Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: ПРОЧИТАНИЙ, АЛЕ ДО К╤НЦЯ НЕ ОСМИСЛЕНИЙ
Твоя слава у могил╕/А воля в Сиб╕ру/Ось що тоб╕, матусенько/Москал╕ зробили!..


ПОМЕР ДИСИДЕНТ СТЕПАН ХМАРА
«В╕н так любив Укра╖ну ╕ укра╖нц╕в. В╕н рвав свою душу ╕ серце за не╖…»


10 УКРА╥НСЬКИХ С╤ЯЧ╤В
Сво╓ю невтомною працею вони творили маси нових св╕домих укра╖нц╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 18.09.2015 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 18.09.2015
ТЕПЕР НАШЕ ЖИТТЯ – БОРОТЬБА

Захисники В╕тчизни

Житель м╕ста ╤рп╕нь на Ки╖вщин╕ Володимир Коротя в склад╕ Збройних Сил Укра╖ни захища╓ нашу Батьк╕вщину на Донбас╕. Юнаку – 28 рок╕в. В╕н належить до покол╕ння, яке виросло в незалежн╕й Укра╖н╕. Нещодавно Коротя при╖здив у в╕дпустку додому. Його вихователь у дитсадку Микола Степанюк згаду╓, що Вова в ранньому дитинств╕ мав б╕йц╕вський характер ╕ нахил до в╕йськово╖ справи. Юнак в╕дслужив строкову службу, ма╓ осв╕ту ╕нженера-технолога. В. Коротя одружений, вихову╓ сина.
Нещодавно в ╤рп╕нському ╕сторико-кра╓знавчому музе╖ в╕дбулася зустр╕ч ╕з захисником Укра╖ни Володимиром Коротею. На зустр╕ч прийшли не т╕льки ╕рп╕нц╕, а й б╕женц╕ з Донбасу. Зустр╕ч перетворилася на жвавий д╕алог.

— Як╕ ваш╕ завдання на служб╕?
— Ми пильну╓мо, щоб на нашу територ╕ю не проникали диверс╕йно-розв╕дувальн╕ групи, перекрива╓мо шляхи контрабанди. А фактично наша арм╕я займа╓ться вс╕м. М╕сцева влада клопочеться переважно про те, кому надати землю, що пос╕яти. ╤ нав╕ть якщо трапля╓ться якийсь п’яний мордоб╕й, то люди звертаються по допомогу до нас.
— Проти кого ви вою╓те?
— Ми вою╓мо проти рос╕йсько╖ арм╕╖. Балачки про те, що нам протистоять ополченц╕, — це казки для школяр╕в. У першому ешелон╕ ворога – ополченц╕, в другому – козачки, а в третьому – добре навчена ╕ озбро╓на рос╕йська арм╕я. Якби не присутн╕сть рос╕йсько╖ арм╕╖, то в╕йни на Донбас╕ вже давно не було б.
— Вас забезпечу╓ держава чи волонтери?
— Наш п╕дрозд╕л ц╕лком забезпечу╓ держава. Ми ма╓мо все, що потр╕бно, – зброю, одностро╖. Харчування як╕сне – ╓ ╕ м’ясо, ╕ в╕там╕ни. Я в розв╕дц╕. А розв╕дку забезпечують найкраще. Волонтер╕в я зустр╕чав лише один раз.
— Чи при╖здять до вас генерали, висок╕ державн╕ чиновники?
— Жодного разу. Там, де я, нав╕ть оф╕цер╕в нема╓. Оф╕цери в батальйон╕.
— Як╕ стосунки з м╕сцевим населенням?
— Склада╓ться враження, що там люди дотепер жили в Радянському Союз╕. Укра╖нська держава не проводила жодно╖ виховно╖, роз’яснювально╖ роботи. Нам доводиться пояснювати, що означа╓ державний прапор, герб, що означа╓ червоно-чорний прапор, хто такий Степан Бандера ╕ за що в╕н боровся. Бува╓, що приходить фермер ╕ почина╓ доказувати, що в Рос╕╖ краще. Бо тут в╕н прода╓ м’ясо по 27 гривень, а в Рос╕╖ може продати по 120. Приблизно таке сп╕вв╕дношення. На його думку, це краще. А ми поясню╓мо людям, що тут вони можуть купити м’ясо по 80 гривень, а там ╖м довелося б заплатити 240. Фермер запиту╓ мене: «Чому ти тут?». А в╕н говорив, що вклав у сво╓ землеробство 13 м╕льйон╕в гривень. Я пояснюю, що коли п╕ду зв╕дси, то прийде рос╕йська в╕йськова техн╕ка, яка витолочить його поля. ╤ вкладен╕ ним кошти пропадуть. Фермер на деякий час замислю╓ться, а пот╕м погоджу╓ться з╕ мною. Наступного дня в╕н приносить нам фрукти й овоч╕.
— Чи можна в зон╕ АТО дивитися укра╖нське телебачення? Чи ╓ там укра╖нськ╕ газети, журнали?
— Там можна дивитися т╕льки рос╕йське ╕ м╕сцеве телебачення. Ми провели кабельне телебачення, але укра╖нських телеканал╕в там нема╓. З рос╕йського телебачення ми см╕╓мося ╕ вже перестали його дивитися. Для пор╕вняння. Укра╖нський тележурнал╕ст бере ╕нтерв’ю у нашого солдата у транше╖, в укр╕пленнях. Наш солдат розпов╕да╓, чого ╖м не вистача╓, говорить, що суму╓ за дружиною, д╕тьми. А на рос╕йському телебаченн╕ журнал╕ст у касц╕ ╕ бронежилет╕ на тл╕ неушкодженого 9-поверхового будинку розпов╕да╓, як╕ поган╕ укра╖нц╕. Укра╖нських газет ╕ журнал╕в там теж нема╓.
— Хто п╕шов у ополченц╕?
— Ми ц╕кавилися цим питанням. З т╕╓╖ м╕сцевост╕, де розташований наш п╕дрозд╕л, в ополченц╕ н╕хто не п╕шов. А з Тро╖цького деяк╕ вступили в так зване ополчення. Це — декласован╕, асоц╕альн╕ елементи: п’яниц╕, наркомани, злод╕╖. Одна людина ма╓ три судимост╕ — от вона й п╕шла в ополченц╕. Коли ц╕ вояки повернуться додому, то ╖хн╕ земляки з ними розберуться.
— А в наш╕й арм╕╖ пияцтво ╓?
— У м╕ст╕ заборонено продавати в╕йськовим алкогольн╕ напо╖. Але алкогол╕к знайде випивку ╕ в пол╕, ╕ в л╕с╕. Якщо людину «схопили» ╕ в╕дправили до арм╕╖, а вдома вона «не просихала»... Це да╓ться взнаки. Якщо ран╕ше в╕дсотк╕в 30 загибелей ╕ нещасних випадк╕в траплялося внасл╕док пияцтва, то нин╕ цей в╕дсоток зр╕с до 50-60.
— Як ви ставитеся до трагед╕╖ б╕ля Верховно╖ Ради 31 серпня?
— Як можна кидати гранату в солдат╕в строково╖ служби? Його призвали в арм╕ю ╕ поставили перед Верховною Радою. В╕н викону╓ наказ. Вдома його чекають батьки, кохана д╕вчина. Якщо ви незадоволен╕ владою, то розбирайтесь з народним депутатом. Звертайтеся в суд, прокуратуру. Солдат строково╖ служби не винен, що в нас така влада.
— А може, вам треба повернутися ╕ навести лад тут?
— Ми сто╖мо там, щоб гранати не вибухали тут. Ми не можемо бути одночасно в двох м╕сцях. Ми не д╕лимося на зах╕дняк╕в ╕ сх╕дняк╕в. Ми – укра╖нц╕. Наприклад, з╕ мною служить бо╓ць з Одеси. В╕н добре розум╕╓, що коли залишить позиц╕╖ на Донбас╕, то завтра граната вибухне п╕д його балконом ╕ якийсь бородатий кричатиме: «Я шатал труба твой дом! Я хочу красный машина и красивый женщина!». ╤нший солдат ╕з Дн╕пропетровська. В╕н теж розум╕╓, що коли в╕н не триматиме оборону на Донбас╕, то гранати вибухатимуть в його р╕дному м╕ст╕.
— Як╕ наш╕ перспективи?
— Кожен повинен чесно виконувати сво╖ обов’язки на сво╓му м╕сц╕. На жаль, у нас такий сус╕д – Рос╕я. ╤ тепер наше життя – боротьба. Як у козацьк╕ часи.
* * *
Патр╕арх Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Руси-Укра╖ни Ф╕ларет нагородив Володимира Коротю медаллю «За любов та жертовн╕сть до Укра╖ни».

Анатол╕й ЗБОРОВСЬКИЙ,
директор ╤рп╕нського ╕сторико-кра╓знавчого музею

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 18.09.2015 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=15913

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков