Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«Cв╕тлицю» читайте — ноутбук вигравайте!
Ми продовжу╓мо наш газетний мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерний конкурс...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Ми продовжу╓мо наш газетний мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерний конкурс,...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Шановн╕ «св╕тличани»! Ми продовжу╓мо наш газетний...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Шановн╕ читач╕, потенц╕йн╕ конкурсанти ╕ майбутн╕ переможц╕ нашого ун╕кального (а де ще такий ╓?)...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Доброго дня, шановна редакц╕╓! Ми, учн╕ 6 класу Славн╕всько╖ ЗОШ Роздольненського району,...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 06.01.2004 > Тема "Мовно-комп'ютерний конкурс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 06.01.2004
... А ЧЕТВЕРТИЙ ПРАЗНИК - КОМП'ЮТЕР ДЛЯ ШКОЛИ!
Віктор КАЧУЛА.

...І ПРИЙДУТЬ ДО ТЕБЕ ТРИ ПРАЗНИКИ В ГОСТІ:
ЩО ПЕРШИЙ ЖЕ ПРАЗНИК - ТО РІЗДВО ХРИСТОВЕ,
А ДРУГИЙ ЖЕ ПРАЗНИК - СВЯТОГО ВАСИЛЯ,
А ТРЕТІЙ ЖЕ ПРАЗНИК - СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА...

... А ЧЕТВЕРТИЙ ПРАЗНИК - КОМП'ЮТЕР ДЛЯ ШКОЛИ!
А що, цілком можливо, що у наш модерновий комп'ютерний вік, літ так через надцять, з'явиться у різдвяній колядці і такий куплет! В усякому разі, ті кримські школярі, які поверталися позаминулої суботи додому після проведеного "Кримською світлицею" фіналу мовно-комп'ютерного змагання з виграним новеньким персональним комп'ютером, співали в душі щось схоже. А тепер помножте цю передріздвяну піднесеність на ЧОТИРИ - бо саме стільки комп'ютерів було розіграно "Світлицею", і ви зрозумієте, що це був справжній ПРАЗНИК! Найголовніше ж те, що діти самі його собі влаштували: своїми знаннями, завзяттям, наполегливістю, вмінням ставити перед собою мету і боротися до повної перемоги.
Отже, 27 грудня 2003 року у Сімферополі відбувся фінал традиційного мовно-літературно-історично-пісенно-комп`ютерного конкурсу "Аладдін", що його з метою популяризації української мови, літератури, історії, культури, народних традицій вже четвертий рік підряд проводить серед школярів Криму всеукраїнська громадсько-політична та літературна газета "Кримська світлиця". Цього разу у конкурсі взяли участь учні із 33 навчальних закладів
не лише Автономної Республіки Крим, але й Запорізької, Донецької та Волинської областей.
Протягом року команди, до складу яких увійшли по 10 кращих учнів з кожної школи, відповідали на запитання, які постійно друкувалися у спеціальній ігровій рубриці "Кримської світлиці" - "Аладдін", набираючи у такий спосіб призові очки. За їх сумою наприкінці року і була визначена група із шести команд-фіналісток.
У 2003 році до фінальної частини змагання вийшли шість команд: "РАЙЗ" та "ІНТЕР" (технічний гурток Новоандріївського БК, Сімферопольський р-н), "СЛАВНОЦВІТ" (Славнівська загальноосвітня школа, Роздольненський р-н), "ФРУНЗЕВЦІ" (Красноперекопська загальноосвітня школа № 2), "РОКСОЛАНА" (Октябрська загальноосвітня школа, Первомайський р-н), "АВАНГАРД" (Керченське ПТУ № 11).
Прикро, звичайно, що не всі команди змогли прибути на фінал, щоб скласти достойну конкуренцію беззаперечним лідерам конкурсу-2003 - новоандріївським командам "Інтер" та "Райз". А саме не з`явилися на заключну частину змагання конкурсанти з Керчі та Красноперекопська. Це ж треба було цілий рік пробиватися до фінішу, потрапити, зрештою, у заповітну шістку команд-фіналісток і... не приїхати на вирішальний очний турнір! Напевне, на це були найповажніші причини, бо відстань, все-таки, немаленька. Але чому тоді не з`явилися на конкурс капітанів, щоб поборотися за індивідуальний комп`ютер, лідери місцевих, сімферопольських шкільних команд? Невже злякалися? Чи подумали, що в "Аладдіна" вже все давно наперед розіграно?
Ті, хто прийшов 27 грудня до клубу бригади Військ берегової оборони, командування якої
люб`язно погодилося надати "Кримській світлиці" зал для проведення фіналу, пересвідчилися в тому, що організатори дитячого конкурсу визнають лише відкриту, чесну, безкомпромісну боротьбу. За якою, до речі, цього разу слідкувало як ніколи компетентне, поважне і численне журі, до якого увійшли:
1) Скуратівський Василь Тимофійович, письменник-народознавець, чиї книги з історії, з глибин нашого народу прикрашають і шкільні, й домашні бібліотеки. Невже хтось подумав, що Василь Тимофійович спеціально відірвався від своїх нагальних видавничо-письменницьких київських справ і приїхав серед зими у непляжний Крим, аби взяти участь у наперед запланованому спектаклі? Це що, хіба серйозно?
2) Буякевич Володимир Адамович, начальник управління загальноосвітньої підготовки і гуманітарного розвитку Міністерства освіти АРК;
3) Доненко Ольга Русланівна, головний спеціаліст Міністерства освіти АРК;
4) Шадчнєв Олег Миколайович, начальник відділу інформаційного моніторингу Рескомітету з інформації АРК;
5) Здирко Володимир Михайлович, заступник представника Блоку "Наша Україна" в Криму;
6) Фікс Єфим Зісьйович, голова Кримської організації СДПУ(о), один із спонсорів турніру;
7) Долгополов Дмитро Олександрович, старший лейтенант, офіцер-психолог в/ч Військ берегової оборони;
8) І наш непідкупний Кононенко Данило Андрійович, редактор відділу літератури "КС" і шеф-редактор дитячого "Джерельця".
Як і торік, у 2003 році серед команд-фіналісток в очному інтелектуальному поєдинку розігрувалося ТРИ персональні комп'ютери, які редакції "Кримської світлиці" вдалося залучити до призового фонду з допомогою спонсорів: ПІІ "МакДональдз Юкрейн лтд", редакції газети "Волинь", американської Організації Оборони Чотирьох Свобід в Україні і Кримської організації СДПУ(о), яку представляв у журі її голова Є. З. Фікс.
Четвертий, індивідуальний комп`ютер розіграли між собою в паралельному очному змаганні... аж 9 капітанів із майже тридцяти команд. І з цих дев`яти двоє прибули аж із Запорізької області, а сімферопольські - проігнорували. "Аладдін" цього ніколи не зрозуміє...
Конкурс традиційно відбувався у п`яти номінаціях: мовній, літературній, історичній, пісенній і комп`ютерній. Останнє змагання проводилося на призових комп`ютерах, які були задіяні у турнірі. Власне, переповідати, як воно все відбувалося, справа не вельми вдячна. Звичайно, трішки це була лотерея, хтось витягував легші завдання, комусь діставалися складніші (хоч практично усі вони були із шкільної програми), але коли на вірш, скажімо, Павличка вказували, що його написав Тарас Шевченко... Знаєте, це вже навіть не лотерея... І Василь Тимофійович Скуратівський, який, жаліючи нас, кримчан (ми ж тут тільки пнемося до України), задав конкурсантам простенькі народознавчі запитання, пересвідчився в тому, що сіяти нам ще та й сіяти просвітницького слова, і спонукати молодь читати, збагачуватися духовно, інтелектуально та, власне, й матеріально - ми ж комп`ютери розігрували, а не дитячі конструктори!
Ні, організатори та журі не розчаровані тим, як пройшов цей фінал, бо були й блискучі відповіді, винахідливість, кмітливість, гумор, талант. І те, що не дорослі хлопці-вояки, які також виставили свою команду, виграли головні призи, а все-таки діти, вселяє у всіх нас впевненість, що змагання такі дуже потрібні, скільки б зусиль вони не коштували організаторам. З одного боку, читачі нашої газетної ігрової рубрики майже цілий рік працювали із словниками, спеціальною літературою, збагачуючись, самовдосконалюючись - для цього також дуже часто потрібен відповідний стимул. А по-друге, дітям, особливо в сільських школах, куди цивілізація посувається ще так повільно, дісталося ЧОТИРИ сучасні потужні персональні комп`ютери, які аж ніяк не будуть їм зайвими.
Тож вітаємо переможців: перше місце у команди "Інтер" (с. Новоандріївка, Сімферопольський р-н), друге - у команди "Райз" (також Новоандріївка), третій комп`ютер поїхав разом із командою "Славноцвіт" у с. Славне Роздольненського району, четвертий, капітанський, дістався капітану "Інтера" Олександрі Федяй. Були й інші цінні призи, здається, ображених бути не повинно, в усякому разі, Дід Мороз від "Нашої України" без утішних солодких подарунків не залишив нікого. Більше того, натякнемо "Роксоланкам", що та, до речі, шикарна мультимедійна комп`ютерна клавіатура, яка дісталася їм аж за п`яте місце, дуже скоро зможе їм знадобитися - за прямим призначенням (зателефонуйте до редакції - є розмова!).
Отож, нічого в світі не відбувається даремно! Ми переконані, що спонсори, дякуючи яким цей конкурс відбувся, не жалкують за витраченими коштами - вони вклали їх у найкращий на цій планеті банк - у наших дітей, у майбутнє. Ми кланяємося нашому мудрому і авторитетному журі, яке разом з організаторами потроху набралося "аладдінівського" досвіду і вже наступний конкурс допоможе провести на найвищому рівні. Ми вдячні воякам-патріотам з бригади Військ берегової оборони у Сімферополі, які прихистили нас у своєму залі і самі на кілька безтурботних годин повернулися у дитинство. Ми міцно тиснемо руку письменнику від Бога Василю Скуратівському за те, що підставив своє авторитетне плече під нашу українотворчу акцію. Спасибі всім! З Новим роком, з Різдвом усіх, з новими комп'ютерами, здобутками матеріальними і духовними!
А закінчити наш невеличкий репортаж хочеться листом, якого через кілька днів після передноворічного фіналу ми отримали від його учасників з с. Бєлінського Ленінського району.
Після таких листів хочеться бігти і знову шукати комп`ютери...
До зустрічі у конкурсі-2004!

Доброго дня, Аладдіне!
Так востаннє у цьому році звертаються до всіма нами любимої газети і особисто до Вас, шановний Вікторе Володимировичу, "Пізнайки". Черговий конкурс звершився. Ми повернулися до школи, хоч і не вигравши комп'ютера, але задоволені тим, що побували на святі.
Ви запитаєте нас: "А чим саме ви задоволені?" А задоволені ми тим, що побачили, як мало ще ми знаємо. Зрозуміли, що не так важко виграти комп'ютер. Лиш треба більше читати, більше цікавитись історією, культурою та звичаями нашого народу.
Ми дали слово, що створимо нову команду і ще раз спробуємо свої сили у грі. Адже недаремно говорять: "Нічого не знає той, хто не хоче знати" і "Нічого не має той, хто не хоче мати".
Ми дуже вдячні всім, хто взяв участь у проведенні свята, а особисто Вам, пане Вікторе, за конкурс взагалі.
Ірина Олексіївна ЛАЗАРЕНКО, вчителька,
учні Григорій ПЄТУХОВ і Дмитро ЗАПІРОВ.
* * *
Я хочу додати дещо від себе. Мої хлопці дійсно в захопленні від комп'ютерного свята. Адже не кожен день бачиш живих письменників та інших знаменитостей. Вони хочуть ще й надалі грати з Вами. Якщо конкурс буде продовжено, мені залишиться лиш допомагати їм. Головне, що вони взяли для себе - потрібно краще вчитися, більше читати, то будеш більше знати і ніякий суперник не переможе. Це, я вважаю, найкраще досягнення. На конкурсі мали змогу перевірити свою ерудованість не лише учні, а й ми, вчителі. Для себе особисто я взяла багато чого цікавого й корисного.
Хочу запропонувати Вам провести конкурс до 190-річчя Т. Шевченка. Це може бути або вікторина, або конкурс стіннівок, або ще щось цікаве. Кожна школа готуватиметься до цього ювілею і знайдеться чимало охочих взяти участь у такому конкурсі.
З Новим роком та Різдвом!
І. О. Лазаренко.
c. Бєлінське, Ленінський р-н.

Подивитися телерепортаж про цей фінал можна буде у вівторок, 13 січня, в авторській передачі О. Польченка "Рідна хата". (ДТРК "КРИМ", початок о 17-й год. 20 хв.).

На фото: "Бронзова" призерка змагання - команда "Славноцвіт" із Роздольненського району з виграним комп'ютером.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 06.01.2004 > Тема "Мовно-комп'ютерний конкурс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1604

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков