Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 27.11.2015 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 27.11.2015
ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КОЛАПС: У РОС╤╥ ТА КРИМУ ЩЕ НЕ УСВ╤ДОМИЛИ ВС╤Х НАСЛ╤ДК╤В ВИМКНЕННЯ

«Покращення» по-кримськи

Укра╖на, в╕рн╕ше оргком╕тет Громадянсько╖ блокади Криму, вперше за час п╕сля анекс╕╖ домоглися безсумн╕вного усп╕ху — життя ╕ робота окупац╕йно╖ влади у Криму повн╕стю дезорган╕зован╕, в наявност╕ безпорадн╕сть хвилинних «геро╖в кримсько╖ весни», нездатних забезпечити потреби захоплено╖ силовим шляхом чужо╖ територ╕╖ та ╖╖ населення. Незважаючи на вс╕ гарячков╕ заходи ╕ хвалькуват╕ заяви, що «все п╕д контролем», «запаси забезпечен╕», насправд╕ «голова» Криму Серг╕й Аксьонов ╕ «сп╕кер держради» Володимир Константинов, який став раптом соромливо мовчазним, усв╕домлюють масштаб колапсу ╕ розум╕ють, що ╕н╕ц╕атива вже не в ╖хн╕х руках ╕ реально виправити ситуац╕ю вони не в змоз╕. Найб╕льше, що вони зараз можуть робити, — ╕м╕тувати посилену активн╕сть ╕ обманювати кримчан щодо ефективност╕ вжитих ними заход╕в.

Ситуац╕ю в Криму вже назвали ╕ колапсом, ╕ блекаутом, ╕ армагеддоном, ╕ апокал╕псисом. Але й ц╕ визначення не вичерпують вс╕╓╖ глибини т╕╓╖ поразки, яку завдано окупац╕йн╕й влад╕. Для цього, як виявилося, потр╕бно було зробити лише те, що сл╕д було зробити ще ввечер╕ 18 березня 2014 року, в день оголошення рос╕йсько╖ юрисдикц╕╖ над Кримом, ╕ на що так довго не наважувалася укра╖нська влада, – припинити подачу в Крим тих ресурс╕в, якими Укра╖на з добро╖ вол╕ забезпечувала житт╓д╕яльн╕сть окупац╕йного режиму, який захопив частину ╖╖ територ╕╖ ╕ веде проти не╖ реальну в╕йну. У ц╕й ситуац╕╖ це був би лог╕чний захисний зах╕д проти агресора.

Оч╕куване з 1992 року, але неспод╕ване

До реч╕, ще з першо╖ спроби в╕докремити Крим у 1992-1995 роках ╕ кримськ╕ сепаратисти, ╕ Москва припускали, що у раз╕ в╕дторгнення Криму Укра╖на д╕ятиме саме так – припинить постачання до Криму вс╕х ресурс╕в – води, електрики, продовольства, газу тощо, а не так, як вона д╕яла в реальност╕. З 1992 року, з багровсько-м╓шковського часу, сепаратисти планували «в╕дпов╕дн╕ заходи» – проектували м╕ст через протоку, говорили про кабель, збиралися воду в Ялту завозити танкерами з Краснодарського краю, притягти до Криму списан╕ на П╕вн╕чному флот╕ атомн╕ п╕дводн╕ човни ╕ при╓днати ╖хн╕ реактори до кримсько╖ енергосистеми ╕ таке ╕нше. Пасивний захист Укра╖ни приспав ╖хню пильн╕сть, вони втратили час ╕ вже думали, що н╕чого не треба, все об╕йшлося.
Але вони не знали, що з Мустафою Джем╕л╓вим жартувати не варто. Ще в т╕ дев’яност╕ роки в╕н п╕дготував книгу «Рос╕йська Федерац╕я проти Мустафи Джем╕л╓ва» (С╕мферополь, «Оджак», 2003) про Омський процес 1976 року. Депутати рос╕йсько╖ Держдуми, як╕ при╖жджали до «колег» у Раду, придбали цю книгу в книжковому к╕оску парламенту Укра╖ни, але висновк╕в не зробили. Вони вже тод╕ обурювалися тим фактом, що в Укра╖н╕ ╕сну╓ свобода слова, ╕ н╕хто не може заборонити народному депутату написати таку книгу, яку в╕н хоче. Але ось настав ╕нший час, ╕ тепер Мустафа Джем╕л╓в фактично оголосив шах ус╕й Рос╕йськ╕й Федерац╕╖.
Сьогодн╕, коли «геро╖ кримсько╖ весни» метушаться ╕ смикають один одного, особливо добре видно, наск╕льки безглуздим ╕ непродуманим було р╕шення анексувати Крим. До окупац╕╖ Рос╕я мала можливост╕ користуватися вс╕ма ресурсами Криму – в╕д царських палац╕в «у стил╕ зал╕зничних буфет╕в» (М. Волошин) та ╕нших «сакральних м╕сць», в╕д курорту ╕ до в╕йськово╖ бази – фактично за п╕вц╕ни, але п╕сля анекс╕╖ оплата за користування вс╕м цим зросла в сотн╕, якщо не в тисяч╕ раз╕в. Кр╕м того, як зауважив рос╕йський письменник ╤гор ╤ртень╓в в ╕нтерв’ю виданню «Гордон», «зат╕яти бодягу, в результат╕ яко╖ ти розплювався з ус╕м св╕том, ╕ при цьому тв╕й же народ опинився в повн╕й, хоча, швидше, худ╕й економ╕чн╕й дуп╕, потр╕бно було примудритися».
Формально трапилося т╕льки те, що в Криму в результат╕ п╕дриву лише чотирьох стовп╕в без електроенерг╕╖ залишилося понад 1,8 млн. ос╕б, понад 2000 п╕дпри╓мств ╕ соц╕ально значущих об’╓кт╕в, уся промислов╕сть, ╕нфраструктура, населення. Загальна потужн╕сть в╕дключених споживач╕в – понад 800 МВт, як╕ зараз н╕чим зам╕нити. Залишилися 360 МВт власно╖ генерац╕╖, як╕ «влада» н╕як не може розд╕лити на вс╕х.

Апокал╕псис ще не виявився у вс╕й сво╖й крас╕

Отже, проблема, яка звалилася разом з електроопорами на голову кримсько╖ «влади», поляга╓ не в тому, щоб чим-небудь зам╕нити втрачен╕ 800 МВт електроенерг╕╖, а в тому, що жодна зам╕на неможлива. Так само, як жодн╕ пал╕ативн╕ заходи не дали можливост╕ вир╕шити проблему зам╕щення води П╕вн╕чно-Кримського каналу, так само виходить ╕ з електроенерг╕╓ю. «Уряд» розпов╕да╓, що вже зад╕яв понад 600 дизельних електростанц╕й сумарною потужн╕стю 82,5 МВт, що в Крим везуть спец╕альним бортом ще 800 дизель-генератор╕в. Серг╕й Аксьонов пропону╓ зад╕яти генератори корабл╕в Чорноморського флоту (згадав, напевно, про списан╕ п╕дводн╕ човни?), плану╓ться вдв╕ч╕ зб╕льшити потужн╕сть С╕мферопольсько╖ ТЕЦ за рахунок ще одного генератора. Уряд чомусь мовчить щодо запуску (в╕дбувся чи н╕?) двох давно привезених газогенераторних установок. Кримчан уже попередили, що блекаут триватиме довго, як м╕н╕мум до 22 грудня (?), до запуску першо╖ черги «енергомосту».
Але справа в тому, що вс╕ ц╕ дизель-генератори – установки тимчасов╕, надм╕рно витратн╕, вони гарн╕ на день-два, якщо основна мережа вийшла з ладу. Якщо вони працюватимуть пост╕йно, то вони зжеруть ст╕льки газу, бензину ╕ дизпалива, що жодними танкерами ╖х не привезеш. Ц╕на к╕ловата п╕дскочить у десять ╕ б╕льше раз╕в. В╕дпов╕дно, виробництво будь-яко╖ продукц╕╖, соб╕варт╕сть яко╖ зросте в десятки раз╕в, за такого енергозабезпечення втратить всякий сенс. Пропрацювавши без зупинки м╕сяць, дизель-генератори почнуть виходити з ладу ╕ потр╕бн╕ будуть спец╕альн╕ ремонтн╕ бази. Корабл╕ зам╕сть бойових одиниць стануть електростанц╕ями, як╕ спалюють супердороге паливо.
Крим ╕ без того по паливу ╕ газу перебува╓ на голодному пайку, а споживання його тимчасовими станц╕ями спричинить зростання потреби як м╕н╕мум у два рази, а забезпечити таке постачання навряд чи вдасться. Тим б╕льше, в зимову штормову погоду ╕ при зупинках переправи, коли рух може бути закритий тижнями.
Очевидно також, що до 22 грудня енергом╕ст н╕чого не вир╕шить. Дном Азовського моря будуть прокладен╕ чотири кабельн╕ л╕н╕╖ протяжн╕стю 13,5 км кожна. Кабель прокладатиметься на глибинах 8-18 м. Дата 22 грудня названа з╕ стел╕, для того, щоб просто обнад╕яти кримчан. Якщо здадуть першу чергу, то живити вдасться т╕льки Керч ╕ переправу. Хоча «свято» з ув╕мкнення символ╕чного, але порожнього рубильника, орган╕зують на всю ╕ван╕вську! Щоб живити весь Крим, кабель не можна встромити в яку-небудь розетку в Керч╕, енергом╕ст потр╕бно при╓днати туди ж, куди йшли укра╖нськ╕ енергол╕н╕╖ – тобто до вх╕дних вузл╕в енергосистеми в Джанко╖ та п╕д С╕мферополем. А це означа╓, що з Керч╕ потр╕бно збудувати високовольтн╕ л╕н╕╖ в ц╕ точки, а це справа не одного м╕сяця, але ╖х ще й не починали будувати. Б╕льше того, постане питання: а де взяти зайву електроенерг╕ю для Криму, адже енергосистема Краснодарського краю не розрахована на зайв╕ 1200 МВт? Передбача╓ться, що додаткову генерац╕ю ма╓ забезпечити Ростовська АЕС. Але введення двох нових теплових електростанц╕й загальною потужн╕стю близько 900 МВт плану╓ться т╕льки в перш╕й черз╕ на 2017-й р╕к. Дал╕ в Об’╓днан╕й електромереж╕ П╕вдня плану╓ться спорудження високовольтних л╕н╕й 500 кВ «Ростовська – Андр╕╖вська – Вищестебл╕╓вська» на Таман╕, ╕ «Кубанська – Вищестебл╕╓вська», а також розширити п╕дстанц╕ю 500 кВт «Кубанська» ╕ збудувати п╕дстанц╕ю 500 кВт «Вищестебл╕╓вська». Але зробити все це планувалося на 2016-й з перенесенням на 2017-й р╕к, а не за м╕сяць.
Таким чином, виниклий у Криму колапс може тривати ще як м╕н╕мум р╕к-п╕втора. А в цей час влада займатиметься не розвитком Криму чи реал╕зац╕╓ю м╕ф╕чно╖ ФЦП, не п╕двищенням об╕цяного «добробуту» кримчан, як ╕ не розвитком курорту ╕ добуванням для них ус╕ляких благ – а т╕льки добувати паливо, яке буде згоряти швидше, н╕ж його привезуть. Почавшись, н╕бито, в економ╕чн╕й сфер╕, в╕н у вигляд╕ такого ж апокал╕псису пошириться на пол╕тичну, соц╕альну, в╕йськову, культурну та гуман╕тарну сфери.
Через це в Криму вже оголошена на весь час надзвичайно╖ ситуац╕╖ зупинка вс╕х енерговитратних п╕дпри╓мств. При цьому без електроенерг╕╖ приватний б╕знес зникатиме сам собою. Т╕льки в С╕мферопол╕ десятки б╕знесмен╕в уже зупинили виробництво ╕ змушен╕ зв╕льнити людей. Державн╕ виробництва також скоротять штати. Зросте безроб╕ття, черги на б╕рж╕ прац╕, в╕дпов╕дно, впаде р╕вень життя кримчан, я не кажу вже про його як╕сть.
Питання на засипку: де в╕зьме грош╕ на придбання генератор╕в ╕, головне, пот╕м на паливо для нього школа ╕ л╕карня? У дитячих садках ╕ школах вже зараз скасоване харчування, у багатьох було електричне опалення, ╕ взимку вони, швидше за все, закриються взагал╕. У б╕льшост╕ л╕карень зараз уже криза: нав╕ть там, де стоять авар╕йн╕ генератори, ╖х потужност╕ вистача╓ для операц╕йно╖ та обладнання, а в палатах ╕ коридорах темно, генератори працюють ╕з перервами, часто т╕льки на н╕ч ╕ на час операц╕й. Варт╕сть бензину ╕ дизпалива вже п╕дскочила, при деф╕цит╕ вона буде рости ще, ╕ зупинити цей процес адм╕н╕стративними заходами неможливо. Ц╕ кошти, а вони будуть величезними, н╕де не передбачен╕. Багато заправок, як╕ не купили генератори, змушен╕ закритися. У Криму вже також дезорган╕зована пов’язана з паливом транспортна система, тролейбуси зупинен╕, автобус╕в не вистача╓, подорожчання палива викличе подорожчання про╖зду.
Почалася дезорган╕зац╕я торг╕вл╕. Супермаркет «Ашан», наприклад, уже розпродав за низькою ц╕ною запаси товару ╕ закрився. Так само будуть змушен╕ вчинити ╕ багато ╕нших торговельних мереж. Де кримчани купуватимуть усе необх╕дне? Крим не п╕зн╕ше, н╕ж через м╕сяць з╕ткнеться з деф╕цитом необх╕дних товар╕в. Питання сто╖ть так, що нав╕ть хл╕бозаводи змушен╕ будуть або закрити виробництво, або в к╕лька раз╕в п╕дняти варт╕сть хл╕ба, що вип╕ка╓ться не на електриц╕, а на бензин╕.
Збер╕гання овоч╕в ╕ фрукт╕в у величезних енерго╓мних холодильниках потребу╓ зростання витрат на паливо, що перетворить ╖х збереження в безглузду зат╕ю – до весни вони коштуватимуть ст╕льки, що навряд чи ╖х вдасться продати зубож╕лому населенню. Крим через м╕сяць-два з╕ткнеться з деф╕цитом продовольства, яке н╕ в чому буде доставляти або збер╕гати. У С╕мферопол╕ вже закрилися десятки кафе ╕ ресторан╕в, система громадського харчування, так необх╕дна для курорту, до л╕та взагал╕ може закритися.
Неяк╕сний зв’язок, переведений на сотн╕ авар╕йних генератор╕в, буде або працювати з перебоями, або припиниться, або в к╕лька раз╕в зросте варт╕сть. Буде дезорган╕зована ╕ так слабка банк╕вська система – дизель-генератор не поставиш б╕ля кожного банкомату ╕ терм╕налу, а п╕дключити його до чужого джерела буде зовс╕м проблематично через варт╕сть.
У селах люди вже зараз к╕лька д╕б без електрики. Нав╕ть якщо для с╕л запропонувати покупку дизель-генератор╕в, як╕ нев╕домо коли будуть, то хто зможе ╖х купити? На «дизельн╕й» електриц╕ втратить сенс виробництво молока, курятини, я╓ць, свинини, тим б╕льше – яловичини. Все це стане некупованим через п╕двищену варт╕сть, багато ферм змушен╕ будуть збанкрутувати.
Головне для оргком╕тету Громадянсько╖ блокади Криму зараз не зупинятися, а розвивати блокаду дал╕ й глибше розвалювати владу окупант╕в. Мета – демонстрац╕я явно╖ нездатност╕ Рос╕╖ впоратися з керуванням Кримом, визнання свого безсилля ╕ помилки з анекс╕╓ю, повернення Криму Укра╖н╕. Як бачимо, влада Криму не ма╓ шанс╕в впоратися з енергетичною блокадою, варто ╕ дал╕ не в╕ддавати ╖й ╕н╕ц╕ативу, а змушувати ганьбитися безсиллям перед новими кризами. Неготовн╕сть Рос╕╖ до кримського колапсу надала Укра╖н╕ тимчасову фору в р╕к-п╕втора, ╕ щоб домогтися усп╕ху, потр╕бно вкластися в цей час, ╕накше справа може бути проваленою.
Таким чином – настав вир╕шальний час вжити вс╕х заход╕в для того, щоб Крим став укра╖нським, зробити це п╕зн╕ше буде набагато складн╕ше, якщо взагал╕ можливо. Органи влади Укра╖ни вже п╕дтвердили початок товарно╖ ╕ транспортно╖ блокади Криму. Укра╖на поставить питання про неправом╕рн╕сть анекс╕╖ Криму в ООН та ╕нших м╕жнародних орган╕зац╕ях, залучаючи на свою сторону все м╕жнародне сп╕втовариство. На думку експерт╕в «Майдану закордонних справ», усп╕х в дезорган╕зац╕╖ окупац╕йно╖ влади Криму сл╕д розвивати дал╕, наступний етап – морська блокада п╕вострова, повернення Укра╖н╕ незаконно використовуваних родовищ нафти ╕ газу, ареал╕в проживання промислово╖ риби, безпеку морських транспортних шлях╕в. Важливий також психолог╕чний фактор – повернення кримчанам в╕ри в перемогу справедливост╕ ╕ моральну силу Укра╖нсько╖ держави, психолог╕чне знищення морального духу окупант╕в. Сьогодн╕ можна спод╕ватися, що в Укра╖ни вистачить для цього ╕ пол╕тично╖ вол╕, ╕ соц╕ально-економ╕чних ресурс╕в та м╕жнародно╖ п╕дтримки.

Артур ВОРОН╤Н,
економ╕чний оглядач
(«Крим.Реал╕╖»)

Кримчани сидять без св╕тла, зате Пут╕н з п╕дсв╕ткою!

РФ НАМАГА╢ТЬСЯ ПРИСКОРИТИ ЗАПУСК ЕНЕРГОМОСТУ ДО ОКУПОВАНОГО КРИМУ

М╕ненерго Рос╕╖ шука╓ можливост╕ для якнайшвидшого введення в експлуатац╕ю першо╖ черги енергомосту до Криму ран╕ше зазначеного терм╕ну (к╕нець 2015 року). Це повинно покрити близько 70-80% потреби п╕вострова в електроенерг╕╖. Про це пов╕домля╓ РИА «Новости» з посиланням на голову М╕ненерго РФ Олександра Новака.
«Звичайно, зараз Крим в╕дчува╓ деф╕цит потужностей приблизно на 60-70% через в╕дсутн╕сть переток╕в з укра╖нсько╖ енергосистеми. Ми змушен╕ сьогодн╕ ввести граф╕к тимчасових в╕дключень, тобто житловий фонд, п╕дпри╓мства забезпечуються електроенерг╕╓ю за граф╕ком. Це к╕лька годин на добу протягом дек╕лькох пер╕од╕в. У р╕зних рег╕онах по-р╕зному, але граф╕к складений таким чином, щоб р╕вном╕рно розпод╕лити ╕снуюч╕ можливост╕ енергозабезпечення», - сказав Новак.
В╕н додав, що в даний час у Севастопол╕ та Москв╕ працюють оперативн╕ штаби. «Зараз ми вжива╓мо заход╕в для того, щоб в першу чергу прискорити буд╕вництво енергомосту, наблизити його введення в експлуатац╕ю, що дасть можлив╕сть ще поставити, вв╕вши першу чергу, додатково близько 400 МВт потужностей», - сказав м╕н╕стр.
Спочатку запуск планувався на березень 2016 року, пот╕м був перенесений на грудень 2015 року, зараз же через авар╕ю на ЛЕП йде активна робота з прискорення цього процесу. Новак не назвав точну дату введення першо╖ черги енергомосту, додавши лише, що зараз ц╕нний кожен день.
«З введенням друго╖ черги Крим буде повн╕стю забезпечений електроенерг╕╓ю за рахунок власно╖ генерац╕╖ ╕ переток╕в з енергосистеми Рос╕╖», - сказав Новак. Ран╕ше другу чергу енергомосту в Криму планувалося ввести в експлуатац╕ю в грудн╕ 2016 року.
УН╤АН

ГПУ ГОТУ╢ СПРАВУ ЧЕРЕЗ СПРОБУ ПРОКЛАСТИ ЕЛЕКТРОКАБЕЛЬ ╤З РОС╤╥ ДО КРИМУ

Генеральна прокуратура Укра╖ни плану╓ притягнути до в╕дпов╕дальност╕ власник╕в ╕ член╕в ек╕пажу китайського судна, яке намагалося прокласти кабель для постачання електроенерг╕╖ до Криму з територ╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Про це заявив прокурор ГПУ Владислав Куценко.
«Зараз сп╕льно з управл╕нням м╕жнародного сп╕вроб╕тництва ми готу╓мо запити для того, щоб встановити власника судна, особи член╕в ек╕пажу, а також ╕нш╕ обставини ц╕╓╖ под╕╖ для того, щоб п╕дготувати п╕дозри, ╕ в рамках м╕жнародного сп╕вроб╕тництва почати процедуру притягнення до в╕дпов╕дальност╕ винних ос╕б», – сказав Куценко.
За його словами, готу╓ться крим╕нальне провадження за статтею 332-1 – порушення порядку в’╖зду на тимчасово окуповану територ╕ю Укра╖ни та ви╖зду з не╖.
Днями деяк╕ ЗМ╤ поширили ╕нформац╕ю про те, що в Камиш-Бурунський порт Керч╕ ув╕йшов кабелеукладник п╕д прапором Китаю, ек╕паж якого м╕г зд╕йснювати роботи для прокладання кабелю у частково знеструмлений Крим ╕з Рос╕╖.

У С╤МФЕРОПОЛ╤ ПОДАЧУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГ╤╥ СКОРОТИЛИ ЩЕ ВТРИЧ╤

Подача електроенерг╕╖ в житлов╕ будинки С╕мферополя скорочена з 12 до 4 годин на добу. Як пише «Укра╖нська правда», про це пов╕домив так званий «голова» м╕сько╖ адм╕н╕страц╕╖.
Спочатку в С╕мферопол╕ подача електрики населенню була за граф╕ком 4 через 4 години (12 годин електрики на добу), п╕зн╕ше граф╕к був зм╕нений на 3 через 9 годин (6 годин).
"Зам╕сть граф╕ка 3 через 9 годин, пода╓ться 2 через 10, ╕ нав╕ть його дотримуватися неможливо, потр╕бно говорити так, як ╓", - заявив чиновник.
У Севастопол╕ з 25 листопада електрика пода╓ться в будинки за граф╕ком 2 через 6 зам╕сть попереднього 3 через 6 годин.

КРИМЧАН МОЖУТЬ В╤ДПРАВИТИ У В╤ДПУСТКУ ЗА ВЛАСНИЙ РАХУНОК ЧЕРЕЗ ЕНЕРГОБЛОКАДУ

Кримчан можуть почати в╕дправляти у в╕дпустку за власний рахунок через енергоблокаду п╕вострова. Про це пов╕домив так званий «голова» Держради Криму Володимир Константинов у еф╕р╕ рад╕о "Рос╕я сьогодн╕".
"Багато п╕дпри╓мств сам╕ ухвалюють р╕шення, спираючись на граф╕к подач╕ електроенерг╕╖ в кожному рег╕он╕, це ж стосу╓ться робочого дня наступного тижня. Чи то це буде скорочений граф╕к роботи, чи то в╕дпустка за св╕й рахунок. Це не стосу╓ться п╕дпри╓мств житт╓забезпечення, як╕ забезпечують продуктами, електроенерг╕╓ю, в╕дпов╕дають за транспорт та ╕нше", - розпов╕в Константинов.
Також Константинов сказав, що р╕шення про граф╕к роботи ухвалили на веч╕рн╕й нарад╕ "кер╕вник╕в" мун╕ципал╕тет╕в ╕з так званим «головою» Криму Серг╕╓м Аксьоновим.

У ТЕМНОМУ КРИМУ ВЖЕ «ПОЛЕТ╤ЛИ ГОЛОВИ»...

Самопроголошений глава окупованого Криму Серг╕й Аксьонов у ход╕ зас╕дання «ради м╕н╕стр╕в» зв╕льнив «м╕н╕стра палива ╕ енергетики» Серг╕я ╢горова.
Як пов╕домля╓ джерело, п╕сля заслуховування ╕нформац╕╖ про енергопостачання п╕вострова в умовах в╕дключення з боку Укра╖ни Аксьонов п╕ддав критиц╕ незадов╕льну роботу «м╕н╕стерства» з╕ складання граф╕к╕в в╕ялових в╕дключень ╕ несправедливий розпод╕л електроенерг╕╖ по м╕стах ╕ районах.
«З урахуванням того, що у нас м╕н╕стерство палива ╕ енергетики не викону╓ сво╖ функц╕ональн╕ обов'язки, Серг╕ю В╕кторовичу, вам доведеться шукати ╕нше м╕сце роботи», - сказав Аксьонов.
В╕н також додав, що д╕яльн╕стю «м╕нпаливенерго» займатиметься прокуратура.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 27.11.2015 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16245

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков