Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 09.10.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 09.10.2015
«СВ╤ТЛИЧАНИН» ГЕННАД╤Й РОМАНЮК БАЛОТУ╢ТЬСЯ НА МЕРА КОЛОМИ╥

Здавалося б, про хороших людей писати легко. Описав усе, що було насправд╕, н╕чого не додаючи ╕ не видумуючи, ╕ матимеш гарний результат. Але це омана. Людей-«маяк╕в» у сусп╕льств╕ не так вже й багато, тому писати про них украй непросто. Перш за все тому, що в╕дпов╕дально. Пробу╓ш анал╕зувати те, що зробив упродовж життя такий «маячок», ╕ почина╓ш розум╕ти, що той шлях, певно, був визначений Богом. Тому, зазираючи в душу тако╖ чисто╖ людини, вивчаючи ╖╖ патр╕отичний, творчий потенц╕ал, треба й самому максимально моб╕л╕зуватися. Бо ж тоб╕ будуть в╕рити! Хтось та й прислуха╓ться до тво╖х висновк╕в. Тому вир╕шив спочатку порадитися з друзями, а вже пот╕м писати про нашого в╕рного «св╕тличанина» Геннад╕я Романюка, який балоту╓ться на м╕ського голову Коломи╖. Переговорив з в╕домим громадським д╕ячем, мешканцем цього ж м╕ста Миколою Солоненком. Оск╕льки це людина з чималим житт╓вим досв╕дом та ще й ╕з стратег╕чним державницьким мисленням (недаремно ж познайомився з ним у Севастопол╕, де пан Микола займався проблемами флоту), то я без вагань под╕лився з ним сво╖ми роздумами.

— Чи потягне Геннад╕й Миронович в╕дпов╕дальну посаду мера? Адже далеко не вс╕ коломияни ╓ такими, як в╕н, — д╕яльними патр╕отами, схильними до самопожертви. Чимало людей хочуть покращення не в далек╕й перспектив╕, а вже, негайно. Причому, не особливо напружуючись. Так╕ виборц╕ завше «клюють» на об╕цянки попул╕ст╕в. Зв╕сно, це не розумно, ╕ такий п╕дх╕д варто засудити. Але ж ╕ так╕ люди ╓ мешканцями древнього м╕ста Коломи╖ та повноправними громадянами Укра╖ни. А ╕стор╕я твориться не обраними, справжн╕ зм╕ни приходять тод╕, коли вда╓ться спертись на весь народ. Укра╖нц╕ ж за сво╖м ментал╕тетом далеко не н╕мц╕ й не японц╕; «р╕зновекторн╕сть» у нас в кров╕. Тож, чи зможе Геннад╕й вм╕ло балансувати пом╕ж представниками р╕зних пол╕тичних сил, вт╕люючи в життя задумане, гарантуючи громад╕ позитивний результат?
П╕сля деяких роздум╕в, Микола Солоненко в╕дпов╕в:
— А в╕н ╕ не буде балансувати, у нього завжди своя тверда позиц╕я. Водночас Геннад╕й Миронович категорично проти зосередження влади у руках одн╕╓╖ людини. Завжди п╕дкреслю╓, що в╕н за колективне управл╕ння. Наголошу╓, що кожного почу╓ ╕ буде старатися зробити так, як люди радять. Саме за це, як ╕ за порядн╕сть та принципов╕сть, його люблять люди. Ось чому я, безпарт╕йний, прийшов ╕ прямо сказав йому: «Геннад╕ю Мироновичу, я вас знаю з час╕в радянсько╖ Укра╖ни. ╤ тому я вам в╕рю. Тому й готовий допомагати безкорисливо, бо знаю, що ви будете працювати для народу». А п╕дстави для тако╖ дов╕ри у мене ╓. Ще 11 лютого 1989 року за активно╖ участ╕ Геннад╕я було створено перший в УРСР осередок Товариства укра╖нсько╖ мови ╕мен╕ Тараса Шевченка, який отримав св╕доцтво № 1 за п╕дписом голови Всеукра╖нського ТУМ ╕мен╕ Тараса Шевченка Дмитра Павличка.
Подихом вол╕ стало привселюдне п╕дняття нац╕онального синьо-жовтого прапора ╕ безсмертний «Запов╕т» Тараса Шевченка у виконанн╕ багатотисячного хору учасник╕в свята п╕д час в╕дкриття 14 травня пам’ятника Великому Кобзарев╕ у сел╕ Воскрес╕нц╕. У вересн╕, незважаючи на численн╕ перешкоди, «с╕льмаш╕вц╕» заснували один з перших осередк╕в Народного Руху Укра╖ни «За Перебудову», де згодом Геннад╕я Романюка було обрано головою.
Через деякий час в╕н очолив новостворений страйковий ком╕тет виробничого об’╓днання «Коломияс╕льмаш» та став сп╕вголовою страйкових ком╕тет╕в п╕дпри╓мств м╕ста. Основною вимогою роб╕тничих з╕брань було: надання повно╖ пол╕тично╖, економ╕чно╖ й культурно╖ самост╕йност╕ Укра╖нськ╕й РСР та забезпечення ╖╖ державного суверен╕тету. Як бачимо, Геннад╕й стояв б╕ля виток╕в, ╕ при цьому залиша╓ться дуже скромною людиною… Саме така особист╕сть була б оптимальним вар╕антом на посаду мера.
* * *
А ось точка зору Олега К╕ращука — в╕домого у м╕ст╕ писанкаря та учасника АТО:
— Можу п╕дтвердити, що в план╕ моральних якостей Геннад╕й Романюк — людина достойна. За той час, що я його знаю, — жодного разу не розчарувався. А мен╕ ж 43 роки, ╕ в людях я навчився розбиратися. Геннад╕й щирий, в╕двертий… Нав╕ть прив╕татися з людьми тако╖ породи я вважаю за велику честь. Дехто каже, що на посту мера треба бути б╕льш р╕шучим, нав╕ть зубастим… Можливо, в такому п╕дход╕ також ╓ рац╕ональне зерно. Але я думаю, що при хорош╕й команд╕ ╕ п╕дтримц╕ населення мер може бути й таким ╕нтел╕гентним, як Геннад╕й. Бо ╕нтел╕гентн╕сть теж ма╓ сво╖ переваги. Зна╓те, до Майдану я в╕в довол╕ замкнутий спос╕б життя; сид╕в удома ╕ займався писанками. Але п╕сля побиття студент╕в зрозум╕в, що треба ╖хати у столицю. Там ╕ познайомилися з Геннад╕╓м. Був такий випадок: я п╕сля чергування на барикадах — втомлений, невиспаний, та ще й застудився… Його я ще не знав особисто ╕ сприйняв за якогось депутата. А до людей влади у мене ставлення негативне. Тому почав з ним говорити дуже р╕зко. Мовляв, ╕ те погано, ╕ те мен╕ не подоба╓ться… Висловив усе, що накип╕ло на душ╕. ╤нший би в╕дпов╕в з такою ж р╕зк╕стю. А Геннад╕й Романюк усе терпляче вислухав ╕, видно, зробив як╕сь висновки. На тому й зак╕нчилося наше сп╕лкування. А пот╕м я в╕д одн╕╓╖ людини чую добре про нього, пот╕м в╕д друго╖… Трет╕й сп╕врозмовник про нього т╕льки хорош╕ реч╕ розпов╕да╓... Негативу зовс╕м не чув. Наступного разу побачив його вже п╕сля бо╖в 18-20 лютого. Побратими саме проводжали в останню путь Геро╖в Небесно╖ Сотн╕. Я ще й подумав, що коли випадково зустр╕ну Геннад╕я, то попрошу вибачення за ту р╕зку розмову. Т╕льки подумав, а тут ╕ в╕н виходить ╕з спаленого Будинку профсп╕лок. Там, до реч╕, ще все дим╕ло, догоряло… Я й кажу: «Пане Геннад╕ю, я тод╕ трохи р╕зко говорив з вами, пробачте». А в╕н: «Та н╕… не було такого, я щось не пам’ятаю…». Я зак╕нчив розмову словами: «Люди про вас хорошо╖ думки, тому я вам подарую писанку». Бо хорошим людям я завжди ╖х дарую... Не так вже й багато подарував. Скаж╕мо, б╕йцю ╕з Закарпаття, який зупинив нашу групу п╕д час виходу з дебальцевського «котла» ╕ знайшов час перебинтувати мою голову — хоч ворог наступав нам на п’яти… Ще двом-трьом людям, як╕ мен╕ допомагали, коли я був на в╕йн╕. Ну, й Геннад╕ю Романюку. Я в╕рю в нього ╕ бажаю йому усп╕х╕в!
* * *
А ось що дума╓ Любомир Грабець — педагог, син командувача групи в╕йськ «УПА–П╕вдень» Омеляна Грабця. Запитання ветерану визвольних змагань я поставив руба: чи зможе патр╕от-романтик керувати великим м╕стом? Чи справиться з нелегкою м╕с╕╓ю?
— Людина, яка хоче зробити добру справу, — мусить бути романтиком, — в╕дпов╕в пан Любомир. — Парадокс, але за нин╕шн╕х реал╕й прагматикамвести за собою людей важче… У цей складний час, коли позитиву мало, а негативу б╕льше, н╕ж досить, вони мало що можуть зробити. Чи стане Геннад╕ю Романюку профес╕йного досв╕ду? Давайте подума╓мо разом. В╕н включився в боротьбу десь з 1987 чи з 1988 року. ╤ залиша╓ться у вир╕ под╕й донин╕. Майже трьох десятил╕ть достатньо для того, щоб набратися досв╕ду? Думаю, що достатньо. Жодного разу в╕н не схибив, не з╕йшов з дороги. Жив для людей. Висл╕в «Бог ╕ Укра╖на» — для Геннад╕я — це не просто один з лозунг╕в, але й спос╕б життя упродовж к╕лькох десятил╕ть. У 1989 роц╕ в╕н уже в╕дпов╕дав за оборону м╕ста. Треба було мати вм╕ння ╕ в╕двагу, бо Укра╖ни ще не було, а Радянський Союз здавався непохитним. Справився. Упродовж багатьох рок╕в в╕н очолю╓ Раду нац╕онально-демократичних сил. А там люди займалися не лише ╕деолог╕╓ю, а й водночас вир╕шували багато практичних справ — ц╕лком матер╕альних. Отже, досв╕д господарницький у нього ╓ також. В╕н ма╓ св╕й невеличкий б╕знес, ╕ я н╕коли не чув, щоб Геннад╕й колись когось «кинув» чи десь щось «урвав» для себе… А певно ж, мав можлив╕сть, будучи депутатом к╕лькох скликань. У цей час ╕нш╕ депутати дерибанили м╕сто, як могли… Якщо Геннад╕й Романюк не п╕ддався спокус╕ ран╕ше, то не п╕ддасться й тепер. А головне те, що голова м╕ста — це представницька постать, в╕н повинен мати команду, яка працю╓. Так╕ люди навколо Геннад╕я ╓, вони перев╕рен╕ часом. В його оточенн╕ я побачив ╕ нов╕ обличчя, але встиг переконатися, що це також чист╕ люди.
* * *
Завершити статтю я хот╕в би словами давнього ╕ в╕рного коломийського «св╕тличанина» (у минулому пол╕тв’язня з 32-р╕чним стажем, безстрашного сотенного УПА) Мирослава Симчича:
— Геннад╕й Романюк — людина, як╕й можна в╕рити. Якщо вже нав╕ть п╕сля зак╕нчення Майдану його хот╕ли спалити у власному будинку… Значить, в╕н ╖м страшний не лише як орган╕затор вуличних протест╕в у столиц╕. В╕н ╕ тут дуже заважа╓ тим, хто не хоче добра Укра╖н╕… Спод╕ваюся, коломияни дов╕рять йому сво╓ майбутн╓, а головне — п╕дставлять сво╓ плече.

Серг╕й ЛАЩЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 09.10.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16017

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков