Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 03.07.2015 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 03.07.2015
ПРО РОБОТУ З Б╤БЛ╤ОТЕКАМИ

М╕н╕стерство культури Укра╖ни завершу╓ прийом заявок в╕д видавництв на закуп╕влю книжок до б╕бл╕отек. 2015 року вперше за минул╕ роки в╕дновлено бюджетне ф╕нансування на закуп╕вл╕ книжок укра╖нською мовою, що поповнить фонди новими надходженнями л╕тератури. На це вид╕лено 9 м╕льйон╕в гривень, пов╕домля╓ться на оф╕ц╕йному сайт╕ М╕нкультури.
У розробц╕ М╕н╕стерства культури перебува╓ стратег╕чний документ – проект Концепц╕╖ як╕сних зм╕н б╕бл╕отек задля забезпечення сталого розвитку Укра╖ни до 2025 року. Проект документа розроблено у сп╕впрац╕ ╕з Укра╖нською б╕бл╕отечною асоц╕ац╕╓ю, Нац╕ональною парламентською б╕бл╕отекою та програмою «Б╕бл╕ом╕ст». Концепц╕я визнача╓ пр╕оритети реформ у б╕бл╕отечн╕й галуз╕. П╕сля громадського обговорення документ буде винесено на затвердження Каб╕нету М╕н╕стр╕в.
Водночас М╕нкультури ╕н╕ц╕ю╓ внесення зм╕н до Перел╕ку платних послуг, як╕ можуть надаватися закладами культури, заснованими на державн╕й та комунальн╕й форм╕ власност╕, щоб надати б╕бл╕отекам б╕льше економ╕чно╖ самост╕йност╕.
Модерн╕зац╕я публ╕чних б╕бл╕отек та розширення ╖хн╕х соц╕альних та культурних функц╕й в╕дбува╓ться в рамках 5 проект╕в та ╕н╕ц╕атив М╕н╕стерства культури, частина яких проходить за п╕дтримки м╕жнародних партнер╕в.
Найб╕льшим за обсягами ф╕нансування ╕ масштабом проектом техн╕чно╖ допомоги для Укра╖ни ╓ програма «Глобальн╕ б╕бл╕отеки «Б╕бл╕ом╕ст – Укра╖на». Проект впроваджу╓ з 2009 року Рада м╕жнародних наукових досл╕джень та обм╕н╕в (IREX) сп╕льно ╕з М╕н╕стерством культури Укра╖ни, Агентством США з м╕жнародного розвитку (USAID) за п╕дтримки Фундац╕╖ Б╕лла та Мел╕нди Гейтс, яка надала грант на суму 25 м╕льйон╕в долар╕в США. Корпорац╕я Microsoft безкоштовно переда╓ ус╕м б╕бл╕отекам-учасницям програмне забезпечення на суму майже 9 м╕льйон╕в долар╕в США. Програма триватиме до жовтня цього року. В рамках програми передано 6370 комп’ютер╕в у 1930 б╕бл╕отек, 44% з яких у с╕льськ╕й м╕сцевост╕. Створено рег╕ональн╕ трен╕нгов╕ центри в кожному рег╕он╕ Укра╖ни, для майже 45 тисяч б╕бл╕отекар╕в проведено навчання комп’ютерно╖ грамотност╕.
Модерн╕зац╕я системи управл╕ння б╕бл╕отеками в╕дбува╓ться через впровадження електронного мон╕торингу мереж╕ публ╕чних б╕бл╕отек по вс╕й Укра╖н╕ (ЕСМаР). В рамках впровадження проекту проведено 178 трен╕нг╕в ╕з впровадження електронно╖ системи зв╕тност╕.
За р╕шенням М╕нкультури в╕д вересня 2014 року б╕бл╕отеки ведуть роботу з внутр╕шньо перем╕щеними особами. П╕сля проведення навчання у перший м╕сяць реал╕зац╕╖ ц╕╓╖ ╕н╕ц╕ативи майже 600 б╕бл╕отек надали понад 16 тисяч послуг для переселенц╕в – в╕д допомоги з отриманням документ╕в, пошуку житла та роботи до надання доступу до ╤нтернету.
За наказом М╕н╕стерства культури Нац╕ональна парламентська б╕бл╕отека продовжу╓ створювати електронну б╕бл╕отеку «Культура Укра╖ни», яка склада╓ться з цифрованих фонд╕в книжок з ╕стор╕╖ та теор╕╖ культури, мистецтва, етнограф╕╖ та заклад╕в культури й б╕бл╕отек. На сьогодн╕ в онлайн-доступ викладено понад 6 тисяч повних текст╕в видань.
Окр╕м того, М╕нкультури розпочина╓ роботу з п╕дготовки та реал╕зац╕╖ сп╕льного з Центрвиборчкомом осв╕тнього проекту «Сучасна б╕бл╕отека – назустр╕ч виборцю!». Таким чином б╕бл╕отеки долучатимуться до процесу громадянсько╖ осв╕ти та розширюватимуть сво╖ соц╕альн╕ функц╕╖ у сусп╕льств╕.

ТИМ ЧАСОМ...

╤н╕ц╕атори створення Укра╖нського культурного центру в Криму в╕дзначають гостру нестачу укра╖нсько╖ л╕тератури п╕сля анекс╕╖ п╕вострова, у зв’язку з чим у школяр╕в виникають проблеми з навчанням ╕ п╕дготовкою до ЗНО. Актив╕сти просять жител╕в материково╖ Укра╖ни посприяти у збор╕ книжок для створення першо╖ укра╖нсько╖ громадсько╖ б╕бл╕отеки в Криму.
Як пов╕домля╓ один з ╕н╕ц╕атор╕в створення Укра╖нського культурного центру в Криму Леон╕д Кузьм╕н, особлива нестача словник╕в, дов╕дник╕в, енциклопед╕й, техн╕чно╖ та науково-популярно╖ л╕тератури, книг укра╖нських класик╕в ╕ сучасник╕в. Укра╖нський культурний центр оголосив безстрокову акц╕ю щодо збору книг для створення згадано╖ ран╕ше б╕бл╕отеки. ╤н╕ц╕атори створення центру пропонують при╓днатися до акц╕╖ не т╕льки звичайних громадян Укра╖ни, а й обласн╕ управл╕ння осв╕ти, б╕бл╕отеки материково╖ Укра╖ни.
Передати книги можна, зокрема, через редакц╕ю ╕нформац╕йно╖ агенц╕╖ «Голос Криму», тел.: 097-612-99-20, Людмила Боженко, електронна адреса для листування:
golos_crimea@ukr.net

Кожне село, кожен закуток р╕дного краю ма╓ свою неповторну ╕стор╕ю. Деколи наст╕льки багату та насичену легендами, фактами, д╕йовими особами, що на них не можна не звернути увагу. Вони ц╕кав╕ для вс╕х, хто дорожить минувшиною сво╓╖ мало╖ ╕ велико╖ батьк╕вщини.
Саме про це пов╕сть кримського письменника В╕ктора Стуса «Судний день на Покрову». У н╕й в╕дображен╕ под╕╖, що розгорталися у 1673 роц╕ на теренах сучасного Покровського району Дн╕пропетровщини. Вони подан╕ на тл╕ битв ╕ сусп╕льних процес╕в, як╕ в╕дбувалися у п╕вденних рег╕онах Укра╖ни.
Знати про них дуже важливо. Адже справжн╕й укра╖нець той, хто береже пам’ять про давнину свого роду-народу, дба╓ про р╕дну мову ╕ культуру.
Що стосу╓ться поняття «судний день», то взагал╕ воно означа╓ останн╕й день ╕снування св╕ту, коли Бог судить людей. Проте ╓ й ╕нше тлумачення: судний день – то день води, походить в╕д прадавнього слова «су», що означа╓ вода, а вона завжди була перепоною, межею, рубежем чогось. Воно збереглося у тюркських мовах. Зв╕дси походять ╕ так╕ слова, як судно, сут╕нки, сус╕д, супутник, сутичка, супок╕й, сумирний, сум╕жний, сум╕ш, сул╕я, сура, сурина тощо. Саме таким смислом послугову╓ться автор.
Книгу можна завантажити з адреси:
http://viktor.stus.name/downloads/Judgment%20Day.pdf

ШАНОВН╤ КРИМСЬК╤ УКРА╥НОМОВН╤, РОС╤ЙСЬКОМОВН╤ ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОМОВН╤ ПИСЬМЕННИКИ!
Готу╓ться книга спогад╕в про Данила Кононенка — в╕домого поета ╕ журнал╕ста, лауреата прем╕╖ ╕м. Степана Руданського. Прохання до майстр╕в слова под╕литися сво╖ми споминами про дружбу, сп╕впрацю, враження в╕д зустр╕чей з ним, як╕ можна надсилати на електронну адресу: uakafedra@mail.ru (для Михайла Вишняка). Обсяг статей дов╕льний.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 03.07.2015 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15515

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков