В НЕ ТУ "десятку"
В Криму на 100 тисяч населення припадає 158,2 ВІЛ-інфікованих, - повідомив головний  лікар Кримського республіканського центру профілактики і боротьби  зі СНІДом Олег Залата на засіданні колегії Міністерства охорони здоров'я АРК 24 жовтня.
"Місто Севастополь і АРК очолють в Україні десятку регіонів із середнім рівнем поширення  ВІЧ", - підкреслив О. Залата. Так, на початок жовтня поточного року в республіці зареєстровано 3 291 ВІЛ-інфікованого і 455 хворих на СНІДом (442 дорослих і 13 дітей), в 220-ти випадках  захворювання закічувалось смертю (померло 215 дорослих і 5 дітей). За словами О. Залати, в епідемічний процес втягнуті всі регіони Криму.
Головлікар республіканського центру профілактики і боротьби зі СНІДом також підкреслив, що "лідером" за кількістю зареєстрованих ВІЛ-інфікованих на сьогодні є Сімферополь - 1 675 чоловік. За ним ідуть Сімферопольський район - 261 ВІЛ-інфікованих, Феодосія - 244 і Ялта - 209 чоловік.


КОНГРЕС ВІДБУДЕТЬСЯ У КИЄВІ
VIII Cвітовий конгрес українців пройде з 18 по 21 серпня 2003 року в Києві. Принципову згоду стосовно цього було   досягнуто на зустрічі заступника київського міського голови Володимира Ялового з президентом Світового конгресу українців Аскольдом Лозинським.
Як відзначив Аскольд Лозинський, у форумі планується участь 400 делегатів з 30 країн світу. У рамках його проведення в столиці буде відкрито пам'ятник жертвам голодомору в Україні. На зведення пам'ятника українська діаспора вже зібрала близько 300 тисяч доларів.
Володимир Яловий поінформував, що київському міському голові Олександру Омельченку Український інстутут Америки присвоїв почесне звання "Українець року". Церемонія його нагородження відбудеться 8 грудня 2002 року в Нью-Йорку.
Він також повідомив, що Київська міська держадміністрація планує організувати і провести наступного року презентацію Києва в найбільших містах США - Нью-Йорку, Філадельфії, Чикаго, Вашингтоні та канадському Торонто. Під час презентацій функціонуватимуть фотовиставки, виставки творів українских митців.


В Україні з 1 листопада за номером 8-800-500-22-50 працюватиме загальнонаціональна "гаряча лінія" по запобіганню торгівлі людьми. Про це повідомила на прес-конференції за результатами міжнародної конференції "Запобігання торгівлі людьми - економічні проблеми та шляхи їх вирішення", яка проходила у Києві, президент міжнародної організації La Strada Ukraine Катерина Левченко. За її словами, безкоштовна "гаряча линія" надасть можливість українським громадянам  отримати достовірну інформації щодо працевлаштування, навчання, одруження за кордоном.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 01.11.2002 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=155

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков