Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 16.10.2015 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 16.10.2015
ТЕАТР ЖИТТЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦ╤В

Культура ╕ життя

9 жовтня у Центральному будинку культури м╕ста ╤рпеня на Ки╖вщин╕ в╕дбулася вистава громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Театр для д╕алогу». Орган╕зац╕я працю╓ за методикою «театру пригноблених», заснованою бразильським режисером Аугусто Боалем. У театр╕ роз╕груються конкретн╕ житт╓в╕ ситуац╕╖. В якусь мить вистава перерива╓ться, ╕ глядач╕в запрошують запропонувати св╕й вар╕ант вир╕шення проблеми. Глядач може зайняти м╕сце героя, але поводитися так, як в╕н вважа╓ за потр╕бне.
У вистав╕ було розглянуто три ситуац╕╖ з життя переселенц╕в: влаштування дитини в дитсадок, пошуки роботи ╕ наймання квартири. Ось переселенка хоче влаштувати сво╖х д╕тей у дитсадок, але ╖й в╕дмовляють. М╕сць нема╓ нав╕ть для ╕рп╕нц╕в. Як вар╕анти пропонують знову прийти через два тижн╕ або в╕ддати дитину в приватний дитсадок. Але в переселенки не вистачить грошей на приватний дитсадок. Хтось ╕з глядач╕в запропонував дати чиновниц╕ хабар. Але виявилося, що наш╕ чиновники хабар╕в не беруть. Тод╕ одна д╕вчина запропонувала переселенцям об’╓днатися ╕ створити власний дитсадок. Однак неп╕дкупна чиновниця раптом почала заперечувати. Мовляв, для дитячих садочк╕в ╕снують дуже сувор╕ сан╕тарн╕ норми, треба буде наймати персонал. Загалом варт╕сть такого дитсадка буде така сама, як ╕ приватного. Переселенець Олександр Труфанов нагадав, що в сел╕ власники кор╕в не наймають пастуха, а об’╓днуються ╕ пасуть череду по черз╕. Власне, так ╕ зробили переселенц╕ в реальному житт╕. Вони заснували орган╕зац╕ю «Перспектива» ╕ гуртом вир╕шують сво╖ проблеми.
╤нша ситуац╕я – пошук роботи. У центр╕ зайнятост╕ пропонують роботу ╕з зарплатою п╕втори-дв╕ тисяч╕ гривень. Переселенка говорить, що вона мусить платити за квартиру чотири тисяч╕. ╥й пропонують звернутися у комерц╕йну структуру. Там платять б╕льше. Д╕йсно, у комерц╕йн╕й структур╕ зарплати гарн╕. Людину, яка ма╓ стаж роботи, об╕цяють взяти, але як т╕льки д╕знаються, що вона — переселенка, в╕дразу в╕дмовляють. П╕дозрюють, що вона скоро повернеться в р╕дний край, а ф╕рм╕ прац╕вник потр╕бен на тривалий час. Запевнення, що людина вир╕шила жити тут пост╕йно, не допомагають. Високвал╕ф╕кованому юристу з╕ стажем роботи можуть запропонувати х╕ба що роботу кур’╓ра за т╕ ж п╕втори-дв╕ тисяч╕. Один чолов╕к порадив у такому раз╕ в╕дразу йти до генерального директора ╕ вир╕шувати справу з ним.
Ще одна ситуац╕я – пошук житла. Власниця квартири в╕дмовля╓ переселенцям. Причиною ╓ те, що вона вже дв╕ч╕ здавала квартиру переселенцям ╕ в обох випадках пот╕м доводилося робити ремонт. Це теж взято ╕з життя. Ще одна причина в╕дмови – людина хоче здати квартиру на тривалий час ╕ побою╓ться, що переселенц╕ скоро повернуться на Донбас. Глядач╕ запропонували укласти угоду, в як╕й ч╕тко заф╕ксувати права й обов’язки стор╕н.
Ця ситуац╕я викликала бурхливе обговорення. В окремих випадках питання можна вир╕шити без грошей. Наприклад, к╕лометр╕в за 50 в╕д Ки╓ва сто╖ть будинок, в якому н╕хто не живе. Господар╕, як╕ оселилися в Ки╓в╕, надають будинок переселенцям безплатно. Аби т╕ лише дивилися за будинком ╕ комунальн╕ послуги оплачували. Один переселенець розпов╕в, що в селищ╕ Гостомел╕ (поруч з ╤рпенем) йому дали будиночок за умови, що в╕н оплачуватиме т╕льки комунальн╕ послуги. Багато гостомельц╕в служать у зон╕ АТО або надають допомогу нашим в╕йськовим. Тому багато жител╕в Гостомеля ставляться з великим сп╕вчуттям до б╕женц╕в ╕з Донбасу.
«Театр для д╕алогу» ц╕кавий правдою життя. Шкода лише, що глядач╕в було мало...

Анатол╕й ЗБОРОВСЬКИЙ
м. ╤рп╕нь

Сцена з вистави ╕ з життя: вир╕шу╓ться питання з дитсадком

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 16.10.2015 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16062

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков