Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЯК "КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ" ЦЬКУ╢ ГЕРО╥В ╤ ДИСКРЕДИТУ╢ УКРА╥НСЬКУ ПРЕСУ
18 вересня у виданн╕ Детектор Мед╕а було опубл╕коване ╕нтерв'ю пан╕ Олени Холоденко з в╕домими...


УКРА╥НА ПОКАЗУ╢ США, ЩО НЕ ХОЧЕ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ТЕРИТОР╤Ю
"У Ки╓в╕ мають швидко визначитися з╕ стратег╕╓ю в Азовському мор╕"


УКРА╥НА. ПОГЛЯД З КРИМУ
Непорядн╕сть, нефахов╕сть, корумпован╕сть, що часто-густо межу╓ з в╕двертим мародерством, коли...


ЧИТАЮЧИ «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ»
Чи думають про це наш╕ “слуги” народу, наш президент ╕ завжди веселий, усм╕хнений,...


БРЯЦАННЯ ЗБРО╢Ю НА ФОН╤ РЕПЕТИЦ╤╥ С╤РЧАНОГО АРМАГЕДДОНУ
Чутки про дивн╕ реч╕, що почали в╕дбуватися в Армянську ╕ прилеглих територ╕ях, не сьогодн╕шн╕....
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2015 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 20.11.2015
«РОС╤Я ЗМОЖЕ УТРИМУВАТИ КРИМ ЩЕ Р╤К...»

П╕востр╕в завжди був дотац╕йним рег╕оном. ╤ це — найяскрав╕ша в╕дпов╕дь на запитання, а чи могли б фантаз╕╖ письменника Аксьонова, викладен╕ в роман╕ «Остр╕в Крим», стати реальн╕стю? Однак якщо 2013 року Крим заробляв половину потр╕бних грошей, а другу половину отримував ╕з укра╖нського бюджету, то п╕сля рос╕йсько╖ анекс╕╖ Крим став ще б╕льш залежним в╕д дотац╕й. Але чому грошей все одно не вистача╓? Зв╕дки вони беруться ╕ на що витрачаються? Про це ми говорили з колишн╕м депутатом Севастопольсько╖ м╕сько╖ ради Василем Зеленчуком (на фото). Зараз в╕н — депутат Херсонсько╖ обласно╖ ради.

– Скаж╕ть, чи може Крим не бути дотац╕йним рег╕оном?
– Мабуть, може. Але якщо зараз не запустити процес ефективного використання ресурс╕в (людських, природних) в економ╕ку Криму, тод╕ найближч╕ 10-15 рок╕в п╕востр╕в не буде недотац╕йним. Цей рег╕он все одно буде потребувати додаткових витрат ╕з державного бюджету. Незалежно в╕д того, буде в╕н у склад╕ Рос╕╖ чи Укра╖ни. Все одно в╕н буде потребувати, бо на сьогодн╕ економ╕ка Криму не здатна прогодувати 2 м╕льйони жител╕в, як╕ перебувають на ц╕й територ╕╖.
– Справедливо буде поставити запитання, а що в╕дбувалось ╕з економ╕кою, коли Крим був укра╖нським? ╤ кому виг╕дно, щоб Крим залишався дотац╕йним рег╕оном? Виходить, що ми втратили к╕лька десятил╕ть для розвитку Криму?
– Ми не лише втратили час для розвитку Криму, ми фактично втратили 23 роки незалежност╕ в Укра╖н╕. Наш бюджет Укра╖ни – 60-70 м╕льярд╕в долар╕в (при курс╕ 8 гривень), а зараз значно менше, якщо перерахувати курсову р╕зницю. Я вважаю, що на сьогодн╕ бюджет Укра╖ни ма╓ бути приблизно п╕втрильйона долар╕в. Тобто об’╓м ВВП ма╓ складати 2 трильйони долар╕в ╕ бюджет ма╓ складати 500 м╕льярд╕в долар╕в.
Ми втратили не лише Крим, ми втратили й Укра╖ну, бо 23 роки жоден президент майже н╕чого не робив для Укра╖ни. Лише розграбовували все, що було створене м╕льйонами роб╕тник╕в протягом останнього стор╕ччя. Вкрали всю металург╕йну, вуг╕льну промислов╕сть, вкрали всю енергетику, ╕ зараз сидять ол╕гархи, як╕ мало того, що вкрали все безкоштовно, так ще й продовжують красти величезн╕ грош╕ з бюджету Укра╖ни для п╕дтримки сво╖х компан╕й.
А з Кримом така ситуац╕я. Протягом тривалого часу Крим був м╕л╕таристським п╕востровом. Тобто ╢впатор╕я, Севастополь, Новоозерне, частина зах╕дного Криму – це в╕йськов╕ бази. Взагал╕, це був надводний ав╕аносець, який протистояв членам НАТО середземноморського рег╕ону. Тому економ╕ка Криму н╕коли не розвивалась для того, щоб забезпечувати себе самост╕йно. Я вважаю, що п╕сля Революц╕╖ г╕дност╕, яка в╕дбулась 2014 року, Укра╖на стала лише на старт епохи розвитку економ╕ки, розвитку держави, ╕ за 15 рок╕в Крим зм╕г би досягнути результат╕в, коли б в╕н був не дотац╕йним, а зм╕г би сам забезпечувати власну економ╕ку. Розвивати ╕нфраструктуру, будувати нов╕ дороги, забезпечувати бюджетн╕ орган╕зац╕╖ ╕ так дал╕... Але зараз цього не буде. Бо в╕н у об╕ймах Рос╕╖, а це — пострадянська економ╕ка, яка живе лише за рахунок продажу нафти й газу. ╤ в Рос╕╖ н╕хто й н╕чого купувати не буде. Бо ц╕ни на газ будуть падати. Мабуть, до к╕нця року ц╕на за барель газу буде до 40 долар╕в. А бюджет Рос╕╖ розрахований на 50 долар╕в. Уже зараз М╕н╕стерство ф╕нанс╕в Рос╕╖ заявило, що вони запускають додаткову ем╕с╕ю – 1 трильйон рубл╕в. Як насл╕док, буде ╕нфляц╕я, все буде дорожчати. ╤, на мою думку, ус╕х резерв╕в, як╕ зараз ма╓ Рос╕я, у тому числ╕ Центрального банку Рос╕╖, не вистачить нав╕ть на 2016 р╕к. У 2017 роц╕ люди нав╕ть не зможуть забезпечити себе харчовими продуктами.
– Пане Зеленчук, лог╕чно, що для кожного рег╕ону Укра╖ни виг╕дно бути самодостатн╕м, менш дотац╕йним, саморозвиватися. А ви кажете, що для Рос╕╖ в нин╕шн╕х умовах не виг╕дно, щоб Крим був б╕льш самост╕йним?
– Рос╕╖, мабуть, було б це виг╕дно, якщо б в╕н був б╕льш економ╕чно самост╕йним, незалежним в╕д бюджету Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, але реал╕╖ так╕, що Рос╕я не може прогодувати сама себе. Вона сама вже буде дотац╕йною наприк╕нц╕ 2016 року. Зараз вона буде використовувати вс╕ ресурси, накопичен╕ за багато рок╕в в╕д продажу нафти та газу. Бюджет Рос╕╖ буде деф╕цитним. В╕дпов╕дно, вони будуть брати грош╕ з резерву й витрачати ╖х.
– На Вашу думку, як довго Рос╕я зможе утримувати Крим?
– Один р╕к. 2017-го року почнуться велик╕ проблеми економ╕ки – це скорочення робочих м╕сць, скорочення зароб╕тних плат, ╕нфляц╕я, подорожчання вс╕х вид╕в товар╕в ╕ так дал╕...
– Це в╕дбува╓ться й зараз...
– Зараз – лише початок. Якщо говорити в╕дкрито, то вже зараз споживання газу «Газпрому» на ╓вропейському ринку лише 20%, пор╕вняно з обсягами, як╕ були 5 рок╕в тому. Це величезна к╕льк╕сть валютних ресурс╕в, як╕ отримувала Рос╕йська Федерац╕я.

Катерина НЕКРЕЧА («Крим.Реал╕╖»)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2015 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16221

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков