Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 06.11.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 06.11.2015
ЯК ЗМ╤НИЛАСЬ УКРА╥НСЬКА АРМ╤Я З МОМЕНТУ АНЕКС╤╥ КРИМУ

Захисник В╕тчизни

Укра╖нська арм╕я, яка йде з п╕вострова. Ось останн╕й спогад кримчан про не╖. Взагал╕, под╕╖ лютого-березня 2014 року стали найкращою ╕люстрац╕╓ю для старо╖ максими, що, якщо ви не году╓те свою арм╕ю, ви почина╓те годувати чужу. 23 роки Укра╖на вела дискус╕╖, чи потр╕бна ╖й арм╕я, чи н╕. Адже у нас ╓ Будапештський меморандум ╕ з ким нам воювати? Але п╕втора року тому ми позбулися ╕люз╕й, ╕ тепер залишилося позбутися «рудимент╕в» цих ╕люз╕й. ╤стор╕я про М╕н╕стерство оборони – це ╕стор╕я про те саме в╕домство, яке ╓ гласним л╕дером у питанн╕ модерн╕зац╕╖. Але чи здатна людина, не занурена у реальн╕сть М╕н╕стерства оборони, пом╕тити ц╕ зм╕ни? У студ╕╖ Рад╕о «Крим.Реал╕╖» – сп╕вроб╕тник проектного оф╕су реформ М╕ноборони Максим Колесн╕ков (на фото).

– Наск╕льки в╕дчутний шлях, який арм╕я пройшла за останн╕ п╕втора року?
– В╕н драматично в╕дчутний для вс╕╓╖ кра╖ни, яка ц╕кавиться. Скаж╕мо, з Криму йшла УПА – Укра╖нська паперова арм╕я. Вона, власне, ╕ п╕шла, бо була «паперова», яка не вм╕ла воювати, туди йшли люди, не готов╕ займатися службою. Зараз же арм╕я зовс╕м ╕нша. Ця арм╕я воювала, це — арм╕я, яка пройшла через перемоги, поразки, усп╕хи. Арм╕я, яка готова воювати, ╕ в н╕й служать люди, як╕ готов╕ захищати свою кра╖ну.
– Будь-яка арм╕я склада╓ться з к╕лькох компонент╕в. Люди на передов╕й – це найважлив╕ша складова, безумовно, але не менш важливим ╓ тил. ╤ проектний оф╕с реформ якраз займа╓ться тим, що почина╓ться в╕дразу за «спиною б╕йця».
– Безумовно, тому в проектному оф╕с╕ реформ в основному цив╕льн╕ люди, як╕ допомагають в╕йськовим тим, що створюють ╖м можлив╕сть для служби. Це необх╕дно, тому що без тилу арм╕я ╕снувати н╕як не може. Тому що потр╕бна ╖жа, потр╕бн╕ бо╓припаси, медикаменти тощо...
– Проектний оф╕с реформ також займа╓ться медициною, ╕нфраструктурою. У нас на зв’язку кримчанин Максим Масайчук, в╕н — бо╓ць батальйону «Айдар». Максиме, як зм╕нилося М╕н╕стерство оборони Укра╖ни за той час, поки ти ма╓ш можлив╕сть спостер╕гати зсередини?
– Ну, по-перше, ми зум╕ли створити з маси добровольц╕в ц╕лком бо╓здатну арм╕ю ╓вропейського типу, яка може дати в╕дс╕ч агресору, а у випадку розвитку под╕й нав╕ть наступати. Ми отриму╓мо нову бойову техн╕ку, проходимо бойов╕ навчання, ╕ пер╕од перемир’я не безсл╕дно познача╓ться на наш╕й бо╓здатност╕. Я думаю, протягом дек╕лькох рок╕в, якщо не буде в╕йни, ми створимо повноц╕нну ╓вропейську арм╕ю ╕ зможемо повернути як Донецьк ╕ Луганськ, так ╕ Крим.
– Зрозум╕ло, що реформи йдуть у р╕зних галузях ╕з р╕зною швидк╕стю. В яких питаннях вони л╕дирують за темпами, а в яких в╕дстають?
– Що стосу╓ться техн╕ки, то ми в принцип╕ руха╓мося в ногу з потребами, але з реорган╕зац╕╓ю системи ╕╓рарх╕╖ влади ╓ велике в╕дставання. Ми бачимо, що генерали, в╕дпов╕дальн╕ за сер╕ю в╕йськових трагед╕й минулого року, мало того, що не покаран╕, так ще й залишаються на сво╖х постах.
– Дякую за ╕нформац╕ю. Максиме, ось на р╕вн╕ тилового, повсякденного життя солдат╕в, чим займа╓ться проектний оф╕с реформ?
– У нас чотири напрямки. Перший – економ╕чний. Реформа системи закуп╕вель, складський обл╕к, обл╕к арм╕╖ загалом. Наведемо приклад. Ран╕ше обл╕к матер╕альних, техн╕чних ц╕нностей, ек╕п╕ровки солдат╕в (форма, берци) йшов на папер╕, при видач╕ було 3 документи, дов╕дка-замовлення тощо... Все було в паперовому вигляд╕, п╕дшивалося, в╕двозилося на склади, не було комп’ютер╕в, не було захищено╖ мереж╕ ╤нтернет. Були прорахунки ╕, можливо, калькулятори. Зараз ведеться «п╕лотний проект» по баз╕ частини. Врахову╓ться, що намагаються звести ╖х з нормальними принципами обл╕ку. З╕гнати ╖х в програму САП, яка впроваджена в рамках «п╕лотного проекту». Проанал╕зувати вс╕ необх╕дн╕ доробки, ск╕льки л╕ценз╕й потр╕бно. Пот╕м поставити систему на озбро╓ння, ╕ в арм╕╖, нарешт╕, з’явиться електронний обл╕к.
– Це — один напрямок ╕з чотирьох?
– Так. Ще з чим доводиться часто стикатися сьогодн╕ – зм╕на норм ╕ стандарт╕в забезпечення в╕йськовослужбовця. Проводиться дуже багато роботи, розроблен╕ 70 техн╕чних умов, кожна м╕стить к╕лька техн╕чних вироб╕в у забезпеченн╕ солдата. З╕ткнулися з тим, що створили вс╕ техн╕чн╕ умови, нав╕ть поклали на склад. Але старшина в частин╕ не зна╓, що лежить на склад╕, не зна╓, що може замовити, а склад не може просто так йому все в╕дправити. Оск╕льки у стар╕й систем╕ комплекти в╕дправляються раз на р╕к. Зараз же створений волонтерський штаб, який вир╕шу╓ проблему «останнього к╕лометра». Вони ╖здять по частинах ╕ альтернативним способом передають у тили ╕ на склади, що потр╕бно в╕дправити на передову. Ми хочемо цю проблему побороти системно. Ми хочемо запровадити ╓дину картку солдата, за допомогою яко╖ в╕н буде розум╕ти, що у нього зараз видано ╕ що в нього на обл╕ку. ╤ коли у частини не вистача╓ форми, це будуть бачити в автоматичному режим╕.
– Як зм╕ню╓ться постачання укра╖нського в╕йськовослужбовця? Адже складно не т╕льки отримати, складно й списати.
– Зв╕сно, ╓ нормативн╕ документи, як╕ не зм╕нювались ще з радянських час╕в. Система списання також ╕сну╓ з радянських час╕в ╕ пов’язана з нормою, що ╕ на який пер╕од ма╓ бути б╕йцев╕. Вс╕ ц╕ норми створен╕ у радянський мирний час. Тод╕ видати один бушлат на три роки вважалось нормою. Зараз же форма – це витратний матер╕ал. Наприклад, у британськ╕й арм╕╖ передбачено 3 комплекти на сезон п╕д час активних бойових д╕й. Ми хочемо прийти до таких самих стандарт╕в. Кр╕м того, той же умовний бушлат може потрапити п╕д обстр╕л «Граду», згор╕ти, ╕ ми ма╓мо списати його в автоматичному режим╕. Певна система вже працю╓. Але все ще ╕сну╓ в паперовому вигляд╕ ╕ часто не доходить до людей. А ось система автоматичних карток допоможе вир╕шити цю проблему. Також один ╕з важливих аспект╕в – харчування. В одн╕й ╕з частин Львова працю╓ експеримент щодо системи харчування. Там картка точно так само прив’язана до харчування в╕йськовослужбовця.
– У нас на зв’язку засновник волонтерсько╖ групи «Повернись живим» В╕тал╕й Дейнега. На самому початку бойових д╕й саме волонтери привозили все найнеобх╕дн╕ше ╕ фактично забезпечували арм╕ю. В╕тал╕ю, як зм╕нилась волонтерська роль за останн╕ п╕втора року?
– Зм╕нилась таким чином. Завдяки волонтерам наша арм╕я отримала перевагу в н╕чному бою. Друге – вона отримала техн╕чну перевагу.
– А наск╕льки справедлива точка зору, що сьогодн╕ нема потреби волонтерам поставляти консерви ╕ ╓ потреба високотехнолог╕чних р╕шень, як╕ поки в держав╕ не розглядаються?
– Волонтери, як╕ серйозно збираються зм╕нити переб╕г в╕йни, вони консервами практично не займались. Ц╕ проблеми були в травн╕ 2014 року. Пот╕м глобальних проблем ╕з харчуванням не було. Зараз волонтери, незважаючи на згортання бойових д╕й, не припиняють активност╕. Скоро зима, будемо возити тепл╕ реч╕, але в основному ми будемо займатись теплов╕зорами ╕ приладами н╕чного бачення. Це ми говоримо про матер╕альне забезпечення, якщо говоримо про б╕льш техн╕чну сторону, то ми сп╕впрацю╓мо з державою. З’явились можливост╕ зробити масштабн╕ проекти: проекти з п╕дготовки, можлив╕сть наймати ╕нструктор╕в найвищого класу, можлив╕сть сучасного управл╕ння збро╓ю. Також ми зайнялись психолог╕╓ю. Ми ма╓мо знаходити фах╕вц╕в, давати ╖м юридичний статус ╕ в╕дправляти в зону бойових д╕й.
– Дякую, В╕тал╕ю. Максиме, якщо говорити про вектор руху. Ск╕льки часу буде потр╕бно для того, щоб реал╕зувати т╕ завдання, як╕ ви ставите в проектному оф╕с╕ реформ?
– За граф╕ком проект╕в для б╕льшост╕ з них – це 2-3 роки, тому що арм╕я велика, а бюджет держави невеликий.

Павло КАЗАР╤Н
http://ua.krymr.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 06.11.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16156

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков