Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2677)
З потоку життя (5748)
Душі криниця (3242)
Українці мої... (1420)
Резонанс (1428)
Урок української (984)
"Білі плями" історії (1618)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧЕРЕЗ ПУБЛ╤КАЦ╤Ю «ЖИДИ ЧИ ╢ВРЕ╥?» НА ТЕРНОП╤ЛЬЩИН╤ РЕДАКТОРА ГАЗЕТИ П╤ДОЗРЮЮТЬ У РОЗПАЛЮВАНН╤ М╤ЖНАЦ╤ОНАЛЬНО╥ ВОРОЖНЕЧ╤
Газета "Чортк╕вський в╕сник", що виходить у м╕ст╕ Чортк╕в Терноп╕льсько╖ област╕, 2 лютого вийшла...


У РФ ВИМАГАЮТЬ В╤Д ПУТ╤НА В╤ДЗВ╤ТУВАТИ ПРО МАСОВЕ ЗНИЩЕННЯ РОС╤ЙСЬКИХ НАЙМАНЦ╤В У СИР╤╥
Якщо масова загибель рос╕йських громадян мала м╕сце, то в╕дпов╕дн╕ посадов╕ особи, включаючи...


У РАЙОНАХ ХЕРСОНЩИНИ, ЩО МЕЖУЮТЬ З ОКУПОВАНИМ КРИМОМ, В╤ДКРИЮТЬ СУЧАСН╤ ЦНАПИ
Як написав у Facebook голова Херсонсько╖ обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Андр╕й Горд╓╓в, про це...


СЕНЦОВ УПЕРШЕ ПОДЗВОНИВ ╤З КОЛОН╤╥ ╤ ДАВ ЗРОЗУМ╤ТИ, ЩО ЧЕКА╢ ОБМ╤НУ ПОЛОНЕНИМИ
Дуже важкий дзв╕нок вийшов, хоча зв’язок тривав всього три хвилини


В РОС╤╥ ЗААРЕШТУВАЛИ СХОПЛЕНОГО У КРИМУ «УКРА╥НСЬКОГО ШПИГУНА»
Лефортовський районний суд у Москв╕ заарештував на два м╕сяц╕ громадянина Укра╖ни Костянтина...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 20.11.2015
«NIECH ZYJE VOLNA POLSKA!»

В╕длуння под╕╖

Як пов╕домлялося в попередньому номер╕ «Кримсько╖ св╕тлиц╕», минулого тижня наш╕ сус╕ди-поляки в╕дзначили одне з найвизначн╕ших державних свят – День Незалежност╕ Польщ╕. Урочисто в╕дсвяткували цей пам’ятний день ╕ в Кримському товариств╕ поляк╕в, як╕ надають особливо╖ ваги ц╕й ╕сторичн╕й под╕╖, усв╕домлюючи, який тяжкий, але геро╖чний шлях пройшла кра╖на в╕д час╕в агресивних територ╕альних под╕л╕в польських земель з боку Рос╕╖, Прусс╕╖ та Австр╕╖, внасл╕док чого Польща як незалежна держава на 123 роки зникла з пол╕тично╖ карти ╢вропи. Поляки в╕дновили свою незалежн╕сть т╕льки на початку ХХ стол╕ття, в 1918 роц╕. 11 листопада 1918 року головою держави став маршал Польщ╕ Юзеф П╕лсудський, тод╕ ж було сформовано перший демократичний уряд Польщ╕.
Тож на вшанування 97-╖ р╕чниц╕ Незалежност╕ Реч╕ Посполито╖ й з╕бралися члени польського осередку в прим╕щенн╕ товариства, що в С╕мферопол╕ на вул. Морозова, 13. К╕мната заздалег╕дь була прикрашена нац╕ональною символ╕кою Польщ╕, тематичними ╕люстрац╕ями, кв╕тами, пов╕тряними кульками б╕лого ╕ червоного кольору (кольори державного прапора Польщ╕). Святкове д╕йство за сво╖м зм╕стом було п╕знавально-розважальним, до того ж був присутн╕й ╕ певний чинник навчання, коли учасники з╕брання мали чергову можлив╕сть сп╕лкуватися польською мовою, закр╕плюючи ╕ вдосконалюючи сво╖ знання. Ведучою була одна з найактивн╕ших член╕в товариства Валентина Волкова. Урочисте з╕брання вона в╕дкрила такими словами:

(Урочисто дзвони б’ють,
майорять повсюди стяги!
Засп╕ваймо разом тут
Г╕мн свободи ╕ звитяги)

╤ в т╕й урочист╕й хвил╕ звучить у натхненному виконанн╕ вс╕х присутн╕х Г╕мн Польщ╕ «Jeszcze Polska nie zginеla».
А дал╕ ведуча продовжу╓:

(Яким же ╓ свято без шефа?
А шеф наш – то пан╕ Юзефа,
╤ буде вельми чудово,
Якщо надамо ми ╖й слово)

Зм╕стовне й зворушливе звернення-прив╕тання з нагоди свята, виголошене головою товариства пан╕ Юзефою Мишковською, н╕кого не залишило байдужим. Бо ж ╕шлося про важлив╕ засаднич╕ реч╕, як╕ становлять сутн╕сть польського народу, його само╕дентичн╕сть, що закладена в нац╕ональному гасл╕ «Byg, Honor, Ojczyzna» (Бог, Честь, В╕тчизна). «Я розум╕ю це так, — мовила пан╕ Юзефа, — ╓ Бог, в якого я в╕рю, честь, якою я волод╕ю ╕ знаю, що мен╕ з тим ╓ добре, ╕ ╓ В╕тчизна, яку завжди потр╕бно поважати. То нерозривне ╕ найглибше визначення ╕снування ╕ сенсу життя людини. Кожен народ ма╓ мр╕ю та мету – жити у заможн╕й, щаслив╕й, шанован╕й у св╕т╕ кра╖н╕. Досягнення тако╖ нац╕онально╖ мр╕╖ можливе лише за наявност╕ у народу тако╖ риси характеру, як патр╕отизм, а поляки вважаються одн╕╓ю з найпатр╕отичн╕ших нац╕й. ╤ це сприя╓ розвитку Польщ╕ на шляху демократ╕╖ ╕ свободи». Вс╕м присутн╕м пан╕ Юзефа щиро побажала здоров’я, злагоди ╕ порозум╕ння, сил ╕ натхнення, усп╕х╕в ╕ зд╕йснення запов╕тних мр╕й. ╤ насамк╕нець зачитала прив╕тальний лист, що над╕йшов з Генерального консульства Польщ╕, в якому, зокрема, зазначалося: «День Незалежност╕ Польщ╕ – то пам’ять. Про сотн╕, тисяч╕, м╕льйони тих, котр╕ були поляками, жили для Польщ╕, залишили св╕й сл╕д у пол╕тиц╕, культур╕, в сусп╕льних справах, у нащадках, в духовност╕ народу. В╕таючи вас з нац╕ональним святом, в╕д ус╕╓╖ душ╕ зичимо добра, миру, щедро╖ дол╕, подальших усп╕х╕в у вс╕х справах ╕ починаннях заради процв╕тання незалежно╖ Польщ╕. Хай невичерпним буде джерело в╕ри, над╕╖ ╕ любов╕ до р╕дно╖ кра╖ни!».
У стан╕ творчого натхнення й емоц╕йного п╕днесення учасники святкового вечора читали польською мовою в╕рш╕ про День Незалежност╕, про польський край, про мужн╕сть ╕ в╕двагу польських геро╖в, сп╕вали патр╕отичних п╕сень, таких, як: «My – pierwsza brygada», «Piechota», «Hej, sokoly», «Polskie kwiaty», та ╕н. Музичний супров╕д зд╕йснював г╕тарист Стан╕слав Вельковський, людина обдарована, завзята й пристрасна. В╕н виконав ╕ свою власну п╕сню «Papierowy kryl», яку п╕дготував спец╕ально до свята. Ц╕кавинкою культурно╖ програми були тематичн╕ загадки, конкурс на знання ╕стор╕╖ Польщ╕, в╕кторина «Чи зна╓те ви Польщу?». Цей матер╕ал з сумл╕нною в╕дпов╕дальн╕стю п╕дготувала молода зд╕бна актив╕стка товариства Юл╕я Чуд╕нова. Взагал╕, на свят╕ молодь повною м╕рою виявила св╕й хист ╕ активн╕сть. А наймолодший учасник, 15-л╕тн╕й Владислав Бевз, вразив присутн╕х появою в колоритному нац╕ональному вбранн╕, яке йому надзвичайно пасу╓. Виразно й емоц╕йно читав в╕рш╕. Хлопчина ран╕ше був учнем Укра╖нсько╖ г╕мназ╕╖, а зараз з огляду на нин╕шн╕ реал╕╖ навча╓ться екстерном в М╕жнародн╕й укра╖нськ╕й школ╕ м╕ста Ки╓ва. Добре волод╕╓ польською мовою, ще й навча╓ свого тата Михайла ╤вановича. Мр╕╓, як ╕ ╕нш╕ молод╕ члени товариства, навчатися в Польщ╕. Зав╕тав на святковий вогник ╕ знаний у Криму скульптор Юзеф Марчиньський, давн╕й член польсько╖ сп╕лки, теплими щирими словами прив╕тав ус╕х з╕ святом, висловивши спод╕вання, що товариство й надал╕ буде центром ╓днання вс╕х кримських поляк╕в. У цьому його одностайно п╕дтримали вс╕ учасники з╕брання. А завершальним акордом свята стало емоц╕йно п╕днесене скандування гасла «Niech zyje Wolna Polska!».

Лариса ДАНИЛЕЙЧЕНКО
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16232

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков