Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 13.11.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 13.11.2015
У ПОЛЬЩ╤ В╤ДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТ╤

З╕ святом, сус╕ди!

До Дня Незалежност╕ Польщ╕ у Варшав╕ в середу, 11 листопада, пройшов багатотисячний марш п╕д гаслом: «Польща – для поляк╕в, поляки – для Польщ╕». Як пов╕домля╓ кореспондент Рад╕о «Свобода», зранку у Варшав╕ в╕дбувся молебень за В╕тчизну, а за к╕лька годин м╕стом пройшла багатотисячна демонстрац╕я прихильник╕в, насамперед, правих сил.
Президент Польщ╕ Анджей Дуда (на фото) поклав кв╕ти до пам’ятника Юзефу П╕лсудському ╕ до Могили Нев╕домого Солдата, а також вручив державн╕ нагороди.
«Ми, поляки, переконалися, наск╕льки важлива незалежн╕сть, як легко ╖╖ можна втратити, керуючись вузькокорисливими ╕нтересами зам╕сть того, щоб д╕яти на благо найвищо╖ ц╕нност╕», – сказав А. Дуда. Святков╕ заходи пройшли у багатьох польських м╕стах.
Польща проголосила незалежну державу у 1918 роц╕ п╕сля 123 рок╕в боротьби ╕ низки нац╕онально-визвольних повстань, як╕ придушувалися державами, що под╕лили Польщу – Рос╕╓ю, Прусс╕╓ю та Австро-Угорщиною. Полякам вдалося використати момент занепаду ╓вропейських ╕мпер╕й, викликаний зак╕нченням Першо╖ св╕тово╖ в╕йни, ╕ сформувати державу 11 листопада 1918 року. Цього дня Рада регент╕в у Варшав╕ передала повноваження головнокомандувача на польських територ╕ях зв╕льненому з н╕мецького полону польському пол╕тику Юзефу П╕лсудському.
* * *
Питання Укра╖ни й надал╕ актуальне в пол╕тичному простор╕ Польщ╕, незважаючи на те, що у мед╕а останн╕м часом все менше його порушують. Про це заявив Президент Польщ╕ Анджей Дуда в ╕нтерв’ю Польському рад╕о. В╕н зазначив, що так в╕дбува╓ться через напружену ситуац╕ю з потоком м╕грант╕в до Зах╕дно╖ ╢вропи ╕ в╕йну в Сир╕╖.
«Однак укра╖нц╕ знають, що ╖хн╓ питання ╓ для нас дуже важливим», — додав в╕н. Як сказав Глава держави, те, «що вчора посол Укра╖ни разом з╕ сво╖ми прац╕вниками, вшановуючи наше Свято Незалежност╕, засп╕вав польський г╕мн — це ще один прояв усв╕домлення, що ми всерйоз сприйма╓мо Укра╖ну ╕ розмовля╓мо про не╖ на м╕жнародн╕й арен╕».
Президент Польщ╕ п╕дкреслив, що його кра╖на оч╕ку╓ на виконання М╕нських домовленостей ╕ що в╕н ╕з великим задоволенням сприйняв заяви Президента Франц╕╖ Франсуа Олланда про те, що М╕нськ╕ домовленост╕ мають бути повн╕стю виконан╕.
«Щодо майбутнього розвитку под╕й, то тут завжди сто╖ть знак питання», — сказав Анджей Дуда. В╕н пов╕домив, що нещодавно м╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни Павло Кл╕мк╕н по╕нформував його, що рос╕йська сторона, на жаль, не до к╕нця дотриму╓ться цих домовленостей.
Президент Анджей Дуда також зазначив, що ключ до вир╕шення проблеми лежить у Кремл╕ ╕ все залежить в╕д того, як в╕н поводитиметься. Глава держави додав, що йому важливо, аби вза╓мини ╕з сус╕дами Польщ╕, у тому числ╕ з Рос╕╓ю, були якомога кращими. «Однак Москва повинна дотримуватися м╕жнародного права», — наголосив Анджей Дуда.
(УН╤АН)

Президент Укра╖ни Петро Порошенко в╕д ╕мен╕ вс╕х укра╖нц╕в прив╕тав Польщу з Днем Незалежност╕. «В╕д ╕мен╕ Укра╖нського народу в╕таю Польщу з Днем Незалежност╕!» — написав президент у Тв╕ттер╕ зранку 11 листопада.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 13.11.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16192

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков