Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 10.07.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 10.07.2015
ЯК БОЖУ МАТ╤Р ПЕРЕЙМЕНУВАЛИ НА МАЙОРА ЧАПИЧЕВА

Наведемо лад в держав╕!

Неспровокована агрес╕я Рос╕╖ щодо Укра╖ни, яка вилилась в окупац╕ю та подальшу анекс╕ю частини ╖╖ суверенно╖ територ╕╖, а саме Автономно╖ Республ╕ки Крим, не могла не призвести до сумних насл╕дк╕в. Тисяч╕ людей («3440 лише повнол╕тн╕х» – Ярош, ФМС) втратили громадянськ╕ права на сво╖й власн╕й земл╕, так чи ╕накше в╕дмовившись приймати громадянство кра╖ни-агресора, десятки тисяч були змушен╕ залишити р╕дну землю, сотням тисяч ╕нших, тим, хто з р╕зних причин був змушений залишитись, нове громадянство було нав’язане «автоматично»(!), немов безсловесним кр╕пакам.
Заради справедливост╕ визна╓мо, що було також дуже багато прихильник╕в в╕докремлення в╕д Укра╖ни. Можна на вс╕ лади ставити запитання, чи була ╖х, насправд╕, б╕льш╕сть, але який у тому сенс, якщо сам референдум проводився усупереч чинним законам, а отже, був нелег╕тимним? З таким же усп╕хом можна було проголосувати про при╓днання Африки до Гренланд╕╖ ╕ ламати списи, визначаючи, ск╕льки в╕дсотк╕в голос╕в набрало те волевиявлення. Саме тому резолюц╕ю ООН щодо невизнання кримського референдуму в╕д 16 березня 2014 року п╕дтримали 100 кра╖н з 11 проти та 58, що утримались. Несприйняття св╕товою сп╕льнотою под╕бних нео╕мпер╕ал╕стських д╕й у ХХ╤ стор╕чч╕ вилилось у невизнання в╕дторгнення Криму в╕д Укра╖ни б╕льш╕стю кра╖н св╕ту. Невизнання лог╕чно потягнуло за собою заходи, як╕, на думку св╕тового сп╕втовариства, мали б змусити агресора припинити перед╕л св╕ту на свою користь ╕ в╕дновити priore statu. Санкц╕╖, накладен╕ кра╖нами ╢вропейського Союзу та США, а ще ╕стотн╕ше – неоч╕кувано серйозний спротив само╖ Укра╖ни, точн╕ше, ╖╖ народу, призупинили агресора в його пориванн╕ заволод╕ти принаймн╕ п╕вденними ╖╖ рег╕онами. В╕дтак вже захоплена територ╕я – Крим – опинилася фактично заблокованою.
Аби зробити ту ╕золяц╕ю ще в╕дчутн╕шою, наказом свого М╕н╕стерства ╕нфраструктури № 255 в╕д 16.06. 2014 р. Укра╖на закрила сво╖ морськ╕ торговельн╕ та пасажирськ╕ порти Керч, Феодос╕я, Ялта, Севастополь, ╢впатор╕я та аеропорти С╕мферополь, Бельбек на анексован╕й Рос╕╓ю територ╕╖ Криму. Щоправда, оф╕ц╕йно закритими для м╕жнародного мореплавства кримськ╕ морськ╕ порти стали лише в╕д 30 кв╕тня цього 2015 року, п╕сля того, як уряд сво╖м розпорядженням № 415-р в╕д 29 кв╕тня 2015 р. вн╕с зм╕ни у додаток до розпорядження Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 26 червня 2013 р. № 466 «Про затвердження перел╕ку морських порт╕в Укра╖ни, в╕дкритих для заходження ╕ноземних суден», якими вищезазначен╕ кримськ╕ порти були з того перел╕ку вилучен╕, та доручив М╕н╕стерству ╕нфраструктури протягом двох тижн╕в оприлюднити це сво╓ нове розпорядження в оф╕ц╕йному друкованому виданн╕ «Пов╕домлення мореплавцям Укра╖ни» та на оф╕ц╕йному веб-сайт╕ транспортного в╕домства. (Диву╓, щоправда, додавання слова «Укра╖на» до назви т╕╓╖ надважливо╖ пер╕одики, яка будь-де в св╕т╕ зветься просто NOTICE TO MARINERS – ПОВ╤ДОМЛЕННЯ МОРЕПЛАВЦЯМ ╕з зазначенням в╕дпов╕дного рег╕ону. Непогано, якби уряд, видаючи сво╖ державн╕ акти, консультувався час в╕д часу з ф╕лологами та правниками, бо чинне розпорядження, за бажання, можна трактувати як таке, що стосу╓ться виключно мореплавц╕в Укра╖ни).
Менше з тим, з середини травня 2015 року будь-яке ╕ноземне, а не лише в╕тчизняне судно, яке надума╓ться зав╕тати до одного ╕з зазначених порт╕в, робитиме те на власний страх ╕ ризик, адже, порушуючи ту заборону, власники суден, а найперше, ╖хн╕ кап╕тани п╕дпадають п╕д санкц╕╖ статт╕ 332-1 Карного кодексу Укра╖ни за незаконний груповий перетин державного кордону та порушення порядку в’╖зду на окуповану територ╕ю, що тягне за собою накладення штраф╕в, арешт ек╕пажу, аж до конф╕скац╕╖ судна.
 От, молодц╕ наш уряд! – скаже якийсь патр╕отично налаштований громадянин – Спробуй тепер потурати агресору!
Воно, зв╕сно, молодц╕, але де було ╖хн╓ молодецтво р╕к чи хоча б п╕вроку тому? Адже, так виходить, що поки наш «революц╕йний» уряд товк воду у ступ╕, в кримськ╕ порти, не порушуючи жодних закон╕в, заходили десятки ╕ноземних суден (за даними Black Sea News, 12 суден кра╖н NATO, 23 – Грец╕╖ та 44 – Туреччини). Отже, виходить, що вс╕ зусилля волонтер╕в з «Майдану закордонних справ», як╕ в╕дсл╕дковували т╕ «порушення», були марними?
Чи ж ма╓мо дивуватися, що зам╕сть трьох-чотирьох (╤онас, Ол╕мп╕ада, Керченський-2, ╢йськ), як то було минулор╕ч, Керченську переправу сьогодн╕ забезпечують уже б╕льше десятка ╕ноземних пором╕в (Protoporos IV, Protoporos VI (Победа), Glykofilousa II (Майор Чапичев), Glykofilousa III, Maria Elleni, Agios Lavrentios, Yener C, Ostfold (Крым), Николай Аксененко, Karadeniz (Севастополь) Olympiada, ╢йськ, Керченський-2?
Як╕сь ╕з них придбан╕ Рос╕╓ю, як╕сь взят╕ в довгостроковий чартер з правом зм╕ни ╕мен╕ судна, як╕сь прикриваються ф╕говим листочком «зручних» прапор╕в, у намаганн╕ в╕двести юридичн╕ насл╕дки для сво╖х справжн╕х власник╕в, для ╖хн╕х компан╕й, унасл╕док св╕домого порушення закон╕в Укра╖ни та м╕жнародних договор╕в. Це Evoikos Maritime — Eretria (Protoporos) — Грец╕я, Koinopraxia Epivatochimatagogon Salaminos Paloukia (Glykofilousa, Agios Lavrentios) — Грец╕я, Nikolaos Salamina Shipping — Salamis Island (Maria Eleni) — Грец╕я, Zakiland–Nicosia, Cyprus (Николай Аксененко) — Грец╕я, Ulusoy 2 до липня 2014-го Bai He Kou, Soy 2 (Karadeniz-Севастополь) — Туреччина, Cinerler Group — Istanbul (Yener C) — Туреччина, Caronte Shipping Messina (Ostfold-Крым) — ╤тал╕я, Diverior Shipping ltd Petrozavodsk, Kareliya (Olympiada) — Рос╕я.  
╢ м╕ж компан╕й-власниць ╕ так╕, чи╖ судна працюють у неправовому керченському мор╕ попри ╖хню волю (вкраден╕, чи — даруйте — анексован╕ Рос╕╓ю пороми Керченський-2 та ╢йськ укра╖нсько╖ компан╕╖ Kerch Sea Ferry-Kerch).
Когось ц╕кавлять грош╕, за як╕ можна придбати багато чого, в тому числ╕ й владу. Когось — безпосередньо влада, яка забезпечу╓, в тому числ╕ й грош╕.
Велик╕ грош╕ роблять дива, бо х╕ба ж то не диво, коли, скаж╕мо, грецьк╕ судновласники, махнувши рукою на непор╕вняно ширший, не загрожений жодними санкц╕ями туристичний ринок середземномор’я, ризикнули в╕ддати сво╖ пороми в чартер для обслуговування с╕ро╖ зони анексованого Криму, де, судячи з к╕лькост╕ турист╕в на пляжах та на вулицях м╕ст, надприбутки фрахтувальникам не загрожують? Хоча, чи й справд╕ вони так вже ризикують? Маючи спритних адвокат╕в, завжди можна в╕дстояти сво╖, хай ╕ не зовс╕м бездоганн╕, ╕нтереси, особливо, коли потенц╕йний позивач поводить себе, мов дворова команда, що вийшла грати у вищу л╕гу. Знову ж — чартер. За його умовами, вс╕ ризики, всю в╕дпов╕дальн╕сть бере на себе винаймаюча сторона, тобто сам фрахтувальник.
Залиша╓ться, щоправда, моральний аспект, але, як бачимо, його вага на шальках терез╕в житт╓вого вибору значно поступа╓ться прям╕й комерц╕йн╕й вигод╕. Лише цим можна пояснити той небездоганний виб╕р, в якому нав╕ть Glykofilousa (з грецько╖ — Н╕жноц╕лована — Мар╕я, Мат╕р Божа) чи╓юсь збоченою волею перетворю╓ться на пол╕т╕нформатора майора Чапичева, з ус╕╓ю повагою до його особи...
Наш св╕т, насправд╕, н╕коли не був Ел╕з╕умом. П╕дступи, зради, продажн╕сть, намагання видати чорне за б╕ле, а злочин — за благод╕яння так само притаманн╕ йому, як сльотав╕ дощ╕ осен╕ чи кусюч╕ морози зим╕.
А ще св╕т зм╕ню╓ться. Зм╕ню╓ться пост╕йно ╕ невпинно. Сьогодн╕, на жаль, сп╕раль тих зм╕н переносить нас у досить похмуру д╕йсн╕сть з вельми непевними перспективами. Св╕ту, до якого ми звикли вчора, св╕ту, в якому народилися ╕ виростили д╕тей, сьогодн╕ вже нема. Безпечний св╕т, якого було досягнуто зусиллями багатьох справд╕ в╕дпов╕дальних пол╕тик╕в, а чи ╕люз╕я його безпеки, якою ми певний час т╕шили себе, зника╓, випарову╓ться на очах. Хтось скаже, що це тому, що одна невр╕вноважена особа зат╕яла на догоду сво╖м схибленим амб╕ц╕ям дуже небезпечну гру. Насправд╕, ця гра н╕коли не припинялась, бо ╖╖ назва — життя.
Намагання переформатувати св╕т «п╕д себе», досягти б╕льшого — старе, як ╕ сам св╕т. Хтось намага╓ться робити те, застосовуючи сво╖ знання, сво╖ зусилля, скроплюючи св╕й труд сво╖м же потом, а хтось, тим часом, плете с╕т╕ п╕дступ╕в, вич╕ку╓ слушно╖ нагоди ╕ намага╓ться зухвало присво╖ти соб╕ плоди чужих труд╕в. Не вдалося оминути тих с╕тей ╕ нам. Та х╕ба лише нам! Ними густо обплутана ╕ Стара ╢вропа, ╕ Новий Св╕т…
Гра в розпал╕. Брудна гра. Ось витворю╓ться кваз╕держава, яка, прикриваючись одн╕╓ю ╕з св╕тових рел╕г╕й, намага╓ться, як в давнину, ogniem i mieczem, через кров ╕ смерть тисяч невинних жертв застояти сво╓ бачення св╕ту. Сво╓ бачення св╕ту ╓ й у певного Гравця, який вже майже два роки безпереб╕йно поставля╓ певному Дантистов╕ все нов╕ й нов╕ озбро╓ння, бо╓припаси, аби в╕рний Гравцев╕ режим, хай ╕ повн╕стю прогнилий, хай ╕ ц╕ною сотень тисяч уже умертвлених власних громадян, залишався при влад╕ ╕, за потреби, п╕дтримав би Гравця бодай словом. Те ж особливе бачення св╕ту зумовлю╓ постачання озбро╓нь, бо╓припас╕в та «добровольц╕в» на театр бойових д╕й Донеччини та Луганщини, ╕ робиться те, зв╕сно ж, виключно для розвитку ╕ процв╕тання тих територ╕й, для зм╕цнення дружби та добросус╕дства. ╤ншим ненав’язливо пропонують, безсумн╕вно, виг╕дн╕ пропозиц╕╖ з фантастичними перспективами в енергетичн╕й галуз╕, пов’язан╕й, скаж╕мо, з газопостачанням, об╕цяють неймов╕рн╕ преференц╕╖, аби лишень змусити певного незгов╕рливого сус╕да знову податися в найми до Гравця. Але той сус╕д — то так, пох╕дне. Справжн╕ ставки захмарн╕. В цьому сенс╕ ч╕тка тенденц╕я до поляризац╕╖, що нам╕тилась сьогодн╕, зокрема в ╢вроп╕, — недавн╕й референдум в Грец╕╖ чи не найпом╕тн╕ша ╖╖ ознака — не може не викликати занепоко╓ння.
За таких обставин влада кожно╖ кра╖ни ма╓ д╕яти надзвичайно виважено, мудро ╕, що дуже важливо, швидко. Я не маю великого впливу на уряди ╕нших кра╖н, але я маю право й обов’язок вимагати того в╕д мо╓╖ влади. Саме тому дуже хот╕лося б, аби вс╕ ╖╖ д╕╖ були продуманими, системними ╕ нац╕леними в жодному раз╕ не на консервац╕ю status quo стосовно Криму, тим б╕льше, в╕дторгнутих територ╕й сходу Укра╖ни, тим б╕льше, не на економ╕чну п╕дтримку ╕снуючих там режим╕в, а на якнайшвидше повернення тих територ╕й п╕д юрисдикц╕ю Укра╖нсько╖ держави. Саме тому необх╕дно якнайшвидше скасувати протягнутий крамарчуками та в╕двертими ворогами Укра╖ни Закон Укра╖ни «Про в╕льну економ╕чну зону Крим». Саме тому необх╕дно вчинити, нарешт╕, вс╕ необх╕дн╕, ц╕лком конкретн╕ д╕╖, найперше, в пол╕тичн╕й та юридичн╕й площинах, аби розпорядження уряду про закриття принаймн╕ морських порт╕в Криму не залишалося н╕кчемною декларац╕╓ю, як те ╓ на сьогодн╕, адже у той час, коли пишуться ц╕ рядки, в портах Криму, в╕дверто ╕гноруючи ╖хн╕й закритий статус, перебува╓ дек╕ль-ка десятк╕в ╕ноземних суден.
Найширше ╕нформування — як укра╖нського сусп╕льства, так ╕ св╕тово╖ сп╕льноти про поступ на тому шляху ╓ критично важливим для усп╕ху вс╕╓╖ справи. В цьому сенс╕ житт╓во необх╕дною ╓ негайна зм╕на п╕дход╕в до ╕нформац╕йно╖ пол╕тики держави, аби вона перестала, нарешт╕, бути прим╕тивним знаряддям обслуговування ╕нтерес╕в купки привладних товстосум╕в, в╕дтворення ╖хньо╖ н╕кчемно╖ присутност╕ у влад╕, а стала, натом╕сть, д╕╓вим ╕нструментом протид╕╖ зовн╕шн╕й ╕нформац╕йн╕й агрес╕╖, ╕нструментом в╕дстоювання ╕нтерес╕в, найперше, самого народу, але ╕ держави, яка, спод╕ваймось, подужа╓, врешт╕, стати ефективним пров╕дником тих ╕нтерес╕в.
При тому, формуючи нову ╕нформац╕йну пол╕тику, держава мусить в╕дмовитися в╕д само╖ думки ручного керування мас-мед╕а, тим б╕льше, в╕д спроб затискання рота, нищення «незручних» ЗМ╤. Влада ма╓ пам’ятати, що преса, рад╕о, телебачення, Всесв╕тня Мережа — то лише в╕ддзеркалення д╕йсност╕, як╕сть яко╖ прямо залежить, найперше, в╕д ╖╖, влади, вчасних ╕ належних д╕й.
В цьому сенс╕ так╕ д╕╖, як зухвале, на очах не лише власних громадян, а й усього св╕ту, нищення «незручно╖» для певних н╕кчем в╕д укра╖нсько╖ влади «Кримсько╖ св╕тлиц╕» — ╓дино╖ укра╖номовно╖ державницько╖ газети Криму, удушення яко╖ (через припинення друку, через блокування виплат зароб╕тку членам редакц╕╖) у найбрутальн╕ш╕й форм╕ трива╓ останн╕х п╕вроку, не лише виявля╓ справжню сутн╕сть тих н╕кчем, а й кида╓ темну в╕дразливу т╕нь на всю укра╖нську владу, змушуючи сумн╕ватися в щирост╕ декларованих нею нам╕р╕в.
Переходьмо ж в╕д сл╕в ╕ недолугих р╕шень до порятунку кра╖ни, панове укра╖нська владо!

Валентин БУТ
Крим

Читач╕ «Кримсько╖ св╕тлиц╕» п╕сля деякого затишшя у наших ╕нформац╕йних «битвах» за порятунок газети ц╕кавляться, яка тепер ситуац╕я на газетному «фронт╕»? Дещо може пояснити процеси, як╕ в╕дбуваються зараз у М╕нкультури та Нац╕ональному газетно-журнальному видавництв╕, оприлюднений нещодавно в Ютуб╕ в╕деопротокол збор╕в трудового колективу НГЖВ — https://youtu.be/683Q405js0w; https://youtu.be/qqHVhCefg7M. ╤ вчора у Видавництв╕ в╕дбулися ще одн╕ збори, про що оперативно пов╕домила «Телекритика» (пода╓мо нижче).
На наш кримський погляд, ╕де процес самоочищення творчого видавничого орган╕зму в╕д т╕╓╖ скверни, про яку ми почали попереджати наших м╕нкультурних оч╕льник╕в ще р╕к тому. Як частинка цього орган╕зму, ми вбол╕ва╓мо, пережива╓мо, п╕дтриму╓мо ╕ в╕римо, що ПРАВДА, ЗДОРОВИЙ ГЛУЗД, МОРАЛЬ ╕ КУЛЬТУРА таки переможуть!

ЗАГАЛЬН╤ ЗБОРИ ВИДАВНИЦТВА М╤НКУЛЬТУРИ ПРОСЯТЬ М╤Н╤СТРА ПРИЗНАЧИТИ В. О. ГЕНДИРЕКТОРА П╤ДПРИ╢МСТВА
9 липня в ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» в╕дбулися загальн╕ збори колективу, де було прийнято р╕шення звернутися з листом до в╕це-прем’╓р-м╕н╕стра — м╕н╕стра культури В’ячеслава Кириленка (коп╕я над╕слана також проф╕льному заступнику м╕н╕стра культури Ростиславу Каранд╓╓ву) з проханням надати повноваження виконувача обов’язк╕в генерального директора видавництва нин╕шньому заступнику директора з творчих питань Руслану Онопр╕╓нку. Коп╕ю звернення загальних збор╕в отримала також «Телекритика».
«Просимо Вас, шановний В’ячеславе Анатол╕йовичу, в терм╕новому порядку вир╕шити питання щодо покладення на Онопр╕╓нка Руслана Миколайовича, заступника генерального директора з творчих питань, виконання обов’язк╕в генерального директора Державного п╕дпри╓мства «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» з метою в╕дновлення стало╖ роботи газетно-журнального видавництва та терм╕нового реагування на порушення, що почали з’ясовуватись п╕сля зв╕льнення колишнього генерального директора видавництва Ратушного Р. Я. та передання останн╕м гербово╖ печатки Видавництва 02.07.2015 р.», — йдеться у зверненн╕ колективу.
Загальн╕ збори висловили також колективну недов╕ру заступнику директора з виробничих питань Анатол╕ю С╓рикову. «Кр╕м того, колектив Видавництва висловлю╓ недов╕ру заступнику генерального директора з виробничих питань, громадянину Н╕меччини пану С╓рикову А. Н., який мав безпосередн╕й вплив на прийняття ряду незаконних р╕шень колишн╕м генеральним директором видавництва Ратушним Р. Я.», — зазнача╓ться у зверненн╕ до оч╕льника М╕нкульту.
Нагада╓мо, М╕н╕стерство культури Укра╖ни не продовжило контракт Роману Ратушному. Про це в коментар╕ «Телекритиц╕» розпов╕в заступник м╕н╕стра культури Ростислав Каранд╓╓в. За його словами, терм╕н д╕╖ контракту сплив 18 травня 2015 року. 2 липня колишн╕й генеральний директор Нац╕онального газетно-журнального видавництва М╕н╕стерства культури Укра╖ни Роман Ратушний повернув печатку видавництва, яку захопив 26 червня, вт╕кши з нею з оф╕су. Прац╕вники видавництва склали акт про в╕дмову пана Ратушного в╕ддати печатку, в╕д наявност╕ яко╖ залежить д╕яльн╕сть п╕дпри╓мства. Викликана до видавництва м╕л╕ц╕я прийняла заяву щодо ╕нциденту.

«Телекритика»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 10.07.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15529

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков