Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 09.10.2015 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 09.10.2015
В╕тал╕й КАСЬКО, заступник генпрокурора: «Д╤АМАНТОВИХ ПРОКУРОР╤В» ПРИКРИВАЮТЬ ВИЩ╤ ПОСАДОВЦ╤ СЛ╤ДЧОГО УПРАВЛ╤ННЯ ГПУ

Заступник генпрокурора В╕тал╕й Касько очолю╓ управл╕ння, яке займа╓ться розсл╕дуванням злочин╕в високопосадовц╕в, а також в╕дпов╕да╓ за м╕жнародне сп╕вроб╕тництво. Зокрема, займа╓ться поверненням в Укра╖ну грошей, арештованих на рахунках член╕в «с╕м’╖» Януковича. У в╕домств╕ в╕н людина не нова: на кер╕вних посадах встиг попрацювати при в╕сьмох прокурорах ╕ при цьому трич╕ зв╕льнитися. Востанн╓ в ГПУ повернувся у травн╕ 2014 року на запрошення Олега Махн╕цького. Про його тандем з ╕ншим заступником — Давидом Сакварел╕дзе укра╖нц╕ д╕зналися п╕сля гучного затримання так званих «д╕амантових прокурор╕в». В. Касько тод╕ в╕дпов╕дав за процесуальне кер╕вництво операц╕╓ю. Невдовз╕ в╕н заявив: стосовно його прокурор╕в порушили крим╕нальн╕ справи. З цього приводу в ГПУ розгор╕вся скандал, який зак╕нчився в╕дставкою першого заступника генпрокурора Володимира Гузиря. Однак, схоже, суперечност╕ серед кер╕вництва ГПУ на цьому не зак╕нчилися. В ╕нтерв’ю «Укр╕нформу» В╕тал╕й Касько розпов╕в про тиск на його п╕длеглих, п╕дсумки другого тестування та сво╖ плани щодо подальшо╖ роботи.

— Нещодавно посол США в Укра╖н╕ Джеффр╕ Пай╓тт довол╕ р╕зко розкритикував роботу Генпрокуратури, яка, за його словами, п╕дрива╓ реформи. На Вашу думку, чи справедливою була критика?
— У посла США в Укра╖н╕ сво╓ бачення певних речей, очевидно воно ╜рунту╓ться на висновках ╕ спостереженнях за результатами роботи ГПУ та ╖╖ публ╕чного ╕м╕джу.
— Чи залагодився конфл╕кт у Генпрокуратур╕, який виник п╕сля затримання «д╕амантових прокурор╕в»?
— Скаж╕мо, ситуац╕я заморозилася, але сама проблема не зникла.
— А крим╕нальн╕ справи стосовно Ваших п╕длеглих закрили?
— Н╕. Як м╕н╕мум дв╕ справи розсл╕ду╓ В╕йськова прокуратура стосовно прац╕вник╕в Генерально╖ ╕нспекц╕╖. Ц╕ абсолютно надуман╕ крим╕нальн╕ провадження ╓ засобом психолог╕чного тиску на прокурор╕в ╕ сл╕дчих.
Також одну справу намагаються за певною схемою реан╕мувати через суд. Вона стосу╓ться наших сл╕дчих, прокурор╕в, прац╕вник╕в СБУ ╕ судд╕в апеляц╕йного суду. Ця справа була закрита п╕сля громадського розголосу на другий день п╕сля порушення. Тепер якимось чином постанова про закриття цього провадження опинилася в п╕дозрюваного Володимира Шапак╕на, який не ма╓ жодного в╕дношення до ц╕╓╖ справи, ╕ оскаржив ╖╖ в суд╕. Тобто це така соб╕ «схема» в╕дновити крим╕нальне провадження щодо наших прокурор╕в, але вже через суд. Отримав цю постанову захист Шапак╕на у Головному сл╕дчому управл╕нн╕ ГПУ, не маючи до ц╕╓╖ справи жодного в╕дношення ╕ не маючи там жодного процесуального статусу. Про що це говорить? Про те, що вищ╕ службов╕ особи Головного сл╕дчого управл╕ння ГПУ як працювали на захист «д╕амантових прокурор╕в», так ╕ працюють. Тим самим да╓ться сигнал ╕ншим прокурорам, що проблеми в систем╕ будуть саме в тих, хто бореться з корупц╕╓ю, а не навпаки.
— Один з «д╕амантових прокурор╕в» Корн╕╓ць стверджу╓: продовження сл╕дства з двох до чотирьох м╕сяц╕в св╕дчить, що справа «сиплеться»...
— Заява Корн╕йця — ман╕пуляц╕я. Справу тако╖ категор╕╖ направити за два м╕сяц╕ до суду неможливо ╕ безв╕дпов╕дально. Це якраз би ╕ св╕дчило про те, що ╖╖ хочуть чимшвидше закрити. Враховуючи обсяг доказ╕в ╕ матер╕ал╕в, як╕ в ц╕й справ╕ треба перев╕рити, нав╕ть чотири м╕сяц╕ — це не строк. Зараз на завершенн╕ деяк╕ експертизи ╕ процесуальн╕ д╕╖. До суду справу плану╓мо направити в листопад╕.
— Наск╕льки реал╕стичним ╓ поновлення Корн╕йця на посад╕ через суд, про що в╕н неодноразово заявляв?
— Я н╕чого не можу виключати, але докази, з╕бран╕ в рамках дек╕лькох крим╕нальних проваджень стосовно Корн╕йця, в будь-як╕й ╓вропейськ╕й держав╕ достатн╕ для засудження. Як поведе себе суд — нев╕домо, адже т╕льки в╕н може зробити висновок про вину чи невинуват╕сть особи. Тому завдання сл╕дства — надати беззаперечн╕ докази, ╕ нехай суд прийма╓ р╕шення, а оц╕нку да╓ громадськ╕сть.
— Ск╕льки у Ваш╕й розробц╕ справ, як╕ можуть стати резонансними?
— Потенц╕йно гучних справ близько двадцяти. Знову ж таки все буде залежати в╕д того, наск╕льки гарн╕ матер╕али у цих провадженнях будуть з╕бран╕, в тому числ╕ спецслужбами.
— В╕домо, що п╕сля перерозпод╕лу обов’язк╕в Ви займа╓теся сл╕дством, а процесуальним кер╕вництвом — Олег Зал╕ско. Чи ╕снують перешкоди з його боку? Як╕ у вас стосунки?
— У вас вже застар╕ла ╕нформац╕я. У нас все розвива╓ться дуже швидко. Зал╕ско вже займа╓ться ╕ншим напрямком. Тепер у мене в п╕дпорядкуванн╕ сл╕дство по прокурорах, а процесуальне кер╕вництво — у Сакварел╕дзе. До того було навпаки. Т╕ люди, яких я в╕дбирав ╕ приймав на роботу, опинилися у Сакварел╕дзе, а т╕, кого приймав в╕н, — у мене. Але Сакварел╕дзе по╓дну╓ посади заступника генпрокурора ╕ кер╕вника прокуратури Одесько╖ област╕. У раз╕ його в╕дсутност╕ в Ки╓в╕ обов’язки зам╕сть нього викону╓ ╕нший заступник генпрокурора — колишн╕й прокурор Одесько╖ област╕ Роман Говда. ╤ншими словами, все дуже складно.
— А кому сл╕дч╕ зобов’язан╕ пов╕домляти про затримання високопосадовц╕в — Сакварел╕дзе чи Говд╕?
— Процесуальн╕ кер╕вники зобов’язан╕ пов╕домляти Сакварел╕дзе. Мен╕ просто незрозум╕ло, як це буде працювати, якщо Сакварел╕дзе в Одес╕. По великому рахунку, ми й там йому можемо пов╕домити. Але залиша╓ться питання з п╕дписом на документах. Побачимо, як воно буде...
— А наск╕льки правом╕рним узагал╕ ╓ призначення п’ятого заступника генерального прокурора?
— Чинний закон «Про прокуратуру» передбача╓, що у генпрокурора ╓ перший заступник, чотири заступники, а також заступник генерального прокурора — головний в╕йськовий прокурор. Закон не передбача╓ можливост╕ призначення п’ятого заступника, тому висновки роб╕ть сам╕.
— Б╕льш╕сть високопосадовц╕в, п╕дозрюваних у корупц╕╖, виходять п╕д заставу. Чи п╕дтриму╓те ви повне скасування застави для корупц╕онер╕в? Президент нещодавно схвалив в╕дпов╕дну петиц╕ю, й у парламент╕ мають п╕дготувати в╕дпов╕дний законопроект...
— Такий п╕дх╕д прямо суперечитиме практиц╕ ╢вропейського суду з прав людини ╕ в╕дпов╕дно ╢вропейськ╕й конвенц╕╖ про захист прав людини ╕ основоположних свобод. Х╕ба бажання виглядати добре перед виборцями ма╓ переважати над ╓вропейськими ц╕нностями, за як╕ люди стояли на Майдан╕?
— Але корупц╕онери вт╕кають...
— Але ж це питання можливо вир╕шити в╕дпов╕дно до ╓вропейських стандарт╕в. Для цього треба внести зм╕ни до Крим╕нально-процесуального кодексу ╕ включити, наприклад, тяжк╕ й особливо тяжк╕ корупц╕йн╕ злочини до перел╕ку тих випадк╕в, коли суддя ма╓ право не застосовувати заставу.
— Нещодавно в Харков╕ на хабар╕ вп╕ймали двох прокурор╕в. Перед затриманням один з них складав тести на посаду кер╕вника м╕сцево╖ прокуратури...
— Справедливост╕ заради маю сказати, що результати тест╕в цього «кандидата» були досить низьк╕. Але ми не можемо виключати, що людина, яка добре зна╓ законодавство й ма╓ непогане IQ, ц╕ тести здасть ╕ п╕сля цього все одно буде брати хабар╕. Одним тестуванням проблему не вир╕шити, це очевидно. Наше завдання — вчасно зн╕мати з цього локомотива людей, як╕ с╕ли не на той потяг.
— Завершальним етапом конкурсу буде сп╕вбес╕да. Говорять, тут не уникнути суб’╓ктив╕зму ╕ ман╕пуляц╕й...
— Кожна ком╕с╕я склада╓ться з чотирьох ос╕б, визначених генеральним прокурором, та трьох ос╕б, обраних парламентом. Верховна Рада дос╕ не призначила сво╖х трьох представник╕в до кожно╖ з п’яти ком╕с╕й, як╕ будуть проводити сп╕вбес╕ди. Це п╕дняло б р╕вень дов╕ри громадськост╕ до роботи ком╕с╕й. Кр╕м того, п╕д час зас╕дань ком╕с╕╖ плану╓ться присутн╕сть як м╕жнародних спостер╕гач╕в, так ╕ в╕деотрансляц╕я.
— Другий тест в╕дбувся. Чи в╕дом╕ його результати?
— Так. Я можу сказати по харк╕вському осередку, де я входжу до складу ком╕с╕╖. Тут складали тестування претенденти ╕з Сумсько╖, Полтавсько╖, Лугансько╖ ╕ Харк╕всько╖ областей. Результати р╕зн╕. М╕н╕мальний — 5 бал╕в, менше яких не можна було набрати, максимальний — 88,3. Переважна б╕льш╕сть претендент╕в тест на ╤Q складала десь на р╕вн╕ в╕д 20 до 45 бал╕в.
У к╕нц╕ бали за профес╕йний тест ╕ тест на ╤Q будуть сумуватися. На ц╕й п╕дстав╕ будуть складатися рейтингов╕ списки. Перш╕ 16 претендент╕в за рейтинговим списком проходитимуть сп╕вбес╕ди на кер╕вн╕ посади у кожн╕й м╕сцев╕й прокуратур╕. За цей напрямок роботи в╕дпов╕да╓ Давид Сакварел╕дзе, його прац╕вники розробляли правила проведення конкурсу.
— П╕сля першого тестування Ви пов╕домили про кандидата ╕з Сум, який за 20 хвилин набрав 100 бал╕в. Як цей «вундерк╕нд» показав себе на другому тест╕? До реч╕, як його звуть?
— Хлопець ╕з Сум — Серг╕й Муха. На тест╕ загальних знань набрав 41,7 — це середн╕й результат.
— У тестуванн╕ беруть участь як нин╕шн╕ прац╕вники прокуратури, так ╕ юристи без досв╕ду роботи в систем╕. Хто демонстру╓ кращий результат?
— Тут нема╓ загального тренду. Проте найб╕льше, що мене нараз╕ засмучу╓, — це брак зовн╕шн╕х кандидат╕в. По харк╕вському осередку я можу сказати, що, на жаль, не так багато юрист╕в без досв╕ду роботи в систем╕ прокуратури вир╕шили взяти участь у конкурс╕.
— В╕домо, що переможц╕ конкурсного в╕дбору пройдуть двом╕сячн╕ трен╕нги та практичний курс перед тим, як об╕ймуть сво╖ посади. Зараз луна╓ багато скептичних думок з цього приводу. Зокрема, говорять, що неможливо за такий короткий пер╕од п╕дготувати повноц╕нного прокурора...
— Я не бачу в цьому загрози. Зовн╕шн╕ кандидати не беруть участ╕ у конкурсах на рядов╕ посади у м╕сцев╕ прокуратури. Туди потраплять колишн╕ прац╕вники. Н╕кого з них не треба буде довчати. Йдеться про кер╕вник╕в ╕ заступник╕в. Я вважаю, що юристу з 5-р╕чним стажем, який склав на високому р╕вн╕ тести, буде достатньо пройти короткий, але як╕сний курс навчання. ╤нколи, можливо, краще мати погляд з╕ сторони, н╕ж зашореного прокурора з багатор╕чним стажем.
— Коли д╕йде черга до реформування обласних прокуратур та Генпрокуратури?
— Все залежатиме в╕д того, як пройде п╕лотний проект реформуваня м╕сцевих прокуратур. Якщо вс╕ учасники процесу д╕йдуть висновку, що в╕н був усп╕шним, можливо, такий досв╕д буде перенесений на рег╕ональн╕ прокуратури ╕ центральний апарат в╕домства.
— Чи правда, що на роботу в Генпрокуратуру потрапляють переважно завдяки зв’язкам?
— Я казав журнал╕стам: пройд╕ться в Ки╓в╕ по районн╕й прокуратур╕, подив╕ться таблички з ╕менами, а пот╕м зайд╕ть у Генпрокуратуру ╕ зв╕рте пр╕звища. На жаль, ця проблема ╕сну╓, вона досить серйозна. Звичайно, ми не можемо говорити, що чи╖сь д╕ти, онуки автоматично ╓ поганими фах╕вцями. Але знову ж таки не можна сказати, що вони наст╕льки вс╕ розумн╕, що чомусь разом опиняються в прокуратур╕.
У мене був випадок, коли я намагався зв╕льнити прац╕вника, який, на мою думку, був недостатньо квал╕ф╕кованим. З цього приводу кадри дуже сильно обурювалися, розпов╕дали, що так не можна, бо його батька вс╕ поважають, в╕н — генерал прокуратури. В результат╕ цей п╕дрозд╕л передали ╕ншому заступнику генпрокурора, а той прац╕вник залишився на сво╓му м╕сц╕. У мо╓му в╕дд╕л╕ його б не було.
— За яким принципом Ви набира╓те людей у свою команду?
— Для того, щоби потрапити до нас у новостворене управл╕ння з розсл╕дування високопосадово╖ корупц╕╖, треба пройти дек╕лька сп╕вбес╕д. Кр╕м того, я завжди особисто переглядаю особову справу кандидата. П╕сля того, як в╕д╕бране кер╕вництво п╕дрозд╕лу, — воно вносить пропозиц╕╖ щодо штату. Я даю можлив╕сть кер╕вникам п╕дрозд╕л╕в самим формувати команду, залишаючи за собою лише «право вето». На сьогодн╕ п╕сля ретельного в╕дбору у назване мною сл╕дче управл╕ння призначено кер╕вництво та лише ш╕сть сл╕дчих. Щоб потрапити в м╕жнародне управл╕ння, обов’язковим ма╓ бути волод╕ння одн╕╓ю з ╕ноземних мов. У мене в п╕дпорядкуванн╕ працю╓ не так багато кер╕вник╕в, але я не шкодую, що в╕д╕брав саме ╖х.
— Ск╕льки прац╕вник╕в у Ваш╕й команд╕?
— У в╕дд╕л╕ процесуального кер╕вництва сл╕дством щодо прац╕вник╕в прокуратури — начальник ╕ три прокурори. П╕д час нещодавньо╖ операц╕╖ затримання за п╕дозрою у хабарництв╕ прокурор╕в у Харков╕ вони разом ╕з прац╕вниками управл╕ння «К» СБУ ви╖жджали на м╕сце, затримували, проводили обшуки, зд╕йснювали оперативне кер╕вництво вс╕╓ю операц╕╓ю.
Проте ц╕╓╖ к╕лькост╕ прокурор╕в явно недостатньо для того, щоб нормально вести роботу. М╕сяць тому ми звернулися з рапортом про зб╕льшення прац╕вник╕в. Поки що в╕дпов╕д╕ нема╓.
— На днях запрацю╓ Антикорупц╕йне бюро. Як д╕литимете з ним справи?
— Д╕лити не будемо, вс╕ крим╕нальн╕ провадження, як╕ визначить антикорупц╕йний прокурор, передамо для розсл╕дування до НАБУ.
— Чим тод╕ будете займатися?
— У мене ╓ управл╕ння ювенально╖ юстиц╕╖ ╕ м╕жнародний п╕дрозд╕л, який буде допомагати сл╕дчим НАБУ отримувати правову допомогу ╕ноземних колег, зокрема, з кра╖н ╢С, особливо в тих справах, де ф╕гурують активи, набут╕ злочинним шляхом.
— Чи не думали подати заявку на антикорупц╕йного прокурора?
— Я мушу подивитися, як╕ там ╓ гарант╕╖ незалежност╕. Для того, щоб приймати такого роду р╕шення, потр╕бно розум╕ти, чи дадуть тоб╕ можлив╕сть працювати. Якщо ц╕ гарант╕╖ будуть достатн╕ми, то можна про це думати.
Якщо спец╕ал╕зований антикорупц╕йний прокурор буде гвинтиком ╕ в╕дпов╕дно навряд чи зможе щось зм╕нити серйозно в ц╕й систем╕ координат, у такому випадку нема╓ жодного сенсу брати участь у конкурс╕.
Зараз ╕сну╓ дек╕лька законопроект╕в про внесення зм╕н до закону «Про прокуратуру» в частин╕ повноважень антикорупц╕йного прокурора, оск╕льки нин╕шн╕й його статус виклика╓ багато запитань з приводу незалежност╕.
Колись багато колег мен╕ казало, що варто подавати кандидатуру на кер╕вника Нац╕онального антикорупц╕йного бюро. В╕дпов╕дь на це була дуже ч╕тка: я не можу п╕ти кер╕вником НАБУ, не знаючи, хто буде антикорупц╕йним прокурором, оск╕льки саме в╕н керу╓ крим╕нальним процесом.
— То Ви не виключа╓те таку можлив╕сть?
— Н╕.
— ╢С у березн╕ зн╕ме санкц╕╖ з актив╕в екс-високопосадовц╕в. Чи готове до цього сл╕дство?
— У ╢С вважають, що два роки ма╓ бути ц╕лком достатньо для орган╕в сл╕дства, аби накласти арешт на активи за р╕шеннями укра╖нських суд╕в та через механ╕зми правово╖ допомоги.
Тут важливо розум╕ти, що санкц╕╖ — це пол╕тичне р╕шення органу ╢С, вони жодного в╕дношення до крим╕нального процесу не мають. А Головному сл╕дчому управл╕нню ГПУ потр╕бно в рамках крим╕нальних проваджень надати докази кожн╕й кра╖н╕, де знайден╕ грош╕ колишн╕х високопосадовц╕в, про те, що ╖х треба арештувати зг╕дно з нашим р╕шенням суду. Пот╕м вони перебуватимуть п╕д арештом, доки ╖х не конф╕скують за вироками укра╖нських суд╕в. Поки що, на жаль, це зроблено лише в одиницях крим╕нальних проваджень.
— В яких?
— Крим╕нальн╕ провадження щодо колишн╕х високопосадовц╕в розсл╕дують сл╕дч╕ Головного сл╕дчого управл╕ння, як╕ п╕дпорядковуються заступнику генерального прокурора Юр╕ю Столярчуку. Тому, мабуть, доц╕льн╕ше йому прокоментувати це питання. М╕жнародне управл╕ння пост╕йно нагаду╓ сл╕дству, що часу до зак╕нчення строку д╕╖ адм╕н╕стративних санкц╕й ╢С залиша╓ться все менше ╕ менше.
— Чи може допомогти повернути вкрадене законопроект Тетяни Чорновол про спецконф╕скац╕ю актив╕в?
— Те, що пропону╓ться у цьому законопроект╕, назива╓ться, скор╕ше, експропр╕ац╕╓ю, як за кращих радянських час╕в. Але та влада просто довго про╕снувала ╕ не було м╕жнародних механ╕зм╕в, щоб повернути все назад. Хоча в ╕нших кра╖нах ╢вропи в╕д╕бран╕ колись ма╓тки повертають ╕ донин╕.
Зараз все буде набагато складн╕ше. Запровадження такого механ╕зму призведе до розкручування ситуац╕╖ назад через ╢вропейський суд з прав людини. У п╕дсумку Укра╖ну зобов’яжуть повернути не т╕льки те, що було в╕д╕брано, а й заплатити ╕нфляц╕йн╕ витрати, в╕дшкодування за моральну шкоду, упущену вигоду, якщо це б╕знес. Дуже не хот╕лося б, щоб наш╕ д╕ти й онуки були змушен╕ через роки це все виплачувати Януковичу ╕ членам так звано╖ «с╕м’╖».
— Ви якийсь час керували Департаментом нагляду за дотриманням законност╕ в пен╕тенц╕арн╕й систем╕. Правозахисники скаржаться, що ГПУ належним чином не розсл╕ду╓ брутальне поводження кер╕вництва колон╕й з в’язнями. У чому проблема?
— Я керував цим напрямком к╕лька м╕сяц╕в, п╕д╕брав хороший колектив. У нас було багато ╕дей ╕ розпочали ми саме з подолання жорстокого поводження ╕з засудженими. Одним з перших був затриманий за п╕дозрою у катуваннях кер╕вник Жовтоводсько╖ виправно╖ колон╕╖, його було взято п╕д варту з нашо╖ ╕н╕ц╕ативи. Пот╕м цей напрямок у мене забрали. Тод╕ прокурор Дн╕пропетровсько╖ област╕ мен╕ особисто казав, що для нього справа чест╕ довести це крим╕нальне провадження до суду... Коли б так╕ провадження справд╕ доводились до суду ╕ начальники колон╕й сид╕ли довго ╕ щасливо, то, мабуть, таких випадк╕в, про як╕ говорить правозахисник ╢вген Захаров, було б набагато менше. Але якщо крим╕нальн╕ справи зак╕нчуються н╕чим, то це породжу╓ безкарн╕сть.
— А хто зараз ╓ куратором цього напрямку в ГПУ?
— П╕сля мене його в╕ддали Баганцю, зараз цим займа╓ться Зал╕ско (Олег Зал╕ско, заступник генпрокурора, — ред.).
— Але Вам залишили злочинн╕сть неповнол╕тн╕х. Яка там ситуац╕я?
— Зараз сп╕льно з ЮН╤СЕФ розвива╓мо новий проект з мед╕ац╕╖. Це намагання в рамках чинного законодавства по максимуму гуман╕зувати крим╕нальний процес для неповнол╕тн╕х.
Ми плану╓мо через мед╕атор╕в, як╕ будуть ф╕нансуватися зах╕дними партнерами, зд╕йснювати примирення м╕ж неповнол╕тн╕ми ╕ потерп╕лими. ╢ думки зробити так, аби ско╓н╕ неповнол╕тн╕ми вперше нетяжк╕ злочини не тягли за собою судим╕сть. Ми хочемо впровадити це в одн╕й з областей, а пот╕м поширити досв╕д по вс╕й Укра╖н╕. Перемовини про це ведемо з ЮН╤СЕФ вже к╕лька м╕сяц╕в ╕, думаю, проект з Нового року запрацю╓.

Алла ШЕРШЕНЬ


ТИМ ЧАСОМ...

ШОК╤Н ПРОПОНУ╢ ЗАЛУЧИТИ ФАХ╤ВЦ╤В США ДО РОЗСЛ╤ДУВАННЯ СПРАВИ «Д╤АМАНТОВИХ ПРОКУРОР╤В»

Генеральний прокурор Укра╖ни В╕ктор Шок╕н запропонував залучити фах╕вц╕в США до розсл╕дування крим╕нального провадження стосовно «д╕амантових прокурор╕в» В. Шапак╕на та О. Корн╕йця. Таку пропозиц╕ю Шок╕н висловив п╕д час зустр╕ч╕ з послом США в Укра╖н╕ Джеффр╕ Пай╓ттом, пов╕домили в прес-служб╕ ГПУ.
Учасники зустр╕ч╕ також обговорили стан розсл╕дування крим╕нального провадження щодо зазначених колишн╕х прац╕вник╕в прокуратури. Шок╕н висловився за те, що ця справа повинна бути направлена до суду у можливо стисл╕ строки. У свою чергу, посол США наголосив, що ця справа ма╓ розсл╕дуватись без зовн╕шнього тиску та впливу, зг╕дно з принципами верховенства права, але водночас ╕з забезпеченням максимально╖ незалежност╕ прац╕вник╕в, як╕ ╖╖ розсл╕дують.
Як пов╕домляв УН╤АН, 16 липня Шок╕н зв╕льнив з орган╕в прокуратури п╕дозрюваних у хабарництв╕ першого заступника начальника Головного сл╕дчого управл╕ння ГПУ Шапак╕на та заступника прокурора Ки╖всько╖ област╕ Корн╕йця. ╥х обох було затримано в результат╕ сп╕льно╖ спецоперац╕╖ ГПУ та СБУ 5 липня. За даними прес-центру СБУ, в затриманих вилучено близько 500 тис. долар╕в та коштовност╕. «Встановлено, що вони вступили в корупц╕йну змову та отримали хабар у розм╕р╕ 3 млн. 150 тис. грн.», — заявили в СБУ. П╕д час обшук╕в у Шапак╕на було вилучено 400 тис. дол., а в Корн╕йця — значну к╕льк╕сть ювел╕рних вироб╕в, 65 д╕амант╕в та автомат Калашникова. Обом затриманим пов╕домлено про п╕дозру у ско╓нн╕ злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 (одержання хабара) Крим╕нального кодексу Укра╖ни. Печерський райсуд Ки╓ва обрав Корн╕йцю запоб╕жний зах╕д у вигляд╕ арешту з правом внесення застави у розм╕р╕ 3,2 млн. грн. 31 липня Корн╕╓ць вийшов ╕з С╤ЗО п╕сля внесення застави.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 09.10.2015 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16008

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков