Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Ольга Мусаф╕рова, власний кореспондент «Новой газеты»: ЗАПОРУКА УСП╤ХУ УКРА╥НИ В ТОМУ, ЩОБ НЕ МАТИ СПРАВУ З РОС╤ЯНАМИ
Ольга Мусаф╕рова журнал╕ст, власкор «Новой газеты» в Укра╖н╕. З нею – ми на ти,...


"ПУТ╤Н ОТРИМА╢ НЮРНБЕРГ, А СЕНЦОВ "НОБЕЛЬ"
Верховна Рада звернулася ╕з заявою до Нобел╕вського ком╕тету щодо висунення кандидатури...


ЛЕРАНЕ ХАЙБУЛЛА╢ВА: «ЧЕТВЕРО НАС СПАСУТЬ»
Леране Хайбулла╓ва – кримська татарка. Вона ви╖хала з Криму ╕ утриму╓ в м╕ст╕ ╤рпен╕ на...


ПРИЙНЯТО ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ ЩОДО СКАСУВАННЯ ДЕПУТАТСЬКО╥ НЕДОТОРКАНОСТ╤ ЧИ ПРО ПОДАЛЬШЕ ЗАТЯГУВАННЯ З ТИМ?
Андр╕й Паруб╕й побажав ком╕тету усп╕шно╖ роботи над законопроектом.


Володимир Буткевич, заступник голови Конституц╕йно╖ ком╕с╕╖: КОНСТИТУЦ╤Я – ТО НЕ ╢МН╤СТЬ ДЛЯ ВС╤Х «ХОТ╢ЛОК»
Зустр╕тися з Володимиром Григоровичем не так вже й просто.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 27.11.2015 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 27.11.2015
УКРА╥НА БУЛА, ╢ ╤ БУДЕ!

Ми ╓сть народ!

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ З НАГОДИ ДНЯ Г╤ДНОСТ╤ ТА СВОБОДИ

Дорог╕ сп╕вв╕тчизники!
Лише два роки в╕дд╕ляють нас в╕д початку Революц╕╖ Г╕дност╕, але ╖╖ ╕сторичний масштаб вже очевидний.
Крах диктаторського режиму з╕рвав плани з л╕кв╕дац╕╖ Укра╖ни, ╖╖ перетворення на п╕дпорядковану Кремлю малорос╕йську автоном╕ю, керовану п’ятою колоною. ╤ тод╕ з Москви запустили «план Б» — в╕йськову агрес╕ю ╕ спробу розчленувати нашу кра╖ну. Прорахувалися. Бо нема Малорос╕╖ — залишилася в п╕дручниках ╕стор╕╖. Новорос╕╖ теж не ╕сну╓ — виявилася кремл╕вською галюцинац╕╓ю. А от Укра╖на була, ╓ ╕ буде! ╤ головне, що ми як народ довели це за ц╕ два роки.
В листопад╕ тринадцятого революц╕я лише почалася. Говорити про завершен╕сть можна буде лише тод╕, коли ми викона╓мо програму ╓вропейських зм╕н, яку сформулювали ╕ поставили на порядок денний м╕льйони людей, що вийшли на майдани. Програму, яку п╕дтримали десятки м╕льйон╕в на трьох демократичних виборах — президентських, парламентських ╕ м╕сцевих. ╤ тим самим виконано одну ╕з ключових вимог людей — повне перезавантаження влади.
Щойно, ще чорнила не висохли, я п╕дписав пакет так званих безв╕зових закон╕в. Ми виконали ключов╕ умови ╕ оч╕ку╓мо р╕шення ╢вросоюзу щодо перспективи впровадження безв╕зового режиму для укра╖нц╕в.
Вчора завершився процес ратиф╕кац╕╖ угоди про асоц╕ац╕ю вс╕ма двадцятьма в╕сьмома членами ╢вропейського Союзу. Зазвичай на це йдуть довг╕ роки; ми впоралися за 17 м╕сяц╕в в╕д дня п╕дписання ц╕╓╖ угоди. З 1 с╕чня почина╓ повноц╕нно д╕яти поглиблена та всеохоплююча зона в╕льно╖ торг╕вл╕ з ╢вросоюзом, якби Рос╕я не тужилася з╕рвати цей процес.
Зна╓те, зв╕тувати про т╕ зм╕ни, як╕ в╕дбулися в кра╖н╕, водночас ╕ важко, ╕ легко.
Важко, бо знаю, що люди невдоволен╕ як╕стю та швидк╕стю зм╕н. Реформи, як╕ вже почалися, ще не обернулися п╕двищенням р╕вня життя людей. В╕йна ще н╕де ╕ н╕коли не призводила до процв╕тання. Ми ж пережили ╕ все ще пережива╓мо ╕ во╓нн╕ д╕╖ на наш╕й територ╕╖, ╕ широкомасштабну економ╕чну агрес╕ю. Рос╕я повн╕стю закрила сво╖ ринки для наших виробник╕в ╕ для наших товар╕в.
Дякую тим, хто розум╕╓, в яких об’╓ктивно складних умовах нам випало зм╕нювати кра╖ну.
Сприймаю аргументи та в╕дчуваю емоц╕╖ тих, хто критично ставиться до влади, хто чекати не ма╓ бажання, а ╕нод╕ просто й сил, моральних чи матер╕альних. Так, не все ще виходить як хочеться ╕ як треба. ╤нод╕ не вистача╓ рук, бо робити треба одночасно десятки справ, занедбаних роками.
Але головне: ми збудували нову арм╕ю. Вона зв╕льнила б╕льшу частину територ╕й Донбасу ╕ зупинила рос╕йських найманц╕в. Ф╕л╕ю КДБ-ФСБ перетворили на повноц╕нну Службу безпеки Укра╖ни. СБУ сьогодн╕ здатна захищати кра╖ну, в тому числ╕ ╕ в╕д терористично╖ загрози, як цими днями.
Ми згуртували м╕жнародну коал╕ц╕ю друз╕в Укра╖ни. Сполучен╕ Штати Америки, ╢вросоюз, ╕нш╕ наш╕ союзники надають нам пол╕тичну, ф╕нансову, в╕йськово-техн╕чну ╕ гуман╕тарну п╕дтримку, в той час як хижий апетит Рос╕╖-агресора стримують г╕ркими п╕гулками економ╕чних санкц╕й.
Х╕ба ми не уникнули майже нев╕дворотного дефолту? Б╕льше того, стаб╕л╕зували ф╕нансову систему, списали частину зовн╕шнього боргу, в╕дновили ╕ поповнили золотовалютн╕ резерви.
Валовий внутр╕шн╕й продукт вперше за останн╕ ш╕сть квартал╕в продемонстрував нехай м╕н╕мальне, але зростання щодо попередн╕х трьох м╕сяц╕в. ╤ цей злам тривало╖ тенденц╕╖ вселя╓ дов╕ру до прогноз╕в щодо в╕дновлення в наступному роц╕ економ╕чного п╕дйому.
╤ попри те, що зм╕ни до Конституц╕╖ щодо децентрал╕зац╕╖ ще оч╕кують другого читання в парламент╕, ф╕нансов╕ можливост╕ м╕сцевого самоврядування вже зб╕льшено на 40%. Разом з тим зроста╓ в╕дпов╕дальн╕сть м╕сцевих орган╕в влади, як╕ ви щойно обрали.
Патрульна пол╕ц╕я довела, що справд╕ нов╕ правоохоронн╕ органи здатн╕ завоювати дов╕ру людей. ╤ такою буде не лише патрульна, а вся пол╕ц╕я. Ми знайшли ╖й досв╕дчену кер╕вницю, яка продемонстру╓, що це завдання ╖й по силах.
Кожний крок влади контролю╓ться з боку громадськост╕. Пол╕тичн╕ права ╕ свободи стали наст╕льки укор╕неними явищами, що зда╓ться, н╕би вони панували тут споконв╕ку. А ще на початку чотирнадцятого у нас, в Укра╖н╕, д╕яли диктаторськ╕ закони 16 с╕чня.
Дорог╕ укра╖нц╕!
Коли минулого року я зайшов в оф╕с Президента, на мо╓му пульт╕ не працювала жодна кнопка, якою б можна було запустити механ╕зм боротьби проти корупц╕╖. Нов╕ закони, нов╕ ╕нституц╕╖, нов╕ люди — от результат першого етапу боротьби. Так, запрягали довго, але ╖хати будемо швидко.
Незабаром, за 10 дн╕в, розпочина╓ роботу новий незалежний орган — Нац╕ональне антикорупц╕йне бюро. Його директор ╕ детективи набран╕ на конкурсн╕й основ╕. Завершуються ще дек╕лька конкурс╕в: з в╕дбору антикорупц╕йного спец╕ального прокурора, з формування Нац╕онального агентства ╕з запоб╕гання корупц╕╖, завершу╓ться пошук 700 нових прац╕вник╕в м╕сцевих прокуратур зам╕сть чотирьох тисяч зв╕льнених. Днями передаю до Верховно╖ Ради проект зм╕н до Конституц╕╖ щодо судово╖ реформи. Йдеться про очищення системи шляхом персонального оц╕нювання кожного судд╕, про контроль над видатками та доходами судд╕в, про скасування недоторканост╕.
Чи потр╕бн╕ кра╖н╕ суди, як╕ в╕дпускають бандит╕в та корупц╕онер╕в? Питання риторичне.
Судова реформа пов’язана з проблемою покарання винних за злочини проти Майдану. Сам був його учасником в╕д першого вечора й до останнього дня. Як ╕ вс╕, прагну в╕дкритого ╕ справедливого процесу.
Протягом цього тижня Генпрокуратура, СБУ та МВС зв╕тували сусп╕льству про переб╕г розсл╕дування. Я, звичайно ж, теж незадоволений темпами ╕ не хочу бути адвокатом сл╕дства, але розсл╕дування б╕льше двох тисяч злочин╕в проти учасник╕в акц╕й протесту д╕йсно потребують чималих зусиль ╕ часу. Особливо, якщо врахувати, що значну частину доказово╖ бази було знищено, поки нова влада перебирала контроль над деморал╕зованими ╕ дискредитованими правоохоронними органами.
╤ в тому бедлам╕ багато кому вдалося замести сл╕ди ╕ втекти. Тим не менш, доведено, що замовником кривавих злочин╕в був особисто Янукович. Виконавцями — тод╕шн╓ кер╕вництво МВС, СБУ, РНБО. Морально вони вже покаран╕: люди ╖х прокляли, а Господь позбавив Батьк╕вщини. Ск╕льки б та наволоч не ховалася в Рос╕╖, те, що вони нако╖ли, не ма╓ строку давност╕. Процедуру заочного засудження до них буде застосовано лише тимчасово. С╕сти мають ╕ вони, ╕ вс╕ ╖хн╕ попл╕чники.
Крига скресла, ╕ процес притягнення до в╕дпов╕дальност╕ зрушив з мертво╖ точки. Група затриманих, в тому числ╕ ╕ «беркут╕в», перебувають в С╤ЗО. 119 справ на сьогодн╕ вже передано до суду. Винесено вже нав╕ть 26 вирок╕в, щоправда поки щодо др╕бних виконавц╕в. Всього пов╕домлено про п╕дозру 270 особам. Серед них — 44 високопосадовц╕, 125 м╕л╕ц╕онер╕в, 11 судд╕в, 9 прокурор╕в ╕ десятки кер╕вник╕в ╕ орган╕затор╕в т╕тушок. Кр╕м того, низку судд╕в, як╕ виносили неправосудн╕ р╕шення проти майдан╕вц╕в, зв╕льнено.
Я в╕ддаю шану патр╕отизму ╕ мужност╕ Геро╖в Небесно╖ Сотн╕. Сьогодн╕ зустр╕чався з ╖хн╕ми родинами. Вклоняюся кожному, хто виступив проти авторитарного режиму. ╤ вс╕м тим, хто зараз захища╓ нас в╕д рос╕йсько╖ агрес╕╖.
Ворог усв╕домив, як складно брати нас приступом ззовн╕. Тому робить ставку на внутр╕шню дестаб╕л╕зац╕ю, на с╕яння в Укра╖н╕ знев╕ри та пол╕тичного хаосу.
Щоб не втратити перспективу в момент, коли найг╕рше, можливо що вже ╕ позаду, нам сл╕д утримати перемир’я на Сход╕, забезпечити пол╕тичну консол╕дац╕ю ╕ не стати жертвами махрових попул╕ст╕в. Ми, укра╖нц╕, вс╕ — по одну сторону барикад, а барикада — це наш сх╕дний кордон.
Ми переможемо, бо з нами правда, бо з нами Бог!
До реч╕, вчора у Ватикан╕ у мене була дуже тепла зустр╕ч з Папою Римським Франциском Першим. Понтиф╕к щиро молиться за Укра╖ну ╕ благословля╓ наш народ.
Я в╕таю вас ╕з Днем Г╕дност╕ та Свободи, дорог╕ укра╖нц╕!
Слава вам ╕ слава Укра╖н╕!

Президент Укра╖ни
Петро ПОРОШЕНКО
21 листопада 2015 р.
м. Ки╖в

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 27.11.2015 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16250

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков